معاد

سوالات من درباره ی معاد !!(کارشناس:فرقان)

السلام علیک یا سید الشهداء

سلام علیکم
تولد سایت جدید مبارک!!

من در باره ی معاد سوالات زیادی دارم.
خب شروع می کنم:

1. فرض می کنیم قیامت شد، کارنامه ی اعمال را دادند، حالا بر فرض ما رفتیم بهشت!
خب ما در بهشت چند سال زندگی می کنیم؟!
هزار سال؟!
دو هزار سال؟!
دو میلیون سال؟!
هزار میلیارد سال؟!
چقدر؟!
آخرش چقدر؟!
تا ابدیت که نمی شه
به نظر من که معنا نداره تا بی نهایت
بالاخره باید یه پایانی باشه.


2. توی بهشت ما چه کار می کنیم؟!
فقط می خوریم و می خوابیم و می نوشیم؟!
یا می ریم دید و بازدید؟!
اونجا چه کار می کنیم؟!


3. آیا همانطور که آقایون دارای حور العین هستند؛ خانم ها هم چیزی تو این مایه ها دارند یا نه؟!


4. هدف ما از زندگی تو بهشت چیه؟!
مثلا تو دنیا ما هدفمون اینه که توشه جمع کنیم و خوب زندگی کنیم و خودمون رو برای معاد حاضر کنیم.
خب اون دنیا چی؟!
هدفمون چیه؟!
بدون هدف که معنا نداره!
باید هدف و آخر و پایانی در کار باشه!


........


لطفا با ذکر منبع پاسخ دهید.


با تشکر
یا علی

برچسب: 

آیا بیشتر مردم دنیا به جهنم می روند؟

سلام  من یک سوالی داشتم و اون اینه که با توجه به این که ما الان در دوران ارتباطات هستیم و خیلی از مردم به تلویزیون و اینترنت و ماهواره و کتاب دسترسی دارند ایا بیشتر مردم دنیا که مسلمون نیستند به جهنم میرند؟ مثلا ایا مردم کشور پیشرفته امریکا یا مردم اروپا یا روسیه به جهنم میرند؟ به نظرم حتی خیلی از مردم مسلمان جهان هم به جهنم میرند چون از وجود مذهب شیعه اطلاع دارند اما شیعه نمیشند مثلا اهل سنت موجود در ایران که همشون میدونند شیعه چیه ایا کافرند و در جهنم جاویدان میمونند؟ ببینید من نمیخوام کلی بگید که هر کی از حقانیت اسلام خبر داشت و نپذیرفت به جهنم میره میخوام به یک جمع بندی برسیم که در حال حاضر که تکنولوزی و ارتباطات خیلی پیشرفت کرده ایا مردم دنیا عذر موجهی برای مسلمان نشدنشون دارند یا نه؟ ایا دروغ سازی های رسانه هاشون باعث شده دیده درستی از اسلام نداشته باشند؟(که بعید میدونم در این دوران تکنولوزی کسی اطلاعات غلط بهش رسیده باشه) نکته بعدی هم این که از همین عده بسیار کم مسلمانان شیعه دنیا عده زیادیشون هم به خاطر گناه هایی که دارند وارد جهنم میشند!!! (حتی اون مستضعف هم ممکنه گناه کار باشه و وارد جهنم بشه!!!) نتیجه این که اکثر مردم دنیا در حال حاضر به جهنم خواند رفت !!! میلیارد میلیارد ادم!!! ایا شما هم با نظر من موافقید ؟

ارتباط بازگشت همه مخلوقات به سوی خدا و معاد

انجمن: 

آیه 11 سوره مبارکه زخرف اشاره میکند به خروج انسان در روز قیامت. علامه طباطبایی در تفسیر آیه میفرماید که توحید تمام نمیشود مگر به معاد.
بنده بازگشت به خداوند را به لطف تاپیک "وقتی موجود زنده ای غیر انسان بمیرد چه می شود؟" متوجه شده ام. ولی ارتباط آن را با توحید نمیفهمم.

شناخت عقاید پیروان دین بودایی

سلام

عقاید پیروان بودایی برای من عجیب است آنها چطور به روح و ظاهرا معاد باور دارند ولی به خدا باور ندارند یا وجود خدا اهمیتی در دین آنها ندارد؟

بازگشت امور به سوی خداوند

انجمن: 

سلام
مفاد یکی از آیات قرآن اینست که خداوند همه چیز را به ارث می برد. معنی و تفسیر این جمله چیست؟

می دانیم خداوند مبدأ همه امور است. اما اینکه «خداوند معاد همه امور است» یعنی چه و تبیین علمی آن چگونه است؟
آیا همه امور، فقط در روز قیامت به خداوند بازگشت میکنند؟ یا در زندگی روزمره هم در سیکل تکرار خود به خداوند بازگشت میکنند؟

تجربه مرگ و تناسخ

سلام.وقت به خیر
ممنون از پاسخ دهی یه سوالات و شبهات
خدا خیرتون بده

فرد با تجربه نزدیک به مرگ دید که به او گفته شد ابن نوزاد قبلا زندگی خوبی نداشته به زودی فرزند تو می شود از او به خوبی مراقبت کن،که این موضوع با تناسخ در تضاد است،چرا؟

روح و معاد جسمانی و جسم مثالی در آیات و روایات

انجمن: 

سلام میشه در مورد: 1. روح جسمانی کیقیت آن 2. معاد جسمانی 3. بدن مثالی و کیفیت آن که آیا همین بدن است برای همه یا نه از آیات احادیث بیاورید با تشکر

زمان نماز وحشت برای میت


سلام علیکم

مطالب استاد پیام در این تاپیک را دیدم:

فشار قبر چیست؟

پیام;533168 نوشت:
واژه قبر در بسیارى از روایات به معناى برزخ است و منظور از فشار قبر یا سؤال و جواب نکیر و منکر در شب اول قبر شب اول انتقال انسان از این دنیا به عالم برزخ است.


در نتیجه اول شبى که انسان از دنیا رفته شب اول برزخ (قبر) او حساب مى شود و آنچه که مربوط به فشار قبر و سؤال و جواب و عذابى برزخى است، مربوط به شب اول مرگ آدمى در نتیجه اگر کسى را حیوانات درنده بخورند یا در دریا غرق شود و... از شب اول قبر معاف نمى شود.

لازم به توضیح است که این توجیح (قبر به معنای برزخ) از واژه قبر در تضاد با روایاتی مانند نماز لیلة الدفن نخواهد بود؛ چرا که این گونه روایات ناظر به جنبه های حداکثری مسائل و حوادث و رخدادها است؛ زیرا که هم در گذشته و هم در دنیای کنونی اکثر قریب به اتفاق انسان هایی که از دنیا می رفتند و می روند با فاصله کوتاهی به خاک سپرده می شوند و شب اول قبر آنها با شروع عالم برزخ فاصله چندانی ندارد.

برای من این سوال ایجاد شد:

الأن با توجه به وجود سردخانه تا جواز دفن بدهند و یا صبر کنند تا اقوام برای خاکسپاری از شهرستان بیایند یا ... گاهی یک یا دو روز طول می‌کشد تا مرده را به خاک بسپارند، اما مشکل اینجاست که آن شبی که مرده را در روزش دفن کرده‌اند همه برای متوفی نماز شب اول قبر می‌خوانند! این نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب نیست اگر شب اول قبر همان شب اول درگذشت آن متوفی باشد؟

یک سؤال دیگر:
اگر کسی شب هنگام، مثلاً بعد از نیمه شب از دنیا برود چه؟ شب اول قبر لازم است شب باشد یا روز هم ممکن است باشد؟ یا ۲۴ ساعت اول بعد از فوت؟
یا اولین شب بعد از فوت؟
با تشکر
یا علی

اثبات عقلی معاد

انجمن: 

سلام
چگونه می توان معاد را صرفا از جنبه عقلی و بدون ادله نقلی اثبات نمود؟
با تشکر

اثبات معاد

انجمن: 

با عرض سلام.حقیقتش اینکه بعضی وقتها یه سری افراد آدمو به شک در مورد وجود خدا و معاد میندازن.خیلی بده
لطفا یکی منو بادلیل علمی راهنمایی کنه به اثبات معاد-ممنون میشم
:ok: