انقلاب اسلامی

مقایسه اوضاع امروز با زمان شاه

سوالی که برای من پیش اومده این هستش : چرا اوضاع و شرایط الان را با چهل سال قبل مقایسه می کنید؟ یعنی اگر رژیم پهلوی و حکومت شاهنشاهی بود همین کارها را انجام نمی داد!؟ 

آیا در دوران ظهور هستیم؟

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
من روایات مربوط به زمان ظهور آقا امام زمان حضرت اباصالح المهدی(عج) را جسته گریخته مطالعه کرده بودم و مواردی در ذهنم دارم که در این مطلب به اشاره بیان میکنم و وارد جزئییات و تطبیق دادن هم نمیشوم.از کارشناسان محترم هم که به منابع روایی دسترسی دارند میخواهم که روایتهایی که در این موارد وجو دارند را ذکر کنند.با سپاس

1.مسئله دجال. که روایاتی هم درباره اش است.اینکه خود واژه دجال اسم خاصی هست که نمیشه بر یک شخص تعریف کرد.بیشتر بنظر میرسه یک پدیده است.اینکه مظهر فریب و گمراه کننده مردمان جهانه.اینکه مردم رو به پیروی شیطان و دشمنی با خدا سوق میده.عصر ما در حقیقت عصر تکنولوژی های دیجیتالی است.یک شباهت عجیبی بین واژه دجال و دیجیتال وجود داره.
عصر کامپیوتر و ابزار دیجیتالی الآن بنهایت بلوغش رسیده.چیزی که در روایات چندصد سال پیش میخوندیم و شاید برای مردمان اون دوران ثقیل بوده برای ما قابل فهمه.الآن گناه و تبلیغ گناه براحتی و بوسیله یک دستگاه موبایل در کف دست هر بچه ای یا با امواج ماهواره ای به هر منزلی در دسترسه.کافران هم از این ابزار با تمام توان استفاده میکنند برای گمراهی مردم همه جهان.کمپانی های بزرگ پخش و ترویج گناه بخش جدانشدنی عصر دیجیتالی است.لواط و زنای با محارم و بسیاری از گناهان بزرگ دیگر با رنگ و لعاب جذاب حالا با کیفیت 4k بصورت تصویری! به مردم عرضه میشه و عفاف و حیا قربانی بزرگ این جریان است.
در یکی از روایات از امام علی(ع) گویا آمده بود که تک چشم است و همچون ستاره صبح میدرخشد.همانطور که میدانیم جریان صهیونیسم جهانی اقتصادش بر پایه دلار استوار است و نقش تک چشم بر این اسکناس دیده میشود.
بزرگترین کمپانیهای ترویج گناه و ضدیت با خدا از سوی صهیونیستها اداره میشوند.یکی از رهبران صهیونیستی گفته بود برای شکست انقلاب اسلامی ایران کافیست خانواده را در ایران هدف بگیریم و از آنزمان شبکه های ماهواره ای پورن و شبکه های ضد خانواده و ضد عفاف و حیا بصورت قارچ گونه رشد کردند.ایران هم که مهمترین نیروی مقابل جریان صهیونیستی است...
ستاره صبح به ستاره شیطان یا لوسیفر معروف است.بخاطر همین زهره به این نام خوانده شده چرا که پرنور ترین سیاره در اطراف زمین است و مبشر از سپیده دم نامیده شده است.و نکته جالب اینکه مدار زهره بر عکس بقیه سیارات نزدیک به خورشید جهت عقربه های ساعت است.و نکته جالبتر اینکه زهره یا ستاره صبح نماد شیطان است و زمین و سیاره های اطرافش مدارشان برخلاف جهت عقربه های ساعت است.همچون طواف خانه خدا که آنهم خلاف جهت عقربه های ساعت است.این از فلسفه های عجیب حج ابراهیمی است که در مدار سیاره های نزدیک به خورشید همه به یک جهت میچرخند و طواف میکنند.

2.جنگ یمن.از رهبران آخرالزمانی یکی هم سید یمانی است.اکنون در یمن جنگ سرنوشت سازی در جریان است.اگر نیرویهای یمنی مقابل ارتش سعودی و مزدورانش شکست بخورند شیعیان زیادی کشته میشوند و راه برای ضربه نهایی به ایران ما و اسلام و شیعه توسط جبهه صهیونیسم جهانی گشوده میشود.پرچم سفید انصارالله یمن نیز از نمادهای جالبی است که این جبهه صهیونیستی رو به روشنی نشانه گرفته.مسلما طبق وعده خداوند این جنگ نباید به شکست مبارزان یمنی منتهی بشه و میبینیم بشکل اعجاب آوری مردم فقیر یمن مقابل ائتلاف زرو زور و تزویر سعودی و صهیونیسم جهانی ایستادگی کرده و ضربات غافلگیرکننده ای به آنها وارد می آورد.هیچ انسان آزاده ای با هر دین و مرامی نیست که این مقاومت رو ستایش نکرده باشه.اکنون نیروی انصارلله داخل خاک عربستان هم عملیات انجام میدهند و آنها را به عقب میرانند.در روایات هست که برای مقابله با سپاه سید یمانی سپاه سفیانی وارد عربستان میشه ولی بخواست خدا سپاه سفیانی نابود میشه.

3.ایران و سید خراسانی.برای اینکه وارد بحث تطبیق دادن نشوم به اشاره مطالبی مینویسم.40 سال پیش ایران در دست آمریکا بعنوان رهبر صهیونیسم جهانی قرار داشت.دین اسلام زیر ضربات اسلام ستیزان قرار داشت و بهایی ها بعنوان پیاده نظام صهیونیسم در ایران تمامی تابوهای فرهنگی و دینی ایرانیان رو میشکستند در عرصه های فرهنگی و اجتماعی و هنری.در این اوضاع خواست خداوند بر این قرار گرفت که انقلابی بوجود بیاد و این کشور که از قضا بزرگترین پایگاه شیعیان جهان هم بود از دهان اژدهای صهیونیسم خارج بشه و بعنوان دشمن صهیونیسم معرفی بشه.و جوانانی که زیر بمباران تبلیغاتی و فرهنگی کاباره ها و فیلم فارسی ها و برهنگیها به اسم تجدد بودند انقلاب اسلامی رو به پیروزی رسوندند و هشت سال هم در جنگی نابرابر آنهم مقابل کشور شیعه دیگر یعنی عراق تحت رهبری صدام جانها فدا کردند.نقشه پلید صهیونیسم جهانی در دشمن کردن دو ملت ایران و عراق داستان خودش رو داره و هنوز هم البته بصورت خباثت آلودی مزدوران آنها میخواهند این دشمنی مصنوعی شکل بگیره.که البته خواست خداوند نزدیکی بیشتر دو ملت با جریانی همچون راهپیمایی اربعین سالار شهیدان امام حسین(ع) است.
40 سال به این صورت با تمام فتنه ها گذشت و بخواست خدا انقلاب پابرجا موند.اکنون ماهواره و اینترنت رو هم در خدمت دارند و عناصر مزدور و منافقی که در لایه های نظام و مردم رخنه کرده اند و بخواست آنها توطئه ها رو پیش میبرند.اگر این مهمترین پایگاه شیعه و میشود گفت تنها سد مقابل صهیونیسم جهانی و آمریکا از بین برود و اصولا ایرانی دیگر وجود نداشته باشد دنیا تماما در اختیار دشمنان خدا خواهد بود.و این را البته خداوند نمیخواهد.در مورد سید خراسانی روایت هست که پس از قیام نخستین و رنگ باختن آرمانهای آن و جولان منافقان و دنیاطلبان و دغلکاران قیام دیگری صورت میگیرد و این قیام دوم بفاصله کوتاهی زمینه ساز بهم پیوستن سید خراسانی و سید یمانی و و یورش سفیانی و آغاز ظهور آقا امام زمان(عج) است.
بنظر میرسد که بخواست خداوند ما در عصر ظهور هستیم و رهبر شجاع و پاک سرشت ما امام خامنه ای که مقابل جبهه ای از منافقان و دین فروشان و وطن فروشان داخلی و صهیونیسم جهانی و مزدورانشان ایستاده اند از رهبران آخرالزمانی باشند.حداقل یکی از یاران آقا امام زمان(عج).برای سلامتی آقا امام زمان(عج) و ایشان صلوات...

سوالاتی درباره کتاب اعترافات جعفر شفیع زاده

سلام علیکم و رحمته الله و برکاتو

واسم سوال شده واسه همین گفتم مطرحش کنم

از اونجایی که سعی میکنم نظرات مختلف رو مورد مطالعه قرار بدم تا بدونم دیگران چه دیدگاه های دارند و چگونه فکر میکنند

کتاب اعترافات جعفر شفیع زاده که فکر کنم کتابی ممنوعه باشه و ضد نظام جمهوری اسلامی و انقلاب هست رو خوندم

از اونجایی که کتاب های مختلفی خوندم
هضم کتاب واسم مشکل هست و بنظرم ضد و نقیض هم داره این کتاب با توجه به مطالعات دیگه ای که داشتم
و چیزهایی که از انقلاب دیدم و شنیدم و مطالعه کردم

خب حالا یه سری سوال واسم پیش اومده
می خواستم مطرحش کنم
اگه میشه راهنمایی کنین تا بتونم بهتر نتیجه گیری کنم
شورای بینهم
Smile

این کتاب رو یه نفر زمان شاهی از اونایی که بقول خودشون جونشون رو ورداشتن هر چیزی هم تونستن بردند و در خارج از کشور ایران در زمان انقلاب اسلامی نوشته
که از همین آقای جعفر شفیع زاده ضربه خورده
این آقا رو در اروپا بصورت اتفاقی در قطار دیده بعدش خواسته به پلیس زنگ بزنه و به آقای شفیع زاده گفته و جعفر شفیع زاده طرف رو منصرف کرده و بقولی خاطراتشو درد دلاشو و یا اعترافاتشو به ایشون گفته و حتی پول چاپشم داده که حتما ایشون چاپش کنه و مردم بدونن این انقلاب توسط چه کسانی مظهر ظهور رسیده و از دست همین انقلابیون از ترس جانش فراری هست

این آقای شفیع زاده چریک شده از قصابی به یه چریک بی رحم تبدیل شده
این اقا شفیع زاده
افراد سرشناسی برای من و غیر سرشناس که تا حالا نمی شناختمشون از جمله
سید مهدی هاشمی
منتظری
خمینی
سید احمد
صادق قطب زاده
بهشتی
هاشمی رفسنجانی
دستغیب
باهنر
خلخالی
بنی صدر
بازرگان
بئاتریس
پاتریسیا
عبدالرضا تقوی نیا
چایچی
نعمانی
قذافی
یزدی
محلاتی
اشراقی
دعایی
مخصوصا دوریان مگ گری
مطهری
چمران
تهرانی
کاترین بهشتی (به روایت جعفر شفیع زاده از گفته های دوریان مگ گری دختر ایت الله بهشتی و دوریان مک گری)
دو تا درجه دار ارشد امریکایی و انگیسی

خلاصه و خیلی اسم های دیگه ای که ازشون خاطرات و داستان ها نوشته شده
این کتاب که جلد اول اعترافات ایشون هست و مثل اینکه کشته شده و به جلد دوم نرسیده یا چاپ نشده بسنده شده

فرضیاتم و سوالاتم
اول اینکه این اسامی مخصوصا اونایی که نمیشناختمشون رو سرچ میکردم و میدیدم که عکس هاشون دم انقلاب وجود داره
پس این شخصیت ها ساختگی شاید نبوده باشند
خب اصلا ایا شفیع زاده چکاره بوده واقعا بادیگارد و چریک و تاسیس کننده رهبر انقلاب بوده؟
واقعا شفیع زاده این چیزی تعریف کرده بوده یعنی همچنین شخصیتی داشته؟
قطب زاده چنین شخصیتی که شفیع زاده تعریف کرده داشته؟
دخالت انگیس و امریکا چقدر صحت داشته توی این موضوع؟ منظورم جلسه دو روز قبل تبعید خمینی به نوفولوشاتو و همه اینا ساختگی بوده؟
این دوریان مگ گری واقعا چه کسی بوده و این اعترافات شفیع زاده راجع به ایشون ساختگی هست اصلا چکاره بوده زن صیغه ای مصطفی خمینی بوده زن بهشتی بوده هم خواب شفیع زاده؟
در جریان انقلاب چکاره بوده؟

داستان سرقت موزه چقدر واقعیت داره؟ اصلا چنین اتفاقی منبع تاریخی داشته؟ مقصرش شناخته شده؟ چه کسانی دست داشتن در این موضوع ها؟

خب این زن بارگی و مشروب خوردن و تریاک کشیدن که مطرح کردن دیگه خیلی بنظرم فرافکنی هست
که اگر چنین باشه که باید قید دین را زد
چون بعضی موضوعات از نظرم معلومه که فرافکنی هست اصلا بیانشون نمی کنم و جای مطرح کردن در سوالاتم نیست

در اینکه چرا خود من میگم این کتاب بنظرم درست نیست
اینه که اول خود ایشون این کتاب رو ننوشتن
دوم اینکه تمام شخصیت های گفته شده در قید حیات نیستن حداقل تا جایی که من میدونم اکثرا در قید حیات نیستن
سوم اینکه ایشون خودشونو چریک معرفی کردند
و من چریکی مثل چمران میشناسم حداقل 5 کتاب یا بیشتر از 5 کتاب از ایشون مطالعه کردم
راجع به خمینی حداقل مطالعاتی داشتم و فکر نمیکنم چنین شخصیت های باشند که ایشون تعریف کردند
راجع به بهشتی
چهارم از انقلابی های دیگه ای که در انقلاب سهیم بودند حرفی زده نشده
پنچم نثر کتاب طوری هست که این 237 صفحه رو خیلی رومان گونه و بسرعت خواننده علاقه پیدا میکنه بخونه
ششم این کتاب دارای صحنه های خیلی خصوصی زناشویی هست
و بنظرم خیلی مغرضانه نشوته شده صداقت داخلش نیست
حداقل برای من اینگونه برادشت میشه

ان شاء الله که همه به راه راست هدایت بشیم و عافیت و عاقبت بخیر باشیم
امیدوارم که بتونم جواب این سوالاتم رو از دوستان بشنوم
که در جای که اگر صحبتی شد بتوانم حرفی برای این کتاب داشته باشم
البته گفتم حرف دارم ولی بعضی شخصیت هاشو اصلا نمیشناسم پس نمیتونم بصورت منطقی در رد و صحتشون حرفی بزنم مگر اینکه منبع و استدالی درست داشته باشم
خدا خیرتون بده
ان شاء الله که جای درستی مطرح کرده باشم

ولی خواستم اینجا مطرح کنم

نیم نگاهی به تاریخ انقلاب اسلامی در چنین روزهایی

در ایام الله دهه فجر سال 57که مصادف است با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اتفاقات مهمی رقم خورد از جمله انتخاب اولین نخست وزیر جمهوری اسلامی ایران توسط امام خمینی که این انتخاب را بر اساس حق شرعی ولی فقیه مطرح کردند و مخالفت با آن را مخالفت با شرع معرفی نمودند . در روز16 بهمن 57 امام خمینی(ره) مهندس بازرگان را به عنوان اولین نخست وزیر جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد و در صبح این روز دفتر امام(ره) اطلاع داد بعد از ظهر حضرت امام کنفرانس مطبوعاتی در تالار دبیرستان علوی خواهند داشت؛ در این کنفرانس 400 خبرنگار و عکاس داخلی و خارجی حضور داشتند. در این کنفرانس حضرت امام به همراه مهندس بازرگان و آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی وارد شدند؛ که سخنرانی امام به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ترجمه می شد.
حضرت امام در این آیین ابتدا گفتند: «آقایان آشفتگی چند ساله ملت ما را می دانند، مطلعند که تمام دستگاه های ملی و دولتی فلج شده است. وضع اقتصادی ما رو به نابودی رفته است، وضع فرهنگ ما خراب است، دانشگاه ها تعطیلند... ملت ما از مرکز تا هر جا که چشم انداز باشد، شهرستان های بزرگ و کوچک، دهکده ها، قراء، قصبات، همه با هم یک فکر و یک نظر و با اراده مصمم از ما می خواهند که رژیم سلطنتی که یک رژیم پوسیده غیر عقلایی است، غیر عقلی است و همه مردم یک دل و یک جهت جمهوری اسلامی را می خواهند؛ ملت ما مسلِم است، علاقه مند به اسلام است، عدل اسلامی را دیده است...». امام(ره) در ادامه بر روش عادلانه امیر المؤمنین اشاره کردند. ایشان با اشاره به ضرورت تشکیل دولت موقت برای سر و سامان دادن به امور کشور، برگزاری انتخابات مجلس مؤسسان و برگزاری رفراندوم جمهوری اسلامی را از دیگر اقدامات مهم معرفی کردند.

خاطرات آیت‌الله خامنه‌ای از روزهای پیروزی انقلاب اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

در آن روزها ما در یک حالت بُهت بودیم. در حالی که در همه‌ی فعالیتهای آن روزها ما طبعاً داخل بودیم.
همان‌طور که می‌دانید ما عضو شورای انقلاب بودیم و یک حضور دائمی تقریباً وجود داشت. لکن یک حالت ناباوری و بهت بر همه‌ی ما حاکم بود.
من یک چیزی بگویم که شاید شما تعجب بکنید.

من تا مدتی بعد از ۲۲ بهمن هم که گذشته بود بارها به این فکر می‌افتادم که ما خوابیم یا بیدار. و تلاش می‌کردم که از خواب بیدار شوم.
یعنی اگر خواب هستم، این رؤیای طلائی که بعدش لابد اگر آدم بیدار شود هر چه قدر خواهد بود خیلی ادامه پیدا نکند،
اینقدر برای ما شگفت‌آور بود مسأله.

ادامه دارد . . .

منبع :
farsi.khamenei.ir

شهدای انقلاب اسلامی

انجمن: 

[="Arial"][="DarkOrchid"]

به نام خدا...

او در سال 1301 در تهران متولد شد. سایه سیاه استبداد رضاخان را از کودکی لمس نمود و کینه طاغوتیان را بر دل گرفت. رضا خواندن و نوشتن را فرا گرفت و بعد از کسب توانایی لازم در شرکت واحد استخدام شد.
او انسان آزاده و درستکاری بود. نهضت مردم را بر حق می دانست و برای براندازی حکومت طاغوتیان تلاش می کرد. در اوج فعالیتهای انقلابی مردم او به انجام وظیفه مشغول بود، در روز یازدهم آذر ماه سال 1357 گاردیهای جنایت پیشه او را مجبور به پیاده کردن مسافران کردند، سپس به وی دستور دادند که با اتوبوس از روی پیکر شهدا عبور نماید. اما رضا که 56 سال در مکتب امیر المؤمنین درس آزادگی و جوانمردی آموخته بود با این امر مخالفت ورزید و توسط یک سرباز مزدور در خیابان سرچشمه به شهادت رسید.
مزار شهید رضا استاد حسن بنا در بهشت زهرا (س) قرار دارد. او از خود سه فرزند بر جای نهاد تا راه او را ادامه دهند.


تدوین و تنظیم توسط گروه فرهنگی هاتف
برگرفته از کتاب یادنامه، صفحه:257


[/][/]

انقلاب اسلامی یا انقلاب 57؟

چند نکته از دیدار رهبر انقلاب با فرماندهان سپاه
[h=2]حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار با فرماندهان و کارکنان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کردند: ‫دشمن برای نفوذ فرهنگی سعی می‌کند باورهایی را که جامعه را سرپا نگه داشته دگرگون، مخدوش و در آنها رخنه ایجاد کند.[/h]

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز چهارشنبه در دیدار هزاران نفر از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، درباره نقش سپاه در حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی و اهداف دشمن در تضعیف این نهاد انقلابی سخن گفتند. بیانات امروز رهبری دارای چند نکته است که در اینجا به آن اشاره خواهیم کرد:
1. امید واهی پایان انقلاب: "دشمن به امید واهی پایان یافتن انقلاب، در فکر نفوذ به‌خصوص نفوذ سیاسی – فرهنگی است که شناخت توطئه‌های دشمن، تقویت و استحکام روحیه‌ی انقلابی و حرکت مستمر به‌سمت تحقق آرمان‌ها این هدف را ناکام خواهد گذاشت." یکی از مهمترین نکاتی که رهبری امروز بیان کردند آرزوی پایان انقلاب دشمنان ایران بود. مدتی است که سران کشورهای غربی در اظهارات خود تلویحا سخن از نفوذ فرهنگ غربی در جامعه ایرانی به میان می‌آورند و حتی هزینه‌های ضد فرهنگی بسیاری نیز پرداخت کرده‌اند و علنا این مباحث را اعلام می‌کنند. غیر از این دشمن درصدد نفوذ اقتصادی است و یکی از اهداف تحریم‌های اقتصادی را اشاعه فرهنگ "ما نمی‌توانیم" عنوان کرده‌اند. در چنین شرایطی رهبری اعلام می‌کند که با شناخت توطئه‌های دشمن و داشتن روحیه انقلابی می‌توان راه نفوذ بست.
2. الزامات تشکیلات سپاه: " «پیرنشدن و تجدید حیات» از طریق رشد و تعمیق و «تربیت عناصر جدید، کارآمد و فهیم» از جمله الزامات تشکیلات سپاه است. سپاه علاوه بر تربیت عناصر درونی جدید، با عناصری که در خدمت دستگاه‌های مختلف قرار می‌دهد بر آن مجموعه‌ها و تشکیلات تأثیرگذاری می‌کند و انسان‌های موثری را رشد می‌دهد. یکی دیگر از خصوصیات تشکیلاتی بودن سپاه، به‌وجود آمدن «اقتدار میدانی، سیاسی و هویتی و عزت‌بخشی» است. از جمله ویژگی‌های «سازمانی بودن سپاه»، جوان‌گرایی و استفاده از تجربه‌ی نیروهای قدیمی و کارکشته است که باید این روند حفظ شود و انقطاع نسلی در سپاه بوجود نیاید." رهبری امروز بخش اعظمی از سخنان خود را به تبیین ویژگی‌های سپاه پاسداران و سپاهیان اختصاص دادند و در این بین به موضوع جوان‌گرایی اشاره کردند. سپاه پاسداران یکی از بازوهای نظامی کشورمان محسوب می‌شود که با انقلاب اسلامی متولد شد و عملا به یکی از محوری‌ترین پایه‌های نظام تبدیل شده است. در این بین سپاه پاسداران همواره در حال جوان‌گرایی و میدان‌دادن به جوانان انقلابی بوده و هست چراکه لازمه آمادگی یک نیروی نظامی استفاده از اعضای تازه‌نفس و جوان است. سپاه پاسداران در طول 35 سال گذشته همواره در صدد جذب نیروهای انقلابی و جوان بوده است و در جامعه به نیرویی چابک و جوان شهره است. اگر این ویژگی سپاه - که به تعبیر رهبری یکی از الزامات تشکیلات سپاه است کنار گذاشته شود و جوانان فراموش شود این نیروی انقلابی فرسوده و کند خواهد شد.
3. سپاه سر به زیر نیست: " یکی از وظایف اصلی سپاه، رصد دائمِ مسائل داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی به‌منظور شناخت تهدیدها است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک سازمان سربه‌زیر و سرگرم کارهای اداری خود نیست بلکه یک ناظرِ آگاه و بینا و متوجه مسائل داخلی و خارجی است. یکی از راه‌های نفوذ دشمن، ایجاد خلل در باورها است. راه مقابله با چنین نفوذی، مجهز شدن سپاهیان به منطق مستحکم انقلاب از طریق افزایش قدرت اقناعی، منطقی و بیانی در مورد انقلاب اسلامی است." اظهارات رهبری در مورد ویژگی‌های سپاه پاسداران نشان می‌دهد که ایشان سپاه پاسداران را به نوعی چشم بینای نظام می‌دانند. سپاه یک سازمان اداری نیست و وظیفه دارد که اتفاقات و رویدادهای جامعه را رصد کند. مثلا سپاهی‌ها در مورد مسائل سیاسی و اجتماعی نمی‌توانند و نباید بی‌تفاوت باشند و حتما باید تحلیل خود را داشته باشند و قطعا این مساله با موضوع دخالت نظامی‌ها در مسائل سیاسی بسیار متفاوت خواهد بود. طبق اظهارات رهبری همچنین سپاه باید قدرت اقناع داشته باشد و در جامعه حضور چشمگیرتری داشته باشد. مثلا در جامعه تهمت‌های بسیاری از سوی برخی از چهره‌های سیاسی متوجه سپاه می‌شود و مسوولان سپاه می‌توانند و باید حضور چشمگیری در رسانه‌ها داشته باشند و در این زمینه اطلاع‌رسانی کنند. یا در مورد موضوعات سیاسی اعضای سپاه پاسداران می‌توانند با قدرت اقناع خود به بسیاری از ابهامات پاسخ بدهند و روشنگری کنند اما حضور سپاهیان در جامعه کمرنگ است. به عنوان مثال در بحث اقتصاد مقاومتی سپاه پاسداران هزینه بسیاری را برای تحقیق و پژوهش انجام داده و بسیاری از اعضای آن راه‌های مقابله اقتصادی با تحریم‌ها را تبیین کرده‌اند اما این تحقیق‌ها و مباحث به جای عمومی شدن فقط در چند همایش کوچک سپاه مطرح شده است. رهبری در همین دیدار امروز عنوان کردند که سپاه پاسداران باید نقاط ضعف معرفتی و عملی دشمن را بشانسد تا برای توجیه افزادی که هنوز شناخت صحیح از دشمن ندارند به کار گرفته شود: "منظور از دشمن، استکبار جهانی، و مظهر کامل آن آمریکا است که رژیم‌های مرتجع و انسان‌های ضعیف‌النفس، عوامل آن هستند.لازمه‌ی پاسداری از انقلاب، شناخت نقاط ضعف معرفتی و عملی دشمن و توجیه افرادی است که هنوزشناخت صحیح از دشمن ندارند."
4. دشمن متناقض: "دشمنان انقلاب اسلامی کسانی هستند که از سال‌ها قبل با شعار «برقراری امنیت»، «مبارزه با تروریسم»، «برقراری دموکراسی» و «ایجاد صلح» به منطقه آمدند اما اکنون دستاورد حضور آنان، ناامنی و ظهور تروریسم وحشی و خشن و شعله‌ور شدن آتش جنگ در منطقه است.شعار «برقراری دموکراسی» در منطقه که از طرف آمریکایی‌ها سر داده می‌شود، اکنون به یکی از مشکلات اصلی و پاشنه‌ی آشیل آنها تبدیل شده است زیرا امروز مرتجع‌ترین، و دیکتاتورترین رژیم‌های منطقه، با کمک و حمایت‌های آمریکا، به جنایات خود ادامه می‌دهند. دشمنان از یک طرف می‌گویند جمهوری اسلامی در منطقه دارای قدرت و نفوذ و تأثیرگذاری است و از طرف دیگر می گویند روحیه و تفکر انقلابی را کنار بگذارید تا جذب جامعه‌ی جهانی شوید. این دو گزاره با هم متناقضند زیراقدرت و نفوذ ما به علت روحیه و عملکرد انقلابی است و طبعاً اگر آن را کنار بگذاریم ضعیف می‌شویم." دشمنان ایران عملکرد متناقض فراوانی دارند و با استفاده از این تناقضات می‌توان افرادی که شناخت صحیح از دشمن ندارند را توجیه کرد. حقوق بشر یکی از برجسته‌ترین تناقضات غرب محسوب می‌شود
5. تبدیل انقلاب اسلامی به انقلاب 57: "هدف اصلی دشمنان این است که ملت ایران تفکر انقلابی را کنار بگذارد تا قدرت خود را از دست بدهد و در نقشه‌های چند کشور زورگو که خود را جامعه‌ی جهانی می‌نامند هضم و محو شود.اسلام، پایه و مایه‌ی انقلاب است اما عده‌ای از اسم اسلام هم می‌ترسند و به‌جای انقلاب اسلامی می‌گویند «انقلاب ٥٧». «اسلامِ منحصر در عمل شخصی»، «اسلامِ سکولار»، «اسلامِ بدون جهاد و شهادت» و بدون نهی از منکر، مورد قبول ملت ایران نیست و «اسلامِ انقلاب» را می‌توان در آیات قرآن و وصیت‌نامه‌ی امام رحمه‌الله و سخنان و مکتوبات ایشان جستجو کرد." قطعا یکی از روش‌های از بین بردن جمهوری اسلامی نفوذ در جامعه و فرهنگ و تضعیف انقلاب است. دشمن در این راه که فروپاشی از درون نام دارد سرمایه‌گذاری بسیاری کرده است و یکی از روش‌های آن بدبین کردن مردم به دولت و حکومت است. برای اینکار آنها اسلام سکولار را تبلیغ می‌کنند و امیدوارند که حتی قشر مذهبی ایران فقط به مذهب فکر کنند و با سیاست و رویدادهای سیاسی بین‌المللی کاری نداشته باشند. آنها می‌خواهند القا کنند که اسلام و دین نمی‌تواند کشورداری کند و اداره کشور را نمی‌توان به مذهب و مذهبی‌ها سپرد. یکی از راه‌های مقابله با این موضوع روشنگری وشناخت دشمن و همچنین تبیین آرمان‌های انقلاب است؛ انقلابی که اسلام محور آن است.

به نظر شما ، بزرگترین خطری که انقلاب را تهدید می کند چیست؟

سلام
به نظر شما ، بزرگترین خطری که انقلاب اسلامی ما را تهدید می کند چیست؟

اول ، میخواهیم کاربران محترم نظر خودشون را به طور تیتر وار عنوان کنند و سپس توضیح چند خطی زیر آن بدهند و بعد به صورت نظرسنجی ، ببینیم کدام گزینه رای بیشتری می آورد.

نمیدونم چطور میشه نظرسنجی کرد. فعلا بنا را بر این می گذاریم که هر کاربری که با هر نظری موافق هست و به عقیده اون ، اون نظر ، واقعا بزرگترین خطر برای انقلاب هست ، زیر اون نظر با زدن صلوات ، موافقت خودشو اعلام کنه. اینطوری از روی تعداد صلواتها ، میتوانیم ببینیم کدام نظر ، رای بیشتری آورده.

به مرور زمان که نظرات جدیدی عنوان میشه ، هر کاربری در صورتیکه نظرش درباره خطرات عنوان شده توسط کاربران دیگه ، تغییر کنه ، میتونه صلوات خودش رو از پست قبلی پاک کنه و زیر پست جدیدی که نظر جدیدش هست ، بزنه.

چون توضیحات شما درباره خطری که به نظر شما بزرگترین خطر برای انقلاب هست ، در جذب نظر و رای کاربران دیگه موثره ، بنابراین مناسبه که زیر عنوان بزرگترین خطر ، توضیح کافی درباره نظرتون بدین.

توضیحا عرض کنم که منظورمان از "خطر" ، اعم از خطرات بالفعل و بالقوه ، دور و نزدیک و ... هست.

"انقلاب"انتقال امانت الهی به نسل جوان

انتقال امانت الهی

یکی از مهمترین مولفه های انقلاب مردم هستند علاوه بر رهبر و ایدولوژی که از مهمترین شاخصه های هر انقلاب به شمار می روند مردم شاخصه و رکن سوم هر انقلاب اند انقلاب اسلامی ایران هر سه رکن را داشت و مردم در انقلاب سنک تمام گذاشتند.

جوانان سهم به سزایی در انقلاب اسلامی داشتند زیر جوان با توجه به روحیه عدالت خواهی خود هنوز دلبسته اهل و عیال و مال و منال نیست و بیشتر از دیکر رده های سنی دنبال عدالت و آزادی است.

متولدین دهه 30تا 40در انقلاب ایران سهم عمده ای داشتند نسل جوانی که به تعبیر امام در آغاز انقلاب هنوز در قنداق بودند

متولدین دهه20تا40 چند رسالت مهم داشتند و انجام دادند حمایت از علمای انقلابی و انقلاب ، اداره جنک و مقاومت درمقابل فشارهای سیاسی و تحریم ها و از همه مهمترین سازندگی کشور که با تدبیر و اندیشه حکمیانه انسان های این عصر به انجام رسید.

برک های زرین از تاریخ این کشور را این انسان ها به نام خود ثبت کردند. تا جهان هست و اسلام هست و ایران هست این افتخاراز ذهن بشریت پاک نخواهد شد.

دیروز انقلاب, فردا ... ظهور ♪♪♪ کلیپ صوتی

انجمن: 

:Gol: زمینه ساز طلوع آفتاب :Gol:
................................................................
استاد پناهیان

امام خمینی:doa(7):: فسلفه ی جمهوری اسلامی, وفای به عهد برای تعجیل در فرج امام زمان:doa(3): میباشد.

انشاءالله بعد از ظهور حضرت ما به همدیگه خواهیم گفت چقدر آسون بود مقدمه چینی!!!

تا ده روز قبل از پیروزی انقلاب کسی به مخیله اش خطور نمیکرد این انقلاب پیروز بشه!

چکار کردیم پیروز شد؟ حرف آقامونو گوش کردیم, یه کمی هم خوب شدیم...


:roz: دانلود با کیفیت عالی با حجم 7.13 مگابایت :roz:
:goleroz:دانلود با کیفیت عادی با حجم 1.79 مگابایت :goleroz: