مشرک

نئو پاگانیسم و نماد سه گانه هلال ماه

سلام در مورد نئوپاگانیسم بصورت خلاصه اطلاعاتی رو میخام، چی هستن؟چیکار میکنن؟چجوری بوجود اومدن؟ و این که نماد سگانه هلال ماه(triple crescent goddess) (یک داره و 3 هلال ماه یکی سمت راست یکی سمت چپ و یکی پایین) برای چه منظور هستش و چه فلسفه ای پشتش هست؟

نقد فقهی استدلال تکفیری‎ها و داعشی‌ها بر اولویت کشتن مسلمانان مخالف آنها

[="Tahoma"][="DarkGreen"]
یکی از روشهای دشمنان ادیان الهی برای مبارزه با گسترش معارف الهی تحریف مفاهیم و آموزه های دینی و تحریف معنوی آیات وحی بوده، چنانکه خداوند گزینش این روش اسلام ستیزی را از مخالفان اسلام در آیه شریف (... یحرفون الکلم عن مواضعه..) سوره نساء آیه 46 ارائه می فرماید. گاه این تحریف های معنوی از بین برخی مسلمانان سر برآورده و اندیشه خوارج را می آفریند که امام علی علیه السلام راجع به آیات مورد استدلال آنها فرمود: کلمۀ حق یراد بها الباطل ... [1]
استعمار جهانی به سردمداری شیطان بزرگ در دوره معاصر برای ایجاد جنگ داخلی و برادرکشی در بین مسلمانان با استفاده از همین روش اسلاف خود به تفسیر غلط آیاتی از قرآن و آموزه های نبوی در بین مذاهب اسلامی پرداخت تا با پیدایش اعتقاد به تکفیر گروه های مسلمان و وجوب قتل آنان وحدت و انسجام امت اسلامی را از هم پاشیده خطر مبارزه امت را با سلطه استعمار جهانی و کیان صهیونیسم به تاخیر اندازند.
با توجه به حجم شبهات دینی برضد تشیع و مکتب اهل بیت:در سطح جهان و ضرورت پاسخگویی عالمانه حوزه‎های علمیه به این شبهات، معاونت بین الملل حوزه‎های علمیه با همکاری مراکز پاسخگویی و محققان فعال در عرصه بین الملل اقدام به تدوین پاسخ برخی از این شبهات نموده است.
یکی از مهمترین شبهات بین المللی معاصر، استدلال جریان‌های تکفیری و فتنه انگیز برای مسلمان کشی و قتل عام شیعیان و اهل سنت کشورها با ادعای (اولویت جهاد با دشمن قریب) و استناد به آیه شریفه 123 سوره توبه «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قَاتِلُوا الَّذِينَ يَلُونَكُمْ مِنَ الْكُفَّارِ وَلْيَجِدُوا فِيكُمْ غِلْظَةً وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقِينَ » است.
ترویج همین استدلال عامل انحراف هزاران جوان مسلمان از مبارزه با صهیونیسم و کفر جهانی به جنگ با مسلمانان مظلوم سوریه، عراق و دیگر کشورهای اسلامی گشت.
پاسخ علمی به این شبهه بر اساس مبانی دینی اسلام و جوامع روایی اهل سنت توسط معاونت بین الملل حوزه‎های علمیه بصورت یک سوال و جواب تدوین شده است.
در پایان از مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی، مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات، اداره مطالعات معاونت بین الملل حوزه‎های علمیه و... که در تدوین این پاسخ مشارکت داشتند، تشکر و قدردانی می‎کنم.

محمد حسن زمانی
معاون بین الملل حوزههای علمیه[/HR][1] . نهج البلاغه خطبه 40


[/][/]

آیا بت واسطه بین خدا و انسان است یا جایگزینی برای خدای اصلی یا خدا است ؟

انجمن: 

سلام

در بحثی که در تاپیک اصول اساسی اسلام با دوستان داشتیم
بعضی دوستان معتقد بودند بتهای زمان جاهلیت واسطه بین انسان و خدا نبودند
بلکه جایگزین خدای واقعی بودند
این مطلب با این بیان قران تعارض دارد که مشرکان الله را قبول داشته و بتها را واسطه
بین خود و خدا می دانستند
حال سوال من این است که واقعیت این مساله چیست ؟
از طرفی تصور ذهنی انسان در باره خدا را شبیه بتها دانسته و ان را هم واسطه
بین خدا و انسان می دانند
و معتقدند ارتباط مستقیم با خدا هرگز امکان پذیر نیست
ایا تصور ذهنی انسان در باره خدا واقعا به مانند بت است ؟

با تشکر

کافر - مشرک - مهدور الدم

انجمن: 

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

اخیرا ( قبل از عید ) در افغانستان محموله های حجیمی از مواد منفجره کشف شد که میخواستند در جاهائیکه مردم خرید عید میکنند جاسازی کنند.
(چون حتما فهمیده بودند نوروز کافر و مشرک است )

حال یک سوالی دارم از اساتید محترم و آن اینکه فرض بر اینکه نوروز کافر و مشرک بود ( ای خدا یک جو عقل )

فقها حکم قتل کافر و مشرک را در اسلام در چه صورتی روا دانسته اند ؟

لطفا مصادر قرآنی این احکام را هم اگر ممکن است ذکر بفرمائید

تا حداقل کسانی که مدعی هستند قرآن را قبول دارند بدانند کافر و مشرک را در چه صورتی میتوان کشت.

باسپاس

یاحق