گناهکاران

احاطه شدن گناه و عذاب ابدی در جهنم

سلام خسته نباشید یکی از سایت های نوشته بود احاطه شدن گناه بر شما موجب میشود که در جهنم جاویدان باشید ،یعنی چی؟یعنی مثلا کسی دروغ بگه یا غیبت کنه تا ابد تو جهنمه یا استمنا کنه ممنون

عدل در مورد گناهكاران بالذات

انجمن: 

سلام

رواياتي در مورد احكام جماع جهت فرزند دارشدن در كتب احاديث آمده كه به عنوان مثال :

در آخر ماه دو روز از آن مانده جماع مكن كه فرزندی معاون ظالم آيد و جمعى از مردم بدستش هلاك شوند. بر سر پشت بامها جماع مكن كه فرزند منافق و رياكار و بدعت‏گذار آيد

سوال:
از آنجايي كه اين نوع افراد ِ متولد يافته در كيفيت وجودي خود اختياري نداشته اند و طبيعتا اختيار اشان هم در دنيا بر حول همان نطفه منعقد شده خواهد بود
چگونه مستحق عذاب جهنم اند؟
طبق اين روايات شاكله اصلي انسانها(در خير و شر بودن) از قبل و بدون اختيار خود شكل ميگيرد
و اين با مختار بودن انسانها در انتخاب بد و خوب و همچنين عذاب و پاداش الهي منافات دارد

جهنم را برایم توضیح دهید .

انجمن: 

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

یک سوال در ذهنم پیش آمد و ممکن است مسخره به نظر آید ولی خب سوال است چه کنیم !

من در حال خواندن بودم درباره جهنم ، با اطلاعاتی که از قبل داشتم ، مثلا میگه که آتش از جانشان شعله می کشد . این آتش ها حاصل عمل خود انسان هاست . در جایگاهی تنگ قرار می گیرند .

خب من انسان که یک حرارت بسیار کوچیک بر نوک انگشتم باعث میشه که داغ کنه و باد کنه ! چطور می شه که این بدن در آتش به این وحشتناکی اصلا دوام بیاره ؟
یعنی جهنمیان از اون روز اول تا ابد یا تا مدتی که تعیین شده فقط آتیش می گیرند ؟ ! این معنی میده اصلا ؟

همین جوری در این دنیا روی پیشانی یک نفر گناهکار اسلحه می گذاریم ، به غلط کردن می افته تا آخر عمرش ! (البته احتمال خیانت هم هست)

می خوام بدونم ، آیا این کلمات قرآن درباره جهنم ، به ظاهر به این شکل نیست یعنی منظورش از آتش زندگی بسیار سخت و دشوار هست یا همون آتش که آدم رو از بین می بره ؟
البته اشاره ای به بهشتی ها نکردم چون میدونم از توضیحات قرآن هم تصویری بهتر و والا تر در انتظارشونه یا همان توضیحات در انتظارشونه و در کل چیزای خوبی براشون هست ! خوب که پرسیدن نداره !

ممنون اگر جواب من را بدهید