ذکر یونسیه

ایا ختم ذکر یونسیه اذن استاد میخواد؟

سلام ، وقت بخیر این که ذکر یونسیه سنگین هست منظور چیست؟ مثلا ختم چهارده روزه یا چهل روزه ذکر یونسیه بگیریم اشکالی داره؟ روزی مثلا چهارصد یا هشتصد مرتبه این ذکر رو بگیم! منظور از اذن استاد چیست چرا برخی این حرف رو‌میزنند که برای گفتن ذکر یونسیه اذن استاد نیاز هست؟   نیت هم برای رفع غم و‌حاجت روایی و آمرزش گناهان و آرامش هست
برچسب: 

سوال در مورد ذکر یونسیه

انجمن: 

با سلام 1) در مورد ذکر یونسیه جایی مطلبی خوندم که منبع رو نمیدونم معتبر هست یا نه . مطلب رو ارسال می کنم لطفا راهنمایی کنید: در سوالی از مرحوم آيت الله سيد علي قاضي پرسیده اند: -ذکر یونسیه (لااله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین) چه اثری دارد و آیا باید با اذن استاد باشد؟ پاسخ: بله، باید زیر نظر استاد انجام بگیرد. هم چنین دستور ما و مرحوم جناب شیخ (رجبعلی خیاط) این است که ادامه اش یعنی (فاستجبنا له و نجیناه من الغم و کذلک ننجی المومنین) نیز حتماً گفته شود. زیرا گفتن یونسیه بدون فاستجبنا ... عوارض دارد و مردم نمی توانند عوارض و پیامدهای ذکر را که می گوید: "من خطا کارم مرا تنبیه کن" تحمل کنند. خداوند تخفیف داده و در ادامه "فاستجبنا ... " را آورده است. ما هم می گوییم ذکر یونسیه تا "ننجی المومنین" اقدام شود. 2) گفتن ذکر یونسیه برای رفع غم واندوه و حل مشکل تا چند عدد جایز است و در چه زمانی باید گفته شود؟ با تشکر

آیا گفتن ذکر عوارض دارد؟

انجمن: 

با سلام یه سری از افراد میگن بعضی از اذکار عوارض داره من از آقایون روحانی پرسیدم نظرشون متفاوت بود یکی گفت ذکر خدا گفتن اشکالی نداره هر چی بیشتر بهتر اون یکی میگه نه بعضی ذکر ها مثل ذکر یونسیه نیاز به استاد داره. خلاصه بازار داغ یکی میگه شبه یکی میگه دروغ
حالا تکلیف من چیه که فکر میکردم در حال راه رفتن نشستن و خوابیدن دارم ذکر میگم کار درستی انجام میدم هم ثواب کردم هم به خدا نزدیک میشم هم آروم میشم .

مگه نه اینکه اهل بیت علیهم السلام می‌فرماید خدا را بسیار یاد کنید

یا اینکه خداوند می‌فرماید مرا بسیار یاد کنید

ممنون میشم کمک کنید با تشکر از شما

ذکر یونسیه

انجمن: 

باعرض سلام و احتراممن در مورد ذکر یونسیه یک سوال داشتم اینکه گفته شده سالکین این ذکر را به تعداد مثلا ۴۰۰ یا ۱۰۰۱ و غیره در سجده بگویند آیا سند روائی دارد؟ میدونم که ذکر گفتن در سجده بهتر است و باید زیر نظر استاد باشد و در احادیث آمده که این ذکر برا خلاصی از غم و اندوه گفته شودولی میخواهم بدانم که آیا این( تعداد) گفتن ذکر و در (سجده) گفتن این ذکر در روایات آمده یا از کشفیات عارفان است ؟

بروز مشکلاتی به دنبال ذکر یونسیه

انجمن: 

[="Arial Black"][="Blue"]سلام

این مطلب را از شخصی نقل می کنم:

نقل قول:
افرادی هستند که ذکر یونسیه رو میگن و گرفتار مشکلاتی میشن. مثلا دچار بیماری یا توهم.
یکی نفرشون روزی چهل باز این ذکر رو میگفته و دچار توهم شده بود و ائمه اطهار (ع) را در خواب میدید ولی هیچکدوم از خوابهاش محقق نمی شد. اجنه هم اذیتش می کردند. صداهایی رو می شنید. یا مثلا امام رضا (ع) را در بیداری می دید. یک نفر دیگه در سجده خیلی این ذکر رو میگفت و در خواب جن می دید.

علت اینگونه امور ، آنهم در خصوص ذکر یونسیه که یک ذکر عام است (ذکر خاصی که نیاز به اذن داشته باشد نیست) چیست؟[/][/]

از قوز قرنیه تا ذکر یونسیه !

این داستان واقعی است . داستان خودم هست.پسری 27 ساله ناشکر.
من ناشکر شده بودم گناه کار شده بودم با اینکه نماز خون و مذهبی بودم.یه روز دکتر بهم گفت چشمات قوز قرنیه داره و ممکنه روز به روز ضعیف تر بشه .پیش خودم گفتم چرا من؟؟؟ خیلی ناراحت بودم.تا حدی ناشکری و گناهکاری خودم رو دلیل بیماری میدونستم.رفتم نماز خوندم استغفار کردم.بعد قرآن رو باز کردم.چشم ام به اسم حضرت یونس خورد.برام این سوال پیش اومد که راستی چرا پیامبر خدا باید در شکم ماهی زندانی بشه !؟ برام سوال شده بود و کنجکاو بودم.میدونستم حضرت یونس در شکم ماهی زندانی شده ولی علت رو نمیدونستم.تو اینترنت داستان حضرت یونس رو خوندم و علت رو فهمیدم.پیش خودم گفتم خدا بهم میگه یونس پیامبرم بود اون همه مقام و منزلت داشت گناهی هم نکرد و فقط قومش رو ترک کرد و قومش رو نبخشید.من اون رو به دهن ماهی (نهنگ) انداختم.حالا تو سر تا پا تقصیر رو به خاطر ناشکری و ناسپاسی ات نباید آگاه میکردم !؟ نباید بهت تلنگری میزدم تا از مادیات فاصله بگیری و مثل قبل ها شاکر باشی !؟ این افکار رو به مادر و خواهرم گفتم.مادرم چیزی نگفت ، ولی خواهرم گفت تو خودت رو با پیامبر خدا مقایسه میکنی!؟ تو توهم زدی.تو کجا و یونس پیامبر کجا !!!؟؟ من هم چند روز بعد دوباره به این اتفاق فکر میکردم.ولی یه حس درونی میگفت من توهم نزدم خدا خواسته به من بفهمونه آره من خودم مقصرم و خودم به خودم ظلم کردم.یه شب اتفاقی از سایت شهید آوینی استخاره آنلاین با قرآن گرفتم.خدا شاهده ،صفحه 207 یعنی انتهای سوره توبه و ابتدای سوره یونس برایم اومد!!! اینجا بود که واقعا شوکه شده بودم.من خودم مهندس نرم افزارم.چه طور ممکنه کامپیوتر سرور عدد تصادفی که تولید میکنه عددی باشه که به صورت سر تیتر و بزرگ جلوی چشم ام بنویسه «یـــــــــــونــــــــس»!؟ من این رو معجزه میدونم.و هیچ وقت این موضوع و اون شب رو فراموش نمیکنم.
من آدم ناشکری شده بودم.و کفران نعمت داشتم.علت هم این بود که خودم رو با دیگران و خصوصاً ایده آل ها مقایسه میکردم.به اشتباهم الان پی بردم.توی مادیات هیچ وقت نباید خودت رو با ایده آل ها یا از خودت بالاتر قیاس کنی.چون نهایت مثل من کافر میشی.و همون طور که خدا خودش در قرآن گفته " انا هدیناه سبیل اما شاکراً اما کَفورا" من شاکر نبودم.پس کافر شده بودم.کافری فقط این نیست خدا رو قبول نداشته باشی و ازش اطاعت نکنی.کفران نعمت و ناشکری هم کافریه.من الان به اشتباه ام پی بردم.نمیدونم چرا اینجا درد و دل کردم.ولی دوست داشتم این موضوع رو با هموطنای ایرانی ام در میون بزارم.برام دعا کنید بیماری ام پیشرفت نکنه.چون من برای کارم و ادامه تحصیل چشم هام رو خیلی نیاز دارم.کسایی هم که مثل من بیمار هستند ذکر یونسیه رو فراموش نکنند.در مورد این ذکر در اینترنت حتما مطالعه کنید.برای بیمارها و معنوی شدن ذکر خیییییییییلی خوبیه.ذکر یونسیه : «لا إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ سُبْحانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ»

دوست دارم نظرات شما رو راجب این موضوع بدونم ...