قیام قائم

امام زمان (عج) از ظهور تا قیام

با سلام
میگویند که قیام امام زمان عج در محرم هست ولی ظهور ایشان در همان 23 رمضان بعد از صیحه آسمانی بنده چند سوال داشتم در مورد فعالیت ها و علمکرد امام زمان عج از ظهور تا قیام
1- ایشان بعد از ظهور چکار میکنند آیا از همان اول کاملا آشکارا تبلیغ میکنند برای جذب یاران؟ یا مثلا شهر مکه رو در اختیار میگیرند؟
2- با توجه به ظهور ایشان چرا از رمضان تا محرم طول میکشد که ایشان آماده قیام شوند؟ مگر مردم به سرعت خود را به یاری ایشان نمی رسانند؟
3- بنده خواندم که ایشان مدتی مدینه میروند بعد سپاه سفیانی به دنبال ایشان می آید و ایشان به سمت مکه میاد و اون حادثه خسف بیدا برای سپاهیان سفیانی اتفاق می افتد اما آیا فعالیت های شاخص دیگری امام عج انجام میدهند در این مدت از ظهور تا قیام؟
مثلا مناظره با اهل سنت؟ مناظره با بزرگان ادیان و ...؟ دعوت کل عالم به طوری که ایشان و دعوتشان را بشناسند؟ و...

با احترام@};-@};-@};-

چند سوال در مورد «خسف بیدا» از نشانه های حتمی ظهور

با سلام و احترام
بنده یک مقاله ای در مورد خسف بیدا میخوندم که به نظرم بسیار کامل بود و بیشتر مسائل مربوط به خسف رو توضیح داد منتهی چند سوال برای بنده پیش اومده( نام مقاله خسف بیدا نوشته نصرت الله آیتی)
طبق نقل ها هدف سپاه سفیانی به شهادت رساندن امام زمان عج هست اما گفته میشه خسف بیدا قبل از قیام هست این دو مطلب چطور با هم قابل جمع شدنه؟ گفته شده امام از مدینه به مکه میروند و سپاه سفیانی به دنبال ایشان هست! اصلا آن زمان امام در مدینه چکار میکنند مگر قیام امام از مکه شروع نمیشود؟
سوال دومم در مورد منطقه بیدا هست آیا دقیقا میدانیم این منطقه کجاست؟ و اینکه با اطمینان از این مطلب که دشمنان میدانند خسف بیدا قرار هست اتفاق بیفته آیا امکان بدا در مکان رخدادن این پدیده وجود دارد؟ یعنی میدانند خسف قرار هست اتفاق بیفتد خوب از مسیر دیگری میان!
نکته بعد اینکه وقتی دشمن میداند امام از مکه ظهور وقیام میکنند و مسئله خسف حتمیست نیرو های خود رو از قبل آنجا مستقر میکند برای این احتمالات چه پاسخی وجود دارد؟
سوال بعد اینکه گفته شده سه نفر از این حادثه نجات پیدا میکنند آیا این مسئله صحت داره و این سه نفر چه کسانی هستند؟

با تشکر از زحمات شما@};-@};-@};-

چند سوال در مورد ظهور

با سلام و خسته نباشید
همانطور که می دانید بعضی از افراد بشارت به ظهور در اینده نزدیک می دهند و نشانه هاش هم معلوم هست و....
چند سئوال اینجا هست که اگر امام زمان ظهور کند: جبهه به چه صورت هست؟ حق یا باطل ؟ ایا اعتدال هم داریم؟ مثلا کسی بگه من نه سفیانی و جدال را قبول دارم و نه امام زمان !؟ این شخص شرایط اش چطوری میشه؟ ایا باید حتما بین جبهه حق یا باطل یک کدام را انتخاب کرد یا میانه روی هم اینجا میشه انتخاب کرد؟ بعضی از شیعیان به صورت شناسنامه ای شیعه هستند و میگند مثلا امام زمانی وجود نداره یا بعضی هم اهل واجبات(نماز-روزه و..) نیستند و از نظر اعتقادی تعطیل هستند ! اینها شرایط شان چطوری میشه؟
=========================================================================
زمانیکه امام زمان ظهور کند گمان کنم چند سال جنگ باید کند با غرب و...
ایا جنگ به صورت پیاده نظام انجام میشه یا موشکی؟ یا لشکر کشی ؟ایا همه باید اسلحه دست بگیرند و بجنگند؟ یا جنگ نرم هم داریم؟
اصلا مگر امام زمان از طرف خدا نیامده پس باید قدرت خدایی داشته باشه مثلا با یک اشاره تمام تسلیحات دشمن را از کار بندازد مثل بمب اتمی و...
کتاب یا سایتی سراغ دارید که در مورد این موارد دوران جنگ و پس از ظهور بیشتر توضیح داده باشد؟

سپاس

آرزوی جنگ با امام زمان (عج)!!!!!!!!!توسط شیخ سلفی

شیخ سلفی و آرزوی جنگ با امام زمان (عج)

شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۴۱
مرجع : العالم

به تازگی فیلم ویدیویی بر روی اینترنت منتشر شده است که در آن "عدنان عرعور" مفتی فتنه‌گر و تندرو سلفی آرزو می‌کند از سربازان ارتش "سفیانی" باشد، همان کسی که در اوایل عصر ظهور به نبرد با حضرت امام مهدی (عج) خواهد رفت.

به گزارش افکارنیوز؛ " عدنان عرعور"، شیخ سلفی سوری که مقیم عربستان است، طی سخنانی از تریبون تبلیغاتی خود موسوم به شبکه "شذا" گفت: امیدواریم ان شاء الله زیر لوای پرچم لشكر سفیانی باشیم..

آيا امام زمان وقتي ظهور كنند همه رو از دم تيغ ميگذرونند؟

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

آيا امام زمان ظهور كنند همه رو ميكشند؟

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

چرا با اينکه مي دونيم وقتي امام زمان ظهور مي کنند خيلي ها رو از زير تيغ شمشير خود رد خواهند کرد باز براي ظهور ان حضرت دعا ميکنيم؟

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

چرا در آستانه ظهور پرچم سید یمانی نسبت به سید خراسانی به حق نزدیک تر است ؟

چرا در آستانه ظهور پرچم سید یمانی نسبت به سید خراسانی به حق نزدیک تر است ؟

آیا قیام قائم، افتتاح قیامت است؟

انجمن: 

با سلام و آرزوی تعجیل در فرج

این سؤال با استفاده از آیات و روایاتی از ائمه اطهار علیهم السلام در کتاب القیام و القیامه آیة الله محمد علی صالح غفاری پاسخ داده شده که بتدریج در ذیل آوزده میشود

و من الله التوفیق

آیات مرتبط با قیام قائم و قیامت

از کتاب الزام الناصب در اثبات حجه الغائب

1- قول خداوند : هدی للمتقین در سوره بقره

امام صادق می‌فرمایند :
متقون همان شیعه علی (ع) هستند و غیب همان حجت خداست و شاهد این حرف من گفته خداوند است که می‌فرماید:
میگویند چرا بر او معجزه‌ای از پروردگارش نازل نشده؟ بگو غیب مال خداست منتظر باشید که من با شما از منتظرانم.
استنباط : غیب، همان قائم است، بدلیل کلمه انتظار؛ و انتظار غیر از او را کسی ندارد.

2 – گفته خدای تعالی که می‌فرماید: سبقت بگیرید در کارهای خیر ؛ هر جا باشید خداوند همه شما را جمع می‌کند.

از امام صادق (ع) و از مسند فاطمه (س) و از امام رضا (ع) و از کتاب مجمع روایت شده که آنها اصحاب قائم علیه السلام هستند که خداوند همگی آنها را به سوی امامشان جمع میکند هنگامی که خروج کند با او بیعت می‌کنند بین رکن و مقام بدون اینکه وعده‌ای و قراری گذاشته باشند و معنی این که بدون وعده یکدیگر را می‌بینند این است که آن حضرت (ع) می‌بیند و می‌شناسد اصحابش را ولی آنها او را نمی بینند تا در زمان قیام با او وعده‌ای بگذارند بلکه بر اساس معرفتی که به امام خود دارند نزد او جمع می‌شوند و با طی الارض از شهرهای مختلف به سوی او می‌آیند اطراف او جمع شده و با او بیعت می‌کنند و می دانند که او امامشا ن است .
استنباط : خداوند هر جا باشند آنها را اطراف امامشان جمع می‌کند و این مطلب نظیر قول خداوند است که فرمود: که شما را برای روز جمع ، جمع می‌کند و اصحاب قائم همان مومنون محض می‌باشند که روسای امتهای مسلمان در طول تاریخ هستند.

3-هنگامی که خدایتعالی ابراهیم را با کلماتی آزمایش کرد و ابراهیم آن کلمات را تمام کرد

مفضل ازصادق (ع) راجع به این کلمات سوال کرد و امام (ع) جواب می‌دهد که این همان کلماتی است که آدم فرا گرفت و خدا به او توجه کرد؛ محمد (ص) ،علی و فاطمه و حسن و حسین سپس معنی اینکه آنرا تمام کرد این است که ابراهیم با قیام قائم کلمات را تمام کرد
استنباط : شکی نیست که کلمات، همان ائمه علیهم السلام می باشند که دین بوسیله آنها تکمیل می شود و بشریت بوسیله آنها رشد می‌کند تا اینکه دین با قیام قائم کامل میشود و روز قیامت به یوم الدین شناخته شده که دین خدا بوسیله آنها کامل شده و هم چنین در تفسیر امام باقر (ع) درباره گفته خدای تعالی کسانی که تصدیق می‌کنند یوم الدین را، فرموده اند: تصدیق میکنند روز قیام قائم را. به این ترتیب روز قیامت یوم الدین معرفی شده است.

4- خداوند تعالی می‌فرماید هر که هست در آسمانها و زمین خواسته و ناخواسته تسلیم خداوند هستند و به سوی او بازگشت می‌کنند
از ابی الحسن (ع) وارد شده که فرمودند این آیه در باره قائم نازل شده که یهود و نصاری و بی دینان خواسته و ناخواسته تسلیم ایشان هستند .
استنباط : شکی نیست که در زندگی قیامت هر که در آسمانها و در زمین است خواسته و ناخواسته تسلیم خداوند تعالی می‌باشند و هم چنین تسلیم قائم (ع) هستند زیرا یهود و نصرانی و بی‌دینان و تمامی اهل زمین در برابر ایشان تسلیم هستند و به او و به وسیله ایشان به سوی پروردگارشان مراجعت می‌کنند؛ پس در آن روز دینی نیست مگر دین خداوند و آن روز، روز دین است و شکی نیست که آن حضرت در قیامش، اختلاف بین امتها را برطرف می‌کند و دین کلاً مال خداوند می‌باشد؛ برطرف شدن اختلاف از خصوصیات قیامت است.به فضل خدا ادامه دارد ...