تناسخ

تناسخ و سفر روح

انجمن: 
با سلام  سوالم رو به شکل خلاصه میپرسم. در بخشی از کتاب سفر روح اثر مایکل نیوتن و جلسات مشاوره اشخاص از زندگی های گذشتشون و خاطراتی حرف میزنند که به قطع نه خود جسمیشان تجربه کردند و نه در آن زمان میزیستند که بدانند! اگر تناسخ به صورت کامل توسط متفکران مسلمان رد شده این خاطرات که جدای از کتاب و بر اثر مواردی مانند خواب ، هیپنوتیزم ، مواد مخدری که بر ذهن اثر میگذارند مانند lsd (برای آزمایشات فیزیک پزشکی) و... در جای جای دنیا ازشان صحبت میشه و حتی در بعضی موارد به اثبات تاریخی هم میرسد چگونه توجیه میشود؟؟ منابع شکل گیری سوال: کتاب سفر روح اثر مارک نیوتن کتاب جهان هولوگرافیک اثر مایکل تالبوت (صفحه ۸۴ تا ۹۴) بودیسم و مقاله های موجود در این زمینه

دلایل ردّ تناسخ ارواح

انجمن: 
باسمه الباطن عرض سلام و ادب دلایل عقلی و استدلالی ردّ تناسخ ارواح چیست؟

تناسخ در قرآن

انجمن: 

تناسخ رو فلاسفه محال دونستند. دقیقا منظورشون از تناسخ چیه؟ اگر تناسخ یعنی برگشت روح به بدن بعد از جدایی از بدن، تو قران مکرر چنین چیزی وقوع یافته.

مثلا ماجرای عزیر یا زنده کردن مردگان توسط حضرت عیسی و ...

دقیقا منظورشون از تناسخ چیه؟ چیز دیگریه؟ واقعا تناسخ محاله؟ قرآن از محال حرف میزنه؟

شناخت عقاید پیروان دین بودایی

سلام

عقاید پیروان بودایی برای من عجیب است آنها چطور به روح و ظاهرا معاد باور دارند ولی به خدا باور ندارند یا وجود خدا اهمیتی در دین آنها ندارد؟

تجربه مرگ و تناسخ

سلام.وقت به خیر
ممنون از پاسخ دهی یه سوالات و شبهات
خدا خیرتون بده

فرد با تجربه نزدیک به مرگ دید که به او گفته شد ابن نوزاد قبلا زندگی خوبی نداشته به زودی فرزند تو می شود از او به خوبی مراقبت کن،که این موضوع با تناسخ در تضاد است،چرا؟

اشاره به تناسخ در سوره واقعه (آیات 60 و 61 سوره واقعه)

با سلام وادب
آیه های 60 و 61 سوره واقعه اشاره به تناسخ نمی توانند داشته باشند؟ لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم

حلول و تناسخ در احادیث شیعه

انجمن: 

مفضل بن عمر گوید از امام صادق پرسیدم درباره دانستن امام از آنچه اطراف زمین است با اینکه خودش در اتاقی است که پرده اش انداخته است .فرمود ای مفضل خدای تبارک و تعالی در پیامبر اکرم پنج روح قرار داد:1-روح ایمان که با آن ایمان آورد و عدالت ورزد.2-روح زندگی که با آن بجنبد و راه رود.3-روح قوه که با آن قیام و کوشش کند.4-روح شهوت که با آن بخورد و بیاشامد.5-روح القدس که با آن بار نبوت کشد و چون پیامبر وفات کند روح القدس از او به امام (جانشین) منتقل شود و روح القدس خواب و غفلت و یاوه گری و تکبر ندارد و چهار روح دیگر خواب و غفلت و یاوه گری و تکبر دارند وبه وسیله روح القدس همه چیز درک می شود.(اصول کافی ج2 ص17)

عالم ذر انسان قبل از تولد

انجمن: 

سلام نمی دونم ایا این تاپیک مناسب این سوال بود یا نه لطفا به تاپیک مربوطه انتقال دهید
ایا در قران در مورد تناسخ قبل از تولد انسان ها سخنی گفته شده است ؟؟؟؟
من ماه ها دنبال این موضوع هستم اما تو اینترنت فقط یه عالمه پست های کپی شده می بینم که تکمیل نیستن
بعضی ها اعتقاد دارند که روح انسان قبل از تولد نیز وجود داشته بعضی ها هم می گن همراه با جسم روح به وجود اومده می خواستم بدونم کدومشون درسته ؟
و همین طور یه عقیده دیگری هم هست که می گن روح از یک جسم به جسم دیگه میره تا به تکامل برسه لطفا به زبان ساده دوستان اسک دین را روشن کنید که کلا موضوع از چه قراره ایا موقعیتی که ما در این دنیا داریم به خاطر کارهایی است که در عالم زر انجام داده ایم ؟؟؟؟ پس چرا هیچی از ان عالم یادمان نماید در کل این عالم زر به چه درد انسان ها و زندگی شان می خورد ؟؟؟
:Gig: