آخر الزمان

حدیث مذمت علمای درباری

انجمن: 

با سلام و احترام 

صحت و درستی این حدیث و اعتبار منابعش رو میخواستم جویا بشم : 

 

https://uupload.ir/files/r2al_screenshot_20201108-182434_gallery.jpg

 

 

 

من کاربر خیلی قدیمی اسک دینم کاربر سال ۱۳۹۰ دنیا و زندگی طور پیش رفت که بعد ۳- ۴ سال بازم به همین مکان امن پناه بیاریم برای رفع شبهات

آیا این مطلب درست است که در آخر الزمان، دو سوم جمعیت بر اثر بیماری ها از بین میرن؟

سلام علیکم

 این درسته تو عصر اخر الزمان  دو سوم  جمعیت بر اثر بیماریها از بین میرن ؟

 اگه اینطوره اخه چرا ؟؟ من از مرگ می ترسم ؟ اینطور که خیلیا دیگه انتظار فرج نمی کشن لطفا بفرمایید همچین چیزی درسته یا خیر ؟

***احــادیــث آخــرالــزمـــان***

وَ بِهَذَا الْإِسْنَادِ عَنِ الْحُسَيْنِ بْنِ سَعِيدٍ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِي عُمَيْرٍ عَنْ عُمَرَ بْنِ حَنْظَلَةَ قَالَ سَمِعْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع يَقُولُ‏ قَبْلَ قِيَامِ الْقَائِمِ خَمْسُ عَلَامَاتٍ مَحْتُومَاتٍ الْيَمَانِيُّ وَ السُّفْيَانِيُّ وَ الصَّيْحَةُ وَ قَتْلُ النَّفْسِ الزَّكِيَّةِ وَ الْخَسْفُ بِالْبَيْدَاءِ.

عمر بن حنظله گويد: از امام صادق عليه السّلام شنيدم كه می ‏فرمود: پيش از قيام قائم پنج نشانه خواهد بود كه همگى از علامات حتمی است:
يمانى و سفيانى و صيحه و كشتن نفس زكيّه و فرو رفتن زمين در بيداء.
كمال الدين و تمام النعمة، ج‏2، ص: 650مهدویت قلابی!

فراماسون منحرفی که ادعای مهدویت دارد!
نام او برای علاقمندان به مقوله آخرالزمان و منجی موعود کاملا آشناست و متأسفانه این شخصیت در نگاه بسیاری از آنان جایگاه موجهی نیز دارد.

به گزارش جام نیوز، برخی از داستان‌هایی که همه ما در دوران کودکی شنیده ایم، راوی مصادیقی عینی در جهان واقعیت هستند که به تناسب قدرت درک کودکان، در قالب نمادهای فانتزی بازگو می‌شوند.

سوژه یکی از مشهورترینِ این داستان‌ها، گرگ حقه‌بازی است که در غیاب مادر بره‌ها از ترفند تغییر چهره استفاده و به سرپناه آنان نفوذ می‌کند و بره‌های بیچاره را می‌خورد.

البته تم کودکانه قصه اقتضا می‌کند که بره‌ها بعد از خورده شدن، دوباره از شکم گرگ بیرون بیایند و این غفلت برایشان درسی بیادماندنی باشد؛ چنان‌که در مرتبه نهایی بناست که کودکان مخاطب قصه "عبرت" بگیرند و در عرصه‌های رئال زندگی مرتکب اشتباه بره های داستان نشوند. زیرا در دنیای واقعی، جبران خطاها و غفلت ها به سادگی داستان‌های کودکانه نیست.

الغرض؛ یکی از این گرگ های دنیای واقعی ما، چهره مرموزی به نام "عدنان اکتار" معروف به «هارون یحیی» است. نام او برای علاقمندان به مقوله مهدویت و آخرالزمان و مباحث مربوط به فراماسونری کاملا آشناست و متأسفانه این شخصیت در نگاه بسیاری از آنان جایگاه موجهی نیز دارد!


عدنان اکتار؛ ملقب به «هارون یحیی»

در این گزارش قصد داریم با تکیه بر مستندات، کالبدشکافی مناسبی از این شخصیت مرموز داشته باشیم و سپس نگاهی بیندازیم به تصویر وی در منظر بسیاری از ایرانیان.

عدنان اکتار در سال 1956 میلادی در آنکارا متولد شد.

در شجره نامه ساختگی که این شخص بر انتساب آن به خویش اصرار دارد، چنین ادعا شده است که پدران او از سادات منطقه قفقاز بوده اند و به «فرزندان شیر» شهرت داشته اند.

اکتار در این شجره نامه بلندبالا، ابتدا نسب خود را به امام حسین(ع)، به تبع آن به امام علی(ع) و سپس از طریق مادر أمیرالمؤمنین حضرت علیامخدره فاطمه بنت اسد(س) ریشه اش را به حضرت داوود نبی علیه السلام رسانده است!


شجره نامه ادعایی عدنان اکتار

او که در کودکی پدر خود را از دست داده، تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در زادگاه خود گذراند و بعد از آن در سال 1977 وارد دانشکده هنرهای زیبای استانبول شد و رشته طراحی داخلی را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد؛ اما بعد از مدتی تغییر رشته داد و به ادبیات، فلسفه و تاریخ روی آورد.

گزارش های منتشره در برخی روزنامه های آن دوره حاکی است که وی در دوران دانشجویی به خاطر مطالعه کتاب های آخرالزمانی "سعید نورسی" بنیانگذار جماعت نور، به طور مداوم آثار و نشانه های یادشده در آن کتاب ها را با خویش تطبیق می داده و آشکارا خود را "مهدی آخرالزمان" می‌خوانده است!

اصلا یکی از انگیزه‌های اصلی اکتار برای جعل شجره‌نامه، این بوده است که طبق تعالیم سعید نورسی، منجی آخرالزمان از نسل داوود نبی خواهد بود.


سعید نورسی؛ بنیانگذار جماعت نور

روان‌پریشی که شفای خود را از ارتش گرفت!

بر پایه اسناد غیرقابل خدشه پزشکی، عدنان اکتار در جوانی به خاطر مشکلات حاد روحی در بیمارستان های روانی ترکیه تحت نظر قرار داشته است.

رفتارهای غیرطبیعی و آزار و اذیت سایر دانشجویان از سوی او، موجب می‌شود که روانپزشکان ترک او را مورد معاینه قرار بدهند. پس از معاینات روانپزشکی، دو عارضه (paranoid) و (shizoid) در نامبرده تشخیص داده می شود.

این واقعیت در برخی از روزنامه های آن زمان مانند "حریت" منعکس شده است.

اما با پیگیری های غیرمعمول برخی از پرسنل ارتش و انتقال پرونده او به بیمارستان نظامی، بعد از چندماه گواهی سلامت روانی برای وی صادر می شود؛ اتفاق عجیبی که در جای خود قابل تأمل به نظر می‌رسد.


تلاش ارتش ترکیه برای اخذ گواهی سلامت روانی اکتار

این سؤال بی جواب مانده است که چرا این شخص در کانون توجه برخی صاحب منصبان رده بالای ارتش ترکیه قرار داشته و به چه دلیلی اصرار داشته اند او را از حیث روانی سالم نشان بدهند؟

بر اساس اسناد ارتش ترکیه، پس از صدور گواهی سلامت روانی، در حرکت مشکوک بعدی، نام اصلی و شناسنامه‌ای وی از "عدنان ارسلان اوغلاری" (Adnan.Arslanoğulları) به "هارون یحیی" تغییر یافته است.

یکی از انگیزه های وی در انتخاب اسم جدید، شبیه سازی خود به دو پیامبر والامقام بود:

* حضرت هارون (ع) تنها حامی حضرت موسی (ع) در مأموریت‌های الهی.

* حضرت یحیی (ع) پیامبری که مبشر نبوت حضرت عیسی مسیح (ع) بود و آن حضرت را در طلیعه مأموریت الهی تعمید داد.


مشخصات عدنان اکتار در اسناد رسمی ارتش ترکیه

منجی مسلمان یا فراماسونر صهیونیست؟

در مورد تغییر نام عدنان اکتار همچنین گفتنی است که بر حسب مستندات متعدد و گرایش آشکار وی به یهودیت (او در جای جای سخنانش تصریح می کند که نسل بنی اسرائیل و یهود یک نسل بسیار مقدس هستند) این احتمال بسیار قوی است که خانواده وی از جمله خانواده های "یهودیان مخفی" (معروف به فرقه دونمه/dönme) باشند.

این فرقه از یهودیان توسط شخصی به نام "شبتای زوی" بنیان نهاده شده است. اعضای این فرقه در اصل یهودی هستند، ولی در ظاهر خود را مسلمان نشان می دهند.

لازم به توضیح است که فرقه دونمه به منظور جلوگیری از نفوذ اسلام در قاره اروپا در عصر امپراتوری عثمانی ایجاد شد و بانیان آن از ترس تکرار ماجرای اندلس، این فرقه را با برنامه ای از پیش تعیین شده به درون خلافت عثمانی نفوذ دادند.

به تصریح دائره المعارف جودائیکا، شخص "کمال پاشا" معروف به «آتاترک» (پدر ترکیه لائیک) از مشهورترین اعضای این فرقه مرموز بوده است.

پیروان فرقه دونمه دو اسم دارند؛ یک اسم یهودی برای مجالس خصوصی و یک اسم اسلامی. دو اسمه بودن عدنان اکتار نیز می تواند ناشی از این امر باشد. (هارون یحیی یک اسم کاملا عبری است)


صمیمیت عدنان اکتار با صهیونیست‌ها و خاخام‌های یهودی

در همین رابطه گفتنی است که عدنان اکتار در سال 2006 رسما اعلام کرد که افسانه "هولوکاست" را قبول دارد و کشتار یهودیان را محکوم می‌کند.

وی همچنین قریب به یک سال قبل با یک رسانه اسرائیلی (i24 news) به گفتگو نشست و برای خوش‌آمد صهیونیست‌ها اعلام کرد که بر اساس تعالیم قرآن معتقد است سرزمین فلسطین "ارض موعود" قوم یهود است و به آنان تعلق دارد!

نامبرده که از سال‌ها قبل با انتشار یادداشت‌هایی در خصوص فعالیت‌های فراماسونرها، می‌کوشید این جماعت را به "خوب" و "بد" تقسیم کند، در سال 2013 از عضویت خود در لژ ماسونی پرده برداشت.

تألیف یا سرقت علمی؟

عدنان اکتار با همراهی تیم تحقیقاتی تحت مدیریت خود، 285 جلد کتاب با اسم مستعار «هارون یحیی» منتشر کرده است.

نامبرده در تألیفات خود نظریات مبتنی بر تفکر داروینیسم، ماتریالیسم، کمونیسم و بودیسم را مورد نقد جدی قرار داده است.

البته زحمت بسیاری از این تألیفات را پژوهشگران دیگر کشیده اند که نام هارون یحیی به عنوان مؤلف زیر آن ها درج شده است.


فهرست برخی از تألیفات منتسب به هارون یحیی در وب سایت شخصی اودر حقیقت این چهره جنجالی، یک سارق علمی چیره دست نیز هست.

یک بار که وی برای گفتگو راجع به "معجزات قرآن" در تلویزیون حاضر شده بود، ناگزیر از تلاوت آیاتی از کلام الله شد و در آنجا همه بینندگان مشاهده کردند که عدنان اکتار، کسی که خود را عالم دینی و مفسر وحی می‌نمایاند، حتی از روخوانی صحیح قرآن کریم نیز عاجز است!

همانجا بود که تردیدهای جدی در مورد میزان تسلط او بر منابع دینی و علمی در اذهان عمومی شکل گرفت.

"قدیر مصر اوغلو" جامعه‌شناس و دانشمند برجسته ترکیه‌ای در همین رابطه می گوید: «کتاب های این شخص که ادعا می کند مهدی آخرالزمان است، در امریکا تدوین و به اسم هارون یحیی انتشار داده می شود. با یقین می‌گویم که هیچ‌کدام از کتاب‌های این شخص تألیفی نیست و ترجمه شده از زبان انگلیسی هستند که من نسخه زبان اصلی این کتاب ها را در اختیار دارم.»قدیر مصر اوغلو/ جامعه‌شناس برجسته ترکیه‌ای

بر اساس برخی روایات نقل شده از بنیانگذار جماعت نور ترکیه، شخصی خواهد آمد که مردم را از شر افکار امپریالیستی و داروینیستی نجات خواهد داد. عدنان اکتار در تلاش است خود را به عنوان این فرد منجی جا بزند.

اما آیا اکتار بزرگترین فردی است که به مبارزه با نظریه داروینیسم برخاسته تا روایات مذکور -بر فرض صحت- بر او منطبق باشد؟

باید گفت که تئوري تکامل داروین توسط بسياري از دانشمندان و حکمای سه دین بزرگ اسلام، یهودیت و مسیحیت به بوته نقد کشيده شده است.

"داگلاس دور" از دانشمندان امریکایی و یکی از مهمترین شخصیت های علمی است که به نقد کامل این نظریه مبادرت ورزیده است. دانشمند برجسته دیگری که به نقد نظریه تکاملی داروین نشسته است "مايکل بهه" نويسنده کتاب «جعبه سياه داروين» می باشد.

هدف این گزارش نقد و بررسی داروینیسم نیست، اما تنها یک جستجوی ساده اینترنتی مشخص می کند که عدنان اکتار تا چه میزان از ناآگاهی توده‌های مردم برای فریب دادن آنان سوءاستفاده کرده است.

مهدی قلابی!

اکتار با استناد به یک حدیث جعلی منسوب به رسول اکرم(ص) که در آن به خصوصیات منجی اشاره شده است، خود را واجد همه نشانه‌های مذکور جلوه می‌دهد. در حدیث یادشده، ویژگی‌های منجی آخرالزمان به شرح زیر برشمرده می‌شوند:

- تاریخ تولد منجی (که با تاریخ شناسنامه‌ای اکتار تطبیق داده شده)
- پیشانی گشاده
- چشم سبز
- خال بزرگ شبیه ستاره دنباله‌دار در کتف سمت راست
- بینی کوچک و ظریف
- خروج منجی از استانبول
- مبارزه با داروینیسم و ماتریالیسم
- شانه فراخ و پوست لطیف
- ریش‌های سیاه که از طرفین باریک است
- سیادت و امتداد نسل تا حضرت داوود علیه السلام
- تعلق اجداد به منطقه قفقاز
- داشتن 300 عنوان کتاب ممهور به مهر رسول الله(ص) و ارائه آن به مسیح


مهر منسوب به پیامبر(ص) که عدنان اکتار در همه آثارش از آن استفاده می‌کند.

گروه‌های سلفی تکفیری همچون "داعش" نیز از همین نماد استفاده می‌کنند.

عدنان اکتار پس از برشمردن نشانه های منجی، زیرکانه می‌گوید: «همه اینها نشانه‎های من هستند. من نمی‌توانم به دروغ بگویم که این نشانه‌ها را ندارم! تمامی نشانه‌ها در من وجود دارد و البته من هم دوست دارم امام مهدی باشم و دنیا را نجات دهم!»

برخی ادعاهای عوام‌فریبانه او از این قرارند:

- حضرت رسول(ص) فرموده‌اند "مهدی" بسیار عجیب رفتار می‌کند و من نیز بسیار عجیب رفتار می‌کنم!
- حضرت مهدی سید و از نسل حضرت علی (ع) است و من نیز سید و از نسل علی هستم.
- تولد مهدی در جای پنهان صورت می‎گیرد و بر اساس گزارشات، من در خانه متولد شده‌ام و کسی تولدم را ندیده است!
- بر اساس روایات، لقب مهدی "اصلان" (به معنی شیر) است و اسم مستعار من نیز در شناسنامه‌های قبلی‌ام پسر اصلان است!
- بر اساس روایات، مهدی با استخوان‌های گذشتگان حرف می‌زند و در دنیا فقط من هستم که در موضوع فسیل‌های باستانی تحقیقات علمی انجام می‌دهم!
- بر اساس روایات، مهدی از خانواده خود جدا شده و به مکانی که تلاقی دو دریاست هجرت می کند. من نیز از خانواده‌ام در آنکارا جدا شدم و در استانبول که محل تلاقی دو دریاست فعالیت می‌کنم!
- بر اساس روایات، مهدی ادعا نمی‌کند که من مهدی هستم. من هم چنین ادعایی ندارم!
- بر اساس روایات، مهدی باید از نسل داوود باشد. من هم به گواهی شجره‌نامه رسمی، از نسل داوود هستم.
- بر اساس روایات، مهدی در یک روستای کوچک به دنیا می‌آید. من نیز در آنکارا که در زمان پیامبر روستایی کوچک بود به دنیا آمدم!
- بر اساس روایات، وقتی حضرت عیسی ظهور می‌کند 300 عنوان کتاب از مهدی با مهر پیامبر به رنگ طلایی داخل صندوقچه‌ای پیدا می کند. در حال حاضر من 300 عنوان کتاب با مهر پیامبر به رنگ طلایی دارم!
- روایات مربوط به آخرالزمان نشان می‌دهد که چند نسل قبل مهدی به منطقه قفقاز می‌رسد. من نیز پدربزرگانم از خان‌های قفقاز بودند!


این چهره متقلب به انحای مختلف تلاش می‌کند ریشه خود را به اهلبیت علیهم السلام نسبت دهد

منحرف رسانه‌ای!

عدنان اکتار وب سایت‌ها و شبکه‌های تلویزیونی نیز در اختیار دارد که از طریق آن‌ها به طور گسترده ای درباره مباحث آخرالزمانی، مهدویت، رجعت مسیح و عصر ظهور امام زمان (عج) نظریه‌پردازی می‌کند.

البته بخش اعظم تئوری‌پردازی‌های اکتار در خصوص مهدویت، غیرقابل قبول و در تضاد با منابع اصیل اسلامی است. در واقع وی اغلب بافته‌های ذهنی خود را در قالب نظریه به مخاطبانش قالب می‌کند.

ویژگی دیگر رسانه‌های تحت نظر اکتار، استفاده مفرط از جذابیت‌های جنسی برای جذب مخاطب است.

قابی که عدنان اکتار را به تصویر می‌کشد، کمتر پیش می‌آید که از دخترکان بزک کرده و آنچنانی خالی باشد.

او حتی حرمسرایی مدرن در اختیار دارد که تعداد زیادی از این پری‌چهرگان اغواگر را در آن جای داده است.
دخترکان عروسک‌منظر در تلویزیون شخصی اکتار (A9tv) و حرمسرای اختصاصی وی

این چهره جنجالی که نماد بارز تفکر التقاطی می‌باشد، از همجنس‌بازان هم حمایت کرده و حقوق آنان را به رسمیت شناخته است!

طی سال‌های اخیر بخش قابل توجهی از برنامه‌سازی‌های نامبرده، طرح ادعای مهدویت از طرف وی بوده است! او در حقیقت از سالیان دور به دنبال مطرح ساختن خود به عنوان منجی آخرالزمانی بوده، اما هیچگاه شرایط اظهار این عقیده آنگونه که اکنون در حال مطرح شدن است برای وی مهیا نبوده است.

در چند سال اخیر وی توانسته با پشتیبانی برخی شبکه‌های قدرتمند ماسونی و تلویزیون منتسب به خود و سایر شبکه‌ها به ترویج اندیشه‌های انحرافی‌اش بپردازد.

*یک هشدار*

متأسفانه این شخصیت منحرف هنوز چنان‌که باید در داخل ایران شناخته نشده و گاهی تبلیغ آثار منسوب به وی در برخی رسانه‌های موجه داخلی مشاهده می‌شود.
بعلاوه، ترجمه نوشتجات وی بدون نظارت کافی در قالب کتاب و سی‌دی در تیراژ بالا در کشور توزیع می‌گردد.

با توجه به جهانگیر شدن پیام اسلام و اقبال همگانی به آموزه‌های متعالی مکتب تشیع، به نظر می‌رسد متولیان دین و فرهنگ باید بیش از پیش هوشیاری به خرج دهند تا چنین افرادی با استفاده از نقاب‎های فریبنده موجب انحراف توده‌های ساده‌دل و پاک‌نهاد نشوند.

منبع : جام نیوز

شناخت امام زمان (سوال سرنوشت ساز)

حدیثی از رسول اکرم بیان شده است که اگر کسی امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است
ابتدا لطف نموده سند این حدیث را بیان نمایید.
ضمنا از استاد مطهری کلام مشهوری داریم که «حسین زمان را بشناسید شمر زمان را بشناسید»
می خواهم بدانم منظور از این شناختها ( امام زمان و حسین زمان ) چیست؟
آیا دانستن عناوین و خصوصیات امام زمان و دیندار بودن کافی است یا خیر؟ درک وظیفه فردی بر اساس خواست امام عصر و امام حسین کافی است یا خیر؟ به عبارتی بصیرت و اصلاح فردی کافیست یا خیر؟
یا اینکه باید افراد و گروه های خاصی را در حوزه دین مصادیق امام عصر و حسین زمان دانست و پیرو آنها بود؟
اگر آری . شناخت این گروه چگونه میسر است .
ضمنا ایا داشتن بصیرت بدون داشتن افکار سیاسی اجتماعی میسر است .( چرا که شناخت گروه و احزاب سیاسی آسان نیست )
و آیا باید همه در عرصه سیاست باشند ؟ مثلا آیا زینب (س) قبل از همراهی با حسین (ع) در کربلا در مسایل اجتماع دخالتی داشتند ؟
خلاصه اینکه در زمانی که ما زندگی می کنیم چه شناختهایی از امام عصر باید داشته باشیم که از نظر رسول اکرم در لیست جاهلان نباشیم

لطفا جواب هر مسلمانی با هر مکانی را مشمول شود.

►●◄ اخبار پژوهشی- مذهبی ►●◄ آیت‌الله قائنی از شاگردان مرحوم آیت‌الله انصاری همدانی، درگذشت

با سلام

دوستان بعضا اخبار مهم و خوبی در سایت ها نقل می شود که دوستان زحمت کشیده و ان را در سایت قرار می دهند
مثلا همین خبر:

http://www.askdin.com/post19184.html

ولی با توجه به سرعت بالای مطالب سایت این اخبار پس از چندی ساعت از سرور برای همیشه حذف می شود

لذا با اجازه دوستان این تایپ را با عنوان اخبار کلید می زنم تا دوستان اگر اخبار و مطلب مهم خبری داشتند در این تایپک قرار دهند

تا هم دوستان از اخبار مطلع شوند

و هم این مطالب به صورت جمع و جور در یک تایپک باشد

و هم اخبار گذشته را اگر خواستند پی گیری کنند

یا علی

آیا قیام قائم، افتتاح قیامت است؟

انجمن: 

با سلام و آرزوی تعجیل در فرج

این سؤال با استفاده از آیات و روایاتی از ائمه اطهار علیهم السلام در کتاب القیام و القیامه آیة الله محمد علی صالح غفاری پاسخ داده شده که بتدریج در ذیل آوزده میشود

و من الله التوفیق

آیات مرتبط با قیام قائم و قیامت

از کتاب الزام الناصب در اثبات حجه الغائب

1- قول خداوند : هدی للمتقین در سوره بقره

امام صادق می‌فرمایند :
متقون همان شیعه علی (ع) هستند و غیب همان حجت خداست و شاهد این حرف من گفته خداوند است که می‌فرماید:
میگویند چرا بر او معجزه‌ای از پروردگارش نازل نشده؟ بگو غیب مال خداست منتظر باشید که من با شما از منتظرانم.
استنباط : غیب، همان قائم است، بدلیل کلمه انتظار؛ و انتظار غیر از او را کسی ندارد.

2 – گفته خدای تعالی که می‌فرماید: سبقت بگیرید در کارهای خیر ؛ هر جا باشید خداوند همه شما را جمع می‌کند.

از امام صادق (ع) و از مسند فاطمه (س) و از امام رضا (ع) و از کتاب مجمع روایت شده که آنها اصحاب قائم علیه السلام هستند که خداوند همگی آنها را به سوی امامشان جمع میکند هنگامی که خروج کند با او بیعت می‌کنند بین رکن و مقام بدون اینکه وعده‌ای و قراری گذاشته باشند و معنی این که بدون وعده یکدیگر را می‌بینند این است که آن حضرت (ع) می‌بیند و می‌شناسد اصحابش را ولی آنها او را نمی بینند تا در زمان قیام با او وعده‌ای بگذارند بلکه بر اساس معرفتی که به امام خود دارند نزد او جمع می‌شوند و با طی الارض از شهرهای مختلف به سوی او می‌آیند اطراف او جمع شده و با او بیعت می‌کنند و می دانند که او امامشا ن است .
استنباط : خداوند هر جا باشند آنها را اطراف امامشان جمع می‌کند و این مطلب نظیر قول خداوند است که فرمود: که شما را برای روز جمع ، جمع می‌کند و اصحاب قائم همان مومنون محض می‌باشند که روسای امتهای مسلمان در طول تاریخ هستند.

3-هنگامی که خدایتعالی ابراهیم را با کلماتی آزمایش کرد و ابراهیم آن کلمات را تمام کرد

مفضل ازصادق (ع) راجع به این کلمات سوال کرد و امام (ع) جواب می‌دهد که این همان کلماتی است که آدم فرا گرفت و خدا به او توجه کرد؛ محمد (ص) ،علی و فاطمه و حسن و حسین سپس معنی اینکه آنرا تمام کرد این است که ابراهیم با قیام قائم کلمات را تمام کرد
استنباط : شکی نیست که کلمات، همان ائمه علیهم السلام می باشند که دین بوسیله آنها تکمیل می شود و بشریت بوسیله آنها رشد می‌کند تا اینکه دین با قیام قائم کامل میشود و روز قیامت به یوم الدین شناخته شده که دین خدا بوسیله آنها کامل شده و هم چنین در تفسیر امام باقر (ع) درباره گفته خدای تعالی کسانی که تصدیق می‌کنند یوم الدین را، فرموده اند: تصدیق میکنند روز قیام قائم را. به این ترتیب روز قیامت یوم الدین معرفی شده است.

4- خداوند تعالی می‌فرماید هر که هست در آسمانها و زمین خواسته و ناخواسته تسلیم خداوند هستند و به سوی او بازگشت می‌کنند
از ابی الحسن (ع) وارد شده که فرمودند این آیه در باره قائم نازل شده که یهود و نصاری و بی دینان خواسته و ناخواسته تسلیم ایشان هستند .
استنباط : شکی نیست که در زندگی قیامت هر که در آسمانها و در زمین است خواسته و ناخواسته تسلیم خداوند تعالی می‌باشند و هم چنین تسلیم قائم (ع) هستند زیرا یهود و نصرانی و بی‌دینان و تمامی اهل زمین در برابر ایشان تسلیم هستند و به او و به وسیله ایشان به سوی پروردگارشان مراجعت می‌کنند؛ پس در آن روز دینی نیست مگر دین خداوند و آن روز، روز دین است و شکی نیست که آن حضرت در قیامش، اختلاف بین امتها را برطرف می‌کند و دین کلاً مال خداوند می‌باشد؛ برطرف شدن اختلاف از خصوصیات قیامت است.به فضل خدا ادامه دارد ...

زن های آخرالزمان ...

اصبغ ابن نباته از ياران اميرالمؤمنين عليه السلام است ، او از حضرت روايت كند كه
فرمود: در آخر الزمان و هنگام نزديك شدن ساعت - موعود - كه بدترين زمانهاست ، زنهائى پيدا مى شوند كه لخت و عريانند، از دين خارج و در فتنه ها وارد مى گردند، به طرف شهوتها متمايل و به لذت جوئى هجوم مى آورند، حرامها را حلال مى شمرند، اينان در جهنم به عذاب دائم گرفتارند.(۱)


و در حديث ديگرى پيامبر اكرم صلى الله عليه و آله
فرمود: قيامت بر پا نمى شود، تا اينكه حياء از بچه ها و زنها بيرون مى رود.(۲)

۱-من لايحضر ج 3 ص 390.

۲--بحار ج 6 ص 315.

مجالس زنانه

این روایت رو شنیدید که آخر الزمان زنها مثل مردها جلسه می گیرن

َ رَأَيْتَ النِّسَاءَ يَتَّخِذْنَ الْمَجَالِسَ كَمَا يَتَّخِذُهَا الرِّجَال‏

به نظر شما مجالس زنانه را هم شامل می شود مثل روضه و قرآن خوانی یا نه چرا؟
:Gol:

کارشناس بحث : صدیقین

امامان 13 و 14 دروغین را بشناسید

برای آشنایی با عواقب سطحی نگری ها در عقیده مهدویت می توان به پرونده افرادی مراجعه کرد که با سوء استفاده از عوام زدگی، خود را رابط یا ملاقات کننده امام زمان(عج) و یا حتی خود آن حضرت معرفی کرده اند.

ـ [="darkred"]دو فردی که خود را امامان سیزدهم و چهاردهم معرفی کرده و مشغول القای انحرافات دینی و تخریب اعتقادات مذهبی مردم بودند، با تلاش مأموران امنیتی به همراه اعضای باند خود دستگیر و روانه زندان شدند. «علیرضاـ پ» به همراه یکی از دوستان خود بنام «قربانعلی ـ ص» در اصفهان از بی اطلاعی اطرافیان سوء استفاده کرده و ادعاهای عجیب و غریب بسیاری می کردند، ازجمله اینکه «قربانعلی ـ ص» مدعی می شود که سید حسنی است و «علیرضا ـ پ» نیز برای معروف نمودن و جلب مرید برای سید حسنی! فعالیت می کرد.[/]

ـ [="blue"]دختری که در یکی از روستاهای توابع اهواز، ادعای ارتباط با ائمه(ع) و شفای مریضان را داشت، دستگیر شد. «ز ـ ج» دختر 21 ساله چندی پیش ادعا کرد که امام حسین(ع) به خواب او آمده و به وی اجازه داده است تا مریضان را شفا دهد. پس از آن، «م ـ ح» و «ح ـ ج» برادر و پسرعموی وی به تهیه و توزیع و تکثیر فیلم و سی دی های تبلیغاتی در سطح وسیع اقدام کردند. این جریان تا جایی گسترش یافت که در محل سکونت وی، انبوه مردم از شهرها و روستاهای دور حاضر شده و بستگان وی، نذورات مردم را جمع آوری می کردند. نامبرده پس از مدتی ادعا کرد که یک اصله نخل خرما و درخت کنار منزلش، قادر به شفای بیماران است.

ـ انتشار شایعه ای در میان عوام به شدت گسترش یافت که موجبات نگرانی در میان منتظران واقعی از هدف شایعه پراکنی را فراهم کرد. موضوع شایعه مذکور دیدن رؤیای تولد قاتل امام عصر(عج) توسط یک مرجع تقلید بود که در این خبر، رؤیت چهره قاتل توسط این مرجع گرانقدر مورد تأکید قرار می گرفت. شایعه پراکنان که متأسفانه برخی عوامل توزیع محصولات فرهنگی نیز در گسترش آن نقش ایفا کردند، با چاپ علائمی از ظهور منجی آخرالزمان، مدعی می شوند: آیت الله العظمی ... هنگام وضو گرفتن بی هوش شده و پس از به هوش آمدن و جویا شدن حال ایشان، بیان می دارد که هم اکنون قاتل امام زمان(عج) به دنیا آمده و هنگام بی هوشی چهره او را در عالم رؤیا مشاهده کردم!

خبر فوق در آذربایجان و اصفهان با شدت بیشتری منتشر و نظرهایی درباره شهروند ایرانی بودن این قاتل داده می شود که منجر به دلسردی مردم متدین برخی از این شهرها را فراهم می آورد. از همین رو یکی از شاگردان این مرجع تقلید جهان تشیع در ملاقات با ایشان موضوع را مطرح و از وی در خصوص صحت این شایعه سؤال می نماید که ایشان به شدت آنرا تکذیب می کند.[/]

ـ [="darkred"]مصطفی پسر سیدعلی برزنجی، از مدعیان مهدویت بود که در کردستان به تبلیغ خود می پرداخت و اکنون بعد از مرگ خود، در غیبت کبری به سر می برد! دو سایت اینترنتی به چهار زبان به تبلیغ نوشته ها و باورهای مدعی مهدویت می پردازد که به اعتقاد ساده لوحان معتقد به او اکنون بعد از کشته شدن در غیبت کبری به سر می برد. وی در سال 1955 میلادی، در روستای کومه له، از توابع شهرستان سنگر واقع در شمال استان سلیمانیه عراق متولد شد و در سال 1988 ادعای مهدویت کرد و مردم را به خود فراخواند.

این شخص در سفری به ایران سعی در جلب نظر علمای شیعه کرد که با مخالفت شدید علما رو به رو شد و دوباره به عراق پناه برد و سعی کرد با تحریک احساسات قومی کردهای عراق، جایگاه خود را بین آنها مستحکم نماید. به ادعای برزنجی، کلمات الله از سوی فرشته ای به او الهام شده و این نوشته ها از سوی خداوند برای او فرستاده شده است. به باور برخی از مردم سنگسر عراق، این مهدی دروغین روزی دوباره ظهور خواهد کرد، البته نه در مکه بلکه در کردستان عراق.[/]

ـ[="indigo"] سیداحمد الحسن با ادعای وصی و رسول امام مهدی(عج) بودن، خود را یمانی معرفی کرده و به تبلیغ گسترده خود در دنیای اینترنت پرداخته و حتی مدعی شده است تاکنون به امثر علمای شیوه دعوت نامه مناظره فرستاده تا آنها ادعای او را بپذیرند. در بخشی از ادعاهای این فرد، در سایت اینترنتی اش آمده است: سید احمد الحسن از آیت الله سیستانی به شکل خاص دعوت به مناظره علمی کرده و یا هر شخص و با هر ادله و کتب و هرگونه سؤالات به صورت نامحدود می تواند با ایشان وارد مناظره شود و در مقابل سید احمد الحسن فقط با تکیه بر کتاب قرآن کریم پاسخگوی آنها باشد، اما باز هم نپذیرفتند.[/]

[="darkred"]یمانی دروغین، علاوه بر این ادعا خود را مهدی نخستین می نامد و با سوء استفاده از روایاتی سعی دارد خود را مهدی موعود معرفی کند. این فرد کتابی با عنوان بلغ مبین به قلم شیخ ناظم العقیلی نیز در اینترنت به زبان های مختلف منتشر کرده است که در آن دلایل ادعا و نیز وظایف خود را برشمرده و از همه جهانیان و علما برای پیوستن به خود دعوت کرده است.[/]

ـ [="indigo"]علیرضا پیغان، فرد ناشناسی است که با ایجاد سایتی با نام منجی، به تبلیغ خود به عنوان مهدی موعود پرداخته و کتابی 673 صفحه ای با عنوان قائم از ادعاهای خود را در این سایت منتشر کرده است. در بخش هایی از این کتاب، مدعی مهدویت ادعا کرده است: امام دوازدهم شیعیان در آغاز غیبت کبری وفات کرده و قبر او در مکه موعود، یا همان جمکران قرار دارد. این مدعی در ادامه گفته است: بعد از امام دوازدهم، دو امام با نام های علی ظهور کرده که او آخرین آنها ملقب به سید حسنی است که مهدی موعود زمان است.[/]

ـ [="darkslateblue"]فردی در یکی از روستاهای استان هرمزگان ادعا کرده است که طی خوابی مأمور ساخت مسجدی در روستاهای نزدیک بندرعباس شده به نام «درگیر». مسجدی که به نام امام زمان(عج) در حال بناست، متولی آن فردی است که ادعا می کند امام را در خواب دیده و فرمان ساخت چنین مسجدی را داده است. رواج شایعه مبنی بر کرامت، شفای مریضان در سطح استان، موجب ازدحام در این مکان شده است.[/]

ـ[="indigo"] یک زن 45 ساله در دشتستان ادعای دیدار با امام زمان(عج) و شفای مریضان را نمود. وی که اصالتا اهل هرم می باشد، در منزل یکی از نزدیکانش در شهرک فتح برازجان به بهانه برپای مراسم عزاداری امام حسین(ع) ادعای رابطه با امام زمان(عج) را نموده است و ادعا نموده که چند مریض را شفا داده است.[/]

اینها تنها نمونه هایی اندک از افرادی است که اخیرا ادعای مهدویت، یا ادعای نیابت و رؤیت و ملاقات یا آن حضرت یا پیدا کردن نامه و دست خط را کرده اند.

برچسب: