پرسش و پاسخ

پشتیبانی فنی کاربران و مدیران

انجمن: 

سلام و عرض ارادت خدمت تمامی کاربران و مدیران محترم.

از این پس در این تاپیک به مشکلات فنی شما رسیدگی خواهد شد.
اگر سوال فنی بود در همین تاپیک پرسیده تا مدیریت فنی در کمتر از 24 ساعت به سوال شما رسیدگی خواهند کرد.

شعار برای دست نوشته در دیدار رهبری

سلام دوستان عزیز
به کمک شما بسیار نیازمندم...

برای دیدار رهبری در 19 دی در بیت رهبری شعار دندان شکن برای نوشته روی دست و روی برگه میخوام...(البته خیلی کوتاه و تلنگری باشه)

میشم بهم کمک کنید...

شما هم در اجر این کار سهیم باشید..

تناقض در عدل خداوند، عذاب نامحدود برای گناه محدود

در ادیان بیان شده که خداوند عادل است. قطعا عدالت بر این اساس است که افراد به خاطر کارهای خوبشان پاداش بگیرند و به خاطر گناهانشان مجازات شوند.

اما در اسلام بیان شده به دلیل بعضی از گناهان افراد میتوانند تا ابدیت در جهنم باشند.

مدت زمانی که فرد روی زمین است محدود بوده. بطور مثال فردی که شرک می ورزد برای مدت خاصی برای خداوند اسلام شریک قائل شده است و بعد هم این شخص مرده. بر چه اساسی این عدالت است که این شخص برای گناهی در زمان محدود، به مدت نامحدود و تا ابدیت مجازات شود؟

آیا اینکه افراد بصورت دائم به جهنم می روند در تناقض با صفت کمال خداوند در عادل بودنش نیست؟

مروری بر علل و عوامل انحراف، التقاط و کج اندیشی دینی؟

انجمن: 

بنام خدا

آیا جناب ابراهیم فرزند پیامبر (ص) فدایی امام حسین (ع) شد؟

سلام وقت بخیر.در کتاب منتهی الامال در مورد ابراهیم پسر پیامبر نوشته که پیامبر ایشان را فدای امام حسین شد کرد وفوت کرد.آیا چنین مطلبی درست است؟چنین داستانی که در کتاب منتهیالامال امده درسته و اگر درسته چرا خدا یکی را فدا آن دیگری کرد تشکر فراوان

حکم پیامبر (ص) درباره حرقوص بن زهیر سعدی معروف به ذوالثدیه

با سلام طبق این روایت:شخصی به نام حرقوص بن زهیر سعدی[1] معروف به ذوالثدیه[2]، با ظاهر فریبنده اش، عده ای از مسلمانان و صحابه پیامبر(ص) را شیفته خود کرده بود. مورخان می نویسند: روزی در محضر پیامبر(ص) او را ستودند. حضرت به سخن ستایشگران توجهی نکرد. یاران گمان کردند که حضرت او را درست نمی شناسد. از این رو، مجدداً از او نام برده، به ذکر اوصافش پرداختند. باز رسول خدا به گفتار آنان توجه نکرد. در این اثنا آن شخص از دور نمودار شد. یاران به عرض رساندند که آن تعریف ها درباره همین شخص بود.

اثبات قادر بودن خداوند

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام ، بنده دارم روی اسماء حسنی و خدا شناسی تحقیق میکنم و تا حدودی تونستم اول بودن ، آخر بودن ، باقی بودن ، عالم بودن و ... از اسماء خداوند رو براش دلیل پیدا کنم .

ولی با اینکه خودم شخصا اعتقاد دارم خداوند قادر مطلق هستش ولی نتونستم براش دلیل عقلی منطقی و روشن پیدا کنم ، هر چند با دیدن برخی مسائل یکم تونستم قادر بودن خداوند رو درک کنم ولی هنوز کامل نتونستم این مساله رو متوجه بشم .

اتحاد اصولگرا ها و اصلاح طلب ها

مجازات لواط در ادیان دیگر

سلام
شخصی که لواط کرده در قیامت عذاب می شود؟
آیا در ادیان الهی گروهی هستند که لواط را جایز بدانند؟