کافر

ابهامات و سوالاتی در زمینه دوستی و معاشرت ، چگونه دوستی خوب و یا مانند خود پیدا کنیم؟

سلام علیکم، طبق آیات 51 و 82 مائده، دوستی یا شاید اتحاد با یهودی و مسیحی درست نباشه؟ حکم چیه؟ لطفا اگر حدیث مناسب سراغ داشتید و خواستید قرار بدهید.  معاشرت با کافر بد هست درسته؟ و اینکه آیا از کسی که نمی بخشه یا کینه ای هست (مانند خیلی از کافرین و ...) آیا ما باید اصرار کنیم برای طلب بخشش؟ کما اینکه گاهی اوقات جواب میده و می بخشند حالا یا ظاهری یا واقعا! معاشرت با کسی که میگه خدا رو قبول دارم و بقیه چیز ها رو قبول ندارم (البته موحد هست، ولی معاد و نبوت و امامت رو قبول ندارد) اسم چنین کسی چیست، بی دین؟ البته ممکن است دوستی پیش بیاد. فکر می کنم که دوستی با ملحدان و منافقان خوب نباشد بخاطر همین از کلمه معاشرت استفاده کردم. در شبکه های مجازی از لفظ لیست دوستان استفاده میشه و خارجی ها را ممکن است در اون قرار بدهیم که ممکنه است اونا هم ما رو دوست بدانند آیا کسی که ما را دوست خود می دانند او هم دوست ما محسوب می شود؟ حضرت علی علیه السلام می فرمایند ناتوان ترین فرد کسی است که نمی تواند دوست بگیرد، چگونه دوستانی در حدیث مثل وصله لباس مان بگیریم؟ حدیث: سخت ترین چیزی که پیدا میشه در آخرالزمان دوست خوب و درهم حلاله. هر کس عیب ما را گفت دوست هست آیا خوب هم هست؟

آیا خواندن سوره قران باعث بیماری در افراد کافر می شود؟

یاهو سلام و عرض ادب ببخشید من چند وقت هست که وسواس فکری دارم و به خاطرش سوره الناس رو به تعداد زیاد میخونم متوجه شدم که سوره ناس روی فردی از افراد خانواده که فرد معتقدی هم نیست تاثیر منفی میگذاره یعنی باعث بیمار شدن این فرد شده و این باعث میشه من این سوره رو نخونم چون میترسم این فرد بیمار بشه و یا اینکه فوت کنه من چیکار کنم؟ خیلی ممنون

«مرا بخوانید تا اجابت کنم شما را » ؛ چه نوع اجابتی مراد است؟

انجمن: 

سلام

فرض کنیم دو انسان وجود دارند یکی مومن به خداوند و خدا شناس دومی کافر به خدا که هیچ بخشی از زندگیش با خدا در ارتباط نیست.

هر دوی این ها هدفی مشترک دارند و میخواهند وارد دانشگاه بشوند و رشته ی پزشکی رو بخونند.
اولی که مومن هست همراه با تلاشی که میکنه دعا هم میکنه و کلا زندگیش با خداست. دومی هیچ دعایی نمیکنه و نماز هم نمیخونه و کلا خدایی توی ذهنش نیست اما تلاش میکنه.
هر دوی این ها به اهدافشون میرسند.
حالا سوال اینه که اثر دعا در اینجا چی بوده. چه فرق دنیوی بین کسی که با دعا به هدفش رسیده با کسی که نرسیده وجود دارد.

در روایت هایی شنیدیم که حتی نمک خونه خودتون رو از خدا بخواهید.
خداوند در قرآن فرموده ادعونی استجب لکم.

حال اینکه آیا ممکنه ما دعایی بکنیم و خدا معجزه بکنه؟
خیلیا بدون دعا به خواسته هاشون میرسن و خیلیا با دعا و نذر و نیاز هم نمیرسن.

پس تاثیرات دعا چی هست.
اگر ما با این دید که من از خدا میخوام چیزی به من بده بریم دعا کنیم دچار اشتباه شدیم؟

اگر کسی دعا نکنه هم خدا بهش کمک میکنه؟

ساده ترین راه اثبات خدا به یک کافر

سلام به مومنین و روزه داران.
میدونم این وقت روز گرسنه اید و حوصله هیچی ندارید.

ساده ترین راه اثبات خدا به یک کافر چیست؟

عاقبت افراد بدون نماز در آن دنیا

با سلام و خسته نباشید
الان بعضی از جوان ها هستند و اصلا از دین فراری شدند و اعتقاداتشان تعطیل شده و نماز و روزه را انجام نمی دهند ولی میگند ما دلمان پاک هست و به فقرا کمک می کنیم و کار های خوب انجام میدهیم و مثلا مراسمات مذهبی شرکت می کنند و میگند امام حسین :نمیدانم ما را نجات میده و........ و کلا توی شناسنامه شیعه هستند: البته الان شیعه واقعی وجود نداره و بیشتر محب هستند :خلاصه توی سایت گشتم به تایپیکی مشابه با موضوعی که مطرح کردم رسیدم که یکی از کارشناس ها اینطوری جواب داده بود!
فرد تارک الصلاه یا نماز را به عنوان ضروری دین می داند یا نمی داند.
اگر نماز را به عنوان ضروری دین نداند و نماز نخواند کافر است؛ این کفر در مقابل اسلام است بدین معنی که چنین فردی از اسلام خارج شده و کافر می باشد لذا اهل جهنم است.
منتهی اگر نماز را به عنوان ضروری دین اسلام انکار نمی کند امّا به هر دلیلی نماز نمی خواند این شخص هم کافر است منتهی این کفر در مقابل اسلام نیست بلکه کفر در مقابل ایمان است، چنین شخصی از دایره اسلام خارج نشده، مسلمانی است که فاقد ایمان می باشد. سایر اعمال مثل روزه، حجاب و ... نیز چنین هستند.
كسی كه نماز را واجب می داند ولی اهل نماز نيست، در دنيا جزء مسلمين محسوب می شود؛ امّا موقع وفات، ملائك به او خواهند گفت، با هر دينی می خواهی بمير جز اسلام؛ يعنی تو مسلمان نيستی، پس هر دين جعلی كه می خواهی انتخاب كن و با همان دين جعلی نيز محشور خواهی شد.
چند سئوال اینجا پیش میاد:
1. توی خط قرمز :اخرش گفته اهل جهنم هست: منظور اش چی هست؟ یعنی کلا تا آخر جهنمی هست یا مورد شفاعت قرار میگیرند یا انقدر عذاب میشند تا بخشیده بشوند؟
2.توی خط ابی گفته شده این افراد مسلمان بدون ایمان هستند ! ایا این افراد همان فاسقین هستند؟
شرایط این افراد از نظر شفاعت و بهشتی شدن چطوری هست؟
البته توی خط سبز هم گفته شده این افراد یک دین غیر اسلام را باید انتخاب کنند : مسیحی-یهودی یا...
خلاصه این افراد ایا به بهشت میروند البته یک جا توی این سایت دیدم مسیحی یا یهودی ها هم جز کافر محسوب میشوند چون پیغمبری حضرت محمد(ص) را قبول ندارند ! کلا شیر تو شیر شد داستان Smile لطفا توضیح بدهید : داستان از چه قرار هست؟
سپاس

چرا حضرت نوح (ع) از همسرشان جدا نشدند؟

انجمن: 

یا هو یا من لا هو الا هو

سلام و عرض ادب

میخواستم بدونم چرا حضرت نوح همسر خودشو طلاق نداد با اینکه همسرش جز انسانهای هلاک شدنی بود؟

ممنون

تردید در کار با شرکت خارجی

بسم الله الرحمن الرحیم

شرکت رایانه ای خارجی ای هست که یک فروشگاه اینترنتی داره.
من مدتی هست از طریق فروش محصولاتی روی فروشگاه این شرکت کسب درآمد میکردم و خود شرکت هم درصدی از سود رو دریافت میکرد.

به تازگی متوجه وجود علامت هایی مانند "تک چشم" که از علامت های استفاده شده توسط شیطان پرستان هست در یکی از محصولات تولید شده توسط خود این شرکت شدم. من شخصا توی طراحی اون محصول دخیل نبودم و محصولاتی که روی فروشگاه این شرکت به فروش میرسونم چنین انحرافاتی ندارن.

معمولا از درآمدی که دارم برای امور خیر مثل رسیدگی به حیوانات و فقرا و صدقه و ... و تامین مخارج زندگی استفاده میکنم. نگرانی من از این جنبه هست که جریان هایی که از این نماد ها در محصولاتشون استفاده میکنن نهایتا ممکنه وابسته به جریان هایی باشن که در پی ضربه زدن به اسلام و مسلمون ها هستن که در این صورت حکم کافر حربی رو دارن که نباید باهاشون رابطه اقتصادی داشت.

اما شخصا به جز دیدن اون نماد ها مدرکی از اینکه این شرکت فعالیتی که مستقیما به اسلام یا مسلمون ها ضربه بزنه ندارم.
با این وجود, آیا باید فعالیتم رو متوقف کنم تا این شرکت دیگه از جانب فروش محصولات من روی فروشگاهش هیچ سودی حاصل نکنه؟

در حال حاضر کل درآمد زندگی من از این طریق هست خواهش میکنم پاسخ صحیح و دقیقی بدید.
ممنون