ادیان الهی

مقایسه قرآن کریم و عهدین

سلام من به تازگی تورات و انجیل و کلا تمام کتب عهد عتیق و جدید رو کامل خوندم سوالاتی برام پیش اومد ممنون میشم یک جا در این تاپیک جواب دهید تشکر   بعد از مطلاعه کامل من متوجه شدم قرآن به جز اینکه تاکید زیادی روی آخرت و بهشت و جهنم داره و مسیح رو پسر خدا نمی دونه و این موضوع رو کفر می دونه هیچ چیز جدیدی به نظر نداره و اکثر هر چی که داره از کتب قبلی خودش داره یعنی از تورات و انجیل...حدودا 70  درصدش مطلب تازه ای نیست   در کتب قبلی بخصوص عهد عتیق بیشتر به سعادت انسان در دنیا پرداخته اما در قران بیشتر به آخرت بها داده چرا اگر قرآن ادعا دارد از همان خدا است و کتب قبلی نیز از همان خداست شبیه بهم نیستند و خیلی متفاوت اند...عهد عتیق پیوسته و پشت سر هم و کامل است...قرآن بسیار متفرق و جدا جدا و مطالب تکراری مثل داستان موسی علیه سلام دارد... هر سه دین و پیرو و کتب خدا رو یکی می دونن اما فقط عهد عتیق است که یهوه در آن محکم از تنها خدای عالم حرف زده و همه چیز رو از او می داند انجیل پسر خدا رو با خدا یکی می کنه و میگه عیسی در خدا و خدا در عیسی است و در قرآن هم آیات کمی خدا خودش رو فرد خطاب کرده و بیشتر مطالبش جمع هست مثل آفریدیم خلق کردیم برکت دادیم....اما تورات و عهد عتیق یهوه حتی یک بار هم جمع نبسته شده و من با خودنش خیلی احساس نزدیکی بیشتری بخدا کردم .... من هر چی از انجیل خوندم عیسی از گفتن پسر خدا بودن هیچ منظور واقعی ندارد و گفته بدون خدا هیچه و همه چیز از اوست مثل مسلمونا که می گن با خدا باشی خدا دست و پا چشمت میشه و مثل فرزند خدا دقیقا مثل عین الله و ید الله و روح الله مسلموناست و چیزی که قرآن میگه که عیسی فرزند خدا نیست و فقط پیامبره...انجیلم همینو میگه...طوری که یهودیا به عیسی میگن تو کفر میگی پسر خدا دیگه چیه...عیسی میگه مگه در تورات هم خدا نگفته شما فرزندان خدا هستید در واقعه اینا مثل و استعاره هست...اگرم چنین مطلبی از قرآن هست قطعا برای قشری خاص هست که واقعا فرزند خدا بدونن وگرنه نه انجیل نه خیلی از مسیحیای که دیدم به معنای واقعی کلمه عیسی رو فرزند خدا نمی دونن و قرآن باز هم گفته که مثل عیسی مثل آدم است که بدون پدر مادر خلق شد   سوال مهم ترم اینه که مسئله دنیای دیگر یعنی آخرت بهشت و جهنم چرا انقدر در تورات و انجیل بسیار کم هست طوری که بعدا دوباره قرآن رو خوندم گفتم ااا آیا اصلا بهشت  و جهنم در کتب پیشین اومده؟ انسان بیش از 500 هزار ساله زندگی می کنه چرا مسئله به این مهمی در بهشت و جهنم و آخرت در آخر زمان باید ظهور کنه مگه انسانهای قبلی نباید بدونن؟   موضوع بعدی اینه که چرا احکام نماز و غیره در قرآن نیومده اما خدا در تورات و غیره تمام احکامشو واضح گفته برای بنی اسرائیل اما در قرآن برای ارث و میراث وقت گذاشته اما برای چگونگی خواندن نماز فقط گفته نماز بخونید   یه مطلبی رو هم بگم...چرا اگر خدا تورات و انجیل رو تصدیق می کنه باید در ایران سایتای دانلود اونها فیلتر باشه؟ بعد از یکبار مطالعه اونها می فهمید اگرم تحریف باشه قطعا درصد خیلی خیلی کمی تحریفه و اگر انسانی که خدا رو دوست داشته باشه و پی گیرش باشه متوجه میشه      

اعتراف دانشمندان غیر مسلمان به خوبی پیامبر (ص) بدون ایمان آوردن به ایشان


سلام

در حال مطالعه این تاپیک بودم:

پيامبر اسلام (ص) از نگاه انديشمندان غير مسلمان

که ابن مطالب به چشمم خورد:

رضا;24788 نوشت:

گوته، شاعر پرآوازه آلماني پس از آشنايي با دين اسلام و پيام آور اين ايين يگانه، قطعه شعري با عنوان «نغمه محمد» درباره پيامبر اعظم (ص) سرود.
اين قطعه شعر از زبان نزديک‌ترين خويشان پيامبر؛ يعني حضرت علي عليه السلام و حضرت فاطمه عليها السلام گفته مي‌شود. گوته در شعرش همه مراحل و مقاطع دعوت رسول اکرم(ص) و راهنمايي‌اش در ميان مردم را به زبان توصيف و تشبيه و نماد مي‌آورد.

آرمسترانگ در مقدمه کتابش چنين نوشته است:
«بيشتر همّ پيامبر صرف جلوگيري از برخوردهاي وحشيانه گرديد؛ زيرا لغت اسلام که به معناي تسليم بودن در برابر خداوند است، از ريشه «سلام» به معناي «صلح» گرفته شده است.


ويل دورانت:
محمد، پيغمبري بزرگ و موحدي کامل بود که مانند نداشت و براي اصلاح بشر مبعوث شد.

کارل ماکس:
حقيقت انکار ناپذير اين است که محمد مبعوث شد تا رسالتي را که خلاصه رسالات سابق و مافوق آنها بود، براي عالم بياورد.

الکساندر دوما:
محمد، معجزه شرق بود؛ زيرا دينش داراي آموزه‌هاي بزرگي بود. اخلاقش برجسته بود و رفتاري پسنديده داشت.

آلفرد گيوم:
محمد، يکي از عظيم‌ترين شخصيت‌هاي تاريخي است که در ايمان به وجود خداي يگانه غرق شده بود.

لئو تولستوي:
شکي نيست که محمد از مردان بزرگ و مصلحاني است که به حقيقت خدمت بزرگي به بشر کرده است.

واشنگتن ايرونيگ:
او سريع الانتقال و داراي حافظه قوي، ديدي بلند و استعدادي سرشار بود.

ژان ژاک روسو:
حضرت محمد، پيامبر اسلام، نظريه بهتري داشت و توانست سيستم سياسي خود را به خوبي متحد سازد.

الان برام این سوال مطرح هستش که چرا این افراد نامسلمان باقی ماندند؟!؟

مجازات لواط در ادیان دیگر

سلام
شخصی که لواط کرده در قیامت عذاب می شود؟
آیا در ادیان الهی گروهی هستند که لواط را جایز بدانند؟

خواندن کتاب های دیگر ادیان الهی

با سلام و احترام
از ان جایی که من دوست دارم بدونم در کتاب های دیگر ادیان الهی چی نوشته شده است قصد دارم که آن ها را مطالعه کنم.
آیا خواندن آن ها اشکالی دارد؟

عدالت خدا در مجازات مشرکان و کافران

انجمن: 

سلام،
چند وقتی است این سؤال برای من پیش آمده است که اعتقاد به وجود خدا یا عدم وجود او، در مرحله اول یک پدیده عقلی و فکری است که معمولا با الگوگیری از پدران، اطرافیان و بزگران ادیان شکل میگیرد. مثلا کسی که در کره زندگی میکند چون جو حاکم بر آن یک جو کمونیستی و بی خدایی است، طبعا او هم این عقیده را میپذیرد، همانطوری که ما نسبت به امام خمینی و بعضی از برگان دین حساسیت و تعصب داریم، آنها هم نسبت به بزرگان دین خود حساسیت دارند و با خود میگویند وقتی بزرگی این طور فکر میکند، ما که سطح فکریمان پایین تر از آنهاست نمیتوانم در حرف او شبهه ای وارد کنیم و عقاید او بی شک و تردید درست است. به خصوص که در کشورها علیه ادیانی غیر از دین رسمی آن کشور تبلیغات منفی مشود، فرد تمایلی به تفحص در باب صحت ادیان دیگر ندارد و دین و آیین خود را برتر از همه میداند. حالا الان که رسانه وها و ارتباطات به حد اعلای خود رسیده و میگویید شاید بویی از اسلام برده باشند، اما در ادوار قدیم هر کسی فقط از دین خود خبر داشت و بس. اگر منفک از دین هم نگاه کنیم، اخلاق، انسانیت و وجدان در کشورهای پیشرفته نیز وجود دارد و حتی در بعضی مواقع متعالی تر از مسلمانان شناسنامه ای میباشد. یعنی خود این آدمهای غیر مسلمان (حالا یا کافر یا مشرک) جدای از اعتقاد به خدا انسانهای شریف و با کمالاتی هستند و منطق پذیریشان به مراتب بهتر است ماست چرا که اگر منطق نداشتند این همه پیشرفت علمی که آنها را در رأس علوم جهان قرار دهد ممکن نبود. قطعا پایه احترام گذاشتن به علم در داشتن منطق قوی است. اگر به آنها با برهان و علت قوی برتر بودن اسلام ثابت شود قطعا ایمان میآورند. اما وقتی فرصت همچنین عرضه ای وجود ندارد، آنها به دین خود اکتفا میکنند و جستجوی فراتر از آن را باطل میدانند. حال باید به خاطر یک بی اطلاعی آنهم نه از روی اختیار بلکه جبر، آنها در آن دنیا این همه عذاب شوند؟ چرا که خدا در سوره آل عمران میفرماید در روز قیامت هیچ دینی را به غیر از اسلام از کسی قبول نمیکدن. گناه این بندگان خدای بی اطلاع چیست؟ آیا صرف یک باور ذهنی اینقدر رنج و عذاب باید در پی داشته باشد؟ این چطور با عدالت خدا سازگار است.
من به تجربه و مطالعه دریافته ام که اکثر انسانهای روی کره زمین فطرتی و طینتی پاک دارند و یک سری هنجارهای رفتاری-اخلاقی-پنداری-گفتاری پذیرفته شده در جوامع بشر را میپذیرند، و از لحاظ حق الناس شاید خیلی وضعشان از ما مسلمانان بهتر باشد، فقط در حق الله مشکل دارند که آنهم دست خودشان نبووده، دست حکومت و رؤسای دین آنها بوده است. آیا انصاف است که بگویید ادیسون که بزرگترین خدمت مادی و دنیوی را به بشریت کرد، به جهنم برود؟

خواهش میکنم شبهه و سؤال بنده را در این زمینه پاسخ دهید تا قانع شوم.

بوداییان چه کسانی هستند؟

با گسترش فرهنگ غرب و تهاجم فرهنگی، کشورهای شرقی هم متوجه این موضوع شده اند و مثل ما با آن مقابله میکنند و در رسانه هایشان برنامه های اخلاقی بودایی پخش میکنند، اما چند سوال که پیرامون دین "بودایی" به ذهن میرسد :

  1. چرا با وجود اینکه بوداییان جزو سه دین الهی (یهودیت، مسیحیت و اسلام) نیستند ولی به آنان شباهت دارند؟ مثل : تسبیح گرفتن وذکر خدا، تراشیدن سر (حج خودمون)، اخلاق، روزه، سجده و...
  2. آیا مجسمه هایی را که عبادت میکنند، بت هستند، یا نمادی برای پرستش خدا؟ مثل : خانه کعبه، مُهر
  3. پیامبرشان کیست؟