مسیحی

راهنمایی برای اینکه دوستم مسیحی نشود

يه جواني گرايش به دين مسيحيت را دارد مي خوام راهنمايي اش بکنم نمي دانم چيکار بکنم؟

چرا مسیحی نشوم؟

سلام

من اسلام عزیز را خیلی دوست می دارم ولی امروز با کسی صحبت می کردم که واقعا اعصابم را خورد کرد ؟

و سوال او این بود که دلیل بر پیامبر بودن حضرت محمد صل الله علیه و آله چیست؟

من گفتم معجزات ؟او گفت چا ما نباید اون معجزات را ببینیم ؟تا حجت بر ما هم تمام شود/جوابی نداشتم
من گفتم خبر پیامبران گذشته ؟گفت کجا نوشته گفتم نقل کردند از کتابهای مسیحی یا یهودی /گفت کجاش؟/بازم موندم
گفت دلیل دیگت چی است ؟

هیچی نداشتم / گفت پس تو چطوری قبول کردی /موندم چی بگم گفتم برای من به همین مطالب ثابت است و پیامبر را خیلی دوست دارم حتی از عزیز ترین عزیزانم بیشتر و به او عشق می ورزم

ولی قبلم محکم است ولی یه خورده ذهنم مشغول شد /کمک می خواستم.

برچسب: 

انجیل بارنابا

دوستان از آنجایی که نسخه الکترونیک انجیل بارنابا به راحتی در دسترس نیست نسخه اندرویدی را در کافه بازار منتشر کردیم که میتونید استفاده کنید. اگر در این زمینه سوال و یا پیشنهادی هم دارید به دیده منت میگذاریم و همچنین اگر پیشنهادی برای ساخت برنامه های دینی که مورد نیاز هست

لینگ دانلود این انجیل : https://cafebazaar.ir/app/com.aradmobile.enjil/?l=fa

حضرت علی (ع) در بیان دانشمندان ادیان مختلف

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم


عرض سلام و ادب و احترام خدمت تمام دوستان گرامی


در این تاپیک قصد داریم جایگاه حضرت علی (ع) را از زبان اندیشمندان و علمای ادیان و مکاتب مختلف بیان کنیم.

با ما همراه باشید.


و من الله توفیق:Gol:.
[/]

ماجرای مسلمان و شیعه شدن یک بانو مسیحی اهل کشور روسیه در شاهین شهر!

width: 100%

[TR]
[TD="colspan: 2"]ماجرای مسلمان و شیعه شدن یک بانو مسیحی اهل کشور روسیه در شاهین شهر!
[TD="colspan: 2"][/TD]
[TD="colspan: 2"]
width: 100%

[TR]
خانم کاترینا دکتر دندان پزشک اهل کشور روسیه با ابراز عشق به اسلام و اهل البیت مسلمان شد و نام زیبای فاطیما را برای خود برگزید.

دیروز صبح 94/03/16 تماس تلفنی با دفتر امام جمعه شاهین شهر برقرار گردید و خواستار تعیین وقتی برای ملاقات با امام جمعه شدند وقتی دلیل ملاقات را جویا شدیم بیان کردند یک خانم دکتر اهل کشور روسیه میخواهد مسلمان شود و ما تصمیم گرفتیم برای انجام این امر به دفتر امام جمعه مراجعه کنیم. قرار ملاقات را برای امروز 03/17 تنظیم کردیم و مشتاقانه منتظر ایشان و همراهانشان بودیم، که ساعت10 صبح به دفتر امام جمعه مراجعه نمودند.

ابتدا صحبت و مشاوره های لازم با مشوران مذهبی و اعتقادی دفتر، حاج آقا هاشمی و حاج آقا حافظی برای اطلاع و اگاهی کامل به مسائل و احکام مربوط به دین اسلام و تشیع با ایشان انجام شد و سپس به محضر حاج آقا ملکیان رفتند.
با توجه به اینکه خانم کاترینا به زبان فارسی مسلط نبودند، حاج آقا ملکیان به وسیله آقای بریدی مترجم زبان انگلیسی با ایشان صحبت می کردند.
حاج آقا ملکیان ابتدا سوال فرمودند: شما به چه شکل با اسلام آشنا شدید؟ و چرا دین اسلام را انتخاب و چطور به آن یقین پیدا کردید؟
خانم کاترینا در جواب گفت: من دنبال یک احساس جدید در زندگیم بودم دنبال راه های زیادی رفتم و کتاب های مختلفی درباره ادیان و مذاهب مختلف خواندم ولی وقتی کتاب مقدس قرآن را به زبان روس خواندم شیفته مطالب و بیانات آن شدم و یک احساس متفاوتی نسبت به آن داشتم که دوماه مدام در اینترنت تحقیق کردم و مسلمان را از نزدیک ملاقات کردم و دیدم این فضا همان چیزی است که دنبالشم و این احساسات جدیدی بود که داشتم در زندگی شخصی خود تجربه میکردم که به همین دلایل دین اسلام را انتخاب کردم.
امام جمعه محترم فرمودند: با توجه به اینکه اسلام مذاهب و فرقه های مختلف دارد ایا شما از مذاهب مختلف مثلا شیعه، سنی و وهابیت اطلاع دارید یا فقط دانسته های شما محدود به اسلام هست؟
در جواب ایشان گفتند: من از شیعه و سنی اطلاع دارم و حتی 12 امام و اهل بیت را می شناسم و راجع به همه مسائل تحقیق کردم و میخواهم یک مسلمان شیعه باشم.

در این لحظه شهادتین توسط امام جمعه جاری شد و خانم کاترین آن را با همان لهجه روسی تکرار کرد اَشهدُ انْ لا اِلهَ الا الله به معنای «گواهی می‌دهم، خدایی جز خدای یگانه الله نیست. و

اَشهدُ انَّ محمّداً رسولُ الله به معنای «گواهی می‌دهم، همانا محمد پیامبر خداست.
حاج آقا ملکیان بیان داشتند شما الان مسلمان شدید و اگر میخواهید شیعه شوید باید یک شهادت دیگر جاری شود آیا راضی هستید به این امر؟ ایشان با خرسندی به این مسئله ابراز علاقه کردند و
سپس ادامه شهادتین نیز جاری شد و توسط خانم کاترین تکرار گردید: «اشْهَدُ انَّ عَلِیّاً وَلِیُّ اللّهِ» و اشْهَدُ انَّ ائمه المعصومین»
درادامه با توجه به علاقه خانم کاترین به نام زیبای فاطیما اسم ایشان نیز به فاطیما تغییر پیدا کرد که باعث خوشحالی زیاد وی گردید و از امام جمعه محترم با زبان فارسی تشکر کرد.
در پایان حاج آقا ملکیان هدیه ارزشمند یک جلد قرآن کریم و یک تابلو اسامی جلاله الله را به رسم یاد بود تقدیم ایشان کردند و در آن لحظه از خانم فاطیما خواستند قرآن را ببوسند که خانم فاطیما با بوسیدن قرآن اشک هایش جاری شد که این مسئله بیانگر علاقه زیادشان به اسلام و قرآن است.


[/TD]
[/TR]
[TD="colspan: 2"][/TD]
اخبار روابط عمومی دفترامام جمعه شاهین شهر
[/TD]

[/TD]
[/TR]
[TD]
[TD][/TD]

مدارای پیامبر(صلی الله علیه و آله)با اهل کتاب


پیامبر اعظم (ص) دارای روحیه لطیف و قلب مهربان و رئوف بود؛ لذا اصل رحمت و محبت را مبنای دعوت خویش قرار داد. راز موفقیت آن حضرت در تسخیر و تألیف قلبها نیز همین محبت و ملایمت فوق العاده ایشان است. پیامبر اعظم (ص) به شدت به مردم عشق می ورزید و آنها را دوست می داشت و برای هدایت بشر تلاش و دلسوزی می نمود. این تلاش مهربانانه رسول خدا به نحوی بود که قرآن کریم می فرماید:
فلعلّک باخعٌ نفسک علی ءاثارهم إن لم یؤمنوا بهذالحدیث أسفاً؛[1]شاید اگر به این سخن ایمان نیاوردند، خویشتن را به خاطر ایشان از اندوه هلاک بسازی.
اصل اولیه رفتار پیامبر اعظم (ص) این بود که با مخالفان همواره مدارا می کرد و با ملایمت آنها را به دین حق دعوت می نمود.

پیامبر اکرم (ص) در برخورد با اهل کتاب، که معمولاً این مواجهه پس از تشکیل حکومت اسلامی در مدینه صورت گرفت، نیز بسیار کوشید که براساس اصل مدارا و رحمت رفتار نماید و با گفت وگو و عهد و پیمان برای زندگی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر بکوشد. خداوند به پیامبر(ص)دستور می دهد که یهود و نصارا را در مسائلی که مورد توافق هر دو دسته و نیز اسلام است، به وحدت و همکاری دعوت کند: «قل یا اهل الکتاب تعالوا الی کلمة سواء بیننا و بینکم».[2]

با اینکه مقر حکومت اسلامی و اقتدار مسلمانان در مدینه بود و آن حضرت توانایی این را داشت که با اهل کتاب به شدت برخورد کند و آنان را مجبور به تبعیت از دین اسلام نماید؛ اما هیچ گاه پیامبر اسلام (ص) اهل کتاب را مجبور به پذیرش دین اسلام ننمود. آن حضرت با مسیحیان لطف و ملایمت می کرد و آنان را در گزینش و پیروی کردن دین اسلام و مسیحیت کاملاً آزاد گذاشته بود. با یهودیان نیز چنین رفتار نموده و در آغاز با آنان معاهده و پیمان بسته و آنها را در پیروی کردن دینشان آزاد گذاشته بود.
پیامبر اکرم (ص)برخوردهای گوناگونی با یهودیان داشت که از این میان، تنها جنگهای آن حضرت با بنی قینقاع، بنی نضیر، بنی قریظه و خیبر شهرت یافته است. لیکن درباره برخوردهای مسالمت آمیز رسول خدا (ص) با یهودیان کمتر سخن به میان آمده است. بنابراین شایسته است که برخوردهای مسالمت آمیز آن حضرت با یهود نیز مورد توجه و بررسی قرار بگیرد. برخی از مهم ترین برخوردهای مسالمت آمیز پیامبر (ص) با یهود، عبارت اند از:[3]

ادامه دارد...

چند سوال درباره هدیه کردن نماز

انجمن: 

سلام
امیدوارم حالتان خوب باشد
من چند سوال دارم


1 : اگر نمازم را به یک مسیحی هدیه کنم مشکلی ندارد؟ نماز باید مستحب باشد یا واجب هم مشکلی ندارد؟
2 : از شخصی شنیده اگر نماز را هدیه کنیم یک پنجم ( 20% ) ثواب نماز برای شخص است و 80% درصد برای ما , ایا میتوانم از خدا بخواهم کل ثواب برای او باشد؟ و ثوابی به من نرسد؟
3 : ایا شخص مسیحی ( انسان درستکار یا معمولی ) به جهنم میرود؟ , اگر بله مدت زیادی؟ ایا نماز خواندن برای او کمکی میکند که به جهنم نرود و یا کمتر بماند؟

واقعا ممنون میشوم پاسخ دهید
برچسب: 

علت نجس بودن مرتد در اسلام

با سلام
سوال من اینه که چرا اسلام مرتد را نجس میداند؟
به تازگی یکی از اقوام تازه مسیحی شده ی ما این سوال رو از من پرسید منم به دلیل ضعف اطلاعات نتونستم توجیهی براش بیارم.عاجزانه ازتون درخواست کمک و پاسخ دارم
یا حق

منابع در مورد مسیحیت ( راهنمایی )

سلام

دوستان و کارشناسان گرامی کتاب یا مقاله یا سایتی که در مورد مسیحیت باشه برام معرفی کنید یه تحقیقی دارم در مورد این دین می کنم واسه خودم .
البته در موردش کمی خوندم ولی هنوز نیاز دارم بیشتر بدونم و اینکه اناجیلشو چه طوری تهیه کنم هم بفرایید

در این زمینه هر بزرگواری اطلاعاتی داره ممنون می شم به بنده
دهد خیلی احتیاج دارم با تشکر