سنی

چرایی سجده اهل سنت بر فرش

سلام علیکم در حدیث معروف جعلت لی الرض مسجدا و طهورا اولا: چگونه ثابت می شود که فقط روایت سجده بر خاک را بیان می کند؟ دوما: آیا کسی از صحابه و تابعین به چنین امری مقید بوده یا خیر. سنی ها بر اساس همین روایت سجده بر فرش رو مشروع می دانند. می گویند فرش روی زمین هم حکم زمین رو دارد؟ می خواستم روایت توضیح داده بشه که دیدگاه شیعه در تفسیر درست روایت چیه؟ و چگونه می توان چنین استدلالی رو رد کرد. متشکر.

شستن دست ها در وضو به کدام شیوه صحیح است؟

سلام بر شما کدام شیوه از وضو گرفتن صحیح است؟ شستن از نوک انگشت تا آرنج؟ angel یا شستن از آنج تا نوک انگشتان.angel آیا به نظر نمی رسد که شیوه سنی مذهبان بیشتر با قرآن سازگار است زیرا در قرآن آمده که : فاغسلوا وجوهکم و ایدیکم الی المرافق. که ذهن هر کسی که آیه رو بخونه این رو می فهمه که باید از نوک انگشت تا مرفق رو شست. ولی از سویی این شستن واقعا سخت است. لطفا توضیح دهید. متشکرم.

آیا شیعه در کتب عامه هم قابل اثبات است؟

انجمن: 
سلام آیا شیعه دوازده امامی یا مکتب و یا مذهب جعفری یا مذهب امامیه، آیا در کتاب های اهل سنت مخصوصا صحیحین (صحیح بخاری و صحیح مسلم) آیا قابل اثبات تا حدودی هست؟  آیا می توانیم آن احادیث را به یک اهل سنت نشون بدیم؟ از کتاب های دیگر چطور؟ یا باید از کتاب شیعه باشد؟ البته منظورم این نیست که برایشان امامت را نشان بدهم و بحث کنم درباره ولایت و ... اگر مطلبی درباره این موضوع است یا این کار اشتباه هست لطفا متذکر بشوید!

تفاوت دیدگاه شیعه و سنی در مورد عایشه

سلام چرا جایگاه شیعه و سنی راجع به عایشه اینقدر تفاوت دارد؟ با وجودی که بنظر میاد شیعیان دیدگاه مساعدی به عایشه ندارند اما سنی ها او رو ام المومنین میدانند.او رو کسی میدانند که حافظه خوبی داشت و یکی از مهمترین راویان احادیث پیامبر بوده و حتی یکی از دلایل ازدواج پیامبر رو همین امر ذکر میکنند. با این حال شیعیان برخلاف سنی ها دیدگاه مساعدی به او ندارند.  

چرا نماز شیعه و سنی فرق دارد؟

سلام اختلاف نماز شیعه و سنی فقط در دست بسته و دست باز بودن نیست بلکه در عبارت و اذکار هم اختلافاتی با هم دارند. سنی ها در رکوع میگن سبحان ربی الاعلی ولی شیعیان بحمده رو هم میگن. و یا در قرائت سوره دوم بسم الله رو ذکر نمیکنن. بجای تسبیحات اربعه در رکعت سوم و چهارم همان حمد رو میخونن و سوره رو دیگه نمیخونن. همچنین تشهد و سلام انها نیز خیلی با شیعیان فرق داره با توجه به اینکه هر یک از دو فرقه تنها خود رو بر حق میدونه از کجا بدونیم اذکار نماز کدوم گروه صحیحتره و علت این بدعتها چی بوده و توسط چه کسانی ایجاد شده؟ ممنون

روایت مدفون بودن هفتاد پیامبر در مسجدالحرام به نقل اهل سنت

بسم الرحمن الرحیم سلام علیکم آیا در منابع سنیان روایتی در رابطه با دفن هفتاد پیامبر در مسجدالحرام داریم. لطفا راهنمایی فرمائید.   متشکرم.

چرا بر خاک سجده می کنیم؟

انجمن: 

سلام

اخیرا با یک سنی بحثم شد

او از من پرسید دلیل شما چیه که به خاک سجده می کنید؟؟؟؟

جواب دادم ما از خاک اومدیم و به خاک برمیگردیم. ولی باز قانع نشد.

میشه کمک کنید؟؟؟

ترکان عثمانی

سلام
ترکان عثمانی چه زمانی به وجود امدن قدمت تاریخی انها به چه دوره ای برمیگرده ایا انها دارای تمدن بودند چرا انها را عثمانی میگند
از پاسخگویی شما ممنونم

«صدق الله العلی العظیم» یا «صدق الله العظیم» ؟

انجمن: 

با سلام
چرا ما در پایان قرائت قرآن می گوییم: "صدق الله علی العظیم"
اما اهل سنت میگویند "صدق الله العظیم"؟
آیا علتش علاقه مندی شیعیان به حضرت علی (ع) است یا نفرت اهل سنت از آن حضرت؟ یا اینکه دلیلی دیگر دارد؟
سپاس فراوان

تفاوت قیاس و استفاده از عقل و اجماع

انجمن: 

سلام و عرض ادب

تفاوت قیاس و استفاده از عقل و اجماع چیست؟