بلوغ

پاسخگویی صحیح به نیازهای جنسی

بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام و عرض خسته نباشید
من پسری 16 ساله هستم واخیرا سوالاتی برای من پیش آمده که یک بار دیگر نیز آن را در همین مرکز مطرح کردم اما به جواب مطلوبی دست نیافتم.
حدود چندوقتی است که این سوال برای من پیش آمده که در نهایت انسان باید با نیاز جنسی خود آن هم در دوره ای که به اوج خود میرسد (پس سن بلوغ و 16 سالکی) چه کند؟ برخی میگویند با نماز و روزه این حس را رفع کنید. البته خود شخص پیامبر اکرم (ص) نیز به این موضوع اشاره کردند. با وجود اینکه به این حرف اعتقاد نداشتم و این را مثل آن میدیدم که انسان تشنگی خود را از راه کتاب خواندن و نماز رفع کند! اما این راه را امتحان کردم. البته نمازم را سابقا میخواندم و اگر بنا بر دورغ نباشد، آرامش روان به من میداد اما اثرش زود از بین میرفت. شاید دو یا سه ساعت.
اینکه انسان بتواند خود را در این دوره و زمانه کنترل کند سخت است. اما من تا به اینجا موفق بوده ام و اموری که خیلی هم سن و سالان من انجام میدهند را حتی به سمتش هم نرفتم. کمانکه اطلاع کافی از آنها دارم. اما اگر به همین منوال پیش برود، دیگر راهی نخواهم داشت. البته مواردی هستند که این مشکل را دوچندان میکنند. یکی از آنها نوعی به اصطلاح انحراف جنسی با عنوان یادگارپرستی است یا فتشیسم پا. این موضوع اگر شدید نباشد، مشکل ساز نیست. اما برای درحال از کنترل خارج شدن است. به طور کل این عطش جنسی تمرکز من را از بین برده است. قدرت حفظ قوی ای دارم اما از زمانی که این عطش جنسی در من تقویت شده، دیگر بر هیچ کاری تمرکز ندارم. پس به دنبال راه ارشاد صحیح و کامل میگردم. لذا خواهشمندم مرا با راه های عملی راهنمایی بفرمایید.
نکته بعدی که ذهنم را مشغول ساخته است، ارتباط با جنس مخالف است یا همان دوست دختر. ابتدا میخواهم به موضوع دیگری اشاره کنم تا به آن بحث برسیم.
اولا همانطور که مستحضرید، در پسرها موضوع فساد اخلاقی اندکی افزوده شده. اولین موضوع هم پرداختن به مبحث گرایش به همجنس در مدارس است. اینکه چرا این اتفاق افتاده، دلایل عمده ای دارد. اما دو عامل اصلی آن از نظر من عدم راهنمایی صحیح افراد موظف و اینکه ارتباط با غیرهمجنس را بلد نیستند.چرا وقتی یک دختر از آنها برای مثال آدرسی میپرسد، به تته پته میفتند یا از آن ور بوم میفتند و جواب های نامربوط میدهند؟
اگر آدم با دختری در این سنین دوست باشد، چه بسا در اینده بستری برای اردواج آن نیز فراهم آید؟ البته که خود این موضوع نیاز به آموزش صحیح و فرهنگ درست دارد. چراکه دختران نیز در جامعه ما، دچار انحرافات زیادی شدند و دوستی با آنان حتی خطرناک نیز میتواند باشد! پسران باید بیاموزند که نباید به دختران نگاه دستگاهی داشته باشند. اما اگر فرضا این موارد در جامعه ما درست باشد، آیا باز ارتباط با غیر همجنس باز هم خلاف شرع است؟
با تشکر از پاسخ کامل و مسئولانه شما و با احترامات فائقه...
یا علی...

روایت درباره سن تکلیف پسران

آیا روایتی وجود دارد که در آن سن تکلیف پسران را ۱۵ سال ذکر کرده باشد؟

بلوغ زودرس و روزه های قضای آن

سلام. خسته نباشید.
یکی از دوستام یه موردی براش پیش اومده که بلاتکلیفه.
با توجه به اینکه علائم بلوغ، خروج منی، و رشد موی درشت بالای عورت، و سن شرعی هست. و هر کدومش ظاهر بشه انسان مکلف میشه؛
دوستم میگه حدود کلاس پنجم ابتدایی جنب شده. که فکر کنم بخاطر بلوغ زودرس هست! و بعد حدود هشتم یا نهم راهنمایی که بوده فهمیده که علائم بلوغ چیه و میدونسته پنجم ابتدایی ازش منی خارج شده، ولی با خوش گفته چون تا قبلش نمیدونسته نمازاش درسته. و تا الان که دوم دبیرستان هست پیگیرش نشده (با توجیه اینکه بخاطر نمیدونستنش نمازاش درسته) و الان متوجه شده که همش قضا داره.
میخوام بدونم الان باید به چه شکل باید عمل کنه؟
و آیا باید یقین داشته باشه که پنجم ابتدایی واقعا جنب شده؟ و یا قبل سن 15 سال موهای بالای عورت رشد کرده؟
تکلیف نماز و روزه ها به چه شکل هست؟

مرجع: امام خامنه ای

جبر مکتبی

با انکه به ظاهر یک مسلمان زاده، حق انتخاب دارد ،ولی در واقع این طور نیست
استدلالی که برای این موضوع می شود
لزوم مسلمان شدن فرزند یک مسلمان،چون اسلام حق است
پس اگر تحقیق کند به اسلام می رسد
اما فرض کنید شخص مذکری در۱۴سالگی به دلیل
تعدد مذاهب اسلامی و اختلاف هایشان و با بررسی قرآن و عهدین به این نتیجه رسید که مسیحیت به او آرامش می دهد و آن را بر می گزیند
حال اگر این موضوع را بعد بلوغ به طور عام مطرح کند کشته خواهد شد
اما در صورت سکوت کاری به او ندارند
مشکل از اینجا شروع می شود
که بنا به اعتقاد او مسیحیت درستر است و لازم است دیگران را دعوت به مسیرش کند
و با آنکه در اسلام از تقلیدی نبودن اصول سحن به میان آمده،اما در عمل داستان چیز دیگریست
و فرد با نطفه ی مسلمان چه بخواهد چه نخواهد باید مسلمان بشود یا سکوت کند
پس حق او برای تحقیق و برگزیدن تفکراتی که به آن ها رسیده است چه می شود
حق او برای پاسخ به سایر تفکرات و اشاعه ی افکارش چه می شود
مسلمانان همه حق دفاع از اسلام و نقد تفکرات سایرین را دارند اما مسلمان زاده حرفی بر خلاف اسلام بگوید و منکر درستی آن باشد عقابی چون قتل و یا حبس با شکنجه در انتظار اوست
پس اختیارش و این گفته ی قرآن که اجباری در دین نیست چه می شود!؟

تربیت جنسی پسرم

سلام

مدتی بود کمتر به اسک دین سر می زدم Smile امیدوارم حالتون خوب باشه...

موضوع در مورد فرزندم هست که امسال به کلاس چهارم می رود
وقتی با دوستانش در بیرون از خانه باهم بازی می کردند فرزندم برای خودش داشت اعداد را انگلیسی می شمرد

تا رسید به six ... یه پسری که طبق گفته ی پسرم کلاس هشتم هست به فرزندم گفت این حرفو نزن معنی بدی داره!!!!!!
فرزندم اصرار که نه معنی اش عدد6 هست

اومد خونه و با من در میان گذاشت و تبسمی روی لبانش بود کاملا مشخص بود منظورش عدد سیکس نیست اما خودشم نمی دانست چیه فقط می دونست زشته
من گفتم six زشت نیست و به معنی شش هست

من خودم نگران شدم به شدت ...و با همسرم مطرح کردم که ایشون گویا سر صحبت را با پسرم باز می کنند و پسرم اصل کلمه را می گوید و همسرم می گوید یعنی *زناشویی* یعنی زن و مرد کنار همدیگر زندگی می کنند!
پسرم قانع شد و پذیرفت

البته آگاه هست و میداند تا خانم و آقا ازدواج نکنند بچه ای بوجود نمی آید البته نه تا اون حد که توضیح بدم برایش!!!

من می ترسم از زبان همین بچه ها بفهمد خیلی نگرانم...پسر هست نمی توانم دست و پاشو ببندم و توی خونه نگهش دارم

من چه کار باید بکنم؟

پیشاپیش از راهنمایی شما عزیزان سپاس گذارم

راهکارهای پیشگیری از بلوغ زودرس و تحریکات جنسی کودکان

انجمن: 

نکات کاربردی برای پیشگیری از انحرافات جنسی در کودکان
برای پیشگیری از بلوغ زودرس و تحریکات جنسی فرزندانمان در سنین پایین ، لازم است مواردی را رعایت کنیم، تا از آسیب ها و انحرافات اخلاقی کودکان در امان باشیم.
1. یکی از مواردی که در پیشگیری چنین موضوعی خیلی مهم و ضروری می باشد، پوشش مناسب والدین در منزل می باشد.
پوشش های نیمه عریان و نامناسب و تنگ باعث افزایش حس کنجکاوی فرزندان خواهد شد، در نتیجه می تواند انگیزه حساسیت را بیشتر و به مرور زمان تاثیرات منفی را بگذارد.
2. مراقبت در نحوه معاشرت والدین
چشم و گوش کودکان بسیار تیز و زیرکانه است، والدین در عین حال که باید در گفتگوهای خود رعایت کنند، در رفتار و اعمال خود هم از شوخی های جنسی پرهیز کنند.
اکثر کودکان در توجیه انحرافات خود، آنها را به تقلید از پدر یا مادر خود استناد می دهند.
در حقیقت عدم رعایت والدین، زمینه ساز انحراف اخلاقی و جنسی فرزندان می شود.
نحوه خوابیدن خاص در کنار فرزندان، نیز باید رعایت شود،
بنابراین پدر و مادر ها بهتر است محل خواب و استراحت خود را جدا کنند. و به فرزندان خود بیاموزند که بدون اجازه وارد اطاق آنها نشوند.
3. خوابیدن به موقع کودکان
پدر و مادر باید توجه کنند، هنگامی فرزند خود را به بستر خواب بفرستند که کاملا خسته باشد و در بستر به بی خوابی مبتلا نشود، چرا که افکار پریشان در این زمان بیشتر به سراغ کودک و نوجوان می آید و از طرفی ممکن است متوجه معاشرت والدین گردد.

عدالت در بحث ازدواج

انجمن: 

یه دختری از سن 17 سالگی کلی خاستگار میاد براش و هر کدوم رو به امید خواستگار بهتر رد میکنه و تا 20 سالگی و حتی بیشتر به همین طریق.یه پسری هم از 19-20 سالگی به هر دری میزنه که ازدواج کنه ولی فوقش خیلی که زود وقتش بشه توی 24 سالگی (اونم اگه بخت باهاش یار باشه!)میتونه ازدواج کنه.این تا قبل از ازدواج،کاری هم به بعد از ازدواج(که پسر باید صبح تا شب کار کنه و خانم باید توی خونه بمونه و صبح تا شب که آقا پسر مشغول کاره استراحت کنه به بهونه ی اینکه یه روزی میخواد بچه بزرگ کنه!تازه بماند که بعد بچه دور مهدکودک و مدرسه و ... بزرگ میشه!) نداریم.مگه ازدواج فقط نیاز پسره؟اینجا عدالت خدا چی میشه بین دختر و پسر؟میدونم که دختر زودتر به بلوغ میرسه، اما بازم اون برمیگرده به خلقت خداوند و عدالتش!لطفا این مسئله رو برای بنده حل کنید.با تشکر:Gol:

من اینو خصوصی پرسیده بودم میخواستم بعضی خانمای روشنفکر اظهار نظر نکنن منتهی کارشناس گرامی گفتن تاپیک بزنم.پس اظهار نظر از روی احساسات ممنوع:read:

فاصله ی بلوغ جنسی و ازدواج، در جامعه ی دوران پیامبر و امامان معصوم علیهم السلام

سلام به همه ی دوستان اسک دینی
میلاد امام علی علیه السلام هم پساپیش به همه ی شما بچه های مذهبی مبارک:Kaf:

راستش یه موضوعی یا یه مشکلی تو ذهنم خیلی سوالا ایجاد کرده.................؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟................................
بلکه این موضوع دغدغه ی بیشتر نوجووناس
و اون اینه :
نوجوونا که تقریبا تو سن 14 یا 15 سالگی به بلوغ میرسن وبعدها نیاز به ارضای غریزه جنسی پیدامیکنن ، ولی هیچ راهی هم ندارن از طرفی هم بین بلوغ جسمی و اجتماعی تو جامعه ما خیلی است و نمیتونن ازدواج کنن و به خاطر فشار اکثرا دچار بعضی گناها میشن که بماند، تکلیفشون چیه؟؟؟
تقوا؟ اخه میگن قویترین غریزه شهوته خیییییییییلاهم نمیتونن تقوا پیشه کنن
ازدواج دایم؟ خخخخخخخخخخخخخخخ الان سن ازدواج خییییلی بالاس کی به یه بچه 16 17 ساله زن میده؟
ازدواج موقت؟ اونم تو جامعه ی ما!!!
.
.
.
.
.
.
.
.
.

و اما سوال اصلیم اینه :
در زمان پیامبر و امامان معصوم وضع نوجوونا چه جوری بود و تو چه سنی ازدواج می کردند و آیا ازدواج موقت رایج بود؟

رسیدن به بلوغ

سلام من امروز بعد از دیدن فیلمی ،پس از ادرار مایعی شفاف و غلیظ و چسبناک بدون جهش از بدنم خارج شد. من یک ماه دیگر تا بلوغ دارم آیا اکنون پس از این موضوع من بالغ شدم؟ و این مایع منی بوده است؟

برچسب: 

سوال در مورد حق الناس قبل از بلوغ

انجمن: 

سلام
عید بر شما مبارک
میخواستم بدونم اگر فردی قبل از سن بلوغ باعث زایع شدن حق مردم بشه (از قبیل شکستن شیشه با توپ و این چنین موارد) با رسیدن به سن بلوغ میبایست این حق رو از گردنش برطرف کنه یا نه؟
مرجع تقلیدم هم امام خامنه هستند.
ممنون