چادر

میخوام چادر بپوشم اما میترسم پشیمون بشم و مسخرم کنن

انجمن: 
توروخدا کمکم کنین من خیلی دوست دارم که با حجاب باشم و چادر بپوشم حتی رفتم چادر هم خریدم حتی خانواده همسرمم چادری هستن و واقعا آدمای با دینی هستن همسرمم دوست داره حجابم کامل باشه اما من از اینکه یه دفعه پشیمون بشم و نخوام چادر بپوشم و خسته بشم و اینکه دختردایی و فامیل هام که هیچ کدوم حجاب درستی ندارند مسخرم کنن واقعا میترسم دلم میخواد یکی انقدر قشنگ راهنماییم کنه که اصلا ترسی از چیزی نداشته باشم و با خیال راحت چادر بپوشم و آرامش داشته باشم من حتی در دوران راهنماییم یعنی ۵ یا ۶ سال پیش چادر میپوشیدم عضو بسیج مسجد محله بودم اما یه سری دوست پیدا کردم که متاسفانه کاملا عوض شدم الان همسرم میگه من نمیخوام چیزیو بهت اجبار کنم هرچی بهش میگم تو مجبورم کن تا بپوشم میگه نمیخوام چیزیو با اجبار قبول کنی میگه دوست دارم خودت با انتخاب خودت چادر بپوشیو حجابت کامل باشه اما چند جا هم خوندم نوشته بودن که با کمی موی سر بیرون بودن آدم گناه نمیکنه این درسته؟؟! پوشیدن روسری رنگی زیر چادر اشکال دارد و گناه می کنیم؟
برچسب: 

مادرم با چادر پوشیدن من کاملا مخالف است!

سلام. من پوشیدن چادر را خیلی دوست دارم.چون وقتی چادر میپوشم احساس امنیت میکنم و چادر رو بهترین پوشش میدونم اما مادرم کاملا مخالف هست.من در خانواده ای بزرگ شده ام که به حجاب خیلی اهمیت داده نشده از قضا من حجاب رو دوست دارم و با مخالفت های شدیدخانواده رو به روشدم. هروقت موضوع پوشیدن چادر رو مطرح میکنم دلیل های تکراری میشووم مثل: 1.تو این سن باید خوش تیپ باشی و به خودت برسی. 2.حداقل از دوستات یاد بگیر که چجوری میرن بیرون. 3.کسی که تو این سن چادر بپوشه امل هست. 4.همه دارن چادر رو درمیارن تو میخوای بپوشی؟ و...... من هرچقدر هم دربرابر این حرف ها مقاومت کنم و دلیل های قانع کننده بیارم بازم بی نتیجه هست. لطفا یک راه پیشنهاد بدید تا من بتونم جوری که دوست دارم لباس بپوشم.

تذکر به چادری های آرایش کرده

انجمن: 

<p>سلام خدمت همه. بنده میخواستم نظر شما رو راجع به موضوعی بدونم.</p>

<p>جدیدا یه گروه تاسیس کردیم که توی اون به خانمهای محجبه اما ارایش کرده ای&nbsp;که توی اینستاگرام عکس هاشونو به راحتی منتشر میکنن تذکر میدیم. منتها خیلی نتیجه نداد.</p>

<p>یک سری پیج هم دیدم که عکس های این خانمها رو پست میکنن.و هر چی تذکر میدیم که به چادر بی حرمتی نکنین گوش نمیدن.</p>

<p>میخواستیم این پیج ها رو ریپورت کنیم و به فتا اطلاع بدیم. منتها یه فکری ذهنمو درگیر کرد. اینکه شاید یه نفر با دیدن اون عکس ها محجبه بشه. ولی ارایش هم کنه. باز بهتر از زمانی بود که هم ارایش میکرد و هم لباس نامناسب میپوشید.</p>

<p>میخواستم نظرتونو بگید که ما جلوی این پیچ ها رو بگیریم یا نه.</p>

اگر بتوان مقدار واجب حجاب رو بدون چادر رعایت نمود، چه نیازی به چادر است؟

با سلام  می خواستم جواب این سوال رو بدونم که در رساله گفته شده که بجز گردی صورت و دست از مچ به پایین باید پوشیده شود. حال چه علتی می تواند وجود داشته باشد که اگر این شرط برقرار بود با هم چادر استفاده شود ؟ اگر داشتن چادر نیاز بود چرا در رساله آن را واجب دانسته نشده؟

با اون چادری هایی که تبرج میکنن چکار باید کرد؟

سلام.
با توجه به اینکه اخیرا استفاده از فضای مجازی توسط همه ما خیلی زیاد شده،

و از برنامه هایی مثل اینستاگرام و... زیاد استفاده و فعالیت میکنیم بنا به دلایل زیاد،

در این فضا اخیرا زیاد مواجه میشیم با خانمهایی که ظاهرا چادری هستند و خودشون رو چادری و مذهبی معرفی میکنن ولی با گذاشتن مکرر عکسهایی از خودشون با چادر در حالیکه آرایش کردن، یا با ژستها و حالات جلب توجه کننده، یا با حرفها و پستها و استوری و مطالب به شدت توجه و دلبری و جلب توجه میکنند.

۱- سوال اولم : آیا از کنار چنین مواردی رد بشیم و چیزی نگیم؟

یا بگذاریم به این رفتارها ادامه بدن و باعث جلب توجه خیلی از جوونها بشن و یا دید عموم رو نسبت به چادریها و مذهبی ها منفی کنن؟

۲- سوال دومم: اگر بخواهیم مانع چنین رفتارهایی در اونها بشیم چه کنیم؟ اگر بهشون بگیم اینکار باعث جلب توجهه و گناهه که معمولا جواب هایی میدن که از بیحجاب ها و غیرمذهبی ها بدتره... مثلا میگن:
* مجبورت که نکردن بیای پیج منو ببینی نمیخوای آنفالو کن
* پیج خودمه هر عکسی دلم بخواد از خودم میگذارم
* به شما ارتباطی نداره از شما نظر نخواستم

سوالاتی در مورد حجاب اجباری

انجمن: 

یکی از عللی که برای حجاب اجباری میاورند جلوگیری از فساد و بی بند و باری در جامعه هست اما در جامعه اسلامی مثلا در زمان امام علی کنیزان در سطح جامعه بدون حجاب رفت و آمد میکردند و آنها از حجاب معاف بودند در حالی که بعضا برخی از کنیزان از برخی زنان آزاد جذاب تر بوده اند. به نظر من یکی از دلایلی که نشان میدهد در جوامع اسلامی حجاب اجباری نبوده همین است چرا که اگر بگوییم حجاب به دلیل امنیت جنسی جامعه اجباری بوده پس چرا کنیزان بدون حجاب بوده اند؟ موافقان حجاب اجباری چگونه این مسئله را توجیه میکنند؟

الان در قوانین جمهوری اسلامی آمده است رعایت نکردن حجاب در معابر عمومی موجب حکم 72 ضربه شلاق است. برای بد حجابی هم جریمه نقدی در نظر گرفته اند. میخواستم بدانم پشتوانه این احکام چیست؟ آیات و روایاتی داریم که حدی را برای بی حجابی یا رعایت نکردن صحیح حجاب در نظر گرفته باشند؟

حجاب یا چادر؟؟؟؟؟؟؟؟

انجمن: 

چرا همه چادرو با حجاب اشتباه میگیرن خدا نگفته که چادر بپوشین گفته چادر بهترین حجابه من مجبور به انتخاب بهترین ها نیستم چرا پس مجبور به انتخابشم!!!!چادر چی داره مگه که مانتو و شلوار ساده نداره!!!!!!!!چرا باچارد میرم بیرون باید متلک بشنوم مگه چارد واسه محافظت از من نیس؟؟؟؟یکی اینجا به من کمک کنه!!!!

تعادل یا تعصب ؛ حجاب یا چادر ؛ آیا مذهبی ها با مانتو مشکل دارند؟

انجمن: 

سلام

در سالهای 85-90 که میخواستم لباس بخرم ، مانتو ها جذب بودند و کلا جذب و کوتاه مد بود ،
چقدر باید ازین مغازه به اون مغازه میگشتیم که مانتوی شیک و با حجاب پیدا کنیم ..
نهایتا تصمیم گرفتم به جای مشقت اونطوری چادری بشم ،
چادری شدم به معنای حجاب ، نه سلیقه و نه تعصب
و اعتقاد هم داشتم که باید حرمت نگه داشت (حجاب باطنی توام با حجاب ظاهری ) چون به اسم یه متدین و متعصب به حجاب ، به چادری ها نگه میشه
و با توجه به شرایط جامعه محجبه ها خیلی زیر ذره بین هستن و.. .

بعد از چند ترم از دانشگاهم رفتم سرکار ، دانشگاه تموم شد و کار بیشتر شد متروی 8صبح تهران
لای در مترو میرفتم سرکار لای در مترو هم برمیگشتم خونه ، چادرم رو در ایستگاههای شلوغ از زیر بغل ملت میکشیدم بیرون
چروک میشد و نخ کش
بعدها در مترو تا میکردم و مینداختم داخل یه کیسه بعد از پیاده شدن سوار میکردم
یعنی برای خط عوض کردن و هر پیاده و سوار شدنی داستان داشتم

بعدش مانتوهای گشاد مد شد که میشد جلوش رو که بازه خودمون دکمه فشاری بزنیم باز نشه و
خدا رو شکر روسری های خیلی بزرگ و زیبا توی مغازه ها پیدا شد .
میشد به راحتی حجاب کرد بدون چادر .

اما گاهی در مترو و خیابان و عمومی ، میپرسیدن لباستون رو از کجا خریدید !!
و آشنایی با یک آقای خواستگار مذهبی که آرزوش رو داشتم و بحث ما در حوزه حجاب و اینکه گفتن حجاب شما پنجاه پنجاه است
( اون وصلت به دلیل دیگه ای نشد و در کل با حجاب من مشکلی نداشتن چون من با چادر مشکلی ندارم )
باعث شد بیشتر مطالعه کنم :

وضع فعلی حجاب در کشور؛ حجاب اجباری و آثار آن

انجمن: 

با سلام
در اسلام برای حجاب محاسن زیادی بر شمرده شده اما وقتی به جامعه امروز خودمان که حجاب در آن اجباریست نگاه می کنیم می بینیم در رابطه با حجاب این اجبار در حجاب نه تنها مشکلی را در جامعه حل نکرده بلکه بمیزان مشکلات نیز افزوده شده، مقایسه آماری جرایمی که به حجاب یا بی حجابی ربط پیدا میکند در قبل و بعد از انقلاب خود گواه این مطلب است یا مقایسه خودمان با کشورهای غربی اگر از تمام کسانیکه در غرب و در میان غربیان زندگی کرده اند سوال شود که آیا غربیان نسبت به ما از انسانیت و صداقت و نوعدوستی و کمک به دیگران دورتر هستند پاسخشان منفی است اما در خصوص عفت و پاکدامنی ما از آنها جلوتریم که این هم یک مسئله فرهنگی است و ربطی به حجاب ندارد دلیلش هم این است که در قبل از انقلاب که حجاب اجباری در کار نبود باز هم ما از غربیان از لحاظ عفت و پاکدامنی جلوتر بودیم و چه بسا از وضع کنونی جامعه امروز خودمان هم جلوتر بودیم و در انتها آیا اجباری شدن حجاب درست است و مطابق خواست اسلام است و اصولا حجاب که یک امر اخلاقی است چگونه اجباری میشود مانند آنکه بگوییم راستگویی و دروغ نگفتن از فردا در جامعه اجباریست این چقدر میتواند موفق باشد و طرح اجباری بودن حجاب چقدر موفق بوده چون در همین کشور امارات مقایسه یک دوره ده ساله با هم نشان میدهد که درین دوره باحجابی خانمها رشد قابل ملاحظه ای داشته و این در کشوری است که مسلمان است اما حجاب اجباری نیست، بالاخره کدام درست است اجباری یا اختیاری و کدام مطابق خواست اسلام است و آیا اجباری بودن حجاب در کشور ما که نتایج منفی هم داشته درست است اگر بله چرا جواب نمیدهد و اگر نه چرا ادامه این وضع؟
با پوزش از توضیح طولانی

آیا چادر در کشورهای اروپایی، لباس شهرت محسوب می شود؟

با سلام خدمت کارشناس محترم و اعضای محترم سایت
پیشتر تایپیکی مشابه موضوع بنده وجود داشت اما متاسفانه پاسخگوی سوال من نبود و جواب کارشناسانه در آن ندیدم و بیشتر اعضای محترم نظرات شخصی خود را گذاشته بودن.

سوال من این هست که آیا چادر در کشورهای اروپایی (نه آسیایی مثل ترکیه مالزی...) لباس شهرت محسوب میشود؟
بنده از افراد ساکن اروپا که بسیار هم پایبند اعتقادات هستند اما چادر سر نمیکنند پرسیدم و جوابشون این بود که اگر چادر بپوشیم اینقدر همه نگاهمون میکنند که در عذابیم و لباس شهرت محسوب میشود.

آیا پوشیدن چادر وقتی باعث نگاه و جلب توجه افراد خارجی شود میتواند دلیل برای نپوشیدن باشد؟

اگر حجاب کامل فقط مطرح است (مانتو گشاد و روسری بلند داشتن) چرا پس در ایران همان بزرگواران چادر سر میکنن؟ اما در اروپا سر نمیکنند؟

بنده در ایران چادر سر میکنم اما واقعا نمیدانم در اروپا چه حجابی داشته باشم که کامل باشد. از سویی وقتی به مانتو گشاد فکر میکنم با خودم میگم چطور تو ایران حاضر نیستی با اون مانتو جلو نامحرم ظاهر بشی؟ مگرهر مردی نامحرم نیست؟ اینحا و اونجا ندارد!

لطفا راهنمایی بفرمایید@};-

برچسب: