سفیانی

امام زمان (عج) از ظهور تا قیام

با سلام
میگویند که قیام امام زمان عج در محرم هست ولی ظهور ایشان در همان 23 رمضان بعد از صیحه آسمانی بنده چند سوال داشتم در مورد فعالیت ها و علمکرد امام زمان عج از ظهور تا قیام
1- ایشان بعد از ظهور چکار میکنند آیا از همان اول کاملا آشکارا تبلیغ میکنند برای جذب یاران؟ یا مثلا شهر مکه رو در اختیار میگیرند؟
2- با توجه به ظهور ایشان چرا از رمضان تا محرم طول میکشد که ایشان آماده قیام شوند؟ مگر مردم به سرعت خود را به یاری ایشان نمی رسانند؟
3- بنده خواندم که ایشان مدتی مدینه میروند بعد سپاه سفیانی به دنبال ایشان می آید و ایشان به سمت مکه میاد و اون حادثه خسف بیدا برای سپاهیان سفیانی اتفاق می افتد اما آیا فعالیت های شاخص دیگری امام عج انجام میدهند در این مدت از ظهور تا قیام؟
مثلا مناظره با اهل سنت؟ مناظره با بزرگان ادیان و ...؟ دعوت کل عالم به طوری که ایشان و دعوتشان را بشناسند؟ و...

با احترام@};-@};-@};-

سوالاتی پیرامون سفیانی از نشانه های ظهور

با سلام و احترام
بنده چند سوال در مورد سفیانی داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
اول در مورد آیین و تفکر این فرد: آیا این فرد خود را مسلمان میداند و مدعی جانشینی پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم هست چیزی شبیه تکفیری ها و وهابی های فعلی یا خیر مسیحی یهودی یا خدا ناباور هست؟ این مطلب رو از این نظر میپرسم که جایی خواندم نسب غربی دارد.
دوم فعالیت های شاخص این فرد در دوران حکومتش چیست؟ بنده میدانم یک سپاه میفرستد مکه که خسف بیدا اتفاق میافتد و از بین میروند. ظاهرا سپاهی هم به عراق می فرستد که با یمانی در کوفه درگیر میشوند و سوم در مناطق تحت سلطه خود جنایات بیشماری میکند بخصوص شیعه کشی میکند. مطلب دیگری از فعالیت های شاخص او هست؟
سوم مدت حکومت و مناطق تحت سلطه او: آنطوری که بنده فهمیدم رجب خروج میکند و تا محرم که قیام قائم عج هست حکومت میکند ولی در بعضی روایات 15 ماه حکومت آورده شده! و محدوده حکومتش هم حلب وحمص و شام و اردن و فلسطین است. آیا این مطالب صحت دارد؟
چهارم سرنجام این فرد چیست؟ جایی خواندم توسط امام زمان عج در قدس گردن زده می شود.
پنجم آیا سفیانی میداند که مصداق سفیانی روایات شیعه و سنی هست یا خیر؟
و سوال آخرم اینکه وظیفه ما در مورد این فرد چیست؟ به یمانی بپیوندیم و با سفیانی مقابله کنیم؟ به سمت مکه برویم و مقدمات ظهور را مهیا کنیم؟ هیچ کاری نکنیم تا امام زمان عج ظهور کنند و کمک بخواهند(چون جایی خواندم اوایل حکومتش با شیعه کاری ندارد ودرگیر جنگ و کشت و کشتارغیرمسلمان هاست)؟
سپاس فراوان@};-@};-@};-

چند سوال در مورد «خسف بیدا» از نشانه های حتمی ظهور

با سلام و احترام
بنده یک مقاله ای در مورد خسف بیدا میخوندم که به نظرم بسیار کامل بود و بیشتر مسائل مربوط به خسف رو توضیح داد منتهی چند سوال برای بنده پیش اومده( نام مقاله خسف بیدا نوشته نصرت الله آیتی)
طبق نقل ها هدف سپاه سفیانی به شهادت رساندن امام زمان عج هست اما گفته میشه خسف بیدا قبل از قیام هست این دو مطلب چطور با هم قابل جمع شدنه؟ گفته شده امام از مدینه به مکه میروند و سپاه سفیانی به دنبال ایشان هست! اصلا آن زمان امام در مدینه چکار میکنند مگر قیام امام از مکه شروع نمیشود؟
سوال دومم در مورد منطقه بیدا هست آیا دقیقا میدانیم این منطقه کجاست؟ و اینکه با اطمینان از این مطلب که دشمنان میدانند خسف بیدا قرار هست اتفاق بیفته آیا امکان بدا در مکان رخدادن این پدیده وجود دارد؟ یعنی میدانند خسف قرار هست اتفاق بیفتد خوب از مسیر دیگری میان!
نکته بعد اینکه وقتی دشمن میداند امام از مکه ظهور وقیام میکنند و مسئله خسف حتمیست نیرو های خود رو از قبل آنجا مستقر میکند برای این احتمالات چه پاسخی وجود دارد؟
سوال بعد اینکه گفته شده سه نفر از این حادثه نجات پیدا میکنند آیا این مسئله صحت داره و این سه نفر چه کسانی هستند؟

با تشکر از زحمات شما@};-@};-@};-

آیا درمورد وقایع و اشخاص پیش از ظهور وظیفه ای داریم؟

سلام
چندی است افرادی به ادعای نمایندگی از سوی سید یمانی افراد را دعوت به بیعت و پشتیبانی از وی می کنند و آنها را از ارتباط با برخی افراد که عموما روحانیون هستند به ادعای اینکه ملعون حضرت هستند منع می کنند و اگر فرد ادعای طرف را قبول نکند نیز مورد لعن قرار می دهند؟
آیا فرد مسلمان در مورد افرادی مثل یمانی و خراسانی از لحاظ شرعی تکلیفی دارد ؟ اگر دارد مرجع تعیین آن کیست ؟
یا علیم

آیا وهابی ها هم به سفیانی و دجال و مسایل مرتبط به ظهور اعتقاد دارند؟

یکی از سایت های خبری این خبر رو در سایت خودش قرار داده است:

" عدنان عرعور"، شیخ سلفی سوری که مقیم عربستان است، طی سخنانی از تریبون تبلیغاتی خود موسوم به شبکه "شذا" گفت: امیدواریم ان شاء الله زیر لوای پرچم لشكر سفیانی باشیم..

سوالی که برای من ایجاد شده این هستش که آیا وهابی ها هم به سفیانی و دجال و مسایل مرتبط به ظهور اعتقاد دارند؟
با تشکر

سخن بزرگان در مورد علائم حتمی ظهور

سلام

از آیت الله بهجت قدس سره نقل شده که فردی به نام مرحوم مقدسی مشهدی از خدا خواسته که بداند سفیانی هست یا خیر که متوجه شده سفیانی در زمان او بوده. که این موضوع در زمان حیات آیت الله بهجت قدس سره بیان شده که آن زمان گفته بوده این موضوع مربوط به 5 یا 6سال پیش است البته خود استاد این داستان را 10 یا 15 سال پیش بیان کرده اند . (منبع : سایت آیت الله بهجت قدس سره)

در واقع یکی از علائم حتمی که شما بهتر می دانید همین خروج سفیانی است.

در اطراف ما شخصی ادعا کرده یمانی ست و تعدادی از طلاب را هم جذب کرده. در حالیکه این شخص اهل بصره است و نه یمن.

می خواستم نظر شما را در مورد این مطلب و این حکایت بدانم.

ممنون و سپاس.

بررسی سندی حدیثی درباره مهدویت

با سلام و خسته نباشید
ببخشید روایتی بود در کتاب الغیبة شیخ طوسی ج 1 ص 446 به این صورت :
(وعنه عن سيف بن عميرة، عن بكر بن محمد الازدي ، عن أبي عبد الله عليه السلام قال: خروج الثلاثة: الخراساني والسفياني واليماني فيسنة واحدة في شهر واحد في يوم واحد، وليس فيها راية بأهدى من راية اليماني يهدي إلى الحق)
آیا این خبر اگر صحیح باشد خبر واحد محسوب میشه ؟ (با در نظر گرفتن طبقات راوی چطور)
البته من در سایت حوزه دیدم به سندش اشکال گرفتند
مرجع ضمیر عنه کیست؟ آيا فضل بن شاذان است یا ابن ابی عمیر که هر کدام مشکلی دارد،
در پاورقی الیبة شیخ طوسی هم آمده بود : (مرجع الضمير في مختصر إثبات الرجعة هو محمد بن أبي عمير والظاهر أنه الصحيح، إذ الفضل لم يرو عن سيف بن عميرة بل يروي عن ابن أبي عمير في موارد كثيرة)
اگر راهنمائی کنید ممنون میشم

***احــادیــث آخــرالــزمـــان***

وَ بِهَذَا الْإِسْنَادِ عَنِ الْحُسَيْنِ بْنِ سَعِيدٍ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِي عُمَيْرٍ عَنْ عُمَرَ بْنِ حَنْظَلَةَ قَالَ سَمِعْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع يَقُولُ‏ قَبْلَ قِيَامِ الْقَائِمِ خَمْسُ عَلَامَاتٍ مَحْتُومَاتٍ الْيَمَانِيُّ وَ السُّفْيَانِيُّ وَ الصَّيْحَةُ وَ قَتْلُ النَّفْسِ الزَّكِيَّةِ وَ الْخَسْفُ بِالْبَيْدَاءِ.

عمر بن حنظله گويد: از امام صادق عليه السّلام شنيدم كه می ‏فرمود: پيش از قيام قائم پنج نشانه خواهد بود كه همگى از علامات حتمی است:
يمانى و سفيانى و صيحه و كشتن نفس زكيّه و فرو رفتن زمين در بيداء.
كمال الدين و تمام النعمة، ج‏2، ص: 650آیا در میان روایات ظهور در مورد روسیه چیزی گفته شده است؟

به نام خدا
با سلام
بعضی ها میگوند که از علائم آخر الزمان و قبل از ظهور جنگ روسیه با آمریکا است و یا اینکه سفیانی از روسیه ظهور میکند و در روایات به جنگ ترک و روم اشاره شده که ترک یعنی روسیه

بطور کلی آیا مطلبی معتبر در روایات در مورد نقش روسیه در قبل از ظهور گفته شده است؟

سوالاتی درباره ی زمان ظهور امام زمان (عج)

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام بر شما

برای من اتفاقی افتاده که از گفتنش باید پرهیز کنم . در راستای اون من سوالاتی میخواستم بپرسم که به جواب هایی کامل کننده برسم .

طبق اطلاعاتی که دارم :

سفیانی فردی هست که ظهور میکنه و ضد خدا و دین هست و بعد از شش ماه از ظهورش ، امام زمان ظهور میکنه .

سفیانی ظهورش در روز جمعه هست و امام زمان ظهورش در روز شنبه .

بنابراین اطلاعات که دارم (اگر صحیح باشن) چند سوال برام پیش میاد که اولیش رو مطرح میکنم ، آیا توی احادیث یا کتابی یا جایی گفته نشده که تعداد روز های دقیق در این شش ماه چقدر هست ؟ چون درسته گفته شده شش ماه اما ممکنه دوماه از این شش ماه فقط چند روزش حساب بشه . برای مثال از اواسط اولین ماه شروع بشه و بعد در اواسط ششمین ماه تموم بشه که اینطوری اگر تعداد روز هارو حساب کنیم ، یه عددی کمتر از شش ماه میادش . میشه پنج ماه یا بیشتر یا کمتر .

اگر عددی گفته شده ، برای مثال 156 روز ، به من بگید . خیلی ممنون .

سوالات دیگه ای دارم که در طی این تایپیک ازتون میخوام که لطفا جواب بدین :

اینکه ، حضرت امام زمان بعد از یک سال کبیسه ظهور میکنه ؟ یا وقتی ظهور میکنه ما آخرین سال کبیسه رو خواهیم داشت ؟ (اصلا به چنین چیزی اشاره شده یا نه ؟)

سومی اینکه یک کتاب هم معرفی کنین که جامع و کامل سفیانی رو توضیح بده (یا یک کتاب جامعی که بخشی از اون به سفیانی پرداخته باشه و حوادث و اتفاقات آخر زمان رو توضیح بده) .

خیلی خیلی ممنون که به سوالاتم پاسخ بدین . شدیدا نیازمند پاسخم (فعلا سوال اول) . منتظرم