خلود

خلود در جهنم، مخصوص کافران؟

سلام یه سوال داشتم در قران گفته شده در جواب یهودیانی که میگفتند ما بخاطر گناهانمان فقط مدتی در جهنم میمونیم و در جهنم جاویدان نمیمونیم خدا در جوابشون میگه ایا من به شما در این مورد تضمینی داده ام؟ اما من در خیلی از سایتای دینی میخوندم که اگر کسی مسلمان باشه ولی گناهکار باشه بعد از این که به اندازه گناهش در جهنم موند از جهنم بیرون میاد ایا این حرف درسته؟مثلا شنیدم کسی که خودکشی کنه در جهنم جاویدان میمونه ایا این حرف درسته؟ ممنون

آیا عذاب جهنم ابدی و دائمی نخواهد بود؟

سلام در جایی نوشته شده بود :

انسانهای کافر و معاند بعد از تحمل عذاب متناسب با جرم خود، از آتش دوزخ رهایی خواهند یافت و جای آنها را کفار دیگری خواهند گرفت

این یعنی این که در جهنم همیشه نمیمونن؟
متکبرین چی ایا متکبرین هم پس از عذاب جهنم از جهنم رهایی میابند؟

مفهوم زمان در عذاب و مجازات

انجمن: 

سلام.
۱- معیار تعیین زمان محدود و ابدی در مجازات جهنمیان در آخرت چیست و این زمان چگونه تعریف می شود ؟
۲- قبل از عذاب قیامت و آخرت که زمانش معلوم نیست ، عذاب برزخ وجود دارد این عذاب برزخ چیزی اضافه تر نیست ؟ آیا قبل از حساب و کتاب دقیق عذاب عادلانه است ؟

عاقبت افراد بدون نماز در آن دنیا

با سلام و خسته نباشید
الان بعضی از جوان ها هستند و اصلا از دین فراری شدند و اعتقاداتشان تعطیل شده و نماز و روزه را انجام نمی دهند ولی میگند ما دلمان پاک هست و به فقرا کمک می کنیم و کار های خوب انجام میدهیم و مثلا مراسمات مذهبی شرکت می کنند و میگند امام حسین :نمیدانم ما را نجات میده و........ و کلا توی شناسنامه شیعه هستند: البته الان شیعه واقعی وجود نداره و بیشتر محب هستند :خلاصه توی سایت گشتم به تایپیکی مشابه با موضوعی که مطرح کردم رسیدم که یکی از کارشناس ها اینطوری جواب داده بود!
فرد تارک الصلاه یا نماز را به عنوان ضروری دین می داند یا نمی داند.
اگر نماز را به عنوان ضروری دین نداند و نماز نخواند کافر است؛ این کفر در مقابل اسلام است بدین معنی که چنین فردی از اسلام خارج شده و کافر می باشد لذا اهل جهنم است.
منتهی اگر نماز را به عنوان ضروری دین اسلام انکار نمی کند امّا به هر دلیلی نماز نمی خواند این شخص هم کافر است منتهی این کفر در مقابل اسلام نیست بلکه کفر در مقابل ایمان است، چنین شخصی از دایره اسلام خارج نشده، مسلمانی است که فاقد ایمان می باشد. سایر اعمال مثل روزه، حجاب و ... نیز چنین هستند.
كسی كه نماز را واجب می داند ولی اهل نماز نيست، در دنيا جزء مسلمين محسوب می شود؛ امّا موقع وفات، ملائك به او خواهند گفت، با هر دينی می خواهی بمير جز اسلام؛ يعنی تو مسلمان نيستی، پس هر دين جعلی كه می خواهی انتخاب كن و با همان دين جعلی نيز محشور خواهی شد.
چند سئوال اینجا پیش میاد:
1. توی خط قرمز :اخرش گفته اهل جهنم هست: منظور اش چی هست؟ یعنی کلا تا آخر جهنمی هست یا مورد شفاعت قرار میگیرند یا انقدر عذاب میشند تا بخشیده بشوند؟
2.توی خط ابی گفته شده این افراد مسلمان بدون ایمان هستند ! ایا این افراد همان فاسقین هستند؟
شرایط این افراد از نظر شفاعت و بهشتی شدن چطوری هست؟
البته توی خط سبز هم گفته شده این افراد یک دین غیر اسلام را باید انتخاب کنند : مسیحی-یهودی یا...
خلاصه این افراد ایا به بهشت میروند البته یک جا توی این سایت دیدم مسیحی یا یهودی ها هم جز کافر محسوب میشوند چون پیغمبری حضرت محمد(ص) را قبول ندارند ! کلا شیر تو شیر شد داستان Smile لطفا توضیح بدهید : داستان از چه قرار هست؟
سپاس