نعمات خدا

جذابیت بهشت برای فردی که در دنیا از همه امکانات برخوردار بوده ، چیست؟

سلام
برای توصیف بهشت میگویم باغ هایی که رود ها از زیر ان ها جاری ست و...
این شاید برای خیلی ها قابل تصور نباشد و جذابیت داشته باشد
اما کسی که در دنیا بهترین باغ و خانه و مال و اموال و به عبارتی همه چیز را در دنیا داشته، برای او چگونه بهشت را توصیف می کنید؟؟؟
چنین کسی اصلا به نظر نمی اید مشتاق باغ های بهشتی یا حوری باشد چون در دنیا هر کار ک خواسته کرده و هرچه میخواسته فراهم بوده.
باتشکر

جهنمیان و تقاضای مرگ از خداوند

انجمن: 

سلام علیکم. بنده خیلی علاقمند به دانستن نکات ناب اخلاقی یا خداشناسی و غیره می باشم مثل این نکته که نباید سوالی را که میدانیم طرف مقابل تمایل ندارد که ما از جوابش مطلع بشویم را از او پرسید. و اگر با سوالمان او را مجبور به دروغ گفتن کردیم ما هم در گناه او شریک هستیم به عنوان مثال در ماه مبارک رمضان بهتر است فقط از روی کنجکاوی از کسی نپرسیم که آیا روزه هست یا نه؟ چون اگر فرضا او روزه نباشد و نخواهد کسی این مطلب را بداند طبیعتا حقیقت را نمی گوید و اگر دروغ بگوید ما هم در گناهش شریک می شویم.نتیجه اخلاقی اینکه "بهتر است این زبان را کنترل بکنیم و کمتر حرف بزنیم."

راستش اینها را گفتم تا بگویم من چند وقت پیش یه نکته ای را از یک روحانی معتمد شنیدم که فرمودند (نقل به مضمون عرض می کنم): خداوند در آخرت به اهل دوزخ می فرماید آیا می خواهید شما را به نیستی برگردانم؟ و آنها پاسخ میدهند خیر.

آن آقا این مطلب را در کتاب دیده و برای من نقل کردند منتها بنده منبعش را به خاطر نمیآورم. سوال من اینست که آیا این نقل صحت دارد و اگر دارد علت پاسخ منفی دوزخیان با وجود آن همه عذاب به حضرت حقتعالی در چیست؟ حال آنکه در صورت پذیرفتن به نوعی از عذاب رهایی میابند.

آیا ما باید برای نعمت بودن یا همان وجود با تمام سختی هایی که زندگی دارد از قبیل انواع بیماری ها، مضطر بودن، فقر و تنگدستی، سوگ عزیزان، اندوه و ... سپاسگذار این نعمت باشیم؟

و اینکه اساتید محترم پاسخگو لطفا منابعی را معرفی بفرمایید که بتوانم به این دست اطلاعات و نکات ناب دستیابی پیدا بکنم. با تشکر