مسلمانان

سوالاتی پیرامون رجعت عیسی علیه السلام در زمان ظهور

با سلام و احترام
یکی از مسائلی که ظاهرا هم در کتب شیعه و هم در کتب اهل سنت آمده مسئله رجعت حضرت عیسی علیه السلام هست
بنده چند سوال در مورد این مسئله داشتم
1- زمان این رجعت کی هست؟ در جای دیدم نوشته نمازی که امام در بیت المقدس می خوانند آن زمان عسی رجعت میکند و پشت امام نماز میخواند جای دیگری به نظرم رسید در مکه این اتفاق می افتد بالاخره در چه زمانی و مکانی عیسی علیه السلام رجعت میکنند؟ قبل مبارزه با سفیانی در بیت المقدس یا قبل مبارزه سفیانی در مکه؟
2- در برخی روایات هست امام مهدی به ایشان فرماندهی لشکر را میدهند و ایشان به مقابله با دجال می روند و دجال را نابود می کنند از طرفی مکررا شنیدیم از محققین مهدویت که دجال فرد نیست جریان هست چطور این دو موضوع با هم قابل جمع کنند.
3- سومین سوالم که به نظر مهم ترین هم هست اینه که گفتند با رجعت عیسی و تصدیق نبوت حضرت خاتم و امامت امام زمان مسیحیت جهان به اسلام گرایش پیدا میکنند و راه برای هدایت افراد زیادی باز می شود اما یک نکته مبهم در این قضیه این هست که مسیحیت یا مسلمان ها از کجا بدونند ایشان حضرت عیسی هست؟ ما که چهره ایشان را ندیدیم! چطوری به بیش از 1 میلیارد انسان ثابت میکنند همان عیسی هستند؟
با تشکر@};-@};-@};-

تفاوت نماز و روزه

چراروزه کفاره دارد ولی نمازندارد
چرا نمازدرهرشرایطی بایدخوانده شودولی بیمارنبایدروزه بگیرد

تاثیرات غیبت امام بر جامعه

سلام

میداینم امام دوازدهم در غیبت است ولی در جوامع حضور دارد.

امام زمان تاکنون چه تاثیراتی بر کشور ما یا دیگر کشورهای اسلامی گذاشته که مطمئن باشیم این تاثیرات بخاطر حضور ایشان در بین مردم بوده نه چیز دیگر تا بتوانیم نشانه هایی از حضور ایشان داشته باشیم؟

اگر مسلمانان به کشوری حمله کنند، آیا می توانند افرادی را به عنوان برده بگیرند؟

سلام. می خواستم بدونم ایا اسلام فقط اجازه گرفتن برده در جنگ رو داده و غیر اون نه؟ ینی اگه اسلام خودش به جایی حمله بکنه ایا اجازه گرفتن برده رو داره ؟ و اگه کسانی در جنگ با اسلام شرکت نکنن چه؟ مثلا در جنگ بین پیامبر (ص) و قبیله بنی قریظه من شنیدم گروهی هم اسیر شدن؟ این یعنی مجوز اینکه اگه اسلام به جایی حمله کنه می تونه اسیر بگیره ایا؟

تورات و نابودی اسراییل

با سلام و خسته نباشید
یکی از سخنران ها گفته بود که یکی از علت هایی که اسراییل میخواد ایران را نابود کند این هست که در تورات آمده است که در آخر زمان قومی از آشور اسراییل را نابود می کند !
ایا سندی برای این حرف وجود دارد؟
=================================
ایا تورات و انجیل برای عموم در دسترس هست؟ نسخه چاپی یا الکترونیکی که به زبان فارسی باشد؟
متاسفانه دشمنان بر احادیث شیعه و قران و.. تسلط دارند و بر اساس انها استراتژی خودشان را پیاده می کنند مثل قضیه داعش در سوریه که همان پرچم های سیاه هست!
سپاس

همزیستی مسلمانان و غیر مسلمانان

به نام خدا

سلام

لطفا بفرمایید که دیدگاه اسلام در مورد همزیستی مسلمانان و غیرمسلمانان چیست؟
بعنوان مثال در برخی کشورهای غربی محدودیتها یا ممنوعیتهایی در مورد حجاب، مناره و غیره وجود دارد، در حالی که حجاب، بموجب قوانین ایران امری اجباری است؛ و هر یک از طرفین اینکار خود را با دمکراسی، قوانین تصویب شده در مجلس توجیه می کنند.

دیدگاه اسلام در این خصوص چگونه است؟
غیرمسلمانان تا چه حد و در مورد چه مسائلی موظف به بکارگیری ضوابط اسلامی در کشورهای اسلامی هستند و بر عکس؟
هر یک از طرفین تا چه حد می بایست به مقررات و ضوابط طرف دیگر احترام بگذارند؟

دلیل زلزله

انجمن: 

تا اونجایی که میدونم دلیل زلزله در اسلام گناه مردم اون منطقه هستش.
چند تا سوال : چرا در آمریکا کمتر زلزله میاد تا ژاپن ؟ قطعا آمریکایی ها بیشتر گناه میکنن
دوم اینکه چرا تو بم زلزله اومد ؟ یعنی مردم بم گناهکار بودن ؟
و سوم اینکه چرا تو زلزله تر و خشک با هم میسوزن ؟ مگه قرار نیست انسان های بد از بین برن ؟

اعراب مسلمان و پارسیان(ناگفتنی ها)

سلام
به سلامتی اولین موضوع رو اینجا زدم (خب دیگه شروع میکنم)
((ابن موضوعی رو که اینجا میونیسم سره یه بحث با دبیر شیمیمون فهمیدم و بعد از گشت و گذار در اینترنت فهمیدم واقعیه نمونش ویکی پدیایه فارسی))

اگه از بحث های دیگه مثل اتش زدن کتابها به دست مسلمانان عرب در زمان حمله به ایران
و... بگذریم میبینم که اونا خسارت های فرهنگیه دیگه ای به فرهنگ ما زدن((پارسیان))

نمونش...

میدونیم که فارسی از اول فارسی نبوده به دلیل نداشتن جروف پ ژ گ چ در زبان اعراب پس از حمله به ایران به این شکل در اومده و در اصل پارسی بوده
یا چیزای دیگه
اینم بگم که هر کشور برای اینکه بتونه کشور دیگه ای رو به دست بیاره باید روحیه ی افراد اون کشور رو تضعیف کنه و اونا رو خرد نشون بده که این موضوع کاملا بارزه
خب من به ترتیب چیزایی رو که میدونم بعد ازمینویسم
1-نفر =میدونیم ما ایرانیها وقتی بخوایم خودمونو صدا کنیم و یا شمارش کنیم از واحدی به نام نفر استفاده میکنیم در حالی که باید اینو بدونیم که همین کلمه در زبان عربی واحد شمارش شتر هست و اونا برای شمردن تعداد انسان ها از واحد تن استفاده میکنن

2-غذا=ما از این کلمه که در ایران بعد از حمله ی اعراب مسلمان بوده استفاده میکنیم و قبلشو نمیدونم که چی بوده مثل کلمات دیگه که انگار اونا در زبان ما به کلی حذف کردن!!و این ها رو جانشین اونا کردن غذا در ایران به معنی خوردن و اشامیدنه در حالی که در عربی ((بعد از بحث سر کلاس در این مورد فهمیدم که به معنی نوشخواره شتره اما حالا که گشتم میبینم که بدتره!! ))به معنی ادرار شتره

3پارس سگ=نمیدونم شاید این مورد ماله زمان مسلمانان نبوده اما به حرحال وارد زبان شیرین ما شده و اگه هم دقت کنید میبینید که این پارس همون پارسیان(ایرانیان)زمان اعراب بودن

باید بدونید که من قصدم انتقاد بود نه چیزای دیگه انتقاد از اینکه همین اعراب که الان این شدن
قبلا گرفتن ایران یکی از ارزوهای بزرگشون بوده و این برای ما که یک ایرانی هستیم خیلی بده
با تشکر از همه ی دوستان و در اخر ببخشین که چند روزی نبودم و اینکه بازم کمتر میام چون امتحانم نهاییه

چرا کعبه از همان ابتدا قبله مسلمانان نبوده است؟

چرا کعبه از همون قبله مسلمانان نبوده است ؟؟؟

کارشناس بحث : عماد

هر عیب که هست از دموکراتی ماست!

سلام به همهء دوستان
در این تاپیک ابتدا میخوام یه مقایسه کنم بین کشور اسلامی خودمون و کشورهای بی دین اروپایی ، بعد سؤال اصلی رو مطرح کنم
من کوچک که بودم قلبم رو عمل جراحی کردم. البته در انگلستان. سه تا از اتفاق هایی که به بحثمون مربوط میشه رو در قالب سه داستان کوتاه براتون مینویسم

1 - دکتر مسیحی ، وزیر مسلمان
قرار بود من به همراه پدر و مادرم به خارج از کشور برم برای معالجه. اما زمانی که پیش مسئول مربوطه رفتیم ، ایشون بعد از دیدن پرونده ، گفتن که نمیتونم اجازه بدم دو نفر همراه بیمار به خارج از کشور برن ، چون باعث میشه به اندازهء یک نفر بیت المال گردن من باشه! پدرم به ایشون گفت آخه شما مسلمان هستی ، چطور قبول میکنی من همسرم رو تنها توی ایران بذارم دور از بچه ش ، یا بدتر ، تنهایی بفرستمش کشور بیگانه؟! ولی طرف قبول نمیکرد
پدرم ناچاراً به پزشک من مراجعه کرد (دکتر ژنی پرنده ، از برادران مسیحی). ایشون بعد از شنیدن مطلب گفتن که: هر کی گفت شکر خورده (البته نگفت شکر :Nishkhand:)
بعد پرونده رو گرفت و نوشت طبق نظر پزشک ، همراهی پدر و مادر در کنار کودک الزامی میباشد

2 - اعتقاد
ابتدا قرار بود من توی ایران عمل بشم و بعداً حرف خارج از کشور پیش اومد. در اون زمان ، پدر من سؤالی از یک دکتر ایرانی (مسلمان) پرسید:
دکتر چند درصد احتمال داره عمل پسر من موفقیت آمیز باشه؟
دکتر پاسخ داد: 10 درصد شانس زنده موندن داره!
مدتی بعد که من برای جراحی با والدین به انگلستان رفتم ، پدرم همین سؤال رو از پزشک انگلیسی پرسید
ایشو
ن پاسخ داد: من فقط چاقو رو میزنم. باقیش با خداست ، نه من

3 - فروشگاه زنجیره ای
پدرم توی لندن یک چرخ خیاطی برای مادرم خرید و یکی دو روز بعد به دعوت یکی از اقوام ساکن انگلستان ، به شهر واکینگ رفتیم. اونجا پدرم متوجه شد که مادرم زیاد از چرخ استقبال نمیکنه. علت رو جویا شد و مادرم گفت: من علاقهء زیادی به مارک سینگر داشتم. این هم خوبه ولی سینگر که نیست تو ذوقم خورده. اون فامیل ما کا حاضر بود ، گفت خب برید تعویضش کنید! پدرم گفت: آخه الان چند روز گذشته ، تازه کو تا ما برگردیم لندن! ایشون گفت: لازم نیست به لندن برید. شما میتونید هر وسیله ای رو که از یک شعبهء یک فروشگاه میخرید ، در شعبهء دیگه حتی در شهر دیگه پس بدید یا تعویضش کنید!!!
(دوستان دقت کنید صبت 30 سال پیشه! :Gig:)
خلاصه با هم رفتن به شعبهء فروشگاه در واکینگ ، چرخ مارک هوسکوارنا رو پس دادن و یه چرخ سینگر بجاش گرفتن. نکته اینکه فروشنده جعبهء چرخ رو باز نکرد! که وقتی پدرم از فامیلمون دلیلش رو پرسید ، ایشون گفت: چون معتقدن با این عمل به مشتری بی احترامی میشه!!!
(یاد ایران خودرو و سایپا افتادم :geryeh:)

اما سؤال اول:
تبلور و بازتاب یک عقیده و آئین رو باید در رفتار پیروان اون جستجو کرد. سؤال من اینه که چرا هر وقت به مسلمانان ایرادی گرفته میشه ، پاسخش اینه که"
"اسلام به ذات خود ندارد عیبی *** هر عیب که هست از مسلمانی ماست"
اما اگر خطایی در غرب سر بزنه ، بلافاصله به تفکر و فرهنگ غرب نسبت داده میشه و اصل و ریشهء اونها رو زیر سؤال می بریم؟
آیا اونها نمیتونن پاسخ بدن که:
"دموکراسی به ذات خود ندارد عیبی ***هر عیب که هست از دموکراتی ماست"؟
البته من متوجه این موضوع هستم که برای مقایسهء این دو ، باید اصل عقاید رو مورد بررسی قرار داد. قبول
اما حرفم اینه که این توجیه تا چه حدی باید وجود داشته باشه که هر مشکلی رو با همین یه بیت شعر ماست مالی کنیم بره؟!

سؤال دوم:
آیا صرف اینکه ما نماز میخونیم و روزه میگیریم ، یعنی از اونها بهتر هستیم؟ اونها این همه احترام به مشتری میذارن ، وجدان کاری دارن ، بهترین و باکیفیت ترین اجناس رو دست مردم میدن و...... اما ما بی کیفیت ترین کالاها و خدمات رو به مشتری میدیم ، ارزشی برای وقت و هزینهء ملت قائل نیستیم ، همهء کارها رو سر هم بندی میکنیم و...... اون وقت تا حرفی میشه میگیم اونا با هم دوست میشن و رابطهء جنسی دارن ، ولی ما این رو بد میدونیم و نداریم (لااقل بین مذهبی ها نداریم) ، و بعد نتیجه میگیریم که ما آخر خوبی هستیم و اونها آخر بدی
کارشناس محترم این رو هم توضیح بفرمایند ممنون میشم

سؤال سوم:
با توجه به دو پرسش قبلی ، آیا نمیشه اینطور نتیجه گرفت که:
اون آئینی که هیچ تاثیری در رفتار نداره ، ولو اینکه از نظر تئوری عالی باشه ، به کار نمیاد؟
و در عوض آئین و روشی که لااقل بخشی از اخلاق رو اصلاح میکنه ، به درد بخور تر خواهد بود ، حتی اگر از نظر تئوری چندان قوی نباشه؟

ممنون از پاسختون