شهیده

مادر شهیدی که در سفر حج به آرزوی دیرینه شهادت رسید

انجمن: 

بسم الله الرحمن الرحیم

:Gol:شهیده زهرا صادق زادگان :Gol:

مادر شهیدی که در سفر حج به آرزوی دیرینه شهادت رسید


به گزارش زنان شهید به نقل از خبرگزاری بسیج: شهیده زهرا صادق زادگان تنها پسرش را در راه خدا تقدیم کرد و خودش در آخرین سفر به خانه خدا شهد شهادت را نوشید.


فرزند شهید زهرا صادق زادگان:

شهدا بهترین آهنگ و موسیقی اللهی را دریافت کردند و به شهد شیرین شهادت دست یافتند

حمیده مکاری فرزند شهید زهرا صادق زادگان گفت: شهدا بهترین آهنگ و موسیقی اللهی را دریافت کردند و به شهد شیرین شهادت دست یافتند.
به گزارش زنان شهید، حمیده مکاری فرزند شهیدزهرا صادق زادگان در گفتوگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری بسیج به بیان خاطرات از مادر شهید اش پرداخت.
وی گفت: مادر در خانواده کاملاً مذهبی در شهر قزوین بدنیا آمد پدربزرگ شهیده زهرا صادق زادگان از ذاکران اهل بیت:doa(5): بود و مادر بزرگ وی خانم پاک دامنی بود که در صحن و سرای امام حسین:doa(6): مدفون است و با پسر عمویش ازدواج کرد و حاصل این ازدواج یک پسر و دو دختر است.

فرزند شهید زهرا صادق زادگان تصریح کرد: شرکت منظم در جلسات قرآن کریم نامه های از برنامه های دائمی ایشان بود.
مکاری تاکید کرد: مدیریت و کارایی را از جمله ویژگی های بارز مادر می داند که شاید این به دلیل آن بود فرزند ارشد خانواده بود.
وی اذعان داشت: هیچ وقت نشد که مادر نماز را در درون خانه بخواند و همیشه حضور فعال در صفوف نماز جماعت داشت.
فرزند شهید صادق زادگان از مادر بعنوان دوستی صمیمی یاد می کند و می گوید: تمام مسائل خود را همواره با او در میان می نهادیم و او انسانی مهربان، با تلاش و دارای اندیشه ای ژرف بود.
مکاری با اشاره به فرمایش امام خمینی:doa(2): مبنی بر اینکه ای مردم فرزندان خود را به جبهه بفرستید تشریح کرد: مادر ارادت خاصی به امام خمینی:doa(2): داشت و ایشان را نائب بر حق امام زمان:doa(3): می دانست و همواره به سخنرانی ها و پیام های ایشان جان و دل فرا می داد زمانی که امام سخنرانی فرمودند بعد از سخنرانی امام، علی تنها فرزند پسری خود را به جبهه فرستاد.

وی ادامه داد: یک شب علی قبل از شهادتش با خانه تماس گرفت و پدر تلفن را برداشت و از علی خواست که به خانه بیاید و علی خطاب به پدر گفت: شما دوست دارید که دشمن تا در خانه بیاید در ضمن شهادت سعادتی است که قسمت هر کس نخواهد شد و با این حرف علی او آرام گرفت.
فرزند شهیده تشریح کرد: یک شب مادر خواب می بیند که علی زخمی شده است و او دعا می کند که یا سلامتی به فرزندش برگردد یا شهید شود زمانی که مادر از خواب بیدار می شود خبر شهادت علی را به او می دهند و او شکرگزار خدا بود و اعتقاد راسخ داشت.
مکاری به بیان خاطره ای دیدار با امام خمینی:doa(2): اشاره کرد و خاطر نشان کرد: زمانی که ما برای دیدار با امام حرکت کردیم مادر به دلیل کسالتی که داشتند نتوانستند بیایند و خطاب به امام نامه ای نوشتند و آن را به من دادند تا به امام تحویل بدهم در میان راه نامه را من باز کردم مادر درآن نوشته بود: امام عزیزم علی تنها فرزند پسری ام بود که ب دستور شما به جبهه فرستادم و به شهادت رسید شیرینی داشت که ای کاش چندین پسر داشتم و تمام آنها در راه خدا به شهادت می رسیدند مبادا از این شهادت ناراحت باشی.

وی اخلاص را از ویژگی های لاینفک مادر می داند و می گوید: در تمام دوران حیات بدون چشم داشتی در راه خدا فعالیت مثمرالاثر داشت.

فرزند شهیده صادق زادگان تشریح کرد: مادر در غروب شب قدری مادرم از مادربزرگم میخواهد برایش دعا کند تا به شهادت برسد مادر بزرگ می گوید: مادر شهید بودن کمتر از شهادت نیست ولی با اصرار دخترش مواجه می شود و می گوید خداوندا هر چه به او بده.

شهیده فاطمه ترکان

انجمن: 

بسم الله الرحمن الرحیم

:Gol:شهیده فاطمه ترکان :Gol:

توبا تمام غزلهای من غریبه شدی
توبا هجوم نفس های من غریبه شدی
شکست حرمت آئینه بانگاه غروب
توبانگاه غزلخوان من غریبه شدی
چه سخت میگذرد روزهای بی لبخند
تو با طراوت چشمان من غریبه شدی
چه حیف از همه روزهای دلتنگی
توبا نوای دل تنگ من غریبه شدی
من به یاس حضور آبی تو ، شعر های نگفته ای دارم
هر شبی تا سحر زداغ غمت، چشمهای نخفته ای دارم
باز این بیت آخر ومن ، زیر باران مصرعی تازه
دوست می دارمت فرشته من ، خارج از حد و مرز و اندازه

آسمان روی زمین دنبال تکیه های گمشده اش می گردد .
شاید دلمان از آسمان بگیرد که عزیزانمان را به آغوش می کشد اما برای ستاره ها جائی بالاتر از آسمان نیست.

شهیده طیبه واعظی

انجمن: 

بسم الله الرحمن الرحیم

:Gol:شهیده طیبه واعظی :Gol:طیبه واعظی دهنوی در سال 1337 در یکی از روستاهای اصفهان متولد شد. او در خانواده ای مذهبی و فقیر رشد کرد و به همین علت خیلی زود با درد و رنج مردم مستضعف آشنا شد. در سن 7 سالگی خواندن قرآن را در خانه پدرش آموخت. در سال 1350 طیبه با پسر خاله مجاهدش ابراهیم جعفریان ازدواج نمود، و این نقطه عطفی در زندگی او بود و همین ازدواج بود که مسیر زندگی او را به طور کلی دگرگون ساخت و او را وارد مرحله ای نوین نمود. طیبه با کمک شوهرش به مطالعه عمیق کتب مذهبی و آگاه کننده و تفسیر قرآن پرداخت و چون ابراهیم همان صداقت و ایمانی را که لازمه یک فرد مبارز است در وجود طیبه یافت او را در جریان مبارزات تشکیلاتی قرار داد و طیبه به عضویت گروه مهدیون در آمد.
به خاطر مبارزه با شاه و تحت تعقیب بودن شوهرش از سال 1354 به زندگی مخفی روی آورد، ولی در نهایت در 30 فرودین 1356 پس از دستگیری شوهرش، دستگیر شد و خواهر شوهرش، فاطمه جعفریان که او هم مبارز بود در این روز کشته شد.
در سال 1354 به علت تعقیب ساواک با اتفاق همسر و کودک شیرخواره اش زندگی مخفی را انتخاب نمودند.
روز سی ام فروردین 56، در پی دستگیری یکی از اعضای گروه در تبریز، یکی از گشت های بازرسی به ابراهیم مشکوک شد و او را دستگیر کرد. در بازرسی بدنی او اجاره خانه ی منزل تبریز را پیدا نمودند و خانه تحت‌نظر قرار می‌گیرد.
طبق قرار قبلی که ابراهیم و طیبه داشتند اگر ابراهیم دیر به خانه می آمد، طیبه می بایست اسناد و مدارک را می سوزاند و خانه را ترک می کرد. طیبه همین کار را انجام داد، غافل از آنکه خانه زیر نظر است.
صبح بر سر قرار با برادرش مرتضی می رود، غافل از آنکه مأموران در پی او هستند. در قرار با مرتضی ماجرای نیامدن ابراهیم را می گوید و بدین ترتیب، مرتضی هم شناسایی می‌شود. سپس به خانه باز می گردد تا خانه را از نارنجک و اسلحه پاکسازی کند غافل از اینکه ساواک منتظر اوست.
طیبه پس از اتمام فشنگ هایش به همراه فرزند چهار ماهه اش مهدی دستگیر می شود و با دستگیری طیبه، مرتضی که از دور شاهد ماجرا بود در دفاع از طیبه به مأموران شلیک می کند و در درگیری به شهادت می رسد. از خانه طیبه برگه اجاره خانه مرتضی را پیدا می کنند و به خانه آنها می روند. فاطمه جعفریان همسر مرتضی حدود سه ساعت مقاومت کرد اما او نیز به شهادت رسید.
وقتی ساواک طیبه را دستگیر و به دست هایش دستبند زده بودند، گفته بود: مرا بکشید ولی چادرم را برندارید.
طیبه، ابراهیم و پسرشان محمدمهدی را پس از دو چند روز شکنجه از تبریز به کمیته تهران منتقل می کنند و یک ماه تمام آنها را زیر سخت ترین شکنجه ها قرار می دهند و سرانجام در سوم خرداد 56 زیر شکنجه به شهادت می رسند.
روز سوم اردیبهشت روزنامه ها خبر شهادت فاطمه و مرتضی را نوشتند ولی دیگر از ابراهیم خبری نشد و بعد از پیروزی انقلاب خانواده از عروج او و طیبه با خبر شدند.
محمدمهدی فرزند خردسال آنها توسط ساواک به پرورشگاهی سپرده شد و گفته بودند که پدر و مادر این کودک بر اثر اعتیاد فراوان از دنیا رفته اند و برای اینکه کسی او را نشناسد، نام او را شهرام گذاشته بودند. دو سال بعد فرزند آنها با پیگیری های فراوان در پرورشگاه پیدا شده و به آغوش خانواده باز می گردد.شهدای شاخص سال 94 + زندگینامه

بسم الله الرحمن الرحیم

:Gol:شهیدان شاخص سال 94 :Gol:

[=Tahoma, Geneva, sans-serif]سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با پایگاه اینترنتی بسیج گفت: طبق سنت زیبای سال های اخیر، شهدای سال سازمان بسیج مستضعفین با پیشنهاد استان ها و اقشار تخصصی و تصویب شورای شهادت سازمان بسیج، از میان شهدای برجسته ولی گمنام انقلاب و دفاع مقدس که خالقان حماسه های بزرگی بوده اند ولی کمتر شناخته شده اند، انتخاب و معرفی می شوند.

[/]

[=Tahoma, Geneva, sans-serif][/]
[=Tahoma, Geneva, sans-serif] [/][=Tahoma, Geneva, sans-serif]
سردار نقدی با تاکید بر اینکه تمامی برنامه های سال 94 بسیج به نام و یاد این شهدا برگزار می شود، اظهار داشت: در طول چند سال اخیر که این رسم اجرایی شده است، برکات فراوانی را در برنامه های بسیج شاهد بوده ایم چراکه احیاگر راه و رسم شهادت است و نسل جوان را با اسطوره های بزرگ حماسه ساز آشنا می کند و آنها را برای فداکاری و از خود گذشتگی آماده تر می سازد.
وی معرفی کامل این شهدا به عموم جوانان و ملت شهیدپرور ایران را از اهداف معرفی شهدای شاخص در هر سال دانسته و تاکید کرد: جوانان و مردم عزیز در طول یک سال با سیره و ویژگی های این شهدا آشنا شده و ضمن انس بیشتر با شهدا، سعی در الگوپذیری از ایشان می کنند.
رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اثرپذیری بسیجیان از این شهدا در تمامی برنامه های فرهنگی، نظامی، اجتماعی، سازندگی، راهیان نور و... بسیج، تصریح کرد: هرساله از سوی اقشار تخصصی بسیج نیز شهدایی معرفی می شوند تا برای هر قشر نیز شهیدی برگزیده ی از همان قشر، بعنوان الگو وجود داشته باشد و الگوهای رفتاری تخصصی هر قشر را سامان دهد.


وی با معرفی شهیدان "نادر مهدوی" و "طیبه واعظی" بعنوان شهدای سال 94 ابراز داشت: امیدواریم یاد و نام این شهدا منشاء نورافشانی در میان برنامه‌های بسیج در سطح کشور و جهان اسلام باشد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج ادامه داد: افتخار داریم سال 94 در بسیج به نام "شهید طیبه واعظی" شیرزنی از خمینی شهر اصفهان نام گذاری شده است و ان شاء الله خواهیم توانست این شهید قهرمان را که همراه با همسر و دیگر اعضای خانواده، برای روشنگری و مبارزه با ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی و برقراری حکومت اسلامی در زیر شکنجه های رژیم شاه جانش را تقدیم کرد بهتر بشناسیم. و جا دارد پژواک فریاد تاریخی این شهید که هنگام دستگیری با تن مجروح خطاب به ماموران ساواک فریاد زد "مرا بکشید ولی چادرم را برندارید" در فضای کشور طنین انداز شود.

وی "شهید نادر مهدوی" را از سرداران مبارزه با آمریکا خوانده و بیان کرد: شهید نادر مهدوی از غیورمردان بوشهری است که به عنوان بنیان گذار و فرمانده ناوگروه رزمی ذوالفقار در خلیج فارس، با انجام عملیات گسترده علیه ناوهای آمریکایی، طرح آمریکا برای اسکورت ایمن ناوگان نفتی حامیان صدام را به شکست کشاند و با همان قایق های کوچک ماهیگیری پیروزی های درخشانی را علیه ناوگان جنگی آمریکا در دفاع مقدس برای ملت ایران رقم زد.

سردار نقدی عملیات علیه ناوهای جنگی که محافظ نفتکش بریجتون بودند را از حماسه های شهید مهدوی دانسته و تاکید کرد: این شهید عزیز در ادامه اقدامات بی نظیر خود در دفاع مقدس، از محورهای اصلی نبردهای دریایی با آمریکا در خلیج فارس بود و بعنوان یکی از اصلی ترین مبارزان ایرانی در خلیج فارس شناخته شده و آمریکایی ها از او وحشت داشتند؛ وی در آخرین ماموریت خود پس از مقاومت جانانه در برابر بالگردهای آمریکایی و ساقط کردن یکی از آنها، به شدت مجروح و به دست مزدوران آمریکایی اسیر شده و به روی ناو آمریکایی منتقل گردید. آمریکایی ها که کینه عمیقی از وی داشتند به پیکر نیمه جان او هم رحم نکردند و با شکنجه های قرون وسطایی او را به شهادت رساندند.
وی وحشت و ترس ناوهای آمریکایی از عملیات شهادت طلبانه جوانان ایرانی با قایق های ماهی گیری در خلیج فارس را یادآور شده و افزود: امروز نیز جوانان ایران اسلامی که به الگویی برای جوانان و آزادیخواهان سراسر دنیا در مبارزه با استکبار تبدیل شده اند، با تاسی از این شهید حماسه ساز، برای مبارزه با استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی آماده اند و اگر فرمان جهاد از سوی امام خامنه ای عزیز صادر شود، همراه با جوانان کشورهای مسلمان و آزادی خواه، در این راه جانفشانی می کنند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین در پایان گفتگوی خود با پایگاه اینترنتی بسیج تاکید کرد: ان شاء الله بسیجیان جهان اسلام با الگوپذیری از شهیدان "نادر مهدوی" و "طیبه واعظی"، بیش از پیش برای روشنگری علیه استکبار جهانی و حفظ و گسترش آرمان های انقلاب اسلامی آماده می شوند و ظرفیت های خود را برای نابودی رژیم کودک کش اسرائیل و آزادی بیت المقدس افزایش خواهند داد.

[/]

فرشته های آسمانی ***خاطراتی از لحظات شهادت بانوان شهیده***

بسم الله الرحمن الرحیم

:parandeh:خاطراتی از لحظات

شهادت بانوان شهیده :parandeh:

خواندن و دیدن واژه ها و جملاتی که مادران و دختران این آب و خاک قبل از چشیدن شربت شهادت روی کاغذ آورده اند، انسان را بیش از پیش متوجه کوچک بودن این دنیا می کند. کاش ما هم به پرواز در می آمدیم و این کوچکی را از اوج به نظاره می نشستیم.مسـتند بـالاتـر از ابـرهـا :.:. شهـیده مـریم فـرهانیـان .:.:

انجمن: 

اين فيلم كه محصول مشترك انجمن سينماي انقلاب و دفاع مفدس در بنياد فرهنگي روايت و كشور اكراين است. داستان دختري اكرايني است كه پس از ۳۰ سال به ايران مي‌آيد تا به ابعاد جديدي از زندگاني زني [مريم فرهانيان] كه زندگي‌اش را مديون وي است، آشنا شود.

اين فيلم ۷۰ دقيقه‌اي به كارگرداني الياس بابا اف توليد شده و بخشي از كار در اكراين فيلمبرداري شده است

مستند داستاني «بالاتر از ابرها»در شهریور سال 91 در آستانه هفته دفاع مقدس و همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه و روز ملي دختران از شبکه مستند سیما پخش شد .

شهیده مریم فرهانیان. اهل آبادان بود؛ روز بیست و چهارم دی ماه سال ۱۳۴۲ به دنیا آمد. مریم سرگرم زندگی بود که یک باره رژیم بعث عراق به ایران حمله کرد و او به ناچار در سنین نوجوانی و جوانی به یاری مجروحان جنگ شتافت و شبانه روز در بیمارستان فعالیت می کرد و سپس از طریق نیاد شهید به یاری خانواده های شهدا پرداخت. سرانجام نیز در سنّ ۲۱ سالگی، در مردادماه ۶۳ بر اثر اصابت ترکش خمپاره در راه گلستان شهدا، شهید شد.


قسمت اول

[FLV]http://hw6.asset.aparat.com/aparat-video/44b3f04f4d8da8869f24adc371e77e97940280.mp4[/FLV]

دانلود

~•❀ چادرهای سرخ ❀•~ خاطراتی کوتاه از بانوان شهیده

بسم الله الرحمن الرحیم

چادرهای سرخ
خاطراتی کوتاه از بانوان شهیده

ملتی که بانوانش در صف مقدم برای پیشبرد مقاصد اسلامی هست ؛ آسیب نخواهد دید ، ملتی که [ بانوانش ] در میدان های جنگ با ابرقدرت ها و با مواجه شدن با قوای شیطانی قبل از مردها در این میدان ها حاضر شده اند پیروز خواهد شد . ملتی که شهید در راه اسلام ، هم از بانوان دارد و هم از مرد ها و شهادت را هم بانوان طلب میکنند و هم مردها ، آسیب نخواهد دید ...

صحیفه امام ، ج 13 ، ص 129

گردآوری : خانم ف.ص. فلاح زاده (صبر)