ارتداد

فردی آیا دیگری را بعنوان پیامبر قبول کند مشرک است!؟

سلام
احوالات آخرالزمان چگونه بوده که امام عصر عج خواسته مفهوم را بوسیله دعا ( در وقت امتحان امت، وقتی که اجازه سخن فرمودن نداشت ) بفهماند!؟
به طوری که فرمود خدایا ما را بدلیل نشناختن حق حجتت و رسولت و خودت به مرگ جاهلیت نمیران!

حضرت از اطاعت پذیری مردم از عالمان دینی که خبر داشت!

راهنمایی بفرمایید

ایمان از ترس عذاب الهی

سلام. تا چند وقت پیش کافری بودم که هیچ دینی را قبول نداشتم. البته از عذابی که برای کافران تدارک دیده شده است نیز خبری نداشتم. هنگامی که فهمیدم کافران در عذاب مخلدند، به فکرم رسید که برای دفع خطر احتمالی هم که شده به دین ایمان بیاورم. آیا این ایمان مقبول است؟؟ زیرا میدانم اگر این بیم نبود، هیچ گاه ایمان نمی آوردم. سوال دیگری که دارم این است. کسی که چند بار مرتد شود و سپس ایمان بیاورد آیا خدا از او قبول می کند؟؟

اسلام و شفاف سازی نکات ابهام

چرا مردم را از موشکافی و تجسس در مورد اسلام و بزرگان دین و مناظره و شفاف سازی نکات ابهام آن منع میکنند. مگر نه این است که اول باید شناخت و باور داشته باشیم بعد ایمان بیاوریم .
مگر نه این است که خداوند به بت پرستان گفته بود که از ادیان پدرانتان کورکورانه اطاعت نکنید در حالی که مسلمان زاده مجبور است اسلام را قبول کند وگرنه اگر از دین خارج شود مرتد گفته و خونش حلال است این با کلام خدا که می‌فرماید لا اکراه فی الدین منافات ندارد؟

آیا این ارتداد است؟

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و عرض ادب .

گاهی اوقات پیش می آید که ما در مسائلی به اسلام شک میکنیم و دلایل قبلی که برای باور به اسلام داشتیم مورد شک واقع میشوند ، آیا در چنین صورتی که طهارت باطنی از بین می رود ما دچار ارتداد شده ایم ؟

مثلا شخصی با دلایلی مانند هماهنگی عالم به توحید اعتقاد پیدا کرده است ، اما بعد از مدتی هنگام مرور و بررسی مجدد این دلایل دچار ابهام و شک میشود .

آیا من مرتد هستم؟

انجمن: 

من پدرم مسلمان بوده و دلیلی نداره که خودم هم مسلمان باشم مگر موروثی هستش؟ الان هم کسی از اعضای خانواده نمیدونه که من اصلا اسلام رو قبول ندارم فقط یک سوال الان چون من اسلام رو قبول ندارم حکم مرتد رو دارم؟

احساس حقارت در برابر فرهنگ غرب و ايراني

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

آیا صحابه مرتد، پاک بودند؟

آیا صحابه که با امیر المومنین بیعت نکردند و پیروی از سقیفه کردند و بنابر احادیث متواتر همگی مرتد شدند(جز امیرالمومنین علی علیه السلام و سلمان و ابوذر و مقداد رضی الله عنهم)، این ارتداد آنها را نجس العین کرد؟ تشکر،

اگر میشود نظر صاحب مکاسب، آیات عظام خوئی، حسینی شیرازی، صافی رو هم بگذارید. تشکر