تورات

مقایسه ای میان قرآن و تورات

با سلام مطلبی رو مطالعه کردم که به این می پرداخت که ییسرائیل که واژه عبری است در زبان عبری به معنای  یعنی کسی که با خداوند گلاویز شود .

و در تورات هم مطلبی هست با این عنوان که :

از این پس نام تو یعقوب خوانده نشود بلکه اسرائیل ، زیرا که با خدا و با انسان مجاهده کردی و نصرت یافتی (سفر پیدایش ، باب 32: 27ـ 28)» 

و سوال ها شبهه هایی که در این متن وارد شده  :

اسرائیل یعنی کسی ک با خدا کشتی گرفت و پیروز شد! این مطلب در تورات اومده اما برای ما مسلمون ها یه خرده درکش سخته چون ما خدا رو بردیم اون بالا بالاها!!!  اما اگه بری قران بخونی می بینی این مطلب درسته! ولی ما ایرانی ها فقط بلدیم قران رو عربی بخونیم چون اینجوری توی مغزمون کردند!
سوره ص ایه 45 بخون اونوقت می بینی خدا با یعقوب کشتی گرفته یا نه!!!!

 تورارت اولین کتاب اسمانی می باشد و وظیفه ی کتاب های اسمانی بعدی اینه که مطالب اونو تایید کنند همان طور ک خود قران چندین بار می گه کتب اسمانی قبلی رو تصدیق می کنم پس وقتی می گه به یعقوب دست های نیرومند (ایه ص 45) دادم یعنی داره اون مطلب تورات تصدیق میکنه! شما اولین برید تورات بخونید بعدش بیاد قران بخونید و می بینید که تموم داستان های تورات عینا در قران کپی شده البته بعضی از داستان ها رو هم با اندکی تغییر در قران می توان دید

اولا اینکه وقتی میگید تورات تحریف شده ، این حرف مسلموناست . و اگه حرف غربیها رو بخواید مدنظر قرار بدید( غربی هایی که میگن تورات تحریف شده) اونوقت باید حرف همونهایی رو که میگن محمد اصلا پیامبر نبوده رو هم در نظر بگیرید. این اول

دوم اینکه قرآن مملو از تناقضات هست که خیلی داستانش طولانی و زیاده و حالا که شما به تورات ایراد منطقی میگیرید، لطفا در مورد اسلام هم ایراد منطقی بگیرید نه اینکه چون فلان امام گفته و یا تو قرآن اومده پس درسته چون همین حرف رو یهودیها هم میگن.

سوما و مهمتر : شما میگید تورات تحریف شده و بقیه تورات رو نوشتن نه موسی ، قبول ! ولی سوال : قرآن رو کی نوشت؟؟؟؟ قرآن زمان عثمان نوشته شده نه زمان محمد. چیزی حدود 20 سال بعد از فوت محمد! الان نیاین بگین که قرآن رو علی تایید کرده خواهشا! چون متقابلا یهودیا هم میتونن بگن تورات رو یوسف هم تایید کرده

در ضمن شمای که میگی تورات تحریف شده چون برای خدا جسم و جان و صور انسانی قایل شده ، نظرت رو جلب می کنم به سایت آیت الله مکارم شیرازی و بحار الانوار :"

در توحیدصدوق از امام صادق(علیه السلام) نقل شده که از حضرتش پرسیدند: «اَلْغَشْیَهُ الَّتى کَانَ تُصِیبُ رَسُولَ اللهِ(صلى اللهعلیه وآله) اِذَا نَزَلَ عَلَیْهِ الْوَحْىُ؟ قَالَ ذَلِکَ اِذَا لَمْ یَکُنْ بَیْنَهُ وَ بَیْنَ اللهِ اَحَدٌ، ذَاکَ اِذَا تَجَلَّى اللهُ لَهُ»؛ (آن حالت مدهوش شدن که به پیامبر(صلى اللهعلیه وآله) به هنگام وحى دست مى داد چه بود؟ فرمود: "این در هنگامى بود که در میان او و خداوند هیچ کس واسطه نبود و خداوند مستقیماً بر او تجلّى مى کرد"). 

سایت مکارم شیرازی به آدرس : https://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=25&lid=0&catid=22859&mid=246135

مگه اینجا خدا مستقیم با محمد حرف نزده ؟؟؟ و مستقیم تجلی نکرده ؟؟؟ پس چرا به تورات گیر میدید ؟؟

 

 

چرا میان داستان حضرت عیسی (ع) در تاریخ و در قرآن اختلافات فراوانی وجود دارد؟

باسلام

انچه که در کتابهای تاریخی و در تورات و انجیل خوانده ام با سرگذشت حضرت عیسی در قران
تقاوتهای بسیاری وجود دارد
ایا امکان دارد همه نادرست باشد و قران درست گفته باشد ؟

با تشکر

تورات و نابودی اسراییل

با سلام و خسته نباشید
یکی از سخنران ها گفته بود که یکی از علت هایی که اسراییل میخواد ایران را نابود کند این هست که در تورات آمده است که در آخر زمان قومی از آشور اسراییل را نابود می کند !
ایا سندی برای این حرف وجود دارد؟
=================================
ایا تورات و انجیل برای عموم در دسترس هست؟ نسخه چاپی یا الکترونیکی که به زبان فارسی باشد؟
متاسفانه دشمنان بر احادیث شیعه و قران و.. تسلط دارند و بر اساس انها استراتژی خودشان را پیاده می کنند مثل قضیه داعش در سوریه که همان پرچم های سیاه هست!
سپاس

تحریف انجیل و تورات و تناقض در قرآن

سلام
در قران امده که کلام خداوند را تغییر دهنده ای نیست اما انجیل و تورات تحریف شده اند و اگر منظور خداوند تورات وانجیل باشند(چون انها هم کلام خداوند هستند)نشانه ی تناقض می شود دلیلش چیست؟
@-)@-)[-o

داستان اصحاب کهف ، داستانی میترایی است؟

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض ادب .

یکی از کانال های به ظاهر علمی معروف اینستاگرام مطلبی منتشر کرده که در آن آمده است :

آیا حقیقت دارد ؟ پاسخ شما به این شبه چیست ؟

لینک های دیگر همین تصویر:

http://uupload.ir/files/8qnj_seven-sleepers.jpg

http://imgurl.ir/uploads/k81598_Seven-Sleepers.jpg

http://p30up.ir/uploads/f934533436.jpg

http://xup.ir/images/60306949210215601415.jpg

این آدرس رو هم به عنوان منبع داده اند :

https://gedsh.bethmardutho.org/Turfan-Syriac-texts-from?fq=;fq-Browse:Browse;X

کلا میخوام در مورد اعتبار این سخنان و برداشت هایی که ممکنه ازش بشه توضیحاتی بدید .

آیا قرآن از اهل کتاب خواسته که به تورات و انجیل تحریف شده عمل کنند؟

بسم الله الرحمن الرحیم....با سلام...اگر تورات و انجیل تحریف شده اند و به هیچ وجه قابل استفاده نیستند و هر مسلمانی آنان را رد می کند پس چرا مدام در قرآن کریم خداوند این دو کتاب را بشدت تصدیق می کند و حتی در آیه ی 69 سوره مائده مستقیم دستور می دهد که انسان زمانی ارزش پیدا می کند که به انجیل و تورات و قرآن عمل کند! اگر اکنون تحریف شده اند ....مگر تک تک آیات قرآن برای تمام دوران قابل استفاده نیست؟ پس اگر تورات و انجیل صد در صد تحریف شده اند و غیر قابل استفاده اند پس این آیات قرآن هم دیگر ارزش استفاده ای ندارند و می توان گفت به نوعی تاریخ مصرف آن گذشته است یعنی خدا در قرآن دستور داده به انجیل و تورات و قرآن عمل کنیم....اما اکنون هیچ تورات و انجیلی وجود ندارد..ممنون می شوم اگر اشتباه می کنم راهنماییم کنید....با تشکر

آیا انجیل ، تورات و زبور مثل قرآن نظم و قافیه و آیه و سوره دارند؟

انجمن: 

بنام الله....سلام و عرض ادب..ده سوال..سوال اولم: انجیل تورات زبور و غیره آیا اینها هم مثل قرآن نظم و قافیه و آیه و سوره دارند بخصوص همین قافیه و نظم؟ سوال دومم:چرا کتب آسمانی قبلی تحریف شدند و بهتره گفت نابود شدند؟ چرا خدا محافظشون نبود؟ سوال سومم:چقدر فرق هست بین قرآن و سایر کتب آسمانی که الله تعالی فرستاده؟ آیا سایر کتب نیز مثل قرآن برای جهانیان بود؟مثلا من شنیدم کتاب زبور برای حضرت داوود بود و آسمانیه که در قرآن هم اومده؟ سوال چهارمم:آیا تا بحال از احدی بغیر از الله از خدایی با نام دیگه کتابی اومده که ادعا بشه از خداست و خیلیا بپذیرننش؟ سوال پنجم:زبان همین چند کتاب آسمانی مذکور چیست؟ عربیست؟ سوال ششم:من در حدیثی خوندم خداوند(الله) تا بحال 114 کتاب آسمانی نازل کرده! حقیقته؟ اگر آره آیا نام و یادی هست؟ سوال هفتم:خدا 124000پیامبر فرستاده آیا همه اینها از جانب خدایی بنام الله اومدن...آیا تمام این پیامبران با وحی و کتب آسمانی سروکار داشتند...چگونه این همه برسالت رسیدند از چه راهی؟ سوال هشتم:آیا سایر کتب آسمانی ادعا شده از الله تعالی... نوعی بسم الله دارد ؟ و با آن شروع می شود؟اگه نه آیا این نقص و نقض و ضعف بزرگی نیست؟ ...............سوال نهم : آیا آیات سایر کتب هم وحی دارد؟آیا نام الله هم در این کتب فراوان یاد شده؟ سوال دهم:آیا سایر کتب آسمانی از جانب الله هم تحدی دارند برای اینکه ثابت کنند کار غیر خدا نیست؟.........با تشکر

آیا تورات و انجیل همچنان در حال تغییر و تحریف هستند؟

سلام
میخواستم بدونم آیا تورات و انجیل همچنان در حال تغییر و تحریف هستند؟یا تغییر و تحریفشون برای یک برهه از زمان خاص بوده؟

تحریف کتب آسمانی (به جز قرآن)

انجمن: 

سلام.بنده سوالی واسم پیش اومده؛ بطور فرض من مسیحی یا یهودی باشم و بخوام توی دین خودم به کمال و قرب الهی و تقوا درحد بالایی برسم،چرا مثل یه مسلمون از کتاب آسمانی من خدا محافظت نکرده؟ قرآن به گفته ی خداوند از تحریف حفظ شده،ولی برای تورات و انجیل اینطور نیست! خب منم دینم دین الهیه،پیامبرم پیامبر اولوالعزمه.نمیخوامم دینمو تغییر بدم.شاید اگه خدا کتاب منو هم از تحریف حفظ میکرد منم میتونستم مثل یه مسلمون به حد خیلی بالایی از کمالات برسم..

آیا تمام کتابها تحریف نشده اند؟

انجمن: 

با سلام
در قرآن داریم
و انزلنا معهم الکتاب
یعنی تمام پیامبران کتاب داشته اند.
بین بسیاری از پیامبران فاصله افتاده است یا بگوییم دوران فترت.
قاعدتا از زمان فوت یا شهادت یک پیامبر تا آمدن پیامبر و کتاب بعدی، باید کتاب پیامبر قبلی از تحریف حفظ شده باشد.
یعنی هیچ زمانی نبوده است که مردم کتاب الهی بدون تحریف نداشته باشند. و حتما به یک کتاب الهی حفظ شده دسترسی داشته اند.
آیا دلیل نقضی وجود دارد که نشان بدهد قبل از آمدن پیامبر بعدی، کتاب پیامبر قبلی دچار تحریف شده باشد؟