ازدواج موقت محدود ، صیغه ، رضایت پدر ، رضایت همسر ،

صیغه محرمیت در دوران خواستگاری بدون اطلاع خانواده ها

سلام. من و آقا پسری مدت هفت ماه هست که باهم رابطه داریم.خانواده هامون در جریان هستن و رابطه مون پنهانی نیست.چون باهم بیرون میریم تصمیم گرفتیم صیغه محرمیت بخونیم. اما من تحقیق کردم و متوجه شدم رضایت پدر نیازه.من در این شرایط نمیتونم مطرح کنم تا اجازه پدرم رو بگیرم.از طرفی هم قرار نیست باهم رابطه جنسی داشته باشیم.میخواستم ببینم میشه خودمون صیغه بخونیم؟

اعتماد به سایت ها و کانال های ازدواج موقت (بررسی از جنبه فقهی و اخلاقی)

سلام علیکم
مدتی هست که کانال هایی تحت عنوان ازدواج موقت درست شده که ادعا می کنند موازین شرعی رو رعایت می کنند و عده تعلق نمی گیره.
من فرد متشرعی هستم و به دنبال ازدواج دائم ولی واقعا فشار سنگینی به من وارد شده و میخوام از این راه حل شرعی تا زمان ازدواج دائم استفاده کنم و میخوام خدای ناکرده به گناه نیافتم میخواستم ببینم باید در مورد رعایت عده ازشون سئوال پرسید؟ یا همین حد که کانال زده کافیه؟

و سئوال بعدی اینکه اگر اینا روزانه چند بار صیغه بشن و رابطه زناشویی داشته باشند حکم زن بدکاره رو دارند؟ یعنی احکام صیغه زن بدکاره که کراهت داره ولی حرام نیست (طبق نظر رهبری) رو دارند؟ خواهشا پاسخ دقیقی برای من بفرستید.
اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بطاعتک عن معصیتک.
انشاءالله.
یا علی

آیا باید ازدواج موقت گذشته را به همسرش بگوید؟

با نام و یاد دوست

عرض سلام و ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که امکان طرح آن با آیدی خودشان نبود

لذا با توجه به اهمیت موضوع ، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

با سلام و خسته نباشید خدمت کارشناسان محترم سایت
یک سوالی داشتم که اگه لطف کنید جوابم را بدهید. به جوابش سریعا احتیاج دارم

اگر دختری با رعایت کامل احکام شرعی( منظورم حکم های اجازه پدر و ...) با پسری ازدواج موقت کند و به دلیلی در این ازدواج قسمتی از بکارت او آسیب ببیند اما به گونه ای باشه که بعد از ازدواج دائمی که در آینده داره همسرش متوجه این قضیه نشود آیا لازم هست قبل از ازدواج این موضوع را به همسرش بگوید؟
از نظر شرعی میخوام بدونم، آیا واجب هست مطرح کردن این قضیه؟

ممنون میشم اگر پاسخم را سریعتر بدید

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

اجازه پدر در میزان رابطه در زمان عقد موقت

سلام
یه سوال دارم با یکم مقدمه... مقدمه اش این جوریه که اگر خدا بخواد انشالله قراره این پنجشنبه بریم برای بله برون... قسمت همه آرزومندا بشه... بنده در صحبت های بین خودم و دختر خانوم روی محرمیت تاکید داشتم... علت اصرارم هم راحت شدن تو صحبت های احساسی و یکمی هم شیطونی جهت کاستن از فشارای غریزی بود... چیه چرا چپ چپ نگاه میکنین؟... دارم راحت سوالمو مطرح میکنم... خلاف شرع هم نکردم... به اون دختر نگم به کی بگم؟... اگه قراره همسر من بشه باید منو بشناسه و بپذیره... خیر سرم تو خونه گفتم کسی محلم نداد... گفتم نیازم بالاست دیگه خسته شدم... ولی در عمل فرقی نکرد... فقط گفتن بله ما متوجه ایم ولی نمیشه کاری کرد باید صبر کنی... ازدواج برام واجب شرعی و فوری شد ولی هیچ کاری نمیشد کرد... منم سوختیم و ساختم... واقعا هم سوختم... زجر کشیدم... درد کشیدم... حالا کار نداریم... ایناش ربطی به سوال نداره... خلاصه بسیار سر بسته و جوری که به در بگی دیوار بشنوه و غیر مستقیم و این حرفا نیازم و شدت نیازمو براش گفتم و قرار شد ایشون هم در حدی که شرایط اجازه میده هوای ما رو داشته باشه... اما
اما یه پسر بی غیرتی توی فامیل های خیلی نزدیکشون پیدا شد که رفت جایی برای خواستگاری... پسند هم کردن و صیغه خوندن... ولی بعد یه مدت پسره گفت نه نمیخوام... رابطه هم کمی تا قسمتی داشتن... نه در حدی که دوشیزه خانوم دچار مشکل بشه و کاری کرده باشن که نشه جمعش کرد ولی خوب بالاخره یه سری روابط سطحی داشتن دیگه... کارشون به دادگاه کشیده و خانواده دختر شاکی و عصبانی در حدی که چند بار کارد و تبر برداشتن رفتن دنبال پسره که بزنن ناکارش کنن... تمام این ماجرا ها باعث شده پدر همسر آینده بنده به شدت مخالف صیغه بشه... میگه عقد کنین ولی صیغه نه... منم واقعا شرایط عقد رو ندارم... دارم میرم سربازی و چند ماه اول سربازی اصلا نمیتونم
فعلا نامزدم کمی جو خونه رو آروم کرده و به من میگه تو بسپرش به من... منم که کاری از دستم بر نمیاد.. گفتم باشه... حالا سوال فنی من اینه که:

اگه پدر دختر موقع خوندن صیغه محرمیت یک سری شرط ها در مورد حد و حدود رابطه بذاره... که مثلا شب موندن پیش هم نداریم و این حرفا... کنایه از اینکه رابطه جنسی ممنوع هست... اولا آیا عدم رضایت ایشون و اعلامش به ما از نظر شرعی محدودیتی برای ما به وجود میاره؟

آیا عدم مکتوب بودن این شرط و یا عدم بیان مستقیمش هم باز همون شرایط رو داره و ما محدود میشیم؟

اگر دختر نظر پدر رو قبول کنه و بگه باشه با این شرایط صیغه بخونیم ولی بعدا به رابطه راضی بشه از نظر شرعی باز ما باید حد و حدودی رو رعایت کنیم؟

نا گفته نماند... نه من نه دختر هیچ کدوم دنبال رابطه خاصی نیستیم... چیزی که ما مد نظرمونه سطوح مقدماتی رابطه اصلی هست و اصلا کار به اونجا ها قرار نیست برسه... عزیزانی که زیر لب بنده رو فحش میدن و میگن آره جون عمه ات و این حرفا هم لازمه بدونن بنده اصلا تمایلی برای رابطه اصلی ندارم... نیاز من جور دیگست که خوب نیازی نمیبینم اینجا راجب سلیقه جنسی خودم توضیح بدم... هر کسی یه چیزی دوست داره دیگه... بماند... ما فقط میخوایم ماهی چند بار کنار هم باشیم و یه خلوت چند ساعته با شیطنت های معاشقه گرانه داشته باشیم... همین

اونی که حساسه مورد سو ضن و تهمت قرار نگیره هی توضیح میده و دلیل میاره که طرف باور کنه منظورش چیز دیگه ای نیست... ولی فکر کنم من زیادی توضیح دادم
خلاصه که منتظر جوابم بد جور
التماس دعا

مرجع تقلید بنده: آیت الله جوادی آملی
مرجع تقلید نامزدم: آیت الله مکارم شیرازی