بخشش گناه

از قوز قرنیه تا ذکر یونسیه !

این داستان واقعی است . داستان خودم هست.پسری 27 ساله ناشکر.
من ناشکر شده بودم گناه کار شده بودم با اینکه نماز خون و مذهبی بودم.یه روز دکتر بهم گفت چشمات قوز قرنیه داره و ممکنه روز به روز ضعیف تر بشه .پیش خودم گفتم چرا من؟؟؟ خیلی ناراحت بودم.تا حدی ناشکری و گناهکاری خودم رو دلیل بیماری میدونستم.رفتم نماز خوندم استغفار کردم.بعد قرآن رو باز کردم.چشم ام به اسم حضرت یونس خورد.برام این سوال پیش اومد که راستی چرا پیامبر خدا باید در شکم ماهی زندانی بشه !؟ برام سوال شده بود و کنجکاو بودم.میدونستم حضرت یونس در شکم ماهی زندانی شده ولی علت رو نمیدونستم.تو اینترنت داستان حضرت یونس رو خوندم و علت رو فهمیدم.پیش خودم گفتم خدا بهم میگه یونس پیامبرم بود اون همه مقام و منزلت داشت گناهی هم نکرد و فقط قومش رو ترک کرد و قومش رو نبخشید.من اون رو به دهن ماهی (نهنگ) انداختم.حالا تو سر تا پا تقصیر رو به خاطر ناشکری و ناسپاسی ات نباید آگاه میکردم !؟ نباید بهت تلنگری میزدم تا از مادیات فاصله بگیری و مثل قبل ها شاکر باشی !؟ این افکار رو به مادر و خواهرم گفتم.مادرم چیزی نگفت ، ولی خواهرم گفت تو خودت رو با پیامبر خدا مقایسه میکنی!؟ تو توهم زدی.تو کجا و یونس پیامبر کجا !!!؟؟ من هم چند روز بعد دوباره به این اتفاق فکر میکردم.ولی یه حس درونی میگفت من توهم نزدم خدا خواسته به من بفهمونه آره من خودم مقصرم و خودم به خودم ظلم کردم.یه شب اتفاقی از سایت شهید آوینی استخاره آنلاین با قرآن گرفتم.خدا شاهده ،صفحه 207 یعنی انتهای سوره توبه و ابتدای سوره یونس برایم اومد!!! اینجا بود که واقعا شوکه شده بودم.من خودم مهندس نرم افزارم.چه طور ممکنه کامپیوتر سرور عدد تصادفی که تولید میکنه عددی باشه که به صورت سر تیتر و بزرگ جلوی چشم ام بنویسه «یـــــــــــونــــــــس»!؟ من این رو معجزه میدونم.و هیچ وقت این موضوع و اون شب رو فراموش نمیکنم.
من آدم ناشکری شده بودم.و کفران نعمت داشتم.علت هم این بود که خودم رو با دیگران و خصوصاً ایده آل ها مقایسه میکردم.به اشتباهم الان پی بردم.توی مادیات هیچ وقت نباید خودت رو با ایده آل ها یا از خودت بالاتر قیاس کنی.چون نهایت مثل من کافر میشی.و همون طور که خدا خودش در قرآن گفته " انا هدیناه سبیل اما شاکراً اما کَفورا" من شاکر نبودم.پس کافر شده بودم.کافری فقط این نیست خدا رو قبول نداشته باشی و ازش اطاعت نکنی.کفران نعمت و ناشکری هم کافریه.من الان به اشتباه ام پی بردم.نمیدونم چرا اینجا درد و دل کردم.ولی دوست داشتم این موضوع رو با هموطنای ایرانی ام در میون بزارم.برام دعا کنید بیماری ام پیشرفت نکنه.چون من برای کارم و ادامه تحصیل چشم هام رو خیلی نیاز دارم.کسایی هم که مثل من بیمار هستند ذکر یونسیه رو فراموش نکنند.در مورد این ذکر در اینترنت حتما مطالعه کنید.برای بیمارها و معنوی شدن ذکر خیییییییییلی خوبیه.ذکر یونسیه : «لا إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ سُبْحانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ»

دوست دارم نظرات شما رو راجب این موضوع بدونم ...

یک تحریف ماهرانه: می‌گویند اشک بریزید، حسین(ع) گناه شما را می‌بخشد!

.

استاد شهید مرتضی مطهری/ یک تحریف ماهرانه: می‌گویند اشک بریزید، حسین(ع) گناه شما را می‌بخشد!

استاد مرتضی مطهری در یکی از سخنرانی‌هایش درباره تحریفات مربوط به واقعه عاشورا فریاد می‌زند که ما امام حسین خراب کن هستیم! و از علل آن می‌گوید :

«حسین(ع) می‌گوید من نهضت کردم برای امر به معروف، برای اینکه دین را زنده کنم، برای اینکه با مفاسد مبارزه کنم. نهضت من یک نهضت اصلاحی اسلامی است. ما آمدیم یک چیز دیگری گفتیم و تحریف کردیم.

ما گفتیم حسین یک شرکت بیمه تاسیس کرد، بیمه‌ی گناه. گفت شما را از نظر گناه بیمه کردم. در عوض چه می‌گیرم؟ شما برای من اشک بریزید، من در عوض گناهان شما را جبران می‌کنم، اما شما هرچه می‌خواهید باشید، ابن‌زیاد باشید، عمرسعد باشید. ما می‌گوییم یک ابن‌زیاد در دنیا کم بود، یک عمرسعد در دنیا کم بود، یک سنان‌بن‌انس در دنیا کم بود، یک خولی در دنیا کم بود، امام حسین خواست خولی در دنیا زیاد شود، عمر سعد در دنیا زیاد شود، گفت أیها‌الناس هرچه می‌توانید بد باشید که من بیمه‌ی شما هستم!»

توبه

انجمن: 

سلام به همه دوستان ... :Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:
دارم داغون میشم. کاری کردم که کاشکی میمردمو این گناه کبیر رو مرتکب نمیشدم..
موضوع از این قراره که دیشب رفتم یه کار خیری انجام بدم ولی نتونستم که هیچ گناهی که تو عمرم فکرشو نمیکردم انجام دادم از دیشب تا حالا ناله میزنمو گریه میکنم منی که تو مجردیم این همه خودمو نگه داشته بودم تو متاهلی آلوده شدم ...
اول سال بود به خدا گفتم خدایا اگه گنه کارم منو ببخش تو دلم گفتم خدایا شیطان رو برام بفرست تا درس عبرتی بهش بدم که دیگه سراغم نیاد . انگار غرور گرفته بودم. شیطان دیشب آمد و منو بیچاره کرد... دارم دیوونه میشم
چند وقت پیش دیدم یکم دیر وقته خانمی جوون روبروی اورژانس با کودک 3 و 4 سالش وایساده .گفتم گناه دارن هیچ تاکسی نیست مسیرمه ببرمشون به مقصدش برسه. گفت خونمون یکم دوره خواهش میکنم ببرم منم گفتم کار خیری کنمو ببرمش. توی راه شروع کرد با من حرف زدن از زندگیش از شوهرش که این همه دوستش داره و از صبح تا شب سر کاره برای اینکه خرج بچه مریضشون رو در بیاره گفت... اولش عادی بود بعد حرفاش بوی شهوت میداد تا منه متاهل کمی شهوت گرفتم ولی بروز ندادم. یه دفعه ایی دیدم اون شیطان پرست صورتشو اورد جلو و بوسم کرد تا گفتم نکن این کارو شروع کرد به لب گرفتن. دیگه نفهمیدم و .... وای خدایا الان که دارم تایپ میکنم گریه امونم نمیده تمام بدنم میلرزه من متاهل با یه خانم متاهل رابطه جنسی توی ماشین برقرار کردم به خدا یه جوری شد که دیگه نفهمیدم کثافت انقدر دست کاریم کرد که عقل و هوش از سرم رفته بود ...
به خدا توی مجردی هم موقعیت این کارا برام پیش اومده بود ولی هیچ وقت نرفته بودم ... احساس میکنم . دیگه خدا نگاهم نمیکنه احساس میکنم ... فقط شرمندم از خدا .... نمیدونم چجوری جلو اشکامو بگیرم دارم داغون میشم کمکم کنیدددددددددددددددد میخوام برم جمکران روم نمیشه .. منو این کارا؟ .... کمکم کنید....:Ghamgin::Ghamgin:
از خدا میترسممممممم عذابشو دارم احساس میکنم که داره نزدیکم میشه

آیا خدا می بخشه ؟

انجمن: 

سلام

اگه یه کاری کرده باشیم که بر خلاف اون چیزی که خدا میخواهد باشد (همون گناه )

چی کار باید کنیم که خدا اون کارمون ببخشه ؟

آیا گناه هم طبقه بندی شده ؟؟

یعنی این کارو کنی انقدر گناه داره اون کارو کنی اوقدر گناه داره ؟؟

فلان کارو کنی گناه کم داره فلان کارو کنی گناهش زیاده؟؟؟؟

و چه چه کاری انجام بدیم بیشترین گناه کردیم ؟؟؟

متشکرم