کمک

مشکلات و موانع یک جوان ۲۵ ساله برای ازدواج

سلام و عرض ادب من جوانی ۲۵ ساله هستم ساکن تهران، دیپلمه و سربازم ۷ ماهم مونده مشکل من اینجاست من شدیدا میل جنسیم بالاست از نظر رابطه هم تا حدودی تامین هستم ازدواج موقت کردم میخوام ازدواج کنم از ۱۷ سالگی به فکر ازدواجم از نظر دینی کاملا مقید به نماز روزه واجبات و مستحبات هستم مثلا ۳ ماه یکبار کربلامو میرفتم خداروشکر ارباب میطلبید خداروشکر حتی توی خدمتم هم اربعین هرجوری بود رفتم. اینا فقط جهت آشنایی به روحیاتم بود. خانواده من کلا مقید که نیستن هیچ از بچگی پدرم روابط نامشروع در بدترین حدش داشت باز نکنم زیاد متاسفانه ۳ سال پیش فهمیدم مادرم هم همینطور ...حتی نوشتنش هم قلبمو درد آورد و یه خواهر ۳ سال کوچیکتر دارم که اونم داره ازدواج میکنه من میخوام ازدواج کنم شخص خاصی مد نظرم نیست شدیدا نیاز عاطفی و جنسی دارم که ازدواج موقت هم کردم ولی فقط حکم مُسَکن رو داشت نه درمان.. مشکلم اینه ۴ سال پیش ورشکست شدم با کلی قرض و قوله ... تازه تونستم صفرش کنم الانم ۷ ماه سربازیم مونده حقوقم هم ۱۲۰۰ هست هیچ کمکی و شرایطی برای ازدواج ندارم... خیلی نیاز جنسی و عاطفیم اذیتم میکنه و همینطور برای فرار از شرایط خونه مجبورم ازدواج کنم ولی این دلیل اصلیش نیست بیشتر نیاز عاطفی و بعد جنسی رابطه ام با خانوادم بسیار بده بخاطر کاراشون... بخصوص خیانت مادرم که میدونه من فهمیدم ۳ سال قهر بودیم چند ماهه فقط سلام خشک و خالی مرتب هم دعوا داریم‌... رابطه ام با خانواده ام غیرقابل حل شدنه و دستم هم خالیه برای ازدواج... کمکم کنید مغز خودم دیگه نمیکشه هر دعا و توسل و ختمی بگید گرفتم... خسته شدم دیگه خسته .... چه کنم؟

کمک به نیازمندان با وجود شرایط نامناسب اقتصادی

سلام
ایا کمک به نیازمندان با توجه به شرایط بد اقتصادی و تنگ دستی خودمان لازم است؟؟؟

برچسب: 

مشکل در کمک کردن به فرد محتاج

انجمن: 

سلام علیکم

راستش موضوعی که میخوام میگم نمیدونم عادی هست واسه دوستان یا نه
ولی کلا همیشه با این مشکل دست و پنجه نرم میکنم و همیشه هم عذاب وجدان میگیرم

من وقتی تو خیابون و .... یه فرد تهی دست میبینم خجالت میکشم جلو بهش کمک کنم
خیلی دلم میخواد بهش کمک کنم
ولی نمیدونم چرا موقع کمک کردن اگه کسی منو نگاه کنه از این رفتار خجالت زده میشم و جلو نمیرم
اگه جلو در خونه و یا خلوتی باشه مشکلی ندارم و کمک میکنم ( حتی خوشحالم میشم از اینکه کمک کردم و تونستم دل یکی رو شاد کنم )
ولی اگه در خونمم بزنه و همسایمون داره منو میبینه بازم خجالت میکشم و نمیتونم برم جلو واسه کمک

ولی دور از چشم مردم و خانواده مشکلی ندارم و اصلا ناراحت نمیشم
چند روز قبل تو صف نونوایی بودم و یه خانومی اومد گفت میشه برام یه نون بخری ؟؟
نمیدونم چرا نتونستم بگم باشه بمونید بخرم
نوبتم که شد خریدم نون رو واسش ولی وقتی خواستم بهش بدم دیدم تو صف خانوما هست و خجالت کشیدم از اینکه برم جلو و بهش بگم خانوم بفرمایید نون
بعد اون ماجرا اگه بگم عذاب وجدان گرفتم شاید دروغ نگفته باشم !
به شدت ناراحت شدم از این حرکت خودم ولی واقعا نمیتونستم !!!!!

همیشه همین مشکل رو داشتم و نتوسنتم حلش کنم
و الان واقعا داره اذیت میکنه ( حتی تو خیابون یه تهی دست میبینم دلم میخواد بهش کمک کنم ولی نمیتونم )

اگه راه حلی و یا حدیثی در این زمینه هست که کمک میکنه خوشحال میشم راهنمایی کنید

سپاس

فرزندان و دعوای پدر و مادر

سلام کمکم کنید خسته شدم از این زندگی همش تنش همش ترس تا مرز خود کشی رفتم
خدا من چه گناهی کردم شده بچه شون کمک کنید

یه مدتی تو خونه همش دعوا هست نمیدونم چی کار کنم
تورو خدا اگه کسی میتونه کمک کنه میتونم برم مشهد خادم بشم

طلب کمک از دیگران در کنار کمک خواستن از خدا

انجمن: 

با سلام
بنده یک سوال دارم اینکه ایا میشه در کنار درخواست از خدا برای براورده شدن یک حاجتی از شخص دیگری که شاید بتواند کمک کرد درخواست کمک کرد یا خیر؟
با تشکر

چگونه زبان خود را کنترل کنیم؟

سلام
من پسری هفده ساله هستم
وقتی پیش دوستان و همسالان خودم هستم همیشه میخندم و کلا شادم
ولی وقتی با یه بزرگتر برخورد میکنم نمیدونم باید چکار کنم که یه وقت توهینی چیزی نشه !!!!!
همیشه سرم رو پایین میندازم ( تنها کاری که بلدم )
اما بعضی وقتا که داریم حرف میزنیم به خاطر شوخی یا هر چیز دیگه یه تیکه ای میپرونم که قیافه طرف نشون میده ناراحت شده
زبون فلان فلان شده رو نمیتونم کنترل کنم
جایی که باید راحت باشم نیستم و بر عکس
اصلا نمیتونم بفهمم هر نکته جایی و مکانی داره Fool
در ضمن بچه خجالتی هستم و آداب اجتماعیم زیر خط فقره
این رو هم بگمخاطر به شرایطی که برای خونوادم پیش اومده ارتباط با فامیل و آشنا سالی یه باره !

شرایط دریافت کمک الهی

انجمن: 

به نام خدا
سلام

نمیدانم جای مناسبی را برای طرح این موضوع انتخاب کرده ام یا خیر. به هر حال چون کلام ، مستدل تر از حیطه های اخلاق و عرفان به نظرم رسید ، اینجا را انتخاب کردم.
اگر اشتباه است ، لطفا تصحیح شود.

واقعا اولین سئوال ، این است که این موضوعی که أن شاء الله به لطف الهی می خواهم اینجا مطرح کنم ، مربوط به چه رشته علمی است؟ و کدام تخصص ، مسئول بحث و برسی آن است؟

موضوع:
مقدمه 1: همه ما در زندگی دچار فراز و فرود و مشکلاتی می شویم. همه موحدین (در برابر ملحدین)، به کمک الهی در مشکلات خود امیدوار هستند و از ذات ربوبی ، تقاضای کمک و مدد می کنند.

مقدمه 2: کمک و مدد ذات اقدس ربوبی ، به مقتضای رحمت واسعه اش ، شامل همه افراد ، چه موحد و چه ملحد می گردد (کمک به معنای عام).

مقدمه 3: "انسان" در هنگام مشکلات ، رفتارهای مختلفی را از خود بروز می دهد:

الف- گاهی اصلاً هیچ تقیدی به رعایت مسایل دینی و اخلاقی ندارد (چه در مشکلات ، و چه در غیر آن)

ب- گاهی در وضعیتهای عادی زندگی ، دین و اخلاق را رعایت می کند ، اما در مواجهه با مشکلات ، این تصمیم و این فکر را دارد که: "من تا جایی که برایم مقدور باشد ، مسایل دینی و اخلاق را رعایت می کنم. مگر اینکه دیگر خیلی سخت بشود".

ج- گاهی در مواجهه با مشکلات ، تصمیم و فکر او این است: " به حوال و قوه الهی ، من هرگز از دین و اخلاق عدول نخواهم کرد ولو بلغ ما بلغ".

مثال:
می خواست ماشین بخرد. همه تلاشش برای جمع آوری پول را انجام داده بود. از هر جای ممکن قرض کرده بود. دو میلیون کم آورده بود. مسئول بانک به او گفت: " گرچه شما قصد خرید خودرو دارید ، اما می توانم به جای وام خرید خودرو ، وام خرید کالا یا تعمیرات منزل به شما بدهم ، که مبلغش بیشتر است".
او گفت: از اسم وام خرید کالا و وام تعمیرات منزل مشخص است که قانوناً کاربرد آنها باید برای چه اموری باشد. و چون رعایت قانون ، شرعاً واجب است ، من این کار را نمی کنم.

می دانست که اگر پولش کامل نشود ، نمی تواند خودرو بخرد. تازه دو ماه دیگر سر رسید سال خمسی اش بود و باید خمس پول موجود را هم می پرداخت و دیگر حسابی کم می آورد و تکمیل مجدد هزینه خودرو ، حدود دو سال دیگر زمان می برد. آنهم با ریاضت اقتصادی. اما مصمم بود که به خاطر یک امر مادی ، دینش را رها نکند.

مثال دوم:
گفت: می خواستم ماشینی برای پدرم بخرم با با آن کار کند و بیکار در منزل ننشیند. ناچار شدم وام خرید کالا بگیرم و فاکتور صوری به مسئول بانک ارائه بدهم. خود مسئول بانک اینطور راهنمایی ام کرده بود. من سعی کردم اینکار را نکنم اما چاره ای نداشتم.

بحث:
تجربه های متعددی به بنده حقیر نشان داده است که وقتی انسان در برابر مشکلات ، به هیچ قیمتی حاضر نباشد از دستورات دینی و اخلاقی عدول کند ، خداوند به او کمک خواهد کرد.
شاید چون او هیچ راهی ندارد مگر اینکه خداوند کمکش کند.

اما اگر ذهنیتش این باشد که تا حد امکان ( به معنای رایج عرفی ، نه به معنای فلسفی) و تا جایی که ناچار نشده ( ناچاری به معنای روزمره ، نه به معنای فقهی) دستورات دینی را رعایت کند و اگر کار سخت (به معنای روزمره آن) شد ، از برخی مسایل دینی کوتاه بیاید ، در این موارد ، خداوند به او کمک نمی کند.
شاید چون او راهی را برای حالت مبادای خود باز گذاشته است، پس دیگر به راه کمک الهی نیازی ندارد.

نکته دیگر:
کمک الهی فقط شامل نیت های پاک می شود.
اگر کار ما ، به نحوی باشد که نیتمان از آن کار ، نه یک نیت صحیح اخلاقی و عقلی ، بلکه اموری مثل تجمل ، خودنمایی ، برتری جویی ، و ... باشد ، این نیت ، صحیح نیست و کمک الهی شامل اینگونه امور نمی شود.

اینها درسهایی است که از تجربه آموخته ام.
میخواهم بدانم آیا این درسهای عملی ، از دید تئوری (فلسفی ، دینی) با اصول علمی، هم بر اساس عقل و هم بر اساس نقل ، قابل اثبات علمی هستند؟

تقاضای من از کارشناسان بزرگوار علاوه بر اثبات دینی ( نقلی - کلامی) قضیه فوق ، بحث فلسفی نیز هست.

خانه دوستی

من دنبال یک ایده هستم که یک گروه تشکیل بدیم و وسایلی که نیاز نداریم رو اهدا کنیم به هم نوعان و دوستانی که مشکلات دنیا انقدر کمرشان را خورد کرده که توانایی هایشان

ضعیف شده تا بتوانیم برای این گروه از دوستان راه را به نوعی باز کنیم که در آینده ای نه چندان دور بتوانند به جامعه ما کمک کنند و ما را در دوستی خودشان شریک بدانند .

اسم این گروه را هم بگزاریم خانه دوستان .

امیدوارم در کشور ما مکان هایی بر این اساس تشکیل بشه تا کمک هایی که در وسع خود می توانیم برای دوستان خود انجام بدیم . با تشکر از دوستان ما که با این همه مشکلات

هنوز در برابر مشکلات ایستادگی کردند و ما باید سریعا به این گروه از دوستان بر اساس توانایی ها و اندازه خود کمک کنیم .

کیف ، کفش ، وسایل الکترونیکی و رایانه بدون استفاده ، ظروف بدون استفاده و سالم و پاکیزه ، درپاره ای مواقع مالی ، ثبت نام دانش آموزان نیازمند در مدارس ، و ...

هم دل و یک صدا و برای یک هدف و آن هم کمک به دوستان نیازمند خود در سراسر دنیا ( البته این هدف نهایی منه D: )

نظر بدید !!! :Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol: :help: :Hedye::Hedye::Hedye::Hedye::Hedye::Hedye::Hedye::Hedye::Hedye: :Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham:

اگر این سایت توانایی تشکیل همچین گروهی را دارد لطفا خبررسانی کند تا ما هم خبر رسانی کنیم یا اگر می شود صحبتی شود تا این طرح زود تر انجام بشه .

چرا باید به سوریه کمک کنیم؟(کمک های سوریه به ایران در ایام دفاع مقدس)

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله(ص)
السلام علیک یا امیرالمومنین (ع)

السلام علیکم یا اهل بیت نبوه (ع)

السلام علیک یا صاحب الزمان (عج)

================================


با سلام و عرض ادب و آرزوی سلامتی برای امام زمان(عج) و نائب برحقش امام خامنه ای و آرزوی سلامتی و موفقیت برای سردار سپاه شیعه حاج قاسم سلیمانی

ممکن است عده ای بپرسند که چرا باید به سوریه کمک کنیم؟

خب در پاسخ می توان علت های زیادی را بر شمرد.

به طور مثال اگر امروز به حمایت از نظام مردمی سوریه بر نخیزیم،امنیت ایران به خطر می افتد چرا که مقصد بعدی تروریست ها ایران خواهد بود.

سوریه نیز نقش مهمی در مقابله با

رژیم صهیونیستی برای محور مقاومت داردو کمرجبهه مقاومت است و با سقوط آن شرایط سختی در انتظار محور مقاومت خواهد بود.

اما یکی از دلایلی که باعث می شود ما به سوریه کمک کنیم خدمات این ملت به مردم ایران در دوران دفاع مقدس است که ممکن است خیلی از جوانان و مردم ایران این مطالب را ندانند.

بعد از شروع جنگ در شرایطی که بسیاری از حکومت ها از صدام و رژیم بعث حمایت کردند، این ملت سوریه بود که از ایران حمایت کرد.

این کشور نقش زیادی در در ایام دفاع مقدس داشته است،با این که خودش درگیر مشکلات زیادی بوده است :1.آموزش اولین تیم موشکی ایران در سوریه انجام گرفت که باعث شد ایران در بحث جنگ شهرها از خود دفاع کند و مواضعی از رژیم بعث را مورد هدف قرار بدهد تا توازن ایجاد شود.


2.اولین خرید تسلیحاتی ایران از بلوک شرق با واسطه سوریه بوده است.


3.به دستور دولت سوریه در فرودگاه دمشق انباری تدارک دیده شد تا خرید ها به آنجا برده شود و سپس با هواپیما به ایران بیاید.


4.حافظ اسد(پدر بشار اسد) رئیس جمهور وقت سوریه به منظور حمایت از ملت ایران؛ ازصادرات نفت عراق بواسطه خاک سوریه به دریای مدیترانه جلوگیری بعمل می آورد تا با مسدود کردن آن باعث کاهش درآمد رژیم بعثی صدام شود.


5.عملیات اچ_3 که یکی از بزرگ ترین عملیات های تاریخ نبرد های هوایی هست و با کمک تانکر های سوخت رسان سوریه بود،فانتوم ها با سوخت گیری بین راه توانستند خود را به پایگاه الولید برسانند و هواپیما های جنگی دشمن را منهدم سازنداکنون که داعش و حامیانش از قبیل پس مانده های رژیم بعث ؛ آل سعود و سران شکم گنده وهابی منطقه ، انگلیسی ها و آمریکایی ها و....؛ و در راس آن ها رژیم صهیونیستی که همگی حامی صدام جنایت کار بوده اند؛سوریه را هدف قرار داده اند،سوریه تنها نخواهد ماند.


ما نامرد نیستیم که سوریه را تنها بگذاریم

از کارشناس محترم تقاضا می شود تا با استناد به کتب تاریخی کمک های ملت و دولت سوریه به ایران در ایام دفاع مقدس را ذکر کند.


ختم 14000 صلوات برای رفع گرفتاری یک مضطر ...

[="Microsoft Sans Serif"][="DarkGreen"]

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و احترام
بزرگواران برای رفع مشکل یکی از دوستان عزیزم ختم 14000 صلوات داریم ... میخواستم که همکاری کنید تا پس فردا شب 22 رمضان شب یک ختمش تموم بشه...هرکسی میتونه با ذکر تعدادی که میخوان بگن اعلام آمادگی کنند ممنون میشم...اجرتون با مولا علی علیه السلام...
ممنونم از عزیزان....
همت کنید عزیزان حتی اعضای خانوادتونم اگر میتونن کمک کنن ... این دوست عزیزم خیلی مضطر هستند...

بسم الله...


[/][/]