جنگ

بهترین راه برای دعوت و معرفی اسلام توسط حجج الهی

انجمن: 
سلام چه راهی بهترین راه بود؟ اگر حضرت علی علیه السلام بلافاصله به حکومت می رسید چه تفاوت های در حکومت اعمال می کرد؟ آیا این اعمال با اعمال های که پس سه خلیفه اول انجام داد فرق می کرد؟ الان اسلام فرق می کرد؟ آیا ائمه علیهم السلام راهی را به جز جنگ برای گسترش اسلام پیش میگرفتند؟ کما اینکه حضرت حجت اروحنا فداه نیز طبق شنیده ها با جنگ جهان را فتح و اسلام را گسترش می دهند!

چگونه اینها را مسلمان بنامیم؟ (کشتن دو بی دین توسط مسلمان)

با سلام

در یه جایی که اسلام رو نقد میکرد متنی دیدم که عینا نقلش میکنم:

"سه مسلمان از اهل مراکش بودند.از رهبرانشان شنیده اند که کافران نجس هستند وآنان را باید کشت . به قرآن مراجعه میکنند میبینند که راست گفته اند .میبینند که خود قرآن در دهها آیه می گوید کفار را گردن بزنید .
دریکی از همین روزها دو دختر نروژی ودانمارکی را در کوهپایه میبینند .این دختران گردشکر بودند و در دامنه کوه چادر زده بودند .
از آنها می پرسند دین تان چیست . دختران بیچاره می خندند ومی گویند ما دینی نداریم .
این جانوران وقتی مطمئن میشوند که دختران کافرهستند به آنان تجاوز میکنند و سپس آنان را سر میبرند تا باعث خوشنودی خدای شوند"

اگر این حادثه حقیقت دارد چرا باید مسلمانان همچین کاری رو بکنند؟

اگر اروپاییان از اسلام منزجر هستند نباید حق داشته باشند؟

چرا مسلمانان خود را اینقدر بد نام میکنند؟

اگر مسلمانان به کشوری حمله کنند، آیا می توانند افرادی را به عنوان برده بگیرند؟

سلام. می خواستم بدونم ایا اسلام فقط اجازه گرفتن برده در جنگ رو داده و غیر اون نه؟ ینی اگه اسلام خودش به جایی حمله بکنه ایا اجازه گرفتن برده رو داره ؟ و اگه کسانی در جنگ با اسلام شرکت نکنن چه؟ مثلا در جنگ بین پیامبر (ص) و قبیله بنی قریظه من شنیدم گروهی هم اسیر شدن؟ این یعنی مجوز اینکه اگه اسلام به جایی حمله کنه می تونه اسیر بگیره ایا؟

دفاع از وطن و شهادت

با سلام و خسته نباشید

بنده دو سوال از اساتید محترم دارم

سوال اول اینکه اگر مسلمانی به دلیل مهاجرت در کشورهایی با دین مادری غیر اسلام زندگی میکند یا دین مادری خودش رو کنار گذاشته و مسلمان شده و عضوی از ارتش اون کشوره و یا اصطلاحا سربازه و وظیفش اطاعت از دستوراته در صورتی که ارتش اون کشور قصد وارد شدن به جنگ با یک کشور مسلمان رو داشته باشه وظیفه اون سرباز چیه؟
اگه به ارتش خودش خیانت کنه خودِ خیانت حالت خوشایندی نداره و البته برای یک زیر دست خیانت کردن کار راحتی نیست و شاید امکانش نباشه و حتی جونشو به خاطر این کار از دست بده از طرف دیگه امکان کنار رفتن از جنگ و پیروی نکردن از دستورات هم براش وجود نداره و اگر هم بخواد با مسلمان وارد جنگ بشه در واقع نمیشه دیگه بهش گفت مسلمان
میخوام بدونم تکلیف این شخص چیه

و سوال دوم اینکه آیا کسی که حضورش در جنگ فقط به خاطر وطن پرستی و دفاع از کشوره یا در کنار انگیزه خدایی و دفاع از دین، دفاع از وطنش هم براش هدف مهمیه و در اون جنگ کشته بشه آیا شهید محسوب میشه؟
چون آیه ای از قران دیدم که گفته بود اگر قصد وارد شدن به جنگ در راه خدا رو ندارید لااقل از مرزهای خود دفاع کنید
پس صرفا دفاع از مرز هم از نظر قران میتونه هدف مهمی باشه و مورد تشویق قرار گرفته
و اینکه مثلا اگه دو کشور شیعه با هم وارد جنگ بشن که سرباز های هر دو طرف که برای کشتن هم صف کشیدن هر دو اعتقادات مشترکی دارن در این صورت برای انگیزه جنگ باید هدفی جدای از دین هم برای سربازها به وجود بیاد که همون دفاع از مرز،ارتش و اعتبار کشوره
آیا صرفا دفاع از کشور میتونه به عنوان یک هدف مقدس ارزش کشته شدن رو داشته باشه؟ و آیا فردی که در جنگ با این هدف کشته میشه میتونه ارزش بالاتری نسبت به کسی که توی حوادثی مثل تصادف یا زلزله کشته شده داشته باشه یا حتی شهید محسوب بشه؟

با سپاس

مکر امام علی(ع) در مبارزه با عمرو بن عبدود

سلام علیکم خدمت تمام دوستان و اساتید بزرگوار. می خواستم جریان مکر امام علی(ع) در خصوص شکست دادن پهلوانی به نام عمربن عبدود بدونم چی هستش. و اینکه تو چه منابعی از این موضوع حرف زده شده. لطفا کامل باشه فقط. خیلی ممنون.

آیا مسلمانان در جنگ های زمان خلفا مرتکب جنایت شده اند؟

انجمن: 

با سلام خدمت تمام اساتید و دوستان گرامی. سوالی داشتم که حقیقتا درگیرم کرده. دیده شده که شیعیان تو بحث با اهل سنت، در خصوص نامشروع بودن جنگ های خلفا از کتاب های خودشون دلیل میارن و راه رو برای هر توجیهی می بندن.مثالش جنگ ذات العیون هست که یک جنایت بزرگ هستش. اما حالا تو بحث با غیر مسلمانان، اون هایی معترض این جنگ ها هستن و جنایت اعراب مسلمان می دونن. و دیده شده که به طریقی دیگه پاسخشون داده میشه. در حقیقت اون جنایاتی که در بحث با اهل سنت مطرح میشه تو اینجا کمرنگ میشه . و حالا من نمی دونم و بین دو تا چیز می موندم. که ایا واقعا این جنایات که ازش صحبت میشه و اتفاقا در بحث های شیعه و سنی هم در باب نامشروع بودن جنگ های خلفا مطرح میشه حقیقت داره و یا اینکه نه ...
اگه میشه تو این زمینه منو کمکم کنید. خیلی ممنون@};-

جنگی بی پایان با شیطان و هوای نفس؛ راهکار پیروزی چیست؟

سلام.
نمیدونم مطرح کنم یا نه؟؟
این داستان خیالی ولی از جنس واقعیته....

داستان....
جوان به ساعت نگاه کرد دم غروب بود هوا کمی به سردی میزد و نسیم سرد سیلی زنان میگذشت.دودل بود پایش میرفت و قلبش نمی رفت. دلش میخواست و وجدانش نمیخواست.با خودش گفت میرم یه بار برای همیشه این بار میبینم دیگه پیش نمیگیرم.
تازه فیلتر شکن از دوستش گرفته بود نمیخواست بگیره اما انگار دست خودش نبود وقتی جلوی کافی نت رسید میخواست بره داخل ناگهان صدا اذان بلند شد آهی کشید همونجا خوشکش زد با صدای تو قلبش همراه شد ذکر صلوات رو زمزم کرد به زور خودش از کناره کافینت دور کرد و به مسجد رسوند وضو گرفت و نماز جماعتش خوند بعدش قرآن گرفت و شروع کرد به خوندن سوره واقعه"افرادی که نامه عملشون تو دست راست و گروهی دست چپ و گروهی از مقربانند" اشک پهنای صورتش پرکرده بود... هق هق گریش توجه دیگران و به خودش جلب میکرد و او بی توجه گریه میکرد در حالی که به یاد وسوسه های این چند روزش می افتاد و استغفار میکرد

این حال جوانان ماست در این دنیای پر از هوس که اگه همین حالا یک کلمه غیر اخلاقی رو سرچ کنید ببین چند هزار سایت باز میشه حالا خدا نکرده فیلتر شکنم داشته باشیم.

فرمولش چی؟
چجوری خدا به حضرت یوسف کمک کرد به گناه نیوفته؟
راه فرار از نفس و گریز از بازار گناه و وسوسه و هوس چی؟
لطفا راهنمایی کنید...

داستان های کوچک ما

به نام خدا

سلام

این بخش مخصوص دوستان و کاربران کانون گفتگوی دینی است.

داستانهای خودتان یا داستانهای جالب و شنیدنی و خاطراتی که زیبا وشنیدنی هستند در این بخش می گذاریم.

باسم الله!

:hamdel::Gol::hamdel::Gol::hamdel::Gol:

آیه 123سوره توبه و دستور به کشتن مشرکان و کافران

دوستان سلام
من یه شبهه ای بهم وارد شده که نتونستم جوابشو پیدا کنم
تو آیه 123 سوره توبه امده که :
يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا قاتِلُوا الَّذينَ يَلُونَکُمْ مِنَ الْکُفَّارِ وَ لْيَجِدُوا فيکُمْ غِلْظَةً وَ اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقينَ
ای کسانی که ایمان آورده اید با کسانی از کفار پیکار کنید که به شما نزدیک ترند و حتما باید در شما شدت و صلابت ( در عمل ) بیابند ، و بدانید که خداوند با پرهیزگاران است.
سوال اینجاست که :
چرا باید بجنگیم و خون بریزیم؟!!!در صورتی که اونها با تشخیص خودشون دینشون را انتخاب کرده اند.پس ما حق تجاوز و تعرض نداریم.فقط در صورتی میتوانیم با آنها بجنگیم که آنها برعلیه ما به جنگ برخیزند...
این دقیقا فکر داعش وتکفیری ها نیست؟!
ایا زندگی مسالمت امزی کنار کفار بهتر از جنگ نیست؟

ماجرای شکایت از امام خمینی (ره) در زمان جنگ

در یک کانال تلگرامی این داستان را یافتم:
«يک خانواده خوزستانى از حضرت امام شكايت كرده بود كه امام جنگ افروزى كرده و خانه اش با بمب عراق خراب شده دادخواست ايشان ثبت شد و قرار شد به امام ابلاغ شود حالا مشكل ابلاغ بود اگر درست بخاطر بياورم حاج اقا هاشمى رئيس كل پليس قضائى كه معاون دادستان كل با اقاى اقازاده رئيس ستاد كشف جرائم كشور ، رفتند جماران كه اخطاريه و دادخواست و ضمائم انرا به امام ابلاغ كنند حاج اقا هاشمى ميفرمودند كه مرحوم اسيد احمد اقا خيلى بهم ريختند و گفتند يعنى امام بايد بيان دادگاه؟ حاج اقا هاشمى توضيح دادند كه خير كافى است لايحه بدهند يا وكيل بگيرند به امام ابلاغ كردند امام عصبانى نشده‌اند و با آرامش فرموده‌اند كه خسارت ساختمانش را بپردازند»

آیا این داستان می‌تواند واقعی باشد؟