عذاب ابدی

خلود در جهنم، مخصوص کافران؟

سلام یه سوال داشتم در قران گفته شده در جواب یهودیانی که میگفتند ما بخاطر گناهانمان فقط مدتی در جهنم میمونیم و در جهنم جاویدان نمیمونیم خدا در جوابشون میگه ایا من به شما در این مورد تضمینی داده ام؟ اما من در خیلی از سایتای دینی میخوندم که اگر کسی مسلمان باشه ولی گناهکار باشه بعد از این که به اندازه گناهش در جهنم موند از جهنم بیرون میاد ایا این حرف درسته؟مثلا شنیدم کسی که خودکشی کنه در جهنم جاویدان میمونه ایا این حرف درسته؟

ممنون

احاطه شدن گناه و عذاب ابدی در جهنم

سلام خسته نباشید یکی از سایت های نوشته بود احاطه شدن گناه بر شما موجب میشود که در جهنم جاویدان باشید ،یعنی چی؟یعنی مثلا کسی دروغ بگه یا غیبت کنه تا ابد تو جهنمه یا استمنا کنه ممنون

جهنم تا ابد؟

سلام . بردیا هستم 16 سالمه . یکسری سوالاتی سخت منو درگیر کرده
نمیخوام برام از اینور اونور متن گیر بیارین و کپی کنین چون به اندازه ی کافی خوندم . فقط میخوام جواب کوتاه به سوالام بدین

جهنم تا ابد؟ شما 1 ثانیه دستتونو میتونین بزنین به اتیش ؟ 1 دقیقه چی ؟ 1 ساعت ؟ 1 روز 1 ماه 1 سال . 100 سال . 1000 سال ؟ یه یک بذارین و تا کره ی ماه بهش صفر اضافه کنید چقدر میشه ؟ 460 هزار کیلومند صفر . این اندازهمیشه تو جهنم موند ؟ دقت کنید این عدد در مقایسه با بینهایت هیچه . علت اصلی ای که دوستای من اصلا خدا رو باور ندارن فقط همین موضوعه . تظر شما چیه ؟
.

آیا حق گناهکار عذاب ابدی است؟

سلام
با توجه به این که قران میگه گناهکاران تا ابد در جهنم میمونن،سوال اینه که آیا این درسته که یک انسان به خاطر جهل در یک زندگی کوتاه مدت در جهنم ابدی بشه؟
کاری به امثال فرعون و این ها ندارم منظورم گنهکاران دیگر هست که از روی جهالت گناه کردند یا به خاطر یک سری مسایل از دین روی برگردوندن ولی در دنیا مثل امثال فرعون نبودند و مانند یک انسان عادی با ما زندگی کردند.
نعوذبالله این ظلم نیست؟
این یک شبهس که پیش اومد برداشت کفر آمیز نکنید لطفا