جهنم

اعمالی که ما را در آخرت نجات می دهند؟

سلام  اولین سوالی که از ما می شود نمازه، بطور خلاصه چه اعمالی برای ما در قبر و برزخ و آخرت مایع نجات و ایمنی ماست و مانع عذاب ما می شود؟ البته دو عامل نماز و ولایت بسیار موثر اند.

زیارت با معرفت و واجب شدن بهشت

سلام خسته نباشید در سایت حوزه نوشته کسی که عارف به حق حضرت معصومه باشید یعنی کتابهای ایشان را خوانده باشد البته به نگاه من...و به زیارت برود حتما خدا اون رو وارد بهشت میکند..... سوالی که داشتم این بود که فرض میگیریم یکی مثل شیطان مثلا شیعه بوده ولی تمام گناهان رو داشته تکبرم داشته حالا میخواسته بره بهشت اگه کتابای ایشونو بخونه بره به زیارت حتما میره بهشت؟با یه سری سختی ها؟

سوالاتی درباره ماجرای حضرت لوط (ع) در قرآن

انجمن: 

چرا فرستادگان الهی اول به سراغ حضرت ابراهیم رفتند بعد به حضرت لوط رسیدند
آیا مردم قوم لوط پس از صحبت های او به منزلش حمله کردند درقرآن سرنجام ماجرابازگو نشده است

خداوند می تواند جلوگیری کند؟

انجمن: 

سلام.
یک کودک را فرض کنید. اینکه چه عاملی باعث این شده است را کاری ندارم:
اگر کودکی در شر بیفتد یا اصلا گناه کند و آینده اش تباه شود ، خداوند اصلا توانایی جلوگیری آن را نداشت؟
جز تقدیرات حتمی اش که این چنین می شود ؟ خواست خود خداوند است ؟

در تاپیک هایی از فرشته محافظ نام بردم و با کلی تبصره آن ها را نادیده گرفتند همه چیز را به اختیار ربط دادند.اصلا فرض کنیم بگویید اختیار انسان هر چی که باشد خیر یا شر باعث نتایج می شود.

خداوند توانایی نجات دادن دارد یا نه ؟ اگر نجات پیدا نکرد دلیلش چیست : شقاوت ؟ قضا الهی ؟ بلا و مصیبت ؟ انتقام ؟ امتحان ؟

حالا جواب هر چی که باشد ، این مسئله آینده کودک تا درصد بسیار زیادی نابود می شود شما چه راهکاری مثلا پیشنهاد می کنید ؟ اصلا دین و خداوند چیزی برای بیان دارد یا فقط دنبال متهم است ؟

خدای مهربان و رحیم و مجازات هایش!

سلام
میگن خدا زنی رو که موهایش را گذاشته بیرون هزاران سال در جهنم میسوزاند در آتشی که 70 برابر گرم تر از آتش اینجا است از موهایش آویزان میکنند و زیرش آتش روشن میکنند و هر اعضای بدنش را که به نامحرم نشان داده باشد خدا از آن قسمت در جهنم آویزان میکند( احتمالا با میخ های بسیار داغ مثل زنجیری که به گردن کافر ها در روز قیامت می اندازند طبق قرآن و حدیث داریم که اگر یکی از حلقه های این زنجیر را به کوه بندازند کوه ذوب میشود) و از اینجور حرف ها سید حسن آقامیری روحانی مشهور ایرانی که بیشتر موضاتش درباره رحمانیت خدا است چنین میگوید و گفت که اگر اینطور باشد این داعشی ها که خیلی بهتر از این خدا هستند چون داعش یک دقیقه در آتش میسوزاند و طرف میمیرد و اگر اینطور باشد که مردن بهتر از زنده بودن است چون حدیث داریم که مردن گناهکار بهتر از زنده بودنش است چون گناه میکند و باز حدیث هست که وقتی گناهکار را به جهنم میبرند آرزو میکند که ای کاش در دنیا با چوب کتکش میزدند ای کاش در دنیا تیکه تیکش میکردند ای کاش خاک بود و مادرش او را نزاییده بود تا گناهی را که باعث جهنمی شدن وی شده را مرتکب نمیشد و خدا میلیون ها سال گناه کاران را در آتش میسوزاند و به گناه کاران بسیار تشنه در دوزخ به جای آب زقوم می دهند که حدیث داریم اگر یک قطره از آن به کل اقیانوس های کره ی زمین بریزد تمامی ماهی ها میمیرند آنگاه آیه قرآنی داریم که جهنمی ها این زقوم را مثل شتران تشنه میخورند !
این روایات و احادیث ایچنینی مثلا همون روایتی که حضرت محمد به معراج رفت و زنان عذاب شونده را دید و گریه کرد را به چه کسانی میتوان نسبت داد؟ یا این احادیث زنان در آخرالزمان که زنان بی حجاب را پیش بینی کرده مثلا گفته در آینده زنانی می ایند که سرشان مثل شتر بالا رفته آنان را لعنت کنید که همیشه در جهنم حواهند ماند چگونه میتوان به خدایی که میگوییم الرحمن الرحیم نسبت داد. یه نفر بچه یه کسی را میکشد پدرش در دادگاه رضایت میدهد این خدا به اندازه این پدر گذشت کننده نیست؟ اگر جواب این است که در برابر خدا گناه کرده است و خدا خیلی بزرگ تر از این ها است و باید اینچنین مجازات شود هر چه قدر شخصیت فردی بزرگ تر شود رحمانیتش هم بیشتر میشود و مثلا میگویند تو را به ریش سفیدت حلال کن ! حال اینکه خدا به اندازه مرد ریش سفید هم عفو نکند!
کلا این ماجرای عذاب و این احادیث آخرالزمان را برایم توضیح دهید میترسم چنین تصویری از خدا داشته باشم و خدا ازم بدش بیاید و اگر قبول نکنم که باز حدیثه؟

اشکالات قرآن (مجازات جهنمی ها)

سلام دوستان عزیز
من در شبکه های مجازی چندین شبهه دیدم بعضی از آن ها را با لطف خدا تونستم رفع کنم اما بعضی ها را نه،
ممنون میشن به این شبهات پاسخ بدین:

مجازات جهنمی ها
در جائی می‌گویدکه خوراکی‌شان کاکتوس است:

لَآكِلُونَ مِن شَجَرٍ مِّن زَقُّومٍ (واقعه/52)
قطعاازدرختى كه از کاکتوس است‏ خواهيدخورد.
فَمَالِؤُونَ مِنْهَا الْبُطُونَ (واقعه/52)
و از آن شكمهايتان را خواهيد آكند.
نوشابه‌ شان هم آبجوشاست:
فَشَارِبُونَ عَلَيْهِ مِنَ الْحَمِيمِ (واقعه/54)
و روى آن از آبجوش می‌نوشند.

جالب است که دمای آبجوش به اندازه دمای ذوب مس می‎باشد:
وَ إِن يَسْتَغِيثُوا يُغَاثُوا بِمَاء كَالْمُهْلِ يَشْوِي الْوُجُوهَ بِئْسَ الشَّرَابُ وَ سَاءتْ مُرْتَفَقًا (کهف/29)
اگر فریادرسى بجویند،به آبى مانند مس گداخته كه چهره‌ها را برشته می‌کند یاری می‌شوند؛وای! چه نوشیدنی بدی و چه جایگاه زشتی!

آیا دمای جوش آب با مس یکی است؟!
این آبجوش ازچشمه‌ای است در جهنم:
تُسْقَى مِنْ عَيْنٍ آنِيَةٍ (غاشیه/5)
آنان را از چشمه‌ای بسیار داغ می‌نوشانند.
و در جائی دیگر می‌گوید که تنها خوراکی‌شان،چرکابه است:

وَ لَاطَعَامٌ إِلَّا مِنْ غِسْلِينٍ (الحاقه/36)
و خوراكى جز چركابه ندارد.

و در جائی دیگر سخن از کاکتوس نیست، بلکه بوته‌ای است خاردار که اعراب به آن شَبرق می‌گوید و هنگامی که خشک شد، بسیار خشن می‌شود، در این حالت آن را ضریع می‌نامند، قرآن می‌گویند که تنها خوراکی‌شان،همین بوته‌ی خشک است:
لَيْسَ لَهُمْ طَعَامٌ إِلَّا مِنْ ضَرِيعٍ (غاشیه/6)
برای آنان خوراکی به غیر از بوته‌ای خاردار خشک وجود ندارد

با تشکر

عدالت و قیامت

انجمن: 

با عرض سلام

دوتا سوال داشتم در مورد قیامت

1.رابطه بین عدالت و قیامت چیست؟
2.قیامت موجودات دیگر (غیر انسان) چگونه است ؟

خیلی ممنون میشم جواب منو بدید [-o

چگونگی ورود یک فرد به عالم برزخ، از دید برزخیان

انجمن: 

سلام
نوزادی که متولد میشود یعنی وارد دنیای ما می شود، ما تولد او را درک می کنیم. ورود او از طریق مجرای زایمان مادرش است. حتی از مدتی قبل می دانیم که قرار است فرد جدیدی به دنیای ما وارد شود.

آیا کسی که می میرد ، یعنی وارد جهان برزخ می شود؛ همانطور که ما "خروج او از دنیای خودمان" را درک می کنیم، "برزخیان" هم "ورود او به دنمیای خودشان" را درک می کنند؟

طبق برخی مطالب عارف اسلامی، عالم برزخ شبیه عالم دنیا، زمان دارد: صبح و شام دارد...
احتمالا مکان هم دارد (از نظر فیزیک، زمان و مکان، از هم جدا نیستند).

از منظر یک انسان برزخی، یک فرد جدیدی - که تا حالا در برزخ نبوده (چون در عالم ما "زنده" بوده) و تازه وارد برزخ شده - که وارد برزخ می شود، "ورود" او چگونه است؟
اینکه تا حالا آنجا نبود، چطوری آمد، که حالا آنجاست؟

آیا جهنم در زیرِ زمین است؟

با سلام و خسته نباشید
با براساس نظریه افرادی که میگن زمین تخت هست نه کروی: جهنم در چند صد هزار کیلومتر در زیر همین زمینی ما روی اش زندگی می کنیم هست و بهشت بالای همین ابرها : یعنی همان هفت آسمان: از نظر دینی(قران-احادیث) میخواستم بدونم ایا قابل اثبات هست؟من خودم اعتقاد دارم زمین کروی نیست: این دروغی هست که غرب(ناسا) داره به ما میگه ! اسناد اش هم هست که از نظر نجوم اسلامی و احادیث و قران که بررسی شده : که زمین تخت هست
سپاس

احاطه شدن گناه و عذاب ابدی در جهنم

سلام خسته نباشید یکی از سایت های نوشته بود احاطه شدن گناه بر شما موجب میشود که در جهنم جاویدان باشید ،یعنی چی؟یعنی مثلا کسی دروغ بگه یا غیبت کنه تا ابد تو جهنمه یا استمنا کنه ممنون