خودکفائی

آیا ما محکوم به شکستیم؟

انجمن: 


بسمه تعالی

عنوان تاپیک : آیا ما محکوم به شکستیم؟
هدف از تاپیک : فرهنگسازی برای خودکفائی و استقلال کشور – مبارزه با تحریم و استکبار جهانی

چکیده
: باید با غول تنبلی بجنگیم و اجازه ندهیم که آثار یک عمر استفاده مفت از نفت امروز باعث بدبختی ما گردد و در این مسیر باید از توکل , همت ,نبوغ , و استعدادهای خود و همچنین از وحدت خودمون استفاده کنیم.

مقدمه:

سختی کار ما از اونجا شروع شد که تو کشورمون نفت پیدا شد!
یعنی این موهبت الهی که برای رفاه ما و به عنوان برکت در این خاک پیدا شد , تبدیل به بلای جان ما شد.

اما دلایل این معزل :

  1. کشورهائی که از نظر صنعتی و روشهای استفاده از انرژی و به خصوص نفت در جهان پیشرو بودند و هستند , متاسفانه بوئی از انسانیت و جوانمردی نبرده اند و به جای جامه عمل پوشاندن به شعارهائی که در مورد صلح و حقوق بشر و ایجاد آسایش برای همه جهان سر میدن در عمل با خوی وحشیگری به کشورهای آسیایئ که حامل نفت بودند هجوم آوردند و با به خاک و خون کشیدن مردم آنها شروع به استثمار آنها و تخلیه منابع ملی آنها کردند.
  2. به دلیل عدم توانائی ایران در استخراج و فرآوری نفت از قبل از انقلاب , ایران به عنوان یک کشور مصرف کننده و نه تولید کننده شناخته شد و با توجه به اینکه کسر کوچکی از سود استخراج نفت به داخل کشور می رسید , ولی این سود مفت آنقدر بود که شکم بسیاری را (اکثرا پایتخت نشینها را) سیرکند و به کل افکار را از تمرکز بر نوآوری, خود کفائی و تولید فلج کرد البته سیستم حاکم طاغوت هم از این وضع استقبال می کرد.
  3. بعد از انقلاب افراد منافق و یا جاهل باز هم این مهم را نادیده گرفتند و از طرفی یک اینرسی بزرگ رو دوش مردم سنگینی می کرد و به قولی ما اونقدر تنبل شده و عادت به مفت خوری کرده ایم که متوسط کار روزانه در مراکز دولتی روزانه چند دقیقه بیشتر نیست! و بخش خصوصی هم که عمدتا به فکر سود شخصی است و باز هم مشکل کشور لاینحل مونده.
  4. دلایل دیگری هم هست که شما ها خودتان استادید و من وقتتون را نمیگیرم!

چه باید کرد؟

امروز همگان سر خود را زیر برف می کنند و همه تقصیرها را به گردن تحریم می اندازند!
اما یک سوال : آیا مقصر اصلی تحریم است؟
فرض کنید : مرز های ایران را گسترش دهیم بطوریکه همه کره زمین را بگیرد و تحریم بگونه ای باشد که خارج از مرزهای ما هیچ صادرات و وارداتی نداشته باشیم. در اینصورت همه زمین باید از گرسنگی بمیرند؟ منظورم این است که آیا امروز از یک کره دیگری مثلا کره ماه یا مریخ با کره زمین صادرات و واردات دارد؟ اگر نه پس باید همه کره زمین در فشار تحریم باشد؟
مسلما خیر.
برادران و خواهران من , کار ما با شعار و دعا و توهم درست نمیشه , و تنها راه نجات ما تولید زیر سایه ایمان و وحدت است.
امروز غرب دلار بدون پشتوانه چاپ میکنه و نفت ما را می خره و یا به عبارتی کاغذ باطله میده و نفت میبره...

جمع بندی :

سرتان را درد نیارم . از همگی درخواست می کنم در این زمینه , یعنی راه رسیدن به استقلال و خودکفائی و نجات از فقر همه مردم ایران نظرات خودشون را بگن.
لذا دوستان لطف کنید به موارد زیر اشاره کنید:

  1. بزرگترین مشکل در راه رسیدن به کارآفرینی و ایجاد تولید در کشور چیه؟
  2. اگر تجربه ای در تولید دارید , مطرح کنید.
  3. نظر حقیر اینه که از نیرو و استعدادی که بچه های اسک دین دارند استفاده بشه و یک کار گروهی بزرگ برای تولید ایجاد بشه! نظر شما چیه؟
  4. هرکسی هر صحبت مربوطی به این موضوع را داره مطرح کنه.
اگر مسیر تاپیک خوب پیش بره در پستهای بعدی در مورد جزئیات طرح هم با هم مشورت می کنیم. انشاالله

تو این تاپیک هم یه موضوع تقریبا مرتبط مطرح شد که خیلی پیگیری نشد. ولی دوستان خدا وکیلی کمی هم به اینجور تاپیکها توجه کنید و پیگیر باشید .
اِ اِ اِ همش که نباید دنبال تاپیکهای گوگولی مگولی باشیم!:khaneh:
ببینیم میتونیم یه کارخانه بزرگ تولیدی بنام " صنایع اسک دین " درست کنیم ؟ :Cheshmak:.
انشاالله.:Gol: