عمره

حج و کمک غیر مستقیم به آمریکا و اسرائیل

سلام

چند وقت پیش فتوای مراجعی در رابطه با کسب و کاری به چشمم خورد
در توجیه حرام بودن آن کسب و کار برخی از مراجع گفته بودند چون سرمایه در گردش این کسب و کار به اسراییل و بازار تسلیحات ممکن است کمک حال باشد ، در نتیجه آن کسب و کار حرام است.

در هفته گذشته خبری مبنی بر خرید چند صد میلیاردی اسلحه توسط عربستان از امریکا شنیده شد
باتوجه به اینکه یکی از محلهای درامد عربستان پول حج میباشد ، چرا مراجع ما حج را در مقطع فعلی حرام اعلام نمیکنند؟

ای غیرتی‌ها! کجایید؟

[="Arial"]سلام دوستان
چند روز پیش بود که خبر تلخی مبنی بر تجاوز و آزار و اذیت دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده توسط پلیس ملعون عربستان سعودی منتشر شد، حتی باورش سخت بود. ابتدا خبر رسمی نشده بود ولی رفته رفته معلوم شد خبر واقعیت داشته:Ghamgin:
از اون روز تا حالا حالم خیلی بده، همش تو فکر اون دو تا نوجوانم که الآن چه حالی دارند؟؟؟
به امیرالمؤمنین خبر دادند خلخال از پای زن یهودیه در آورده اند، حضرت فرمودند اگر کسی جان بدهد جا دارد اگر خبر این جنایت به آن حضرت میرسید، چه می‌فرمودند؟!
بیشتر از این زورم میاد که قرار نیست با اون دو نفر متجاوز برخوردی بشه! مگه با اون دیپلمات مست و قاتل که دو شهروند ما را زیر گرفت چه برخوردی کردند که حالا دلمون خوش باشه که با اونا برخورد میشه؟
به قول آیت الله مکارم به مسوولان خودمان عرض می کنیم که از این مساله ساده نگذرند و بنشینند فکر کنند تا کی باید عمره مستحب را برویم. نباید تن به هر اهانتی بدهیم تا بخواهیم مستحبی را به جای آوریم.
خوشحال میشم اگه دوستان نظر خودشون رو اعلام کنند.
[/]

حكم تشرف به حج با پارتي بازی

انجمن: 

این سوال یکی از دوستانم است لطفا راهنمایی فرمایید:
با عرض سلام.سوالی از خدمتتان داشتم
من و همسرم بوسیله ی پارتی بازی به عمره مشرف شدیم.بوسیله پارتی بازی با اینکه کارمند حج نبودیم با کاروان ویژه ی کارمندان حج که کاروانی ویژه بود و پول را بصورت تخفیف و قسطی دریافت میکرد به همین صورت مشرف شدیم.(ما صلاحیت استفاده از این تسهیلات را نداشتیم ولی با پارتی بازی این اتفاق افتاد) حال سوالم این است که آیا کیفیت حج ما خدشه دار شده؟ آیا این تاثیر در اجزای اعمالمان است؟یعنی من و همسرم حرام هم میشویم و از احرام خارج نمیشویم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.