خواهران

آغاز پذیرش سراسری حوزه های علمیه خواهران

بسم الله الرحمن الرحیم

ثبت ­نام از داوطلبان تحصیل در حوزه های علمیه خواهران برای سال تحصيلي 97-96 از تاریخ پانزدهم بهمن 95 از طریق وبگاه www.whc.irو مدارس علمیه سراسر کشور انجام می­شود.

جهت دریافت دفترچه راهنمای پذیرش و نحوه ثبت نام از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

دفترچه راهنمای پذیرش مقطع عمومی - سطح دو ویژه داوطلبان سیکل، دیپلم و بالاتر

دفترچه راهنمای پذیرش مقطع عالی - سطح سه ویژه دارندگان مدرک سطح دو حوزه های علمیه

دفترچه راهنمای پذیرش مقطع تخصصی - سطح چهار ویژه دارندگان مدرک سطح سه حوزه های علمیه

دفترچه راهنمای دوره بازپذیری مقطع عمومی - سطح دو ویژه طلاب مدارس تابعه مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران

~•❀ چادرهای سرخ ❀•~ خاطراتی کوتاه از بانوان شهیده

بسم الله الرحمن الرحیم

چادرهای سرخ
خاطراتی کوتاه از بانوان شهیده

ملتی که بانوانش در صف مقدم برای پیشبرد مقاصد اسلامی هست ؛ آسیب نخواهد دید ، ملتی که [ بانوانش ] در میدان های جنگ با ابرقدرت ها و با مواجه شدن با قوای شیطانی قبل از مردها در این میدان ها حاضر شده اند پیروز خواهد شد . ملتی که شهید در راه اسلام ، هم از بانوان دارد و هم از مرد ها و شهادت را هم بانوان طلب میکنند و هم مردها ، آسیب نخواهد دید ...

صحیفه امام ، ج 13 ، ص 129

گردآوری : خانم ف.ص. فلاح زاده (صبر)

رشته افسری برای خواهران

[="Arial Black"][="Navy"]

بسم الله الرحمن الرحیم


با سلام خدمت دوستان بزرگوار
میخواستم بدونم کسی اطلاعات دقیقی در مورد رشته افسری برای خواهران ، چگونگی ثبت نام ، و شرایط ورود به این رشته و همچنین دانشکده های محل تحصیل رو داره ؟
ممنون میشم اگه یه لینک معتبر بهم معرفی کنید .
با تشکر[/][/]

پاسخگویی حوزه های خواهران به سوالات و شبهات

[="Blue"][="Red"]مدیر پشتیبانی پژوهشی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران گفت: حوزه های خواهران باید محل رجوع و پناه پرسشگران و پاسخگو به سوالات و شبهات باشند.[/]
به گزارش پرس و جو، داود رجبی نیا در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: با توجه به گسترش حوزه های خواهران در نقاط مختلف کشور وقتی یک نفر در نقطه ای دور افتاده در کشور شبهه یا سوالی در ذهن دارد چه جایی بهتر از حوزه های خواهران می تواند پاسخگوی این شبهه باشد.
وی ادامه داد: فراهم کردن زمینه حضور پرسشگران در حوزه ها موجب پاسخ به تمام یا بخشی از سوالات و شبهه های آنها می شود که این خود نوعی تربیت اجتماعی است و هم یکی از راههایی است که باعث می شود بانوان طلبه با مسائل مبتلا به جامعه آشنا شوند و از این طریق تحصیلات منطبق بر نیازها باشد.

[="#006400"]**حوزه های علمیه در صورت پاسخگویی به سوالات می تواند حرف جهانی بزند[/]

رجبی نیا گفت: زمان آن که حوزه علمیه تنها به طلاب خود پاسخگو باشد سپری شده و حوزه علمیه در صورتی که به تمام اقشار پاسخگو باشد می تواند حرف جهانی بزند.
وی یکی از راههای فراهم ساختن زمینه حضور پرسشگران در حوزه های علمیه خواهران را ایجاد امکان استفاده سایر اقشار از کتابخانه های مدارس برشمرد و افزود: بر اساس توافقی که با نهاد کتابخانه های عمومی کشور صورت گرفته در صورتی که مدارس خواهران تمایل داشته باشند کتابخانه های آنها به کتابخانه های مشارکتی تبدیل می شود.

[="#006400"]* کتاب بایستی به راحت ترین وجه در دسترس طلاب قرار گیرد[/]

رجبی نیا گفت: اگر معتقد به لزوم تولید علم در مدارس علمیه هستیم باید کتاب به راحت ترین وجه در دسترس طلاب قرار گیرد.
وی ادامه داد: با وجود کتابخانه های مشارکتی از سویی امکان استفاده ی افراد غیر طلبه از کتابخانه های مدارس فراهم می شود و از سوی دیگر این کتابخانه ها می توانند از حمایت نهاد کتابخانه های عمومی کشور بهره ببرند.

[="DarkGreen"]* ارتقا نرم افزارهای مختلف حوزه ها[/]

رجبی نیا گفت: در حوزه معاونت پژوهشی حوزه های خواهران، ارتقا نرم افزارهای مختلف به روزرسانی پژوهش های کتابخانه ای است.
وی ادامه داد: حضور مستمر طلاب در کتابخانه ها در پرتو مشاوره طلاب با خبرگان کتاب، اعم از استاد ، مشاور، کارشناسان در مدیریت های استانی و مرکز و کتابداران فراهم می شود.
وی گفت: اگر در همه کتابخانه های حوزه های خواهران رویکرد پاسخگویی به وجود آید وقتی طلاب خواهر به شبهه و پرسش بر می خورند به اولین جایی که مراجعه می کنند کتابخانه است و با این کار خود به خود کتابخانه بالقوه می شود.
وی گفت: در راستای افزایش توان پاسخگویی بیشتر کتابخانه های حوزه های خواهران، ارتقا نرم افزار کتابداری کاوش در این کتابخانه ها در دستور کار قرار گرفته است.[/]
منبع