دنیا

شما مهم ترین انسان در دنیا خودتان هستید!

داستانی فلسفی کوتاهی وجود دارد که خیلی طرفدار دارد به نام داستان تخم مرغ از اندی ویرلینک رسمی داستان ) داستان انگلیسی میباشد بحث اینجا درباره کل کتاب نیست فقط درباره بخشی از داستان است که توجه مرا جلب کرده است : شما مهم ترین انسان در دنیای خودتان هستید این مسئله شباهتی زیادی دارد با وراثت در برنامه نویسی شی گرا که در ان برای ایجاد هر چیز میتواند یکی را ایجاد کنید و با استفاده از وراثت از ان برای دیگر ایجاد مشابه استفاده کنید و مشابه را تغییر دهید ... مثلا برداشت ما از دنیا به همین گونه است ، ما نمیدانیم اصل دنیا چگونه است ولی معمولا رای را به اکثریت میدهیم ! یعنی یک کلی وجود دارد که همه با ان موافقیم و حتی ممکن است درست نباشد و یک وراثتی دیگری وجود دارد که برداشت ماست به قولی یک دنیا خارجی وجود دارد و یک دنیا درونی که برداشت ماست و تقریبا هر انسانی دنیا ی خودش را دارد ما چون دنیا را از دید خودمان میبینیم ، برداشت خودمان را میکنیم و هرچیزی که برداشت کرده ایم دنیا خودمان است ( مانند کپی کردن ) حال چه برداشتی میتوان کرد ؟ هیچ وقت به نزدیکانتان مانند مادر و پدر بدی نکنید ! شاید خودتان را خالی کنید و دنیای ان ها را سیاه ولی همزمان دنیا خودتان را هم سیاه میکند ! وقتی به یک فقیر که میتوانید کمک کنید و نمیکنید شما به او ظلم نمیکنید ، شما به خودتان ظلم میکنید چون در دنیا شما فقیری وجود دارد که میتوانست وجود نداشته باشد ! دوربین دنیا خودتان فقط در دست شماست پس وقتی ان را به سمت سیاهی میگیرید تمام دنیایتان سیاه میشود ! دنیای خودتان فقط از دید خودتان است پس مراقب خودتان باشید. اگر شما نباشید دنیایی وجود ندارد !   فکر کنم ضرب المثل کافر همه را به کیش خود پندارد هم همین منظور را دارد ایا همچین چیزی درست است ؟ نظر دین چیست ؟

ایا انسان در دنیا و آخرت همیشه نیازمند است؟

با سلام و عرض ادب   آیا انسان همیشه در هر جایگاهی نیازمند است ؟ اگر بله : چه نیاز هایی در اخرت از بین میروند و چه نیاز هایی همیشگی هستند ؟ چرا نیازمندی دائمی انسان باعث ناراحتی وی در بهشت نمیشود ؟   بنده در تاپیک اگر خدا بی نیاز است پس چگونه حس یک نیازمند را درک می کند؟ با متن زیر مواجه شدم :
اگر بخواهم مثالی بزنم مثل این است که شما نیاز به خوردن و آشامیدن دارید اما توان تهیه خوردنی و آشامیدنی را نیز دارید لذا نیازتان را برطرف می کنید، اما دیگر نمی شود به شما گفت بی نیاز، چرا که در هر صورت شما موجود نیازمندی هستید، نیازمندی که از عهده نیازتان برمی آیید.
الان ما در بهشت بی نیاز هستیم یا نیازمندی هستیم که از عهده نیازمان برمی اییم ؟

جذابیت بهشت برای فردی که در دنیا از همه امکانات برخوردار بوده ، چیست؟

سلام
برای توصیف بهشت میگویم باغ هایی که رود ها از زیر ان ها جاری ست و...
این شاید برای خیلی ها قابل تصور نباشد و جذابیت داشته باشد
اما کسی که در دنیا بهترین باغ و خانه و مال و اموال و به عبارتی همه چیز را در دنیا داشته، برای او چگونه بهشت را توصیف می کنید؟؟؟
چنین کسی اصلا به نظر نمی اید مشتاق باغ های بهشتی یا حوری باشد چون در دنیا هر کار ک خواسته کرده و هرچه میخواسته فراهم بوده.
باتشکر

فلسفه ی به دنیا آمدن ما

انجمن: 

با سلام خدمت شما
من سوالی داشتم
چرا ما به دنیا آمدیم؟چرا ازعالم زر مستقیم وارد بهشت یا جهنم نشدیم ؟خود خدا که می دانند در آخر به جهنم یا بهشت می رویم!!!

مشکلات زندگی و نا امیدی

ا عرض سلام خدمت شما عزیزان.بنده یه جوان ۳۴ساله هستم نمیدونم چرا دست به هر کاری که میزنم برام مشکل پیش میاد به قول معروف سنگ جلو پام میفته.به همین خاطر اعصبانی میشم و تا یه مدت کوتاهی نسبت به دین شکاک میشم همه حرفی میزنم.خواهشا راهنمایی کنید که چکار کنم تا برا انجام کارام با مشکل روبه رو نشم.با تشکر

زندگی دنیا از منظر قرآن کریم

باسلام من می خواهم مقاله ای در رابطه با زندگی دنیا از منظر قرآن کریم بنویسم مظالب باارزش و پر محتوایی می خواستم مطلب زیاد دارم ولی زیاد جالب نیست اگر در زمینه منابع و مطالب راهنمایی فرمایید ممنون و متشکرم التماس دعا باتشکرفراوان

بازگشت به دنیا

انجمن: 

سلام و درود دو تا سوال یا ایراد
در قرآن کریم که دقیق در خاطرم نیست فکر کنم کافران به خدا می گویند ما را به دنیا باز گردان تا کار خوبی انجام دهیم خدا میگوید هرگز!اگر بازهم برگردید همون خرابکاریا رو دوباره به بار میارید
خب سوال اولم !
خدا چرا نمیذاره برگردن؟دوباره عمل کنن؟یعنی علم خدا باعث جلوگیری از عمل اختیاری دوبارش میشه؟چون میدونه باز برگردن همون کارو میکنن برگردوندشون کار عبثی میشه نه؟دقیقا این قسمت بولد شده رو بفرمایید چون خدا میدونه که برگردن کار بدی که کردن و میکنن دیگه بر نمیگردونه نه؟و دقیقا بفرمایید که کار عبثی میشه؟
ایراد دوم در نتیجه جوابیه که به این سوال میدین
خیلی ممنون

عالم ذر و تاثیر آن در زندگی دنیوی انسان ها

انجمن: 

سلام بر کارشناسان محترم سایت و کاربران عزیز
بنده همیشه یک فکر و سوال تو ذهنم بوده و هست ببینید همه ما اینو قبول داریم که میگن خدا عادل هستش و به احدی ظلم نمیکنه چه اینجا چه اخرت اما اگر واقعا اینطوری هست پس چرا باید به عنوان مثال انسانی تو سوریه متولد بشه و اون نوزاد توسط داعش سرش بریده بشه و در جای دیگه تو عربستان فردی در خانواده اشرافی سعودی ها به دنیا بیادو رو پر قو بزرگ شه؟ایا این عدالته؟
من اینطوری خودمو قانع کردم با این نظریه که ساخته ذهن خودم هستش:
همه اینو میدونیم که قبل از اومدن به این دنیا وجود اصلیمون وجود داشته و در دنیای زر قرار داشتیم خب پس با توجه به اعمالمون که در دنیای زر انجام دادیم خداوند ما رو در دنیا تقسیم کرد و بسته به اعمال خوب و بدمون در دنیا به ما جایگاه های خوب و بدی داد دقیقا مثل همین دنیا که بسته به اعمالمون به بهشت و یا جهنم خواهیم رفت ایا این تفکر تفکر درستیه یا خیر لطفا کامل توضیح دهید.تشکر

چگونه از شر دنیا راحت بشیم

سلام
لطفا به دو سوال من پاسخ بدین.
اول اینکه ایا خدا برای کسانی که دنیا و زندگی و نعمت اون رو نمی خواهند راه حلی گفته یا نه؟کسانی مثل من که دوست ندارند زندگی کنند و دوست ندارند در این دنیای مسخره تکامل پیدا کنند باید کی رو ببینند؟اقا ما همون بهشتی رو که نهرها از زیر درختانش جاریست و همون جهنمی رو که دودهای خفگان دارد رو نخواهیم باید چه کسی را ببینیم؟کل نظام این دنیا مسخره است اخه چرا زوری زندگی می دن؟
فقط چون در حکومت خدا ازادی پس از بیان وجود نداره به خاطر حرفهام مامورهای خدا یه بلایی سرم میارن نمی دونم کی این کار رو میکنند پس تا بلا سرم نیاوردند جوابم رو بدید که لااقل بی جواب نمانم؟راستی اگر کسی ره فراری هم داره به ما هم بگه؟فرار از این دنیای مسخره

عدل الهی در زندگی دنیا

انجمن: 

سلام
اگر عدالت لازمه رشد و تعالی انسانهاست و خداوند نیز عادل است...چرا پس در زندگی دنیا عدالتی نیست؟
یکی به وفور از لذت ها و مواهب بهرمند است و دیگری در محرومیت ها...
چگونه چنین جامعه ایی به رشد و تعالی میرسد؟

اومدیمو شخصی به خاطر همین بی عدالتی و محرومیت ها(که کم هم نیستند)کافر شد..
این فرد نه زندگی دنیا را داشته و نه آخرت !!!

خب این چگونه با عدل الهی سازگار است؟