انجیل

مقایسه قرآن کریم و عهدین

سلام من به تازگی تورات و انجیل و کلا تمام کتب عهد عتیق و جدید رو کامل خوندم سوالاتی برام پیش اومد ممنون میشم یک جا در این تاپیک جواب دهید تشکر   بعد از مطلاعه کامل من متوجه شدم قرآن به جز اینکه تاکید زیادی روی آخرت و بهشت و جهنم داره و مسیح رو پسر خدا نمی دونه و این موضوع رو کفر می دونه هیچ چیز جدیدی به نظر نداره و اکثر هر چی که داره از کتب قبلی خودش داره یعنی از تورات و انجیل...حدودا 70  درصدش مطلب تازه ای نیست   در کتب قبلی بخصوص عهد عتیق بیشتر به سعادت انسان در دنیا پرداخته اما در قران بیشتر به آخرت بها داده چرا اگر قرآن ادعا دارد از همان خدا است و کتب قبلی نیز از همان خداست شبیه بهم نیستند و خیلی متفاوت اند...عهد عتیق پیوسته و پشت سر هم و کامل است...قرآن بسیار متفرق و جدا جدا و مطالب تکراری مثل داستان موسی علیه سلام دارد... هر سه دین و پیرو و کتب خدا رو یکی می دونن اما فقط عهد عتیق است که یهوه در آن محکم از تنها خدای عالم حرف زده و همه چیز رو از او می داند انجیل پسر خدا رو با خدا یکی می کنه و میگه عیسی در خدا و خدا در عیسی است و در قرآن هم آیات کمی خدا خودش رو فرد خطاب کرده و بیشتر مطالبش جمع هست مثل آفریدیم خلق کردیم برکت دادیم....اما تورات و عهد عتیق یهوه حتی یک بار هم جمع نبسته شده و من با خودنش خیلی احساس نزدیکی بیشتری بخدا کردم .... من هر چی از انجیل خوندم عیسی از گفتن پسر خدا بودن هیچ منظور واقعی ندارد و گفته بدون خدا هیچه و همه چیز از اوست مثل مسلمونا که می گن با خدا باشی خدا دست و پا چشمت میشه و مثل فرزند خدا دقیقا مثل عین الله و ید الله و روح الله مسلموناست و چیزی که قرآن میگه که عیسی فرزند خدا نیست و فقط پیامبره...انجیلم همینو میگه...طوری که یهودیا به عیسی میگن تو کفر میگی پسر خدا دیگه چیه...عیسی میگه مگه در تورات هم خدا نگفته شما فرزندان خدا هستید در واقعه اینا مثل و استعاره هست...اگرم چنین مطلبی از قرآن هست قطعا برای قشری خاص هست که واقعا فرزند خدا بدونن وگرنه نه انجیل نه خیلی از مسیحیای که دیدم به معنای واقعی کلمه عیسی رو فرزند خدا نمی دونن و قرآن باز هم گفته که مثل عیسی مثل آدم است که بدون پدر مادر خلق شد   سوال مهم ترم اینه که مسئله دنیای دیگر یعنی آخرت بهشت و جهنم چرا انقدر در تورات و انجیل بسیار کم هست طوری که بعدا دوباره قرآن رو خوندم گفتم ااا آیا اصلا بهشت  و جهنم در کتب پیشین اومده؟ انسان بیش از 500 هزار ساله زندگی می کنه چرا مسئله به این مهمی در بهشت و جهنم و آخرت در آخر زمان باید ظهور کنه مگه انسانهای قبلی نباید بدونن؟   موضوع بعدی اینه که چرا احکام نماز و غیره در قرآن نیومده اما خدا در تورات و غیره تمام احکامشو واضح گفته برای بنی اسرائیل اما در قرآن برای ارث و میراث وقت گذاشته اما برای چگونگی خواندن نماز فقط گفته نماز بخونید   یه مطلبی رو هم بگم...چرا اگر خدا تورات و انجیل رو تصدیق می کنه باید در ایران سایتای دانلود اونها فیلتر باشه؟ بعد از یکبار مطالعه اونها می فهمید اگرم تحریف باشه قطعا درصد خیلی خیلی کمی تحریفه و اگر انسانی که خدا رو دوست داشته باشه و پی گیرش باشه متوجه میشه      

روش تحقیق

سلام
امیدوارم مه خوب و خوش و سلامت باشید

یکی از مشگلاتی که با اساتید سایت برخورد می‌کنم این هستش که روش‌های تحقیق من با اونها متفاوت هست

بنابراین این موضوع رو ایجاد کردم تا نظر ایشان را در این موارد بپرسم

1. اینکه از نظر ایشان راه درست تحقیق چی هست
2. راه تشخیص صحت یا سقم یک صحبت چی هست
3. چه چیزی سند محسوب میشه ‌چه چیزی سند محسوب نمیشه

متشکرم

چرا میان داستان حضرت عیسی (ع) در تاریخ و در قرآن اختلافات فراوانی وجود دارد؟

باسلام

انچه که در کتابهای تاریخی و در تورات و انجیل خوانده ام با سرگذشت حضرت عیسی در قران
تقاوتهای بسیاری وجود دارد
ایا امکان دارد همه نادرست باشد و قران درست گفته باشد ؟

با تشکر

تحریف انجیل و تورات و تناقض در قرآن

سلام
در قران امده که کلام خداوند را تغییر دهنده ای نیست اما انجیل و تورات تحریف شده اند و اگر منظور خداوند تورات وانجیل باشند(چون انها هم کلام خداوند هستند)نشانه ی تناقض می شود دلیلش چیست؟
@-)@-)[-o

داستان اصحاب کهف ، داستانی میترایی است؟

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض ادب .

یکی از کانال های به ظاهر علمی معروف اینستاگرام مطلبی منتشر کرده که در آن آمده است :

آیا حقیقت دارد ؟ پاسخ شما به این شبه چیست ؟

لینک های دیگر همین تصویر:

http://uupload.ir/files/8qnj_seven-sleepers.jpg

http://imgurl.ir/uploads/k81598_Seven-Sleepers.jpg

http://p30up.ir/uploads/f934533436.jpg

http://xup.ir/images/60306949210215601415.jpg

این آدرس رو هم به عنوان منبع داده اند :

https://gedsh.bethmardutho.org/Turfan-Syriac-texts-from?fq=;fq-Browse:Browse;X

کلا میخوام در مورد اعتبار این سخنان و برداشت هایی که ممکنه ازش بشه توضیحاتی بدید .

آیا قرآن از اهل کتاب خواسته که به تورات و انجیل تحریف شده عمل کنند؟

بسم الله الرحمن الرحیم....با سلام...اگر تورات و انجیل تحریف شده اند و به هیچ وجه قابل استفاده نیستند و هر مسلمانی آنان را رد می کند پس چرا مدام در قرآن کریم خداوند این دو کتاب را بشدت تصدیق می کند و حتی در آیه ی 69 سوره مائده مستقیم دستور می دهد که انسان زمانی ارزش پیدا می کند که به انجیل و تورات و قرآن عمل کند! اگر اکنون تحریف شده اند ....مگر تک تک آیات قرآن برای تمام دوران قابل استفاده نیست؟ پس اگر تورات و انجیل صد در صد تحریف شده اند و غیر قابل استفاده اند پس این آیات قرآن هم دیگر ارزش استفاده ای ندارند و می توان گفت به نوعی تاریخ مصرف آن گذشته است یعنی خدا در قرآن دستور داده به انجیل و تورات و قرآن عمل کنیم....اما اکنون هیچ تورات و انجیلی وجود ندارد..ممنون می شوم اگر اشتباه می کنم راهنماییم کنید....با تشکر

آیا انجیل ، تورات و زبور مثل قرآن نظم و قافیه و آیه و سوره دارند؟

انجمن: 

بنام الله....سلام و عرض ادب..ده سوال..سوال اولم: انجیل تورات زبور و غیره آیا اینها هم مثل قرآن نظم و قافیه و آیه و سوره دارند بخصوص همین قافیه و نظم؟ سوال دومم:چرا کتب آسمانی قبلی تحریف شدند و بهتره گفت نابود شدند؟ چرا خدا محافظشون نبود؟ سوال سومم:چقدر فرق هست بین قرآن و سایر کتب آسمانی که الله تعالی فرستاده؟ آیا سایر کتب نیز مثل قرآن برای جهانیان بود؟مثلا من شنیدم کتاب زبور برای حضرت داوود بود و آسمانیه که در قرآن هم اومده؟ سوال چهارمم:آیا تا بحال از احدی بغیر از الله از خدایی با نام دیگه کتابی اومده که ادعا بشه از خداست و خیلیا بپذیرننش؟ سوال پنجم:زبان همین چند کتاب آسمانی مذکور چیست؟ عربیست؟ سوال ششم:من در حدیثی خوندم خداوند(الله) تا بحال 114 کتاب آسمانی نازل کرده! حقیقته؟ اگر آره آیا نام و یادی هست؟ سوال هفتم:خدا 124000پیامبر فرستاده آیا همه اینها از جانب خدایی بنام الله اومدن...آیا تمام این پیامبران با وحی و کتب آسمانی سروکار داشتند...چگونه این همه برسالت رسیدند از چه راهی؟ سوال هشتم:آیا سایر کتب آسمانی ادعا شده از الله تعالی... نوعی بسم الله دارد ؟ و با آن شروع می شود؟اگه نه آیا این نقص و نقض و ضعف بزرگی نیست؟ ...............سوال نهم : آیا آیات سایر کتب هم وحی دارد؟آیا نام الله هم در این کتب فراوان یاد شده؟ سوال دهم:آیا سایر کتب آسمانی از جانب الله هم تحدی دارند برای اینکه ثابت کنند کار غیر خدا نیست؟.........با تشکر

آیا تورات و انجیل همچنان در حال تغییر و تحریف هستند؟

سلام
میخواستم بدونم آیا تورات و انجیل همچنان در حال تغییر و تحریف هستند؟یا تغییر و تحریفشون برای یک برهه از زمان خاص بوده؟

تحریف کتب آسمانی (به جز قرآن)

انجمن: 

سلام.بنده سوالی واسم پیش اومده؛ بطور فرض من مسیحی یا یهودی باشم و بخوام توی دین خودم به کمال و قرب الهی و تقوا درحد بالایی برسم،چرا مثل یه مسلمون از کتاب آسمانی من خدا محافظت نکرده؟ قرآن به گفته ی خداوند از تحریف حفظ شده،ولی برای تورات و انجیل اینطور نیست! خب منم دینم دین الهیه،پیامبرم پیامبر اولوالعزمه.نمیخوامم دینمو تغییر بدم.شاید اگه خدا کتاب منو هم از تحریف حفظ میکرد منم میتونستم مثل یه مسلمون به حد خیلی بالایی از کمالات برسم..

آیا انجیل تحریف شده است؟

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام، این متن رو در سایتی خوندم و برام جالب بود خواستم جواب شمارو به اون بشنوم .

می خواهیم به این سوال بحث برانگیز پاسخ دهیم. سوالی که ذهن بسیاری ازمسلمانان را به چالش عمیقی می کشاند.چون نزدیک به 1400 سال است که رهبران مسلمانان جهان این اتهام را به مسیحیان نسبت می دهند که کیشیشان مسیحی انجیل وتورات را تحریف کرده اند.

برای پاسخ به این سوال باید از هرکسی که اعتقاد دارد انجیل تحریف شده است.سوالی بپرسیم. به نظر شما انجیل قبل از ظهور اسلام و قرآن تحریف شده است یا بعد از آن؟

(جواب شما به این سوال چیست؟ قبل ازادامه قرائت این مقاله لطفا به این سوال در قلب خود پاسخ دهید.)

بسیاری از مسلمانان به این سوال اینگونه پاسخ داده اند. خوب مسلماُ قبل از ظهور اسلام.

وقتی که این جواب را می شنوم می گویم بسیار خوب حرف شما را می پذیریم ولی آیا می توانید بگویید که اگر انجیل قبل ازظهوراسلام و قرآن تحریف شده چرا خود قرآن در سوره ال عمران آیات 48 و65 ، سوره المائده آیات 46 ، 47 ، 66 ، 68 و 110 ،سوره الاعراف آیه 157 ، سوره التوبه آیه 111 ، سوره الفتح آیه 29 ، سوره الحدید آیه 27 وبسیاری از آیات دیگر بر حقانیت انجیل و تورات صحه می گذارد وبه همه مومنین خدا توصیه می کند که احکام تورات و انجیل را انجام دهند و الهامی بودن و صحت آنها را تاکید و تایید می کند.

آیا خود قرآن به ما می گوید که به تورات و انجیل تحریف شده ایمان آورده و احکام آن را انجام دهیم؟

در این مرحله و با کمی فکر کردن ، بسیاری پاسخ خود را عوض کرده چنین می گویند. خیر انجیل و تورات بعد از اسلام تحریف شده است. ولی این پاسخ هم منطقی نمی باشد.زیرا بعد ازاسلام حدودا 600 سال از ظهور مسیحیت گذشته بود ومسیحیت در سه قاره مهم جهان یعنی آسیا ، اروپا و آفریقا گسترش یافته بود. بزرگترین امپراتوری آن زمان یعنی روم و بسیاری از کشورهای جهان مسیحی شده بودند. آیا منطقی وقابل قبول است که تمام مسیحیان و تمام کشیشان و رهبران مسیحی متحداُ وبا یک برنامه ریزی ملحدانه تصمیم گرفته با شند که به ضد خدا طغیان کرده وتمام اناجیلی که در جهان وجود داشت را جمع آوری کرده وهمه آنها را تحریف کنند؟ باید بدانیم که در آن زمان ده ها هزار نسخه دست نویس ازانجیل به اکثر زبان های مهم دنیا ترجمه شده بود.(در حال حاضرتعداد 5366 انجیل دست نویس از قرون اولیه مسیحی در موزه های معتبر دنیا موجود می باشد که همگی آنها با یکدیگر تطابق کامل داشته و هیچ نشانه ای از تحریف ، حتی قسمت های جزیی آن مشاهده نمی گردد. این مطالب را تمامی دانشگاه های معتبر دنیا ازنظر عملی و تاریخی تایید می کنند.)

آیا در بین تمام مسیحیان وکشیشان آن زمان یک فرد با ایمان و مخلص پیدا نمی شد که کلام خدا را برده و آن را از دست قاصبان کلام خدا پنهان کند؟ آیا تمامی دنیای مسیحیت به ضد خدا طغیان کردند؟ تاریخ هیچ گزارشی در این زمینه نمی دهد. چنین اتفاقی هرگز رخ نداده است .

حتی اگر عده ای از مسیحیان نیز کلام خدا را تحریف کرده وآن را عوض می کردند امروز باید حد اقل دو نوع انجیل وجود می داشت. یکی نسخه تحریف شده ویکی نسخه تحریف نشده آن. ولی امروز فقط یک نوع انجیل درمیان تمامی مسیحیان جهان شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد که آن را اصطلاحاُ عهد جدید می نامند.

درضمن مگر در زمانی که مسیحیان کلام خدا را متحداُ تحریف کردند . خدا در خواب بود؟ آیا خدا نمی توانست از کلام خود محافظت کند؟ به نظر من خدایی که نتواند از کلام خود محافظت کرده و آن را از تحریف شدن حفظ کند اصلاُ خدا نیست و لایق پرستش نمی باشد.

لیکن ما می دانیم که خدای ما خدایی است که تمام جهان را با اراده پر قدرت خود خلق نمود. کلام خدا می گوید : خدا گفت جهان خلق شد.(پیدایش باب 1) اگردولت های انسانی امروز می توانند قانون اساسی کشور خود را حفظ وحراست کنند تا هیچ کس نتواند آن را تحریف کند. آیا خدا نمی تواند کلام خود را ازتحریف حفظ کند؟ درصورتی که هر روز شاهد معجزاتی از طرف خدا هستیم و می بینیم که خدا قادر مطلق و حضوردارد.و نتیجه این است که هرگز تحریفی از کلام خدا نبوده . آیا امروز کسی می تواند برای خود در کشور عزیزمان ایران یک قانون اساسی از خود تدوین کرده وآن را چاپ ومنتشر کند؟ مسلماُ خیر.

اگرکسی بگوید که انجیل تحریف شده باید بتواند به این سوالات پاسخ گفته و برای پاسخ های خود سند و مدرک تاریخی ارائه دهد:

1 – انجیل در چه تاریخی تحریف شده است؟

2 – انجیل توسط چه کسانی تحریف شده است؟ (لطفا از گفتن پاسخ های کلی صرف نظر کرده و مشخصاُ نام افرادی که انجیل را تحریف کرده اند بنویسید و مثلاُ نگویید که کشیشان این کار را کردند.)

3 – نسخه اصلی انجیل کجاست؟ (انجیل ارائه شده باید با تمامی قسمت های دیگر کتاب مقدس همخوانی داشته وبه طور دقیق تمامی پیش گویی هایی که بیش از 300 مورد می باشند و درعهد عتیق درمورد نجات دهنده شده است را به انجام رساند وگرنه فاقد اعتبار می باشد.

4 – هدف اصلی تحریف کنندگان انجیل چه بوده است؟

جالب است بدانید که تا به حال هیچ کس نتوانسته به این سوالات پاسخ دهد. عزیزان بسیار مهم است که ما وقتی به موضوعی ایمان می آوریم در مورد آن تحقیق کامل داشته باشیم و اگر نه بدون دلیل و مدرک صحبت نکنیم. کلام خدا می گوید: قوم من از عدم معرفت (عدم آگاهی ازامور کلام خدا و امور روحانی ) هلاک شده اند.(هوشع 6:4) فرزندان عزیز هیچ وقت در مورد چیزی که اطلاع دقیق درمورد آن ندارند نظر ندهند. وقتی از تمامی کسانی که ادعا می کنند انجیل تحریف شده است می پرسیم که آیا تا به حال انجیل را خوانده اید؟ 99 % آنها می گویند ، خیر . پس چگونه در مورد چیزی که حتی یک بار هم آن را نخوانده اید نظر می دهید؟

مسلمانان همیشه این ادعا را می کنند که ایمان ما بر مبنای دلیل و مدرک می باشد و هیچ چیز را بدون دلیل نمی پذیریم. پس چگونه بعضی ها بدون اینکه انجیل را بخوانند به این نتیجه گیری می رسند که انجیل تحریف شده است؟

به همه شما توصیه می کنم که یک انجیل تهیه کرده واز صمیم قلب دعا کنید و به خدا بگویید: ای خداوند از تو خواهش می کنم که حقیقت امر را در مورد کلامت به من نشان داده و مرا راهنمایی کن. مسلما اگر با چنین روحیه ای انجیل را بخوانید. خدای محبت را در انجیل خواهید یافت و زندگی شما کاملاُ دگرگون خواهد شد .

عصاره انجیل خود عیسی مسیح است.عیسی مسیح می گوید: من راه حقیقت و حیات هستم . هیچ کس جز به وسیله من نزد پدر نمی آید.(یوحنا 6:14) او می گوید: نزد من آیید ای زحمت کشان و گران باران و من شما را آرامی خواهم بخشید.(متی 28:11) زمانی که مسیح بر روی صلیب مصلوب می شد آغوش خود را برای تمام کسانی که نزد او بیایند باز کرد. نزد او هیچ تبعضی بین زن و مرد ، کوچک و بزرگ ،ایرانی و چینی ، آلمانی و عرب وجود ندارد. او می گوید: اینک بر در ایستاده می کوبم؛ اگرکسی آواز مرا بشنود و در را باز کند به نزد او خواهم آمد وبا وی شام خواهم خورد و او نیز با من (مکاشفه 20:3) امروز مسیح در قلب شما را می کوبد . اگر آن را باز کنی او می تواند وارد قلب شما شده، با شما یک مشارکت و دوستی صمیمی بر قرار کرده، گناهانت را آمرزیده و به تو حیات جاودانی و آرامش ابدی را عطا کند. باشد که چنین شود و همه تشنگان شناخت خدا مسیح را پذیرفته و نجات ابدی را در او کسب کنند.

برچسب: