آتش جهنم

جهنمیان را خدا عذاب می دهد یا اعمال انسانها؟

با سلام   یکی از اشکالاتی که متقدان بیان می کنند وجود آتش جهنم برای عذاب جهنمیان  و بخصوص خلد در جهنم در عین وجود خدای ارحم الراحمین است. مدافعان هم دیده شده که میگویند آتش و سایر عذاب های جهنم محصول عمل خود فرد جهنمی هست و خدا تمایلی به عذاب بندگانش نداره. اما در آیات قرآن اولا چنین چیزی دیده نمیشه و قرآن صریحا جوری بیان کرده که خدا خود جهنمیان را عذاب میده.و خودش این عذاب رو برای جهنمیان تدارک دیده و همچنین خودش خواسته این عذاب دائمی باشه. مثلا نوشناندن مس گداخته به شکم جهنمیان آب چرکین بریان شدن پوست آنها که بعدش دوباره خدا گفته پوست جدیدی رو درون اون می افرینه تا عذاب دائمی باشه! پس بنظر میاد عذاب جهنمیان رو خود خدا انجام میده و خودش داره دائمی میکنه.نه اینکه محصول خود عمل باشه.      
برچسب: 

خلود در جهنم، مخصوص کافران؟

سلام یه سوال داشتم در قران گفته شده در جواب یهودیانی که میگفتند ما بخاطر گناهانمان فقط مدتی در جهنم میمونیم و در جهنم جاویدان نمیمونیم خدا در جوابشون میگه ایا من به شما در این مورد تضمینی داده ام؟ اما من در خیلی از سایتای دینی میخوندم که اگر کسی مسلمان باشه ولی گناهکار باشه بعد از این که به اندازه گناهش در جهنم موند از جهنم بیرون میاد ایا این حرف درسته؟مثلا شنیدم کسی که خودکشی کنه در جهنم جاویدان میمونه ایا این حرف درسته؟ ممنون

خلود در آتش جهنم از دیدگاه ملاصدرا

با سلام

سوال بنده این بود که جناب ملاصدرای شیرازی خلود در آتش جهنم را قبول دارد یا منکر آن است ؟

سپاس ... :Rose:

زنجیر 35 متری چرا؟

انجمن: 

قرآن می فرماید که جهنمی ها را با زنجیر 70 ذراعی که من پرسیده ام می شود 35 متر می بندند این کار برای چیست؟ چرا 35 متری؟ چرا می بندند مگر می تواند فرار کند؟