شیعه

چرا سنی ها مقیّدتر اند؟!

سلام علیکم بارها این سوال برایم وجود داشته که چرا سنی مذهبان اهتمام ظاهریشان به ادای نماز مغرب بیشتر از شیعیان است. و این امر زمانی که با آنها همسفر باشید بیشتر اشکار است.  در سفر هوایی که به یکی از شهرهای جنوبی رفته بودم نماینده شهر مذکور در هواپیما با آغاز وقت شروع به نماز خواندن نمود و این در حالی بود که روی صندلی نشته بود و نماز را همان نشسته هم خواند. صرف نظر از اینکه اصلا این نماز درست بود یانه ولی نمونه های این امر در بین سنیان خیلی زیاد است از کارگران ساختمانی گرفته تا مغازه داران و ...و این برای من و شاید خیلی از افراد دیگر سوال است که علت این اهتمام و توجه چیست؟ آیا دین داری در آنها بیشتر از دین داری جامعه شیعه است؟ آیا تربیت دینی آنان بیشتر است؟ آیا این یک گونه تبلیغ ظاهری است؟ علت چیست.   از راهنمایی شما متشکرم.

چرایی سجده اهل سنت بر فرش

سلام علیکم در حدیث معروف جعلت لی الرض مسجدا و طهورا اولا: چگونه ثابت می شود که فقط روایت سجده بر خاک را بیان می کند؟ دوما: آیا کسی از صحابه و تابعین به چنین امری مقید بوده یا خیر. سنی ها بر اساس همین روایت سجده بر فرش رو مشروع می دانند. می گویند فرش روی زمین هم حکم زمین رو دارد؟ می خواستم روایت توضیح داده بشه که دیدگاه شیعه در تفسیر درست روایت چیه؟ و چگونه می توان چنین استدلالی رو رد کرد. متشکر.

شستن دست ها در وضو به کدام شیوه صحیح است؟

سلام بر شما کدام شیوه از وضو گرفتن صحیح است؟ شستن از نوک انگشت تا آرنج؟ angel یا شستن از آنج تا نوک انگشتان.angel آیا به نظر نمی رسد که شیوه سنی مذهبان بیشتر با قرآن سازگار است زیرا در قرآن آمده که : فاغسلوا وجوهکم و ایدیکم الی المرافق. که ذهن هر کسی که آیه رو بخونه این رو می فهمه که باید از نوک انگشت تا مرفق رو شست. ولی از سویی این شستن واقعا سخت است. لطفا توضیح دهید. متشکرم.

آیا ازدواج موقت نسخ شده؟

سلام علیکم لطفا راجع به این شبهه پاسخ فرمایید.   متعه حرام است چون پیامبر(ص) در روز خیبر آن را تحریم کردند روایاتی در کتب شیعه است که از متعه نهی کرده است. مثل «المتعه لاتفعلها الا الفواجر» یا روایت «لاتدنس نفسک بها». پس چرا شما شیعیان آن را انجام می دهید؟ آیا شما خواهر خود را به عنوان متعه به ازدواج کسی در می آورید؟ متشکرم.

آیا شیعه در کتب عامه هم قابل اثبات است؟

انجمن: 
سلام آیا شیعه دوازده امامی یا مکتب و یا مذهب جعفری یا مذهب امامیه، آیا در کتاب های اهل سنت مخصوصا صحیحین (صحیح بخاری و صحیح مسلم) آیا قابل اثبات تا حدودی هست؟  آیا می توانیم آن احادیث را به یک اهل سنت نشون بدیم؟ از کتاب های دیگر چطور؟ یا باید از کتاب شیعه باشد؟ البته منظورم این نیست که برایشان امامت را نشان بدهم و بحث کنم درباره ولایت و ... اگر مطلبی درباره این موضوع است یا این کار اشتباه هست لطفا متذکر بشوید!

تفاوت دیدگاه شیعه و سنی در مورد عایشه

سلام چرا جایگاه شیعه و سنی راجع به عایشه اینقدر تفاوت دارد؟ با وجودی که بنظر میاد شیعیان دیدگاه مساعدی به عایشه ندارند اما سنی ها او رو ام المومنین میدانند.او رو کسی میدانند که حافظه خوبی داشت و یکی از مهمترین راویان احادیث پیامبر بوده و حتی یکی از دلایل ازدواج پیامبر رو همین امر ذکر میکنند. با این حال شیعیان برخلاف سنی ها دیدگاه مساعدی به او ندارند.  

آیا امام علی علیه السلام از فتوحات زمان خلفا راضی بودند؟

انجمن: 
سلام خدمت کاربران، آیا امام علی علیه الصلاه والسلام از فتوحات بعد از محمد صلوات الله علیه و آله و پیش از رسیدنش به خلافت، آیا از فتوحات راضی بود؟ این سوال اصلیه. و اما بقیه سوالات فرع این سوال  اگر نبود و اگر ائمه سلام الله علیهم به خلافت می رسندند اسلام چگونه و چقدر گسترش پیدا می کرد؟ چرا در دوره حضرت علی علیه السلام کجی ها و بدعت ها درست نشد؟ چرا مجبور شد حجاز رو ترک کنه و بره عراق؟

چرا نماز شیعه و سنی فرق دارد؟

سلام اختلاف نماز شیعه و سنی فقط در دست بسته و دست باز بودن نیست بلکه در عبارت و اذکار هم اختلافاتی با هم دارند. سنی ها در رکوع میگن سبحان ربی الاعلی ولی شیعیان بحمده رو هم میگن. و یا در قرائت سوره دوم بسم الله رو ذکر نمیکنن. بجای تسبیحات اربعه در رکعت سوم و چهارم همان حمد رو میخونن و سوره رو دیگه نمیخونن. همچنین تشهد و سلام انها نیز خیلی با شیعیان فرق داره با توجه به اینکه هر یک از دو فرقه تنها خود رو بر حق میدونه از کجا بدونیم اذکار نماز کدوم گروه صحیحتره و علت این بدعتها چی بوده و توسط چه کسانی ایجاد شده؟ ممنون

آیا اهل سنت به دین مقید ترند؟

سلام به نظرم میرسه اهل سنت نسبت به شیعیان به دین خیلی مقیدترند.نمازهاشون رو مرتب میخونن و نسبت به نماز و روزه خیلی جدی ترند. نسبت به قرآن و مساجد احترام بیشتری میگذارند در برابر پاسخ به  شبهاتدینی که توسط افراد بی دین مطرح میشه خیلی سنجیده تر و بهتر از شیعیان جواب میدن و به پیامبر ارادت و احترام بیشتری قائل اند.اهل خرافات نیستند و ... کلا هم در فضای مجازی هم حقیقی خیلی ازین موارد هم دیدم هم شنیدم  

سند روایتی در رابطه با فضیلت گریه بر امام حسین (علیه السلام) بر اساس نقل اهل سنت

با سلام در کلیپی یکی از روحانیون سنی مذهب تاجیکستان روضه می خواند و به نقل از امام حسین علیه السلام روایتی اینچنین نقل کرد: من عبر فینا عبرة و قطر فینا قطرة بواه الله عزوجل فی الجنه سند این روایت در منابع اهل سنت یا شیعه  کجاست؟ متشکرم.