شیطان

وسواس در پاکی و نجاست

انجمن: 
با سلام خدمت کارشناسان محترم.....مرجع تقلید آیت الله خامنه ایی دوستان اگه میشه شما هم نظر بدید. بنده حقیر 16 سالمه و نزدیک به 2 سال وسواس دارم  , البته از شک و گمان های کوچیک شروع شد و همینطور بزرگ و بزرگ تر شد تا جایی که الان 1 ماه نماز نخوندم  وغسل جنابت انجام ندادم!!!درد دوری از خدا و درد از دست دادن زندگیم  من رو نابود کرده و از طرفی به خاطر اینکه دیگه نمیتونم عبادتی بکنم  , عمدی و غیر عمدی دست به گناهانی از جمله اذیت کردن خانوادم میکنم (منظورم اینه به خاطر وسواس خونوادم خیلی اذیت میشن ) مخصوصا مادرم , همین هم باعث میشه گناهان دیگه ایی هم بکنم ( البته اسراف اب و اسراف وقت بماند چون همدم من شدن) . دوران وسواسی ,  چند بار نماز و چند بار وضو میگرفتم , غسل که بماند مثل جن ازش وحشت دارم .متاسفانه همین عبادت های وسواسی هم در حال حاضر نمیتونم انجام بدم . ادم های زیادی منو نصیحت کردن ولی من میترسم که شاید اونا اشتباه بگن... دیگران میگن اعتنا نکن ولی پشت همین اعتنا نکن هزاران سوال دیگه برام به وجود میاد. من وسواس دارم ولی نمیدونم توی کدوم قسمت وسواسی هستم تا رعایت کنم و باعث شده همین آش و همین کاسه همینجوری ادامه دار باشه.  دستگیره شیراب خونمون (خانه) نجس شده و این دستگیره یه برامدگی های روش داره که هی حس میکنم اب به همه جاش نرسیده و از طرفی امام خامنه ایی گفتن که چیز نجس رو که شک پاک شده یا نه نجس حساب میشه , همین باعث شده تسلیم بشم و نتونم کاری انجام بدم از طرفی نمیدونم این وسواسه یا معمولیه !!!sad البته ناگفته نماند کل خونمون نجس شده از جمله: فرش ,موکت, یخچال ,ظرف ها ,گوشی, لپ تاب و ... بعد جالبیش اینجسات که خونه های فامیل و 2 تا مسجد رو هم نجس کردم surprise. این  باعث شده اگه فرش های مسجد یا چیز های دیگه ایی رو بشورم , کل خونوادم با توجه به اینکه وسواسی هستم , از پاک کردن من بدشون میاد وهی منو سرزنش میکنن تا جایی که دنیا برام تنگ و تاریک میشه , از طرفی درسته من تو اون دنیا نرفتم ولی خوب میدونم خدا برام تو جهنم چی گذاشتهcrying.    به خدا قسم میخورم که قصد بدی ندارم! من فقط میخوام مثل بقیه مسلمان ها نماز بخونم  و عبادت کنم , زندگیم مثل گوشت سگ حرام شده و خدا شاهده زندگی حیوان که چی بگم , فرش زیر پام ارزشش از من بیشتره چون میتونه خدا رو عبادت کنه. من از دین اسلام فقط احکام نجساتش رو به ارث بردم و بقیه ی احکام از من فرار کردن . یاعلی  خداحافظ التماس دعا    

آیا شیطان خدا ترس است؟

كَمَثَلِ الشَّیطَانِ إِذْ قَالَ لِلْإِنْسَانِ اكْفُرْ فَلَمَّا كَفَرَ قَالَ إِنِّی بَرِیءٌ مِنْكَ إِنِّی أَخَافُ اللَّهَ رَبَّ الْعَالَمِینَ
چون حکایت‏شیطان که به انسان گفت کافر شو و چون [وی] کافر شد گفت من از تو بیزارم زیرا من از خدا پروردگار جهانیان می‏ترسم

«الحشر/16»

ایا واقعاً شیطان خدا ترس است ؟

چرا شیطان از خدا نترسید؟

درود .

چرا شیطان با اینکه هم کلام خدا بود، فرشتگان رو دید، بهشت رو دید، هزاران چیز ماورالطبیعه و غیرمادی که ما انسان ها نبینیم رو دید، به خدا پشت کرد و جهنم را به جان خرید؟

یعنی شیطان از قدرت خدا نمی ترسد که اینگونه انسان ها را می فریبد و خود را در جایگاه قعر جهنم قرار میدهد؟!

باز اگر انسان کافر شود نه بهشتی دیده نه فرشته ای نه معجزه ای! چطور شیطان با باور کامل به خدا، خود را به جهنم سوق داده است؟!

جنگی بی پایان با شیطان و هوای نفس؛ راهکار پیروزی چیست؟

سلام.
نمیدونم مطرح کنم یا نه؟؟
این داستان خیالی ولی از جنس واقعیته....

داستان....
جوان به ساعت نگاه کرد دم غروب بود هوا کمی به سردی میزد و نسیم سرد سیلی زنان میگذشت.دودل بود پایش میرفت و قلبش نمی رفت. دلش میخواست و وجدانش نمیخواست.با خودش گفت میرم یه بار برای همیشه این بار میبینم دیگه پیش نمیگیرم.
تازه فیلتر شکن از دوستش گرفته بود نمیخواست بگیره اما انگار دست خودش نبود وقتی جلوی کافی نت رسید میخواست بره داخل ناگهان صدا اذان بلند شد آهی کشید همونجا خوشکش زد با صدای تو قلبش همراه شد ذکر صلوات رو زمزم کرد به زور خودش از کناره کافینت دور کرد و به مسجد رسوند وضو گرفت و نماز جماعتش خوند بعدش قرآن گرفت و شروع کرد به خوندن سوره واقعه"افرادی که نامه عملشون تو دست راست و گروهی دست چپ و گروهی از مقربانند" اشک پهنای صورتش پرکرده بود... هق هق گریش توجه دیگران و به خودش جلب میکرد و او بی توجه گریه میکرد در حالی که به یاد وسوسه های این چند روزش می افتاد و استغفار میکرد

این حال جوانان ماست در این دنیای پر از هوس که اگه همین حالا یک کلمه غیر اخلاقی رو سرچ کنید ببین چند هزار سایت باز میشه حالا خدا نکرده فیلتر شکنم داشته باشیم.

فرمولش چی؟
چجوری خدا به حضرت یوسف کمک کرد به گناه نیوفته؟
راه فرار از نفس و گریز از بازار گناه و وسوسه و هوس چی؟
لطفا راهنمایی کنید...

اشاره به شیطان یا ملائک؟

به نام خدا

دوستان قصد مطرح کردن سوالی رو دارم که ممکنه ذهن بسیاری از شما رو به خودش مشغول کنه.در عین حال هر کسی جواب آن را ندانست میتونه از خودم بخواد تا جوابش رو بدم.

سوال:قرآن در سوره ی بقره و در صحفه ی 6 به داستان سجده نکردن ابلیس به حضرت آدم اشاره میکنه و در آیه ی 33 میفرماید:

و اذ قلنا للملایکة اسجدوا ل آدم فسجدوا الا ابلیس ابا و استکبر و کان من الکافرین

پس تا اینجا میفهمیم که خدا به ملایک گفت که همه بر آدم سجده کنید و همه سجده کردند مگر ابلیس و خداوند او را از بهشت و از درگاه خود راند و در جای دیگر از فرآن داریم که میفرماید:

انه کان من الجن....

یعنی شیطان از جنیان بود و خدا هم به فرشتگان گفت سجده کنند نه جنیان یا همان ابلیس
پس چرا شیطان را از بهشت راند؟
:Narahat az:


سوالاتی درباره حضرت آدم(ع)

با سلام

آیات صفحات ابتدایی سوره اعراف که داستان حضرت آدم (ع) در آن روایت شده رو میشه کامل ترین آیات درباره داستان حضرت آدم(ع) دونست که روایت آدم ابوالبشر (ع) رو با جزییات نسبتا زیادی بیان کرده. اما با این وجود باز هم شبهاتی در این داستان وجود داره که شاید پاسخ دادن بهشون تفکر عمیقی نیاز داشته باشه.

برای مثال در آیه 13 و 14 شیطان با لحنی آمرانه از خدا جاودانگی تا قیامت رو طلب میکنه و خداوند هم بی چون و چرا این خواسته ابلیس رو براورده می کنه. دلیل این کار چی بود؟ یعنی چرا با اینکه شیطان حتی حاضر نشد کلمه "رب" یا هر کلمه ی دیگری رو به کار ببره و اینکه همونز نیتش رو برای بقیه آشکار نکرده بود خدا بدون چون و چرا خواسته ش رو قبول کرد؟

فکر میکنم فعلا تا همینجا کافی باشه.
ان شاء الله سوال بعدی رو بعد از اتمام بحث درباره این سوال مطرح میکنم.

با تشکر

دو راهی شرک یا تکبر؟

انجمن: 

با سلام و عرض احترام

خداوند از شیطان خواست تا برای انسان سجده کند
1 - آیا سجده برای غیر خدا شرک نیست؟

بت پرستان بت ها را واسطه خود و خدا می دانستند
2 - تفاوت بت پرستان و کسانی که انسان ها را واسطه خود و خدا قرار می دهند در چیست؟

آیا شیطان مسلمان است؟ طبق قرآن بی شک خداوند شیطان پرستی را زینت می دهد و اداره می کند!

بسم الله رب کل شئ ....با سلام..با توجه به آیه قرآن شیطان پرستی را بخدا نسبت می دهد:108 انعام:ما عمل هر قومی را برای آنان زینت می دهیم...حتی برای آنان که غیر خدا را خدا گرفتند...در جایی در قرآن خدا می فرماید: شیطان عمل زشت آنها را زیبا جلوه داد....در جای دیگر می فرماید خدا: من عمل زشت آنان را زیبا جلوه دادم.......خداوند رب تمام خلایق است در آیه 164 سوره انعام خدا فرموده:آیا غیر الله را بخدایی بگیرم...در صورتی که الله رب هر چیزی است(رب کل شی) پس خدا رب شیاطین هم هست.... آیات مکرر قرآن:: الله یضل من یشا و یهدی من یشا:الله هر کس را بخواهد گمراه می کند و هر کسی را بخواهد هدایت می کند...آیه قرآن:ما شیطان را بر این داشتیم که آنکه به آخرت ایمان دارد مشخص شود.. .لذا با این تفاسیر یا شیطان باید بد خلق بشه تا..ما امتحان بشیم...همه چیز خوبی باشه که نمیشه امتحان بشیم...اگر شیطان هم نبود خدا باز بدی دیگر را می آفرید ...لوامه امر به خوبی...و اماره نفسی که به بدی دعوت می کند هر دو را خدا آفریده...و نفس مطمئنه...اطمینان به هردوست و یقین بخداست.... آیه قرآن:تمام آسمان ها و زمین خواه ناخواه الله را بی اختیار می پرستند و از آن آگاه نیستند... و یا شیطان مسلمان نیست و ولی خدا از این بدی او این چنین استفاده می کند....وگرنه عامل اصلی نفس اماره ماست که خدا آن را خلق کرده که به بدی دستور دهد...لذا خدا خالق خیر و شر است...اگر شر نباشد خیر نیست...اگر خیر نباشد شر نیست...هر کدام با دیگری شناخته می شود و معنا پیدا می کند...بی شک برخی باید از جهنم لذت ببرند: برای مثال من در حدیثی خوندم که گرگی با پیامبر هم صحبت شده بود و می گفت من در جهنم بدن کافران را تکه تکه می درم و از این کار لذت می برم و خدا این لذت را برای من قرار داد...از طرفی طمع در گرگ کاملا شر مطلق است و هیچ خیری در آن برای خود گرگ نیست...پس خدا شر را آفریده است و آن را برای امتحان ما بزیبایی اداره می کند.....برخی می گویند شر عدم خیر است و وجود ندارد...اما من می گویم خب خیر هم عدم شر هست اما من نمی گویم خیر وجود ندارد بلکه هر دو وجود دارند به یک اندازه خدا خیر و شر را خلق کرده برای امتحان بندگی........ خواهشمندم تمام جوانب را بسنجید بعد جواب دهید چون این دلایل پشت هم با هم قوت حقیقتشان را چندین برابر می کند

راه غلبه شیطان

width: 100%

[TD="class: QuranArabic width: 49%"]سلام. سؤالی برایم مطرحه که درباره مقابله با شیطانه.خداوند تعالی در سوره الاسراء می فرمایند:{ وَاسْتَفْزِزْ مَنِ اسْتَطَعْتَ مِنْهُم بِصَوْتِكَ وَأَجْلِبْ عَلَيْهِم بِخَيْلِكَ وَرَ‌جِلِكَ وَشَارِ‌كْهُمْ فِي الْأَمْوَالِ وَالْأَوْلَادِ وَعِدْهُمْ ۚ وَمَا يَعِدُهُمُ الشَّيْطَانُ إِلَّا غُرُ‌ورً‌ا ﴿٦٤إِنَّ عِبَادِي لَيْسَ لَكَ عَلَيْهِمْ سُلْطَانٌ ۚ وَكَفَىٰ بِرَ‌بِّكَ وَكِيلًا ﴿٦٥﴾}صدق الله العلی العظیم

[/TD]


می خواستم بدونم منظور از اینکه می فرماید{إِنَّ عِبَادِي لَيْسَ لَكَ عَلَيْهِمْ سُلْطَانٌ} چیه؟ یعنی شیطان سراغ بندگان صالح نمی ره یا اینکه دائم سراغ آنها هم میره اما موفق نمی شه آنها رو به گناه و سرکشی بکشونه؟