فلسفه خلقت

فلسفه ی به دنیا آمدن ما

انجمن: 

با سلام خدمت شما
من سوالی داشتم
چرا ما به دنیا آمدیم؟چرا ازعالم زر مستقیم وارد بهشت یا جهنم نشدیم ؟خود خدا که می دانند در آخر به جهنم یا بهشت می رویم!!!

علم خداوند و فلسفه خلقت انسان ها

دیروز در جمع خانوادگی مباحثه مذهبی داشتیم و یکی از انها از من این سوال را کرد و من پاسخ کامل و قانع کننده ای برای او نداشتم.گفتم اینجا مطرحش کنم:

خداوند با این که از آینده ما خبر دارد و با اینکه به ما قدرت اختیار داده اما باز هم از انتخاب ما و اینکه میخواهیم چه عملی انجام دهیم و از فرجام عمل ما خبر دارد و حتی میداند که ما به بهشت میرویم یا به جهنم؛ پس چرا ما را خلق نموده است؟

خداوندی که میداند بفرض مثال من قرار است به خودم یا دیگران ظلم کنم و جهنمی باشم پس چرا مرا خلق کرده یا چرا حال که خلق کرده جلوی مرا نگرفته که من به جهنم نروم؟

چرا خداوند موجودات را آفرید؟

انجمن: 

با سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگواران. بنده بخاطر شغل خود با جوانان بسیاری ارتباط دارم. در یکی از جلسات یکی از دانشجویان از من پرسید چرا خداوند موجودات را آفرید؟ و دنبال دلیلی غیر از عبادت است که در قرآن ذکر شده. متاسفانه با توجه به نیاز جذب دینی دانشجویان به دنبال پاسخی کامل و جامع در مورد این سوال هستم و از شما تقاضامندم که مرا یاری رسانید.

چرا برای بعضی از انسان ها پیامبری فرستاده نشده است؟

انجمن: 

سلام علیکم
فلسفه خلقت انسانها عبادت خداوند است و این جز با رسیدن دین از طریق انبیا به بشر محقق نمی گردد. حال انسانهایی پیدا می شوند که پیامبری بر آنها نازل نشده است مانند انسانهایی که چند سال پیش در یکی از جزایر (شاید آمریکا یا آفریقا) پیدا شدند که مانند حیوانات زندگی می گردند و حتی نمی توانستند صحبت کنند(شاید در طول تاریخ گذشته نیز چنین انسانهایی وجود داشته اند!). آیا خلقت این انسانها عبث و بیهوده است؟ چرا زمینه برای رشد و کمال این انسانها از سوی خداوند حکیم فراهم نشده است؟ چرا پیامبری بر آنها نازل نشده تا راه هدایت را بیابند؟