متعه

متعه با وجود داشتن همسر

سلام و درود ؛  ایا مرد متاهلی که با همسر خود عقد دایم کرده اما پس از گذشت ماهها از جاری شدن عقد ، به دلیل تاخیر افتادن در مراسم عروسی و شرایط بیماری کرونا ، هنوز رابطه زناشویی کامل ، برقرار نکرده است ( همسر این اجازه را نمی دهد و از لحاظ عاطفی راضی نمی شود) می تواند برای پاسخ به نیاز جنسی خود ، به متعه رجوع کند یا خیر !؟  از لحاظ قانونی و شرعی چه حکمی دارد !؟
برچسب: 

درخواست ازدواج موقت جلوی فرزند پسر

سلام یکی از دوستان من با خانم مطلقه ای علاقمند شده و قصد دارد که به او پیشنهاد ازدواج موقت دهد... اما آن زن همیشه کنار فرزند پسر 4-5 ساله اش هست و هیچوقت تنها نیست آیا پیشنهاد دادن به آن خانم جلوی فرزند پسر (4-5) ساله اش _ از نظر اخلاقی یا روانشناسی _ اشکالی دارد؟ یا کار درست و خوبی است؟ با تشکر

مردی هستم که شرایط ازدواج دوم را دارم

سلام ووقت بخیر
یکی از کاربران انجمن سوالی مطرح کرده اند واز کارشناسان درخواست راهنمائی دارند
مطالب ایشون بدون اضافه کردن مطلبی ؛نقل میشود

نوشت:

سلام.
مردی 42 ساله و متاهل هستم. و دارای 3 فرزندم.

یکی از دختر دایی هام، که حدود 6 سال از من بزرگتر است و دو دختر دارد که یکی تای آنها شوهر کرده و دیگری هنوز خانه است، حدود 5 سال پیش شوهرش فوت کرد.

من نیاز جنسی شدیدی دارم و خانمم هم بدون هیچ اشاره ای از طرف من، خودش با کمال میل راضی به ازدواج مجدد من هست و اصلا روی این مساله حساسیتی ندارد (به دلیل دیدگاه دینی اش).

من احتمال میدهم میل جنسی زیاد من، جنبه ژنتیکی داشته باشد. البته دلیلی برای این احتمال ندارم.
اگر اینطور باشد، ممکن است دختر دایی من هم الان نیاز جنسی داشته باشد ولی راهکاری جهت تأمین آن نداشته باشد.

من ایشان را خیلی کم می بینم شاید شش ماهی یک مرتبه.
اما یکبار صحبتی کرد که به نظرم تحلیل آن، احتمال فوق را بالا می برد. ایشون در مکورد شخصی صحبت میکردند و گفتند: "او مثل ما جوان است".
تحلیلم اینه که اگر ایشون با داشتن سن نزدیک 50 سال خودشون رو جوان میدانند، پس احتمالا میل جنسی دارند.

همچنین یکبار صحبت میکردند جایی (مخاطبشون من نبودم) کلی حرف زدند اما معنای حرفشون این بود که آدم باید تفریح حلال هم داشته باشد.
تحلیل این جمله میتونه به نفع تمایل ایشون به تأمین حلال میل جنسی اش باشه.

من همه اش در ذهنم سرگرم تحلیل رفتارهای او هستم (چون خیلی کم می بینمشون، رفتارهای کمی از ایشون مورد تحلیل قرار میگیرند). کل فضای ذهن منو این تحلیلها که بر پایه اطلاعات خیلی کمی است پر کرده.

من دوست دارم با ایشون ازدواج موقت کنم. ماهی یکبار هم همدیگه رو ببینیم کافیه.
قطعا من از دید ایشون یک فردی قابل اعتمادم و شکی در آن ندارم.

من چکار میتونم بکنم؟
از کجا بفهمم او نظرش چیه؟
اما یقین دارم اگر او نظرش مثبت باشه، قطعا منو بر بقیه ترجیح خواهد داد.

جوانان و همسريابي اينترنتي؛ آسيب‌ها و راهكارها

انجمن: 

نام نشریه : فصلنامه تخصصي مطالعات جوان و رسانه (15)

نام نشریه : فصلنامه تخصصي مطالعات جوان و رسانه (15)

ازدواج اینترنتی (یا همسر یابی مراکز خیریه معتبر در فضای واقعی نه مجازی)

میخواستم بدونم که آشنایی برای ازدواج از طریق یک سایت همسریابی که مورد تایید وزارت ارشاد نیز هست اشکال شرعی داره

دختر غیر رشیده و باکره ای که پدر و جد پدری ندارد

سلام
1- دختر باکره غیر رشیده و غیر مستقل در صورتی که پدر و جد پدری اش وفات کرده باشد، با اختیار خود میتواند ازدواج (موقت یا دائم) کند؟

طبق نظر آیت الله سیستانی پاسخ بدین
باتشکر

برچسب: 

عده ازدواج موقت در زنانی که عادت منظم ندارند

انجمن: 

باسلام
بنده با زن غیر یائسه مطلقه‌ای که یکبار ازدواج موقت هم داشته، ازدواج موقت کردم
من مقلد آیت الله مکارم هستم و ایشان مقلد آیت الله خامنه ای
ایشان از زنانی هست که در سن زنانی که خون حیض میبینند قرار دارد، اما نظم درستی ندارد مثلا هر 3 ماه یا هر 4 ماه یا هر 5 ماه خون میبیند.

طبق نظر آیت الله خامنه ای: زنى كه نه سالش تمام شده و يائسه نيست، اگر شوهرش با او نزديكى كند و طلاقش دهد، بعد از طلاق بايد عده نگهدارد يعنى بعد از آن كه در پاكى طلاقش داد، به قدرى صبر كند كه دوبار حيض ببيند و پاك شود و همين كه حيض سوم را ديد، عده او تمام مى‏شود و مى‏تواند شوهر كند، ولى اگر پيش از نزديكى كردن با او طلاقش دهد، عده ندارد، يعنى مى‏تواند بعد از طلاق فورا شوهر كند.

زنى كه حيض نمى‏بيند اگر در سن زنهايى باشد كه حيض مى‏بينند، چنانچه شوهرش بعد از نزديكى كردن او را طلاق دهد، بايد بعد از طلاق تا سه ماه عده نگهدارد.

طبق نظر آیت الله مکارم: در عقد دائم در صورتي که دخول نشده، عده ندارد ولي چنانچه در طول دوران عقد (زناشويي)، حتي يک بار، دخول صورت گرفته باشد، زن بايد بعد از صيغه طلاق، عده نگهدارد. زني که عادت مي شود احتياط آن است که بقدري صبر کند که دوبار حيض ببيند و پاک شود و هنگامي که حيض سوم را ديد عده او تمام است و زني که عادت ماهانه نمي بيند اگر در سن زناني باشد که عادت مي بينند بعد از طلاق بايد سه ماه عده نگه دارد.

خوب ایشان از زنانی نیست که اصلا هیچ خونی نبیند بلکه نامنظم و با فاصله زیادی هست،

سوال اول: با این اوصاف (طبق نظر آیت الله خامنه ای و آیت الله مکارم) اگر ایشان، 3 ماه بعد از اینکه از عقد دائم، طلاق داده شدند خونی ندیدند از عده طلاق دائم خارج میشوند و 45 روز پس از اینکه از عقد موقت فارغ شدن و با همسر موقت خودشان نامحرم شدن، باز هم خونی ندیدن، از عده ازدواج موقت هم خارج شده اند. درسته؟

سوال دوم: (طبق نظر آیت الله خامنه ای و آیت الله مکارم) من از ایشان اگر بپرسم که 3 ماه بعد از طلاق ازدواج دائم و 45 روز بعد از ازدواج موقت، خون حیضی ندیدی و بگوید آری، و من یقین به گفته‌ی او حاصل نکنم، تکلیف چیست؟ میتوانم بنا را بر صحت گفته ای بگذارم؟

سوال سوم: (طبق نظر آیت الله خامنه ای و آیت الله مکارم) اگر زن در پاسخ این سوال که (آیا 3 ماه بعد از طلاق ازدواج دائم و 45 روز بعد از جدایی در عقد موقت، حیض شدی یا نه؟) بگوید، نمیدانم، تکلیف چیست؟ اگر بگوید نشدم ولی خودش به گفته خود مطمئن نباشد تکلیف چیست؟ اگر بگوید شدم و خودش به گفته ی خود مطمئن نباشد تکلیف چیست؟

باتشکر

برچسب: 

آشنایی در فضای مجازی و ازدواج ؛ آسیب ها و راهکارها

انجمن: 

4تاسوال درمورده ازدواج دارم:
1.ایاازدواج کردن باپسری ک درگذشته اش رابطه عاطفی وجنسی بافرددیگری داشته(درصورتی ک من رابطه جنسی راتجربه نکرده باشم) ولی پشیمون شده باشه ازنظراخلاقی وشرعی درست است یاخیر؟چرا؟پسری هست ک خیلی دوسم داره ومنوبراازدواج میخواداماچنین مشکلیوداره ب نظرتون بایدچیکارکنم؟
2.من بااین پسرتوفضای مجازی اشناشدم وخب هرچقدم ک هموخوب بشناسیم شناختی ک ادم میتونه تودنیای واقعی بدست بیاره بیشترازدنیای مجازیه،براهمین نگرانم ک نکنه اونی ک تصورشومیکنم نباشه اون پسرمیگه من توروهرجوری ک باشی میخوامت امامن درمورده اونم نگرانم ک نکنه من اونی ک میخوادنباشم، ب این رابطه ادامه بدم؟شماهمچین ازدواجیوتوصیه میکنید؟؟
3.بدلیل اینکه چن ماهی بااین پسرتوفضای مجازی درارتباط بودم باعث شده درمورده وابستگی ای ک این پسر ب من پیداکرده احساس مسئولیت کنم وخودموگناهکاربدونم،الان پشیمونم اماپشیمونیه من فقط باعث میشه اینکارو دیگه تکرارنکنم ودل این پسراینطوری بدست نمیاد،ایاواقعاگناه کردم؟درسته باعث وابستگی شدم اماقولی ب ازدواج ب اون پسرنداده بودم، اگه گناه کردم برای بخشیده شدن بایدچیکارکنم؟؟
خواهشاهرحرفی ک لازمه بگیدهم درمورده ازدواج راهنمایی میخوام هم عذاب وجدانی ک دارموچیکارکنم؟
گاهی ادم میخوادگذشته روفراموش کنه وحال واینده خوبی بسازه ولی نتیجه کارایی ک توگذشته کردم این اجازه رونمیده بایدچیکارکنم؟
4.این پسرخیلی دوسم داره ومن نگرانم ک دیگه کسی پیدانشه ک انقددوسم داشته باشه(حتی اگه خیلیم خوب باشه وازاین پسربهتر)ایادوس داشتنه زیاده این پسردلیل خوبیه من باهاشون ازدواج کنم؟یابایدچیزای دیگه روهم درنظربگیرم؟

تفاوت ازدواج بدون شاهد و زنا

با عرض سلام و خسته نباشید

بنده صحبتی با دوستان اهل سنت داشتم و آنجا بود که متوجه شدم شیعه اصلا اعتقادی به شاهد در ازدواج ندارد. آنها ادعا می کردند که متعه فحشا است چون نیاز به شاهد ندارد. بنده توضیح دادم که شیعه اصلا در ازدواج دایم هم شاهد را لازم نمی داند و این موضوع ربطی به متعه ندارد.
ولی بنده خودم در تعجبم.
پس بالاخره از لحاظ عرفی و شرعی فرق ازدواجی که در خفا باشد و زنا چیست. یعنی از کجا معلوم می شود کسی زنا کرده است یا ازدواج !؟ اگر دو نفر مظنون به زنا ادعا کنند که در خفا ازدواج کرده اند تکلیف چیست. اصلا چه طور می شود این تناقض را حل کرد.

با تشکر فراوان