تجاوز

از خدا شکایت دارم

انجمن: 

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

نقل قول:


سلام
الان که این متن رو میخونید من یه جوون 32 ساله هستم و مجرد.
داستان زندگی من رو بخونید بعد بگید حق ندارم از خدا شکایت داشته باشم؟

از موقعی که خودم رو شناختم پدرم آدمی عصبی و پرخاشگر بود و هر چند روز یه بار تو خونه ما دعوا بود. گاهی منو کتک میزد و گاهی خواهرم رو. یادم رفت بگم من یه خواهر دارم که 3 سال از من کوچیکتره. بعضی وقتا با مشت و لگد ما رو میزد گاهی هم با کابل. مادرم رو کتک نمیزد معمولا اما همیشه باش دعوا می‌کرد. به هر چیزی که فکر کنید گیر میداد. چرا جورابتون بوی بد میده؟ چرا شبا تلویزیون می بینید؟ چرا زیاد میرید دستشویی؟ بخصوص علاقه زیادی به تحقیر کردن ما داشت و مثلأ من رو با اسم مدفوع (البته با یه کلمه زشت تر) و خواهرم رو به اسم الاغ صدا میکرد.

مادرمم به درد نخور بود. مادرم با چندتا از پسرهای محل رابطه داشت و با زنهایی هم مراوده داشت که شبیه خودش بودن. چندان به من و خواهرم نمی رسید. فقط منتظر بود تا پدرم بره سر کار بعد زنگ میزد با یکی از دوست پسراش قرار میذاشت و لباس میپوشید و میرفت بیرون و ما رو تنها میذاشت. حتی یه بار اونو با یه پسر تو خونه دیدم ولی سنم کم بود و فقط تونستم پسره رو از خونه بیرون کنم. من و خواهرم بجز همدیگه کسی رو نداشتیم.

اما هیچکدوم از اینا بدترین کابوس من نبود. من که تمام زندگیم درد و بدبختی بود یه اتفاق دیگه برام افتاد که نابودم کرد. زمانی که اول راهنمایی بودم یه روز سه نفر از دوستای مدرسم که چند سال از من بزرگتر بودن بهم گفتن بیا با هم بریم بیرون و منم قبول کردم و بعد از مدرسه باشون رفتم بیرون. چند ساعتی گشتیم تا رسیدیم کنار یه کوه که جای خلوتی بود و هیچکس رد نمیشد. یه دفعه دیدم سه نفری با خنده سمتم اومدن و به زور و کتک سه نفری به من..... دیگه خجالت میکشم بگم. بعد از این اتفاق دیگه کامل خورد شدم. تمام امیدم رو به زندگی از دست دادم. اینقدر داغون شده بودم که گاهی خودزنی میکردم. یه بار با تیزبر چند جای بدنم رو بریدم جوری که خون زیادی ازم رفت، اما هیچوقت به خودکشی فکر نکردم چون میدونستم روز قیامت احتمالاً بخشش نداره. فقط خودمو زخمی میکردم. بعدشم شروع کردم به مشروب خوردن تقریبا هر شب با دوستایی که اهل مشروب بودن میرفتیم و مشروب میخوردیم. پدر و مادرم اینقدر بی مسئولیت بودن که تو چند سال نفهمیدن من هر شب مشروب میخورم!!
ادامه در پست بعدی ...

تناقض ظاهری میان آیات 190 و 193 سوره بقره

سلام
خداوند در آیه 190 سوره بقره میفرماید :

با کسانی که با شما جنگ میکنند در راه خدا بجنگید و تعدی مکنید.زیرا خدا تعدی کنندگان را دوست ندارد.

و در آیه 193 میفرماید :
با آنها بجنگید تا دیگر فتنه ای نباشد و دین تنها دین خدا شود.ولی اگر از آیین خویش دست برداشتند ، تجاوز جز بر ستمکاران روا نیست.

خدا در آیه 190 میفرماید تعدی نکنید و در آیه 193 می فرماید تجاوز جز بر ستمکاران روا نیست (میتونید تجاوز کنید).

یک شخضی قرآن و اسلام را قبول دارد و شیعه هم هست منتها اعتقاد دارد در قران تحریف وجود دارد و استنادش هم به این آیات هست.
لطفا یک جواب قانع کننده بگید.
میدونم که باطن کار یک چیز دیگست ، لطفا بگید دلیل این تناقض ظاهری چیه؟

با تشکر

تجاوز شوهر به همسر از نظر اسلام؟

به نام خدا
می دانید اگر مردی با زور حتی همراه با خشونت با جنس مخالفش رابطه جنسی خارج از چهار چوب شرع برقرار کند، این مرد مرتک عمل زشت "تجاوز به عنف" شده است!
عرف او را محکوم می کند
قانون و شرع عم برای این عمل زشت مجازات در نظر گرفته است!
اما همین موضوع در روابط جنسی زن و شوهر چه طور خواهد بود؟
فرض کنید دو نفر با هم عقد ازدواج بسته اند و مشکلی از این بابت وجود ندارد و البته زن و شوهر به حقوق و تکالیف خویش آشنا هستند
حال
(جدای از مسئله عذر شرعی)اگر زن در آن زمان تمایل به رابطه جنسی نداشته باشد
به نحوی باشد که حق همسرش را ضایع نکند
و شوهر هم بتواند تحمل کند
ولی شوهر از زور و قدرت خویش استفاده کند تا با او نزدیکی کند!یا وی را وادار به عمل یا نوعی از انتفاع جنسی کند که مورد تمایل همسرش نیست !

حال با توجه به مطلب فوق به این سوالات پاسخ دهید:

1) آیا تجاوز شوهر به همسر یا Marital Rape که در علم جرم شناسی مطرح است در اسلام مبنایی هم دارد؟
می دانیم پیامبر مهربانی ها هرگونه خشونت علیه همسر را نهی نکرده اند
مگر رسول خدا (ص) نفرمودند : أَ يضْرِبُ أَحَدُكمُ الْمَرْأَةَ ثُمَّ يظَلُّ مُعَانِقَهَا(1) ؟ چگونه شما مردان، همسرانتان را مي‌زنيد. سپس او را در آغوش مي‌گيريد و شرم نمي‌كنيد؟

2)آیا نمی توان با احادیثی چون،نفی خشونت علیه همسر،ملاعبه کردن،توجه به نیاز همسر و ......به این موضوع فکر کرد و آنان را مبنای فقهی برای تجاوز شوهر به همسر یا Marital Rape قرار داد؟

3)در صورت وقوع تجاوز شوهر به زن ، از نظر اسلام زن چه حقوقی دارد؟
آیا صرف آگاهی زن و شوهر نسبت به این احادیث کافی است؟

4)ضمانت اجرای تخلف از این احادیث (به غیر از جزای اخروی)چیست؟

پی نوشت:
1.الکافی،دارالکتب الاسلامیه،ج5،ص509.

بررسی متن منتسب شده به دکتر شریعتی علیه حکومت مذهبی

[B]

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله(ص)


[/B][B]السلام علیک یا امیرالمومنین (ع)

السلام علیکم یا اهل بیت نبوه (ع)

السلام علیک یا صاحب الزمان (عج)================================سلام

متن زیر به دکتر شریعتی منتسب و در فضای مجازی منتشر شده است:حکومت مذهبی چیست؟


حکومت مذهبی رژیمی است که در آن به جای رجال سیاسی، رجال مذهبی(روحانی) مقامات سیاسی و دولتی را اشغال می‌کنند، و به عبارت دیگر، حکومت مذهبی یعنی حکومت روحانیون بر ملت.
آثار طبیعی‌چنین حکومتی، یکی استبداد است، زیرا روحانی خود را جانشین خدا و مجری اوامر او در زمین می‌داند و در چنین صورتی مردم حق هیچ اظهارنظر و انتقاد و مخالفت با او را ندارند. یک زعیم روحانی خود را به خودی خود زعیم می‌داند، به اعتبار اینکه روحانی است و عالم دین، نه به اعتبار رأی و نظر و تصویب جمهور مردم، بنابر این یک حاکم غیرمسؤول است، و این مادر استبداد و دیکتاتور فردی است، و چون خود را سایه و نمایندۀ خدا می‌داند، بر جان و مال و ناموس همه مسلط است و در هیچ‌گونه ستم و تجاوزی تردید به خود راه نمی‌دهد، بلکه رضای خدا را در آن می‌پندارد.
گذشته از آن، برای مخالف، و برای پیروان مذاهب دیگر حق حیات نیز قائل نیست. آنها را مغضوب خدا، گمراه، نجس، و دشمن راه دین و حق می‌شمارد، و هرگونه ظلمی را نسبت به آنان عدل خدایی تلقی می‌کند..


مذهب علیه مذهب - مجموعه آثار ۲۲، صفحۀ ۱۹۷سوالات

1-آیا این متن واقعا منتسب به دکتر شریعتی هست؟ یا این که شایعه می باشد؟

2-لطفا متن را بصورت علمی نقد کنید

تشکر
[/B]

مردها باید از خانوم ها اجازه بگیرند!

[=&amp]با سلام

[/]


[=&amp]عقدِ ازدواجِ موقتی، بسته می شود.[/]

[=&amp]زن در این عقد، موارد استمتاع را محدود به یک مورد می کند.[/]
[=&amp]بعد از عقد، مرد ، استمتاع از مورد یا موارد دیگری را از زن اجازه می گیرد.[/]
[=&amp]آیا با اجازه دادن زن، استمتاع از آن موارد برای مرد جایز خواهد بود ؟[/]
[=&amp]آیا زن می تواند بگوید تنها یکبار این مورد یا مواردِ افزون را اجازه می دهد ؟ ( یعنی دفعات را زن تعیین کند. )[/]

[=&amp]آیا زن می تواند استمتاع از غیر از مورد اولی را مشروط به زمان اجازه ی خودش کند ؟ [/]
[=&amp]یعنی هر زمان اجازه داد، آن موارد افزون نیز، استفاده و استمتاع شود ؟ و با منعِ زن، آن موارد از استمتاع خارج شود ؟ [/]
[=&amp]( یعنی زمان شروع و پایان و مدتِ آن موارد افزوده شده به دست زن باشد )

[/]

[=&amp]با سپاس[/]

رابطه زوری با همسر

انجمن: 

سلام

آیا رابطه ی زوری با همسر مجاز است؟

مردی زنش را دوست دارد اما زن او را دوست ندارد و یا قصد سواستفاده دارد.
زن اجازه برقراری رابطه به شوهرش نمیدهد و ناشزه است.
مرد از طریق زبان و نصیحت و سایر راههای متصوره سعی کرده است تا همسرش را از حالت نشوز خارج کند اما افاقه نکرده است و
زن قانع نمیشود و تقاضای طلاق دارد و یا در عوض رابطه تقاضاها و شروط ناحق دارد و به نوعی قصد سواستفاده دارد و مرد زیر بار این شروط نمیرود.

سوال اول

دادگاه تشخیص داده است که زن هیچ دلیل قانونی بر نشوز ندارد.
آیا مردی که نمیخواهد زنش را طلاق بدهد شرعا مجاز است بدون رضایت همسرش با او رابطه داشته باشد؟ (رابطه زوری) یا باید تا آخر عمر رابطه ی زوری نداشته باشد؟

سوال دوم

حکم دادگاه ممکن است زمان زیادی طول بکشد مثلا شش ماه.
آیا در این مدت، مرد حق رابطه ی زوری دارد؟

ای غیرتی‌ها! کجایید؟

[="Arial"]سلام دوستان
چند روز پیش بود که خبر تلخی مبنی بر تجاوز و آزار و اذیت دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده توسط پلیس ملعون عربستان سعودی منتشر شد، حتی باورش سخت بود. ابتدا خبر رسمی نشده بود ولی رفته رفته معلوم شد خبر واقعیت داشته:Ghamgin:
از اون روز تا حالا حالم خیلی بده، همش تو فکر اون دو تا نوجوانم که الآن چه حالی دارند؟؟؟
به امیرالمؤمنین خبر دادند خلخال از پای زن یهودیه در آورده اند، حضرت فرمودند اگر کسی جان بدهد جا دارد اگر خبر این جنایت به آن حضرت میرسید، چه می‌فرمودند؟!
بیشتر از این زورم میاد که قرار نیست با اون دو نفر متجاوز برخوردی بشه! مگه با اون دیپلمات مست و قاتل که دو شهروند ما را زیر گرفت چه برخوردی کردند که حالا دلمون خوش باشه که با اونا برخورد میشه؟
به قول آیت الله مکارم به مسوولان خودمان عرض می کنیم که از این مساله ساده نگذرند و بنشینند فکر کنند تا کی باید عمره مستحب را برویم. نباید تن به هر اهانتی بدهیم تا بخواهیم مستحبی را به جای آوریم.
خوشحال میشم اگه دوستان نظر خودشون رو اعلام کنند.
[/]

شب یک طلبه با دختر فراری

شب طلبه جوانی به نام محمد باقر در اتاق خود در حوزه علمیه مشغول مطالعه بود به ناگاه دختری وارد اتاق او شد در را بست و با انگشت به طلبه بیچاره اشاره کرد که ساکت باشد. دختر گفت: شام چه داری؟ طلبه آنچه را که حاضر کرده بود آورد و سپس دختر در گوشه ای از اتاق خوابید و محمد به مطالعه خود ادامه داد.

از آن طرف چون این دختر فراری شاهزاده بود و بخاطر اختلاف با زنان دیگر از حرمسرا فرار کرده بود لذا شاه دستور داده بود تا افرادش شهر را بگردند ولی هر چه گشتند پیدایش نکردند.

صبح که دختر از خواب بیدار شد و از اتاق خارج شد ماموران شاهزاده خانم را همراه محمد باقر به نزد شاه بردند شاه عصبانی پرسید چرا شب به ما اطلاع ندادی و ... . محمد باقر گفت: شاهزاده تهدید کرد که اگر به کسی خبر دهم مرا به دست جلاد خواهد داد. شاه دستور داد که تحقیق شود که آیا این جوان خطائی کرده یا نه؟ و بعد از تحقیق از محمد باقر پرسید چطور توانستی در برابر نفست مقاومت نمائی؟ محمد باقر 10 انگشت خود را نشان داد و شاه دید که تمام انگشتانش سوخته و ... . لذا علت را پرسید طلبه گفت: چون او به خواب رفت نفس اماره مرا وسوسه می نمود هر بار که نفسم وسوسه می کرد یکی از انگشتان را بر روی شعله سوزان شمع می گذاشتم تا طعم آتش جهنم را بچشم و بالاخره از سر شب تا صبح بدین وسیله با نفس مبارزه کردم و به فضل خدا، شیطان نتوانست مرا از راه راست منحرف کند و ایمان و شخصیتم را بسوزاند.

شاه عباس از تقوا و پرهیز کاری او خوشش آمد و دستور داد همین شاهزاده را به عقد میر محمد باقر در آوردند و به او لقب میرداماد داد و امروزه تمام علم دوستان از وی به عظمت و نیکی یاد کرده و نام و یادش را گرامی می دارند. از مهمترین شاگران وی می توان به ملا صدرا اشاره نمود.

نفس اماره یکی از عواملی است که انسان را به ارتکاب گناه وسوسه می کند. قران کریم می فرماید: نفس اماره به سوی بدیها امر می کند مگر در مواردی که پروردگار رحم کند «سوره یوسف آیه 53» انسانهایی که در چنین مواردی به خدا پناه میبرند خداوند متعال آنها را از گزند نفس اماره حفط می کند و به جایگاه ارزشمندی می رساند.

منبع: کتاب آموزه های وحی در قصه های تربیتی، مولف عبدالکریم پاک نیا، انتشارات فرهنگ اهل بیت

آیا می توان در موارد خاص خودکشی کرد؟!!!

انجمن: 

[="Purple"]سلام دوستان
یه سواله که خیلی وقته ذهنمو مشغول کرده.:
اگه بخوان به یه خانمی تجاوز کنن، آیا اون خانم حق داره (قبل اینکه دست کثیف اون تجاوزگر بهش برسه)خودکشی کنه؟
من می گم باید حق این کارو داشته باشه. ولی مامانم می گه انسان در هیچ شرایطی حق نداره خودشو بکشه!!!:no:
آیا این کار حرامه؟نظر شما چیه:Gig:؟[/]

برچسب: