مسیح

دلیل بکر زایی حضرت مریم (س) در قرآن و روایات

سلام.
در خصوص دلیل بکرزایی حضرت مریم (س)، به غیر از دلایل عقلی (مثل نشان دادن قدرت خداوند و ابطال مادیگری یهودیت آنزمان) در روایات و احادیث ما چه دلایلی ذکر شده اند؟

میلاد مسیح(ع) مبارک باد

برچسب: 

دین پیامبر صلی الله علیه و آله و پدارن ایشان قبل از اسلام

سلام
می‌خواستم ببینم پیامبر قبل از اینکه به پیامبری مبعوث بشن و هم‌چنین آباء و اجداد ایشون پیرو چه دینی بودند؟
با توجه به اینکه آخرین فرستاده حضرت عیسی بودند آیا موظف به پیروی از آیین ایشون بودند؟ به تعبیر دیگه آباء و اجداد پیامبر مسیحی بودند؟

آیا عیسی مسیح خدا را عبادات می کرد ؟

آیا عیسی مسیح پرستش می کرد ؟ مثلا نماز می خواند ؟
بسیاری از دانشمندان معتقدند مسیح زیاد اهل پرستش و عبادت نبود آیا شاهدی از کتاب مقدس وجود دارد که ثابت کند مسیح اهل عبادت و پرستش بود ؟

آیا خدا از استعاره در دین هایش استفاده کرده؟

انجمن: 

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام خدمت شما بزرگان . بنده یک سوال برایم پیش آمده و ممکن است یا از روی نادانیم باشه یا از روی کنجکاوی یا یه کلام تقریبا درست !

برای اینکه سوالم را بیشتر براتون باز کنم توضیحات مفیدی می دهم برای درک بهتر این سوال:
خوب ، خداوند در قرآن و بقیه ادیان الهی از بهشت و جهنم و شیطان و خطر ها و دنیا ها و ... برای ما گفته که ما اطلاعات کاملی پیدا کنیم و طبق قوانین درست الهی پیش برویم.
و حالا من می خواهم بدونم که خداوند از استعاره هم در قرآن یا هر دین دیگه ای استفاده کرده ؟ وقتی می گوید که بهشت .... سبزه داره و رودی جاری هست و ... خوب قطعا با این پیشرفت هایی که ما کرده ایم اگر به یک همچنین جایی برویم و زندگی ابدی داشته باشیم ....از حوصله سر رفتم اعصابمون خوردمی شه ..... پس نتیجه می گیریم که خوب این
حرفی که خدازده یک استعاره و مانند یک تشبیه هست ..... مثل یک شعر که باید معنیشو بفهمی که چیه ..... خوب اینکه اینا رو گفته است ... یک جای بسیار خوبی است .

خوب حالا در رابطه با شیاطین گفته و روز قیامت و ... ، آیا واقعا منظورش از اینکه خدا ، انسان ها رو از خاک آفریده .... یعنی چی ؟ خوب اینم معلومه ...یعنی اینکه ما مربوط به این زمین هستیم و ما وابسته به این زمین هستیم و از این طبیعت به وجود امدیم با یک روح الهی !

خوب بعضی ها فکر می کنند که نه ما از خاک هستیم و سفالی و گلی هستیم !
به نظر من وقتی از این گفته هایش می توان چندین معنی پیدا کرد ....حتما از اسعاره استفاده کرده و حرف و کلامش را یک جا با کمی از کلمات نا مفهوم گفته .... مثلا همین ظهور

یعنی چی ؟ یعنی اینکه مثلا آقا امام زمان پا می شه با شمشیر الهی یا مثلا بمب اتم و ... همراه 300 یا حالا 10000000 یا ... نفر و همراه حضرت عیسا با شیاطین روی کره زمین می جنگه و آدمای بد رو گردن می زنه ....؟ این یعنی آدم کشی و خدا گفته که هر کسی آدم بکشد ، هیچ جایی در بهشت نخواهد داشت ! به نظر من همافراد خلاف کار را نباید کشت و افرادی که مثلا 10 نفر یا قتل های زنجیره ای کرده را باید کشت و بقیه را حبس ابد براشون زد !‌

خوب یعنی چی ؟ امام زمان ببخشید با این تعریف می شه یه آدم کش حرفه ای !‍‌ (بازم عذر می خوام) مرگ انسان ها دست خداست ... قطعا م اگر خدا بخواهد دستور مرگ را بدهد ، به فرشته مرگ می گوید و خودش اینکار را می کند و به آدمی دستور نمی دهد که بره همنوع خودش را گردن بزند چون اون یارو مثلا آدم بدی بوده !

تعریفی که می شه از جنگ آخرالزمان داشت ، چیز خیلی پیچیده تری هست و ...

زیادش نمی کنم .... ولی می خواهم بگویم که ما باید ظاهر بین باشیم به قرآن و راه ظاهری آن را قبول کنیم ...یا نه ..... یک ریسک بزرگ کنیم و قرآن و گفته هایش را به ظاهر نبینیم و هیچ وقت آن را با اتفاقات دنیوی مقایسه نکنیم ...

منتظر جواب شما هستم ...... ممنون

لطفاً از کسی کمک نگیرید!

[=tahoma]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]لطفاً از کسی کمک نگیرید![/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]به من گفت:چطور به خودت جرات می دهی از مخلوقات غیبی کمک غیبی بگیری؟!
مگر نمی دانی باید هرچیزی را از" فقط خدا" خواست و لاغیر؟!
[/]

می خواستم بگویم: خوب خداوند در عالم غیب هم واسطه هایی قرار داده است.

به من گفت: این اعتقادات همه شرک است و مشرک محکوم به قتل.

می خواستم این آیه از قرآن را برایش تلاوت کنم، ترسیدم به قرآن هم جسارت کند.

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]لَهُ مُعَقِّباتٌ مِنْ بَیْنِ یَدَیْهِ وَ مِنْ خَلْفِهِ یَحْفَظُونَهُ مِنْ أَمْرِ اللَّه‏ (الرعد 11)
براى او(انسان)، مأمورانى است که پى در پى، از پیش رو، و از پشت سرش او را از امر خدا [حوادث غیر حتمى‏] حفظ مى‏کنند
[/]


[/]

تثلیث یا شرك گرایی در ذات خدا

یكی از عقاید مشهور در آئین مسیحیت، ‌عقیده تثلیث (سه خدایی) است، آنان در عین این كه خود را موحد و یكتا پرست میدانند به اقانیم ثلاثه (ذوات سه گانه) عقیده دارند، كه عبارتند از:

1. اقنوم ذات (خدای پدر)
2. اقنوم كلمه (خدای پسر)
3. اقنوم حیات (روح القدس)

به اعتقاد آنان هر یك از آنها به صورت كامل از حقیقت الوهیت برخوردار است و همگی در حقیقت الوهیت یكسانند، پس حقیقت الوهیت یك چیز است، بدین جهت خدا در عین این كه یكی است، سه تا است.

به عبارت دیگر، ذات خداوند (خدای پدر) توسط اقنوم حیات (روح القدس) در اقنوم كلمه (مسیح) حلول كرده و به صورت او نمایان شده است، چنان كه انجیل یوحنا با این عبارت شروع میشود:

در ابتدا كلمه بود، و كلمه نزد خدا بود، و كلمه خدا بود، و كلمه جسم گردید و میان ما ساكن شد.[1]

و در رساله پولس حواری، كه حدود ده سال قبل از انجیل یوحنا نگارش یافته آمده است:

خدا، كه در زمان گذشته با اقسام متعدد و طرق مختلف توسط پیامبران با پدران ما تكلم میكرد، در این ایام به وساطت پسر خود با ما تكلم نمود، او را وارث جمیع موجودات قرار داد، به واسطه او عالمها را آفرید.[2]

بنابراین، مسیحیان در این باره سه عقیده دارند:

1. مسیح فرزند خدا است.
2. مسیح خدا است (خدای مجسم).
3. سه ذات الهی وجود دارد، و خدا سومی آنها است.

اینها عقایدی است كه قرآن كریم نیز آنها را یادآور شده، و همگی را به عنوان عقاید كفر آمیز تخطئه نموده است، چنان كه میفرماید:

1. «لَقَدْ كَفَرَ الَّذِینَ قالُوا إِنَّ اللَّهَ هُوَ الْمَسِیحُ ابْنُ مَرْیَمَ؛[3] آنان كه گفتند خدا همان مسیح فرزند مریم است كافر، شدهاند».

2. «لَقَدْ كَفَرَ الَّذِینَ قالُوا إِنَّ اللَّهَ ثالِثُ ثَلاثَهٍ؛[4] آنان كه گفتند خدا سومی سه تا است، كافر شدهاند، جز خدای یكتا، خدایی نیست.

3. «وَ قالَتِ النَّصارى الْمَسِیحُ ابْنُ اللَّهِ یُضاهئونَ قَوْلَ الَّذِینَ كَفَرُوا مِنْ قَبْلُ؛[5] نصاری گفتند مسیح فرزند خداست، این عقیده آنان همانند عقیده كافران پیشین است.
از این آیه استفاده میشود كه اعتقاد به الوهیت مسیح و اینكه او فرزند خداست، از عقاید كافران پیشین وارد دیانت مسیحی شده، و هرگز از عقایدی نیست كه حضرت مسیح آنها را به پیروان خود آموزش داده است. چنان كه گوستاولوبون فرانسوی (1841ـ1931) كه خود پیرو آئین مسیحیت است گفته است:

«مسیحیت در طول پنج قرن نخست از حیات خود، با جذب افكار فلسفی و مذهبی یونانی، رومی، و شرقی تطوراتی یافت، و آمیزهای از عقاید دینی گردید، تثلیث جدید (اب، ابن، روح القدس) جایگزین تثلیث قبلی (نروبیتر، وزنون، نرو) گردید، و پرستش خدایان سه گانه جایگزین خدایان قدیم شد.» [6]

پاورقی______________________________
[1] . كتاب مقدس، عهد جدید، انجیل یوحنا.
[2] . همان، رساله پولس.
[3] . مائده/ 17و 72.
[4] . مائده/73.
[5] . توبه/30.
[6]. ر.ک: عقاید استدلالی، علی ربانی گلپایگانی.

๑۩๑๑۩๑روح پاکی ها(میلاد حضرت عیسی مسیح(ع))๑۩๑๑۩๑

سلام بر مسیح
میلاد مسیح، دیباچه زرّین کتاب حقیقت است و بهار تجلی انوار خداوندی در زمین.مسیح آمد تا در کالبد بی جان بشر، روح ایمان، برادری، صفا و صمیمیت بدمد و نوید بخش «حیات طیبه» در پرتو مهر الهی باشد.

مسیح، از سلاله پاکان و از دامن مریم عفیف آمد و با خود طراوت قلوب و بهار جان ها را به ارمغان آورد.

میلاد او، باران نور و مهربانی بر این خاک تیره است که از دیو جهل و خرافه به تنگ آمده. مسیح آمد تا جهل بمیرد و روح مانای الهی بر آسمان دل ها بتابد.

سلام بر عیسی، روح خدا.