تحریم

هر صبح خروس خوان یک تحریم جدید علیه ما؟! پس فایده توافقات چیست؟

سلام
زیاد سیاسی نیستم. اما کاسه ی صبری نامحدود در مقابل بعضی کارها ندارم. تنظیم و تدوین مقاله ای اتوکشیده در حوصلم نمی گنجه فقط دست و پا شکسته با شما حرف میزنم.
از وقتی با غربی ها توافق کردیم. قرار بود تحریم ها برداشته شود. تحریم جدیدی وضع نشود و خلاصه از این لغات انگلیسی که بعضی ها تو تلویزیون دوست دارند زیاد بکار ببرند تا بگن آره ما هم بلدیم بگذریم. قرار بود آمریکا پنجه از روی گلوی ملت ما بردارد.
الان آمریکا اجازه صادرات نفت داده یعنی بزرگترین ذخایر نفتی دنیا رو داره و حالا به چه دلیلی نمی دونم میخواد نفت صادر کنه.
از آن سو عربستان و قطر و فلان کشور خارج از حد نفت صادر میکنند.
از آن طرف داعش نیاز نفتی بعضی کشورها رو مثل ترکیه برطرف میکنه
نفت دیگه شده بشگه ای 30 و اندی دلار
خوب این از برداشته شدن تحریم نفتی!
جدیدا هم صنعت توریست ایران رو هدف گرفتن. که هرکسی تا 5سال قبل سفری به ایران داشته باشه باید برای رفتن به آمریکا روادید بگیره.
همین فقط صنعت توریست خیلی کشورها رو ثروتمند کرده. فقط صنعت توریست.
حالا دیگه از این مسائل بگذریم برسیم به درد خودم.
خب خیلی محصولات کامپیوتری که کار می کنیم سایتش در ایران در دسترس نیست. مثل ادوب و گوگل کد و دلفی و ... که از قبل تحریم شدیم.
حالا بعد از این همه حسن نیتی که نشون دادیم سایت Envato Market هم دامنش رو به روی آی پی ما بست ! این سایت خودش هشت تا سایت درون خودش داره و شامل محصولات مختلفی هست.

برچسب: 

آمریکا می تواند غلط بکند یا نه!!!

سلام.ذهنم چند روزه مشغول این جمله شده:

...
نمیدونم امریکا که هرکاری خواسته کرده.
تهاجم فرهنگی که کرده.که به نظرم خیلی بدتر از جنگ رودرو با یه کشوره.چون پایه ایمان و اعتقاد جوونا را سست میکنه.و به وضوح پیداس که چقدر رسوخ کرده بین ملت.و اینجوری خودشم هیچ تلفاتی نداده.که بهتره این نوع جنگ ها.
تحریمم کرده که دیگه کلی ضرر زده و همه مینالن.
(شاید بگین تحریم هیچ اثری نداره روی کشور.و تازه کشور بیشتر پیشرفت کرده.از زبون یکی از مسئولین اینو شنیدم.خب اگه تاثیری نداشته چرا رفتین مذاکره کردین!!)
دانشمندای هسته ای هم که تو کشور خودمون ترور میکنن.
توی کشورای سوریه و ... اینا هم که جنگ راه انداخته.داعشم که درست کرده.به کشورهای همسایه هم که تجاوز کرده.
نمیدونم منظور این جمله چیه!!!دیگه امریکا چیکار باید میکرده که نکرده!!!

نقش ما ( ملت ایران اسلامی ) در مقابله با تحریم چیست ؟

سلام بر آزادگان جهان
اکنون که دشمن کینه توز ما با حربه تحریم برای بپای درآوردن ملت بزرگ ایران به میدان آمده نقش ما چیست ؟
ما چگونه میتوانیم با تحریم مبارزه کنیم ؟
برنامه عملی ما چیست ؟
متشکرم

▃ ▄ ▅ ▆ ▇ بیا تحریمشون کنیم، میفهمی؟ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃

انجمن: بیانات امام خامنه ای درباره مذاکرات لوزان+بازتاب سخنانشان

[="Black"]رهبر انقلاب: همه بدانند نه در مسائل منطقه و نه بین‌المللی هیچ مذاکره‌ای با آمریکا نداریم/ مذاکره هسته‌ای تجربه‌ای خواهد شد/اگرطرف مقابل از کج‌تابی‌های معمولی‌اش دست برداشت، تجربه می‌شود که خب در موارد دیگر هم می‌شود با آنها مذاکره کرد/ اما اگر دیدیم باز هم کج‌راهه می‌روند مسلما تجربه‌ی گذشته‌ی ما تقویت می‌شود.


رهبر انقلاب: ما با سعودی‌ها در مسائل مختلف اختلافات متعددی داریم اما همیشه می‌گفتیم در سیاست خارجی متانت و وقار نشان می‌دهند اما چند جوان بی‌تجربه امور آن کشور را در دست گرفته و دارند جنبه‌ی توحش را بر جنبه‌ی ظاهرسازی غلبه می‌دهندکه به ضررشان تمام خواهد شد.


رهبر انقلاب: سعودی‌ها باتجاوز به یمن خطا و اشتباه کردند و بدعت بدی را در منطقه بنیان گذاشتند/ کار سعودی‌ها در یمن مشابه جنایات صهیونیست‌ها در غزه است/ اقدام علیه ملت یمن،"جنایت، نسل‌کشی و قابل تعقیب بین‌المللی"است.


رهبر انقلاب: توانایی دفاعی کشور، مشت محکم ملت درعرصه‌ی نظامی است، این باید محکم بماند و محکمتر بشود/ حمایت ما از برادران مقاوم درنقاط مختلف جهان مطلقا نباید درمذاکرات مورد خدشه قرار بگیرد/ توسعه‌ی علمی و فنی حتما باید ادامه پیدا کند.


رهبر انقلاب: به مسئولین تذکرداده‌ایم به هیچ وجه نباید اجازه داده شود به بهانه‌ی نظارت،حریم امنیتی و نظامی کشور نفوذ شود/مسئولین نظامی مأذون نیستند به بهانه‌ی بازرسی، بیگانگان را به حریم امنیتی کشور راه دهند یا توسعه دفاعی کشور را متوقف کنند.


رهبر انقلاب: تحریم‌ها،اگر چنانچه به یک توافق رسیدند، در همان روز توافق باید لغو بشود/ می‌بینید که یکی (ازطرف مقابل) می‌گوید ۶ماه بعدازتوافق،یکی می‌گوید یک‌سال بعد تحریم‌ها برداشته می‌شود/ اگر لغو تحریم‌ها قرارست منوط به یک فرایند بشود،پس برای چه مذاکره کردیم اصلا.
رهبر انقلاب: به مسئولین گفته‌ایم به طرف مقابل اعتماد نکنید، به لبخند او فریب نخورید، به وعده‌ی نقد او اعتمادنکنید، چون وقتی خر او ازپل گذشت به شما می‌خندد/ دیدید ژست رئیس‌جمهور آمریکا را بعد از انتشار یک بیانیه‌ی صرفا مطبوعاتی.


رهبر انقلاب: ممکن است بگویند فقط ۳ماه وقت داریم، خب حالا ۳ماه بشود ۴ماه، آسمان که به زمین نمی‌آید، کما اینکه طرف مقابل ما دردوره ای ۷ماه مذاکرات رابه عقب انداخت.


رهبرانقلاب: من هیچ‌وقت به مذاکره با آمریکا خوشبین نبودم/با اینکه خوشبین نبودم با این مذاکرات موردی موافقت کردم و از مذاکره کنندگان حمایت کردم و می‌کنم/ با توافقی که منافع و عزت ملت را حفظ کند موافقیم/ اما توافق نکردن شرف دارد به توافقی که منافع و عزت ملت از بین برود.


رهبر انقلاب: همه چیز درجزئیات است، ممکن است طرف بدعهد مقابل بخواهد درجزئیات، کشور ما را محصور کند/ اینکه حالا به بنده و دیگران تبریک می‌گویند بی‌معنی است/ آنچه تاکنون انجام شده نه اصل توافق و محتوای آن را تضمین می‌کند، نه حتی اینکه مذاکرات تا به آخر برسد.


رهبر انقلاب دردیدار مداحان: می‌پرسند چرا فلانی(رهبری) درباره هسته‌ای موضع نگرفته/ جایی برای موضع‌گیری وجود نداشته/ مسئولین می‌گویند هنوز کاری انجام نشده و چیز الزام‌آوری نیست/نه موافقم نه مخالف.[/]

حربه تحریم را باید از دشمن گرفت

[="Arial"][="Green"]رهبر انقلاب در دیدار مردم قم:
باید حربه تحریم را از دست دشمن بگیرید

من بارها این را عرض کردم در جلسات عمومى و همچنین در جلسات خصوصى با مسئولین دولتى، نگاهشان به دست بیگانه نباشد. بله، امروز دشمنان براى ملّت ایران با تحریم مشکل درست کردند؛ خب، حالا اگر آمدند شرط برداشتن تحریم را یک چیزى قرار دادند که شما غیرتت نمیگنجد که آن را انجام بدهى؛ چه کار میکنید؟

شرط میگذارند دست از اسلام بردارید، دست از استقلال بردارید... شما چه کار میکنید؟ قطعاً قبول نمیکنید. یقیناً هیچ مسئولى در کشور قبول نمیکند که شرط برداشتن تحریمها، مثلاً فلان مسئله‌ى اساسى و فلان مسئله‌ى آرمانى باشد...

خب، هیچ مسئولى معلوم است که راضى نیست و موافق نیست که در مقابل دشمنان کوتاه بیاید و براى اینکه مثلاً تحریمها برداشته بشود یا کم بشود، از آرمانها دست بردارند؛ خیلى خب، حالا که این‌جور است، پس شما بیایید کارى کنید که کشور در مقابل تحریمها مصونیّت پیدا کند...

۱۳۹۳/۱۰/۱۷
بیانات در دیدار مردم قم منتشر شد | بیانات در دیدار مردم قم

[/][/]

برچسب: 

اینفوگرافیک | میگفتند نمیتوانیم

بسم الله الرّحمن الرّحیم


دریافت اینفوگرافیک با کیفیت بالا: http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/26485/Khamenei.ir_26485_B.zip
منبع: http://farsi.khamenei.ir/photo-album?id=26485#209828

حدّ يَقفِ فشار آمريكا كجاست؟؟؟ آن را مشخّص كنيد!

بسمه تعالی

گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس در سال 1382
بازخوانی این بیانات، در این ایام خالی از لطف نیست.

دشمن، سياسى و سياستمدار است؛ مغزِ طرّاحِ سياسى دارد، فكر مى‌كند كه چه‌كار بايد بكند. يكى از طرّاحيها اين است كه حرف آخر را اوّل نزنند؛ آرام آرام و بتدريج طلبكارى ايجاد نمايند و طرفِ مقابل را وادار به عقب‌نشينى كنند. به‌مجرّدى كه عقب‌نشينى كرديد، طلبكارى ديگرى شروع خواهد شد. حالا بعضيها مى‌گويند چيزى بدهيم، چيزى بگيريم! بدهيمش درست است، بگيريمش درست نيست؛ هيچ چيز نخواهند داد. شعارهايى را درست مى‌كنند؛ ايران را در محور شرارت گذاشته‌اند. فلان كارها را بكنيم تا ما را از محور شرارت بردارند! اين شد حرف؟! غلط كردند گذاشتند كه حالا بخواهند بردارند. دوباره و هر وقت لازم شد، ما را در محور شرارت مى‌گذارند. اگر قرار است قدرتى اين امكان و توان را پيدا كند كه اخمهايش را در هم بكشد و بگويد من قوى هستم و مى‌زنم و مى‌بَرم و مى‌بندم؛ حواستان جمع باشد، انسان جا بخورد، اين جاخوردن، حدّ يقف ندارد؛
شما اين سنگر را عقب مى‌نشينيد، فرض كنيد فلان الحاقيه را قبول مى‌كنيد، بعد يك مطالبه ديگرى را مطرح مى‌كنند: فلان دولت غيرقانونى را به رسميت بشناسيد! باز همان فشارها و همان تهديدها. به‌مجرّدى كه فلان دولت غيرقانونى را به رسميت شناختيد، باز يك درخواست ديگر مطرح مى‌شود: اسم اسلام را از قانون اساسيتان برداريد! شما بايد ذرّه‌ذرّه عقب بنشينيد؛ اين حدّ يَقِفى ندارد. من اين موضوع را بارها به بعضى از مسؤولانى كه دچار وسوسه و واهمه‌هايى بودند، گفته‌ام كه حدّ يَقفِ فشار آمريكا كجاست؛ آن را مشخّص كنيد، كه اگر به آن‌جا رسيديم، ديگر بعد از آن هيچ فشارى عليه ما نخواهد بود. من عرض كنم حدّ يقف كجاست؟
آن‌جايى است كه شما - كه چنين حقّى را نه شما داريد، نه من - از طرف ملت ايران اعلام كنيد كه ما اسلام، جمهورى اسلامى و حكومت مردمى را نمى‌خواهيم؛ هر كسى كه شما مصلحت مى‌دانيد، بيايد در اين مملكت حكومت كند! اين حدّ يَقِف است؛ اوّلِ اسارت مملكت. مگر مى‌توانيم؟ من و شما مگر مى‌توانيم مملكت را به دست دشمن بدهيم؟ مگر ما چنين حقى داريم؟ اين ملت ما را براى اين سرِ كار نياورد.


http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3179

آیا ما محکوم به شکستیم؟

انجمن: 


بسمه تعالی

عنوان تاپیک : آیا ما محکوم به شکستیم؟
هدف از تاپیک : فرهنگسازی برای خودکفائی و استقلال کشور – مبارزه با تحریم و استکبار جهانی

چکیده
: باید با غول تنبلی بجنگیم و اجازه ندهیم که آثار یک عمر استفاده مفت از نفت امروز باعث بدبختی ما گردد و در این مسیر باید از توکل , همت ,نبوغ , و استعدادهای خود و همچنین از وحدت خودمون استفاده کنیم.

مقدمه:

سختی کار ما از اونجا شروع شد که تو کشورمون نفت پیدا شد!
یعنی این موهبت الهی که برای رفاه ما و به عنوان برکت در این خاک پیدا شد , تبدیل به بلای جان ما شد.

اما دلایل این معزل :

  1. کشورهائی که از نظر صنعتی و روشهای استفاده از انرژی و به خصوص نفت در جهان پیشرو بودند و هستند , متاسفانه بوئی از انسانیت و جوانمردی نبرده اند و به جای جامه عمل پوشاندن به شعارهائی که در مورد صلح و حقوق بشر و ایجاد آسایش برای همه جهان سر میدن در عمل با خوی وحشیگری به کشورهای آسیایئ که حامل نفت بودند هجوم آوردند و با به خاک و خون کشیدن مردم آنها شروع به استثمار آنها و تخلیه منابع ملی آنها کردند.
  2. به دلیل عدم توانائی ایران در استخراج و فرآوری نفت از قبل از انقلاب , ایران به عنوان یک کشور مصرف کننده و نه تولید کننده شناخته شد و با توجه به اینکه کسر کوچکی از سود استخراج نفت به داخل کشور می رسید , ولی این سود مفت آنقدر بود که شکم بسیاری را (اکثرا پایتخت نشینها را) سیرکند و به کل افکار را از تمرکز بر نوآوری, خود کفائی و تولید فلج کرد البته سیستم حاکم طاغوت هم از این وضع استقبال می کرد.
  3. بعد از انقلاب افراد منافق و یا جاهل باز هم این مهم را نادیده گرفتند و از طرفی یک اینرسی بزرگ رو دوش مردم سنگینی می کرد و به قولی ما اونقدر تنبل شده و عادت به مفت خوری کرده ایم که متوسط کار روزانه در مراکز دولتی روزانه چند دقیقه بیشتر نیست! و بخش خصوصی هم که عمدتا به فکر سود شخصی است و باز هم مشکل کشور لاینحل مونده.
  4. دلایل دیگری هم هست که شما ها خودتان استادید و من وقتتون را نمیگیرم!

چه باید کرد؟

امروز همگان سر خود را زیر برف می کنند و همه تقصیرها را به گردن تحریم می اندازند!
اما یک سوال : آیا مقصر اصلی تحریم است؟
فرض کنید : مرز های ایران را گسترش دهیم بطوریکه همه کره زمین را بگیرد و تحریم بگونه ای باشد که خارج از مرزهای ما هیچ صادرات و وارداتی نداشته باشیم. در اینصورت همه زمین باید از گرسنگی بمیرند؟ منظورم این است که آیا امروز از یک کره دیگری مثلا کره ماه یا مریخ با کره زمین صادرات و واردات دارد؟ اگر نه پس باید همه کره زمین در فشار تحریم باشد؟
مسلما خیر.
برادران و خواهران من , کار ما با شعار و دعا و توهم درست نمیشه , و تنها راه نجات ما تولید زیر سایه ایمان و وحدت است.
امروز غرب دلار بدون پشتوانه چاپ میکنه و نفت ما را می خره و یا به عبارتی کاغذ باطله میده و نفت میبره...

جمع بندی :

سرتان را درد نیارم . از همگی درخواست می کنم در این زمینه , یعنی راه رسیدن به استقلال و خودکفائی و نجات از فقر همه مردم ایران نظرات خودشون را بگن.
لذا دوستان لطف کنید به موارد زیر اشاره کنید:

  1. بزرگترین مشکل در راه رسیدن به کارآفرینی و ایجاد تولید در کشور چیه؟
  2. اگر تجربه ای در تولید دارید , مطرح کنید.
  3. نظر حقیر اینه که از نیرو و استعدادی که بچه های اسک دین دارند استفاده بشه و یک کار گروهی بزرگ برای تولید ایجاد بشه! نظر شما چیه؟
  4. هرکسی هر صحبت مربوطی به این موضوع را داره مطرح کنه.
اگر مسیر تاپیک خوب پیش بره در پستهای بعدی در مورد جزئیات طرح هم با هم مشورت می کنیم. انشاالله

تو این تاپیک هم یه موضوع تقریبا مرتبط مطرح شد که خیلی پیگیری نشد. ولی دوستان خدا وکیلی کمی هم به اینجور تاپیکها توجه کنید و پیگیر باشید .
اِ اِ اِ همش که نباید دنبال تاپیکهای گوگولی مگولی باشیم!:khaneh:
ببینیم میتونیم یه کارخانه بزرگ تولیدی بنام " صنایع اسک دین " درست کنیم ؟ :Cheshmak:.
انشاالله.:Gol:

تجربه مذاکره...!

انجمن: 

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار اخیرشان در دانشگاه شهید ستاری، با تاكید بر بدبينی و بی‌‌اعتمادى جمهوری اسلامی به دولت ایالات متحده‌ی آمریكا، این دولت را دولتى غيرقابل اعتماد، خودبرتربين، غيرمنطقى و عهدشكن و دولتى سخت در پنجهى تصرّف و اقتدار شبكهى صهيونيسم بينالمللى دانسته بودند.

به مناسبت این سخنان، پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR مستند صوتی پنج قسمتی «تجربه مذاكره» را منتشر كرد. این مستند صوتی، بازخوانی تجربه مذاكره جمهوری اسلامی ایران و آمریكا در سال ۸۶ در موضوع عراق به روایت اعضای هیأت دیپلماتیك ایرانی مذاكره‌كننده با آمریكاست.