آخرت

نکته ای از کتاب «رشد» مرحوم عین.صاد

انجمن: 
سلام لطفا این بریده‌ها را از کتاب رشد استاد صفایی حائری بخوانید:  «آنها که راه دراز و وقت کم را فهمیده‌اند مجبورند که خود را زیاد کنند و رشد بدهند.» (ضرورت رشد، ص 27) «انسان باید در این محدوده‌ی هفتاد ساله پاهایی را تربیت کند و مرکب‌هایی را بیابد و سرمایه‌هایی رازیاد نماید و توشه‌هایی برای بی‌نهایت بردارد و سپس راهش را شروع کند و حرکتش را دنبال نماید. در این دنیا پاها ساخته می‌شوند و در آن مرحله راه‌ها پیموده می‌گردند.» (نیازها، ص 32) «... و این است که یک عده از جهنّم به بهشت میرسند، آنجا دنیای حرکت است: فی شغلٍ فاکهون. » (پاورقی همان صفحه) منظور ایشان از راه دراز چیست؟ بی‌نهایت راه یعنی چه؟

تعارض آرزوها در بهشت

سلام خسته نباشید  من توصیفات و توضیحاتی که راجع به بهشت گفته میشه رو خوندم.  یه سوالی واسم پیش اومده اینکه آیا میشه تو بهشت یه دنیایی واس خودمون خلق کنیم؟ آخه مثلا یکی از یه چیزایی لذت میبره که دیگری لذت نمیبره... یعنی خب یکی میخواد بارون بیاد، یکی نمیخواد... اینجوری تداخل ایجاد میشه مگر اینکه هر کدوم یه دنیای دیگه ای خلق کنن

اعمالی که ما را در آخرت نجات می دهند؟

سلام  اولین سوالی که از ما می شود نمازه، بطور خلاصه چه اعمالی برای ما در قبر و برزخ و آخرت مایع نجات و ایمنی ماست و مانع عذاب ما می شود؟ البته دو عامل نماز و ولایت بسیار موثر اند.

سختی زندگی و معیشت در آیه 15 سوره هود


در آیه 15سوره هود ، «حرث» به معنای معیشت مادی و زینت و شهوت دنیایی معنا شده است
سوال این است که چرا دستیابی به شهوت و تامین معیشت برای بسیاری از افراد مشکل است؟
چرا برخی افراد نمی توانند راحت ازدواج کند؟ یا درآمد کسب کنند؟

چرا مردم برای تامین معاش زندگی دررنج هستند؟

فلسفه ی به دنیا آمدن ما

انجمن: 

با سلام خدمت شما
من سوالی داشتم
چرا ما به دنیا آمدیم؟چرا ازعالم زر مستقیم وارد بهشت یا جهنم نشدیم ؟خود خدا که می دانند در آخر به جهنم یا بهشت می رویم!!!

عدالت و قیامت

انجمن: 

با عرض سلام

دوتا سوال داشتم در مورد قیامت

1.رابطه بین عدالت و قیامت چیست؟
2.قیامت موجودات دیگر (غیر انسان) چگونه است ؟

خیلی ممنون میشم جواب منو بدید [-o

تاثیر خانواده در آینده فرد

سلام خدمت شما.
خانواده نقش بسیار مهمی در آینده فرزند دارند که فرزندشون در آینده یک فرد مذهبی بشه یا یک .... در حالی که به دنیا آمدن یک فرزند در یک خانواده یا حرام یا حلال زاده بودنش (که گویا حرام زاده بودن اثر بدی روی بچه ای که قراره بدنیا بیاد داره)تحت اراده و اختیار خودش نیست .میشه کمی در این رابطه توضیح بدید.
ممنون از زحماتتون

زندگی برای رسیدن به بهشت یا جهنم؟

انجمن: 


چه لزوم واهمیتی داردبنده ای خلق شود و آینده اش دربهشت یا جهنم باشد؟
چه لزوم واهمیتی داردکه بنده ای مراقب باشد تادردنیا و آخرت مجازات نشود؟

آیا در آن دنیا همدیگر را می بینیم؟

آیا در آن دنیا همدیگر را می بینم ؟ آیا در آن دنیا می توان با پیامبر یا کسانی که دوستشان دارم همنشین بشویم مثل پدر و مادر و دوستانمان و رهبر عزیزم و صحبت کنیم و از نزدیک ببینیمشان؟

نظر آیة الله جوادی املی درباره معاد؛ جسمانی ، یا بدنی؟

[="Tahoma"]

سلام و احترام و ارادت خدمت کارشناس محترم و کاربران گرامی

در قیامت بدن موضوعیت دارد یا جسم؟
لطف کرده بفرمایید نظر علامه جوادی آملی حفظه الله تعالی درباره معاد جسمانی چیست؟
آیا ایشان همانند جناب ابن سینا آنرا تعبدی می پذیرند یا بر نظر جناب ملاصدرا هستند و یا خود جدا ، براهینی برای آن اقامه کرده اند؟

تشکر
[/]