خاک

چگونه انسان از خاک آفریده شده؟

یکی از افراد ملحد به آفرینش انسان از خاک این اشکال را وارد کرده:
 

کربن بدن ما از هوا هستش نه از خاک. درختان در عمل فتوسنتز سالانه ملیون ها تن CO2رابهO2 تبدیل میکند و حتی کربنی هم که درخاک وجود دارد از باقیمانده و فسیل بدن جانداران مرده است.

نیتروژن هشتاد درصد اتمسفر زمین را تشکیل میدهد که از طریق باکتریها و موجوات زنده ؛ نه خاک به مصرف گیاهان میرسد به طور کل، بدن انسان از ۶۵٪ اکسیژن و ۱۸٪کربن و ۱۰٪هیدروژن ، ۳٪نیتروژن و ۴٪ هم سایر مواد که اکثر آنها هم از هوا هستند ساخته شده است. در کل ترکیبات عالی که جانداران را شکل میدهد در خاک یافت نمیشود و کمتر از یک درصدی هم که وجود دارد برگرفته از اجزای بدن جانداران مرده است. نه تنها ترکیبات عالی بلکه عناصر اولیه ترکیبات عالی هم در خاک نیست در درون خاک هوا هم نفوذ میکند آب هم نفوذ میکند موجودات زنده هم هستند اما از خاک نیستند فقط درخاک نفوذ کرده اند

بر اساس آیات قرآن و روایات خداوند حضرت آدم از خاک یا گل ساخته است..که این نزد همه مسلمانان پذیرفته است.

حال طبق اشکال بالا چگونه میتوان خلقت ادم را از خاک دانست؟در صورتی که مواد بدن انسان در خاک نیست.

نقد سخن ابن حجر عسقلانی در نفی سجده بر خاک

انجمن: 

بسم الله الرحمن الرحیم

از روايات بیانگر وجوب سجده این روایت است:

«شَكَونا إِلى رَسُولِ اللّهِ سَجدَهَ الرّمضاءِ فى جِباهِنا وَاكفّنا فَلَمْ يَشُكَّنا». «از زيادى گرمى سجده گاه و زير دست ها به پيامبر شكايت برديم، او به شكايت ما ترتيب اثر نداد».

ابن حجر عسقلاني در پاسخ به این استدلال مطلبی دارد که نقد آنرا از کارشناسان سایت خواستارم.

وی می نویسد:

وَالْجَوَابُ عَنْ حَدِيثِ خَبَّابٍ أَنَّهُ مَحْمُولٌ عَلَى أَنَّهُمْ طَلَبُوا تَأْخِيرًا زَائِدًا عَنْ وَقْتِ الْإِبْرَادِ وَهُوَ زَوَالُ حَرِّ الرَّمْضَاءِ وَذَلِكَ قَدْ يَسْتَلْزِمُ خُرُوجَ الْوَقْتِ فَلِذَلِكَ لَمْ يُجِبْهُمْ أَوْ هُوَ مَنْسُوخٌ بِأَحَادِيثِ الْإِبْرَادِ؟!!

متوجه کلام ابن حجر نشدم لطفا پاسخ مستدلی بیان بفرمائید.

سپاس.

آفرینش انسان از خاک

با سلام، برخی از ناباوران این اشکال را به قرآن وارد میکنند که در آن گفته شده خداوند انسان را از تراب آفرید و اینجا تراب را به معنی خاک بدون رطوب و هوا معنا کرده اند، و بعد گفته اند چون 1% خاک از مواد آلی بوده که اونهم حاصل بقایای گیاهان و جانوران هست و موجودات زنده از جمله انسان از مواد آلی ساخته شده است پس این مساله نوعی خطا در قرآن است، میخواستم جواب کارشناس محترم را جویا شوم و بدانم آیا تراب دقیقا به چه معنا هستش و مواد سازنده آن کدام است ؟ آیا این مواد در ذره نخستین تشکیل دهنده حیات کاربرد داشته یا خیر

تربت امام حسین علیه السلام

با سلام و عرض ادب خدمت کارشناسان محترم
.
می خواستم بدونم کدوم خاک هست که به عنوان تربت امام حسین و برای شفای مریض استفاده میشه،
.
و سوال دیگه اینکه، چرا می گن باید اعتقاد داشته باشی ؟.
.
منظورم اینه که اگه یکی تربت امام حسین خورد و شفا نگرفت، به اعتقاد خودش شک کنه یا به اصلی بودن تربتی که بهش دادن؟!!!
.
آداب استفاده از تربت امام حسین به چه صورت هست؟ ذکر یا دعایی نداره؟
.
تربتی که به من دادن از دیوار کنار ضریح هستش، الان می خوان ارتفاع گنبد امام حسین رو افزایش بدن و به این منظور دارن دیواره های زیر گنبد رو تقویت می کنن و از خاکی که سالها در جوار امام حسین بوده بهمون دادن، حالا به من بگین که از این تربت به دکتر جواب کرده ها بدم؟

بریده از خاک

بسم الله الرحمن الرحیم


:Gol:یادکردی از شهید عبدالاحد گرامیفرد :Gol:

تولد یک پروانه

فرزند دوم عبدالحسین در تاریخ 29 اردیبهشت 1340 چشم به جهان گشود. دایی مادرش، فرزندی نداشت. فرزند خواهر زاده اش را که در آغوش گرفت از دیدن زیبایی و جذابیت او دچار تحیر شد و پیشانی کودک را بوسید و گفت: برای او نامی از اسماء الحسنی باید گذاشت و نام احد را برای او برگزید.
اما وقتی خودش بزرگ شد گفت: به من بگویید عبدالاحد. احد درست نیست. یگانه فقط خداست. من بنده آن یگانه عالمم!

********************
نور بزرگ

پدر خیلی در تربیت فرزندانش و بخصوص عبدالاحد دقیق بود. مادر بدون وضو به او شیر نمی داد. گاهی اوقات که فرزندش را در آغوش می گرفت و یا به او شیر می داد یا بالای سرش شبهایی را بیدار می نشست، سیدی را می دید با لباس و ردایی سبز که نور بزرگش اتاق را پر می کرد و مادر بهت زده فقط نگاه می کرد. به کسی چیزی نمی گفت اما می دانست هرچه هست مربوط به فرزند شیرخواره اوست.


********************

نابغه

در تمام دوران تحصیل شاگرد ممتاز محسوب می شد. نمره هایش عالی بود و استعداد وافری در ریاضیات داشت. معلمهایش می گفتند « نابغه » است. در مدرسه جامع ( که مخصوص استعداد های برتر است ) درس می خواند و بعد هم که به دبیرستان رفت ( دبیرستانی که بعدها شهید چمران نام گرفت ) بازهم شاگرد ممتاز بود.
از دانش آموزان ممتاز رشته ریاضی بود....


********************

و نظم امرکم

همه کارهایش حساب و کتاب داشت. یعنی نظم عجیبی در تمام امور روزمره اش جریان داشت و این از همان کودکی در رفتارش مشهود بود. تسلط زیادی بر امور شخصی خویش داشت. به نوجوانی هم که رسید مصداق بارز « و نظم امرکم » شد.

********************
جای دیگری

آنچه برای کودکان و نوجوانان همسن و سال او مهم بود، برای او اهمیتی نداشت! از بازیهای دوران کودکی گرفته تا آوردن نمره های خوب و عالی تا بزرگ منشی و جوانمردی که او را علیرغم سن و سال کمش مردی تمام عیار می نمود. کارنامه هایش را که می گرفت بی آنکه به کسی نشان دهد یا حرفی از شاگرد ممتازی اش بزند لای کتاب می گذاشت و می رفت مسجد! انگار اصلا هیچ علاقه ای به هر آنچه از این دنیا باشد نداشت.
حتی بعدها که با رتبه خوب در دانشگاه علم و صنعت پذیرفته شد اصلا برایش فرقی نکرد. نه خوشحالی کرد و نه خندید. فکرش جای دیگری بود انگار، همیشه!

********************
طی طریق به عنایات الهی

برای همه همسایگان و اهل فامیل یک معمای بزرگ شده بود! کودکی به این سن و سال چگونه این همه عاقل و رشید است؟ از مادر دلیلش را که جویا می شدند تبسم می کرد. او الطاف بخصوص الهی را از همان کودکی در حق عبدالاحد دیده بود و خوب می دانست برای زندگی در دنیای خاکی آفریده نشده است. می دانست به نوری دارد راه را طی می کند و گرنه حتی کسی به این کودک یاد نداده بود برود مسجد. خودش داشت طی طریق می کرد.مداحی های کربلایی حمید ایوبی

سبک بسیار زیبای " قلب شکستم شده به عشق تو مبتلا " یکی از زیباترین مداحی هایی است که کربلایی حمید ایوبی در وصف امام رضا (ع) خونده اند.پیشنهاد میکنیم این مداحی بسیار زیبا رو از دست ندید.
"این سبک برای اولین بار توسط وبسایت رسمی هیئت پنجره فولاد منتشر شده است"
"سبک و شعر مداحی : کربلایی حمید ایوبی"
برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...

برای دانلود از سرور پیکو فایل روی لینک زیر کلیک کنید :

برای دانلود از سرور آپلودر روی لینک زیر کلیک کنید :

تیمم بر چه چیزی صحیح است؟

انجمن: 

[="Arial Black"][="Blue"]سلام
تیمم بر چه چیزی صحیح است؟
آیا بر سرامیک، گچ یا سیمان میشود تیمم کرد؟
مقلد رهبر هستم
[/][/]

برچسب: