مؤمنان

جنبه های سیاسی امر به معروف و نهی از منکر

با سلام خدمت کارشناسان محترم

سوالم این بود که چند درصد از امر به معروف و نهی از منکر های اولیای الهی (حضرت محمد و حضرت علی ) جنبه سیاسی اجتماعی داشته و چند درصدش حنبه شرعی و دینی

و اینکه اگر ما به محیطی وارد شدیم که برخی از جنبه های امربه معروف و نهی ازمنکر رو غیر قانونی میدونستن آیا این وظیقه ازما ساقط میشه و فقط موی دختر خانوم ها مهم میشه یا نه ؟

با تشکر

تاثیرات غیبت امام بر جامعه

سلام

میداینم امام دوازدهم در غیبت است ولی در جوامع حضور دارد.

امام زمان تاکنون چه تاثیراتی بر کشور ما یا دیگر کشورهای اسلامی گذاشته که مطمئن باشیم این تاثیرات بخاطر حضور ایشان در بین مردم بوده نه چیز دیگر تا بتوانیم نشانه هایی از حضور ایشان داشته باشیم؟

چند سوال در مورد ظهور

با سلام و خسته نباشید
همانطور که می دانید بعضی از افراد بشارت به ظهور در اینده نزدیک می دهند و نشانه هاش هم معلوم هست و....
چند سئوال اینجا هست که اگر امام زمان ظهور کند: جبهه به چه صورت هست؟ حق یا باطل ؟ ایا اعتدال هم داریم؟ مثلا کسی بگه من نه سفیانی و جدال را قبول دارم و نه امام زمان !؟ این شخص شرایط اش چطوری میشه؟ ایا باید حتما بین جبهه حق یا باطل یک کدام را انتخاب کرد یا میانه روی هم اینجا میشه انتخاب کرد؟ بعضی از شیعیان به صورت شناسنامه ای شیعه هستند و میگند مثلا امام زمانی وجود نداره یا بعضی هم اهل واجبات(نماز-روزه و..) نیستند و از نظر اعتقادی تعطیل هستند ! اینها شرایط شان چطوری میشه؟
=========================================================================
زمانیکه امام زمان ظهور کند گمان کنم چند سال جنگ باید کند با غرب و...
ایا جنگ به صورت پیاده نظام انجام میشه یا موشکی؟ یا لشکر کشی ؟ایا همه باید اسلحه دست بگیرند و بجنگند؟ یا جنگ نرم هم داریم؟
اصلا مگر امام زمان از طرف خدا نیامده پس باید قدرت خدایی داشته باشه مثلا با یک اشاره تمام تسلیحات دشمن را از کار بندازد مثل بمب اتمی و...
کتاب یا سایتی سراغ دارید که در مورد این موارد دوران جنگ و پس از ظهور بیشتر توضیح داده باشد؟

سپاس

آیات نویدبخش را در شرایط بحرانی مرور کنیم و برای ناامیدان بخوانیم.

انجمن: 

سلام عزیزان

40 سال از ایستادگی و مقاومت مؤمنانه ملت غیور و با ایمان کشور عزیزمان می گذرد و در این چهل سال روزی نبوده که دشمنان ما برای نابودی و براندازی انقلاب اسلامی و آرمانهای الهی ما خوابهای آشفته نبینند و در کمین فرصتی برای ضربه زدن نباشند! در این چهل سال چه وعده های خوش خیالانه و شترمآبانه به هم می دادند که دو ماه دیگر، 6 ماه دیگر، یکسال دیگر و ... کار جمهوری اسلامی تمام است و این حکایت هنوز که هنوزه ادامه دارد تا خوش خیالی های شتری ترامپ و چه خوب رهبر فرزانه مان امام جامعه پاسخش را داد که: شتر در خواب بیند پنبه دانه ...

از آغاز نهضت، ملت ما در حال مبارزه و مجاهدت است و در همه این سالها نشان داده که در سخت ترین شرایط: فتنه منافقین، فتنه بنی صدر، جنگ تحمیلی، تحریمهای مختلف و ... پای اسلام و آرمانهای اسلام و انقلاب ایستاده، در این میان، ایمان و اعتقاد ما به امدادهای غیبی و وعده های خداوند به مؤمنان و امت اسلامی همیشه ایام موجب دلگرمی و آرامش قلوب بوده و هست و اینک که در شرایط جنگ و تحریم و بحران اقتصادی شدید از سوی دشمنان هستیم ضرورت بازخوانی آیات وحی که پرده از امدادهای غیبی و وعده های حق خداوند به پیروزی و عزت بخشی مؤمنان و وعید شکست و خواری و برانداختن کافران و منافقان را می دهد بشدت احساس می شود.

و ضرورت این بازخوانی زمانی بیشتر می شود که بسیار در گوشه کنار خودمان و در زبان اطرافیان و مردم کوچه و بازار، کاشته شدن تخم یأس و نومیدی و احساس شکست را می بینیم و می شنویم و رسانه های بیگانه و فریب خوردگانی که در فضای مجازی بدنبال کاشتن و نشر و ترویج بذر این تخمهای آلوده و مسموم هستند. گاهی با خواندن یکی از همین آیات وحی می شود دل نگرانیهای بسیاری که در برادران ایمانی مان ایجاد شده را مرتفع کنیم.

در این وضعیت، بیاییم برای تذکار و یادآوری یکدیگر آیاتی که موجب امیدواری و اطمینان قلب خودمان، اهل ایمان و جامعه اسلامی می شود و بر صبر و استقامت ما در برابر فشارهای گوناگون دشمنان می افزاید را به یکدیگر هدیه کنیم.

برای شروع، اولین آیات امید و نویدبخشی خداوند به مؤمنان و همراهان ولایت را تقدیم عزیزان می کنم:

«وَإِذْ نَجَّيْنَاكُمْ مِنْ آلِ فِرْعَوْنَ يَسُومُونَكُمْ سُوءَ الْعَذَابِ يُذَبِّحُونَ أَبْنَاءَكُمْ وَيَسْتَحْيُونَ نِسَاءَكُمْ وَفِي ذَلِكُمْ بَلَاءٌ مِنْ رَبِّكُمْ عَظِيمٌ ﴿بقره/آیه ۴۹﴾ و [به ياد آريد] آنگاه كه شما را از [چنگ] فرعونيان رهانيديم [آنان] شما را سخت‏ شكنجه میکردند پسران شما را سر مى ‏بريدند و زنهايتان را زنده مى‏ گذاشتند و در آن [امر بلا و] آزمايش بزرگى از جانب پروردگارتان بود.»

«وَإِذْ فَرَقْنَا بِكُمُ الْبَحْرَ فَأَنْجَيْنَاكُمْ وَأَغْرَقْنَا آلَ فِرْعَوْنَ وَأَنْتُمْ تَنْظُرُونَ ﴿بقره/آیه۵۰﴾ و هنگامى كه دريا را براى شما شكافتيم و شما را نجات بخشيديم(در حالیکه فرعونیان از پشت سر بر شما مسلط شده بودند و شما راه گریزی نداشتید) و فرعونيان را در حالى كه شما نظاره میکرديد غرق كرديم.»

منتظر مشارکت همه عزیزان در تولید و تکثیر امید و رفع و دفع یأس و نومیدی هستیم.

اطلاع ائمه(ع) از گناهان ما در فرصت توبه

انجمن: 


سلام و عرض ادب
ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات
سوالی برام پیش آمد استاد ....
اینکه در احادیث اومده که تا 7 ساعت گناه نوشته نمیشه و به انسان فرصت توبه داده شده،آیا در طی این 7 ساعت این گناه به سمع ونظر امام زمان (عج) و ائمه اطهار (ع) و در مرحله بعد شهدا و صلحا هم رسیده یا خیر؟! هر چند همین که در محضر خدا مرتکب گناه شدیم هم مانند شخصی که اگر اشتباه نکنم از پیامبر شنید که خدا موقع ارتکاب گناه ناظر بوده از شدت گریه مرد،ماهم باید بمیریم ولی میخوام بدونم خدا برای بنده ش چقدر آبروداری میکنه و چه زمانی اونها هم از گناهان ما باخبر میشن و اگر اینطور هست آیا این شامل همه گناهان ریزو درشت مامیشه یا اختصاص داره به گناهان کبیره؟!