دانش آموز

تکلیف دانش آموزانی که وارد فضای مجازی شده اند چیست؟

سلام و تشکر از این فضای خوب.
بعضی دانش آموزا که از نظر تحصیلی افت دارن و ضعیف هستن وقتی به کنهش میریم متوجه میشیم روابط خانوادگی خوبی ندارن مثلا پدر و مادرش جدا شدن خونه ی پدر بزرگ و نادربزرگه یا خونه ی مادره و... تا اینجا رو میشه تا حدودی کنترل کرد اما وقتی متوجه میشیم به اصطلاح مادر برای رفع محبت دخترش همراه و تبلت خریده و اینستا و.. نصب کرده دیگه کار سخت میشه.
وقتی وارد فضای محازی میشن تمرکزشون پایین میاد همیشه درحال تخیل هستن و الگوهاشون سلبریتی های مجازیه. بدتر اینکه کتاب و پاور و آهنگ هم براشون آتچنان جذابیت به وجود نمیاره. یعنی توی کلاس خوبن اما وقتی باید بشینن خونه و کتاب و خودشون بخونن اینکارو نمیکنن و ضعیف میشن!
از چه طرقی میشه دانش آموزان و از فضای مجازی خارج کرد؟
تشکر

طلبه شدن ؛ موانع و راههای پیش رو

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و کارشناسان محترم...
میدونم این تاپیک قبلا وجود داره با نام میخواهم طلبه شوم.ولی شرایط من چون متفاوت بود خواستم یه تاپیک و سوال جدید ایجاد کنم.
الان که این تاپیک رو ایجاد میکنم سوم آبان 94 هست یعنی فردای عاشورا.
دیروز که عاشورا بود با دوتا از دوستان یکی در مدرسه تیزهوشان و یکی طلبه بحث میکردیم در مورد رشته ها.
من دانش آموز نهم(اول دبیرستان) مدرسه تیزهوشان هستم.
یهو حرف یکی از دوستان یادم و به شدت هم به فکر من و هم به فکر دوست دیگرم افتاد که طلبه شویم.
دلایل خودم رو هم دارم : 1-شرایط الان مدارس خیلی خوب نیست و احتمال اینکه توی مدرسه خراب بشم(از لحاظ دینی)خیلی زیاد هست چون اصل مدرسه خوبی نداریم و شرایط خوب نیست 2-بر اساس فتوای علمای مختلف برخی مراجع واجب کردن طلبگی رو (البته در حد توان و کفایت برای فرد) و همچنین شیعه ها از سنی ها خیلی کمتر طلبه دارند 3-چند وقتی است که از خواندن درس هایی مثل ریاضی و زیست و اینجور درس ها تقریبا متنفر شدم و به شدت علاقه به درس های مذهبی و روانشناسی پیدا کردم 4-بیشتر دنبال معنویاتم تا مادیات(دنبال مادیات هم هستم ولی شنیدم که اگه خوب درس بخونم تو حوزه شغل های خوبی در قضاوت و حقوق و علوم سیاسی هست) 5-قبلا به رشته های تجربی بیشتر علاقه داشتم ولی دیگه به رشته های حوزوی علاق پیدا کردم6-شنیدم که در حوزه انسان بیشتر میل به درس خواندن و تحصیل پیدا میکنه و از اونجایی که وظیفه من الان درس خوندنه از خدامه توی محیطی باشم که بتونم تحصیل کنم و درس بخونم

شرایط مهم من اینه که : میدونم اگه به دوستام بگم همشون مسخرم میکنن و مخالفت میکنند
صد در صد مطمئنم از خونه مخالفت میکنن و این کارم رو مایه خجالت میدونن (همونطور که برخی علمای معروف رو از خونه نمیزاشتن برن حوزه و از خونه فرار کردند برای رفتن به حوزه)
از طرفی هم به حوزه علاقه دارم ولی از آینده ترس شدیدی دارم چون همه میگن تو حوزه موفقیت نیست و فقر و بی پولی هست و مدرسه خوبه ولی خیلی به حوزه علاقه دارم

اگه میشه راهنماییم کنید تا چطوری از خونه اجازه بگیرم و چیکار ها کنم و با چه کسانی مشورت کنم !!!

چـطـور مـطـالـب رو زودتـر حـفـظ کـنـیـم؟!!

انجمن: 

هـآی Smile

هـمـه مـآ دآنـش آمـوزآ و دآنـشـجـوآ بـآس یـه مطـلـبـی رُ حـفـظ کـنـیم Sad

وآسـمـون هـم سـخـتـه ک ِ یـه مـطـلـب خـیـلـی [ ی ی ی ی ] بـلـند ُ حـفـظ کـنـیـم Sad

سـوآلـم ایـنـه کـه چـطـور یـه مـطـلـب بـلـنـد زود تـر حـفـظـمـون شـه ؟! . . .

پـلـیـز هـلـپ Sad

دوست دختر و دوست پسر در قرآن

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
غَيْرَ مُسَافِحَاتٍ وَلاَ مُتَّخِذَاتِ
یعنی زناکار و دوست گیر پنهانی نباشند .

خداوند در آیه 25 سوره مبارکه نساء این رابطه دوست پسر دوست دختر را توبیخ کرده و آنرا در کنار زنا آورده و گناه بزرگی است . حال چرا قرآن نمیخوانند وقتی اول آیه نکاح و نکاح آسان برجوان توصیه شده کسی اطاعت نمیکنه و قتی رابطه زنا و دوست پنهانی توبیخ شده همه دونبال آن هستند و به فقره آیات الله توجه ندارند و از عذاب آن بیمناک نیستن واحسرتا واحسرتا. این نشون میده شیطان هم بی کار نیست .
طبق آیه مبارکه نکاح موقت آسان مستحب است و جایگزین رابطه نا مشروع دوست جنسی پنهانی است . و اگر اسباب آن نیست صبر بر شما بهتر است .
به نام خداوند رحمتگر مهربان


و زنان شوهردار نيز بر شما حرام شده است به استثناى زنانى كه مالك آنان شده‏ايد , اين فريضه الهى است كه بر شما مقرر گرديده است و غير از اين زنان براى شما حلال است كه به وسيله اموال خود طلب كنيد در صورتى كه پاكدامن باشيد و زناكار نباشيد و زنانى را كه متعه كرده‏ايد مهرشان را به عنوان فريضه‏اى به آنان بدهيد و بر شما گناهى نيست كه پس از تعيين مبلغ مقرر با يكديگر توافق كنيد [كه مدت عقد يا مهر را كم يا زياد كنيد] مسلما خداوند داناى حكيم است (24)

و هر كس از شما از نظر مالى نمى‏تواند زنان آزاد پاكدامن با ايمان را به همسرى درآورد پس با دختران جوانسال با ايمان شما كه مالك آنان هستيد و خدا به ايمان شما داناتر است از يكديگريد پس آنان را با اجازه خانواده‏شان به همسرى درآوريد و مهرشان را به طور پسنديده به آنان بدهيد به شرط آنكه پاكدامن باشند نه زناكار و دوست‏گيران پنهانى نباشند پس چون به ازدواج شما درآمدند اگر مرتكب فحشا شدند پس بر آنان نيمى از مجازات زنان آزاد است اين پيشنهاد زناشويى با دختران جوان براى كسى از شماست كه از آلايش گناه بيم دارد و صبر كردن براى شما بهتر است و خداوند آمرزنده مهربان است (25)

■ فهمیده های کلاس llı.✿.ıll روایت هایی کوتاه از زندگی دانش آموزان شهید■

بسم الله الرحمن الرحیم

کاروان شهیدان با پرچم برافراشته ی خود پیشاپیش ما در حرکت است و ما با دیدگان حسرت بار ، مبهوت از این همه شور و اشتیاق در برابر آنان روانیم ؛ در این انتظار و التهاب که نوبت ما کی فراخواهد رسید.

امام خامنه ای (مدظله العالی)


13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی

13 آبان

در13 مهر 1342 به دستور شاه ، پیشنهاد آمریکا مبنی بر اعطای مصونیت قضایی به اتباع آمریکایی ، به صورت یک لایحه قانونی در هیات دولت تصویب گردید . پس از تصویب این لایحه ، وزارت خارجه مراتب رضایت رژیم را از این تصویب به اطلاع سفارت آمریکا رساند و لایحه در سال 1343 ، به تصویب مجلسین شورای ملی و سنا رسانده شد .چندی بعد ، نشریه داخلی مجلس حاوی متن کامل سخنرانیها و گفتگوهای نمایندگان و رئیس دولت در زمینه این لایحه به دست امام خمینی رسید و ایشان را به اعتراض وا داشت . پس امام به افشاگری این مصوب دولت پرداخت .
رژیم ، همه شیوه ها را برای آرام کردن ایشان به کار برد ، اماهیچ کدام کارساز نبود . فریبکاری و وارونه جلوه دادن حقایق ، بازداشت و زندان ، تهمت ، دروغ پردازی ، جوسازیهای کاذب ، تهدید و تطمیع ، وحشیگری و کشتار ، اختلاف افکنی و ... ، در برابر روح بزرگ امام (ره) بی اثر شده بود . تنها یک راه باقی مانده بود و آن تبعید امام بود . در شب 13 آبان 1343 ، صدها کماندو و چترباز مسلح به همراه مزدوران ساواک به سرپرستی سرهنگ مولوی ( رئیس ساواک تهران ) بیت امام را درقم محاصره کرده ، از بام و دیوار وارد منزل شده و پس از ضرب و شتم خادمین منزل ، امام را دستگیر و به تهران انتقال دادند و صبح همان شب رهبر بزرگ نهضت را با یک هواپیمای نظامی از فرودگاه مهرآباد تهران به ترکیه تبعید نمودند و ساواک اطلاعیه ای را از صداو سیما و مطبوعات به شرح زیر منتشر کرد :
" طبق اطلاع موثق و شواهد و دلایل کافی چون آقای خمینی و تحریکات مشارالیه ، علیه منافع ملت و امنیت و استقلال و تمامیت ارضی کشور تشخیص داده شد ، لذا در تاریخ 13 آبان ماه 1343 ، از ایران تبعید گردید ."
دستگیری و تبعید امام با واکنش شدید اقشار مردم مواجه شد . شهرهای قم ، مشهد و تهران به حالت تعطیل درآمدند . در بسیاری از شهرها تظاهرات به راه افتاد . حسنعلی منصور ، نخست وزیری که لایحه را به مجلس برده و از تصویب گذرانده بود ، ترور گشت و نهضت وارد دوران جدید مبازره علنی با رژیم گردید .