سایت همسریابی

مشاوره جهت ثبت نام در سایت های ازدواج اینترنتی

سلام می خواستم در سایت همسریابی اینترنتی ثبت نام کنم ، می خواستم بپرسم که نظر شما چیست ؟ آیا مفید خواهد بود یا خیر و ثبت نام کنم می تونم از مجردی بیرون بیام؟متاهل بشم ؟

مراجعه به سایتها همسریابی برای ازدواج کار درستی هست؟

انجمن: 

سلام
یک سوال دارم من در خانوادم و اطرافیان دختر مناسب برای ازدواج ندارم من هم بیشتر در محیطهای مردانه کار می کنم و اصلا شناختی از خانمها ندارم تا بتوانم مورد مناسب برای ازدواج را پیدا کنم سوال اصلی من این هست که آیا ثبت نام در سایتهای همسریابی برای پیدا کردن همسر مناسب کار درستی هست؟

جوانان و همسريابي اينترنتي؛ آسيب‌ها و راهكارها

انجمن: 

نام نشریه : فصلنامه تخصصي مطالعات جوان و رسانه (15)

نام نشریه : فصلنامه تخصصي مطالعات جوان و رسانه (15)

ازدواج اینترنتی ====» حکم شرعی

استفتاء (3) ؛

آیا ازدواج اینترنتی صحیح و مشروع است؟

با نگاهي گذرا به دنياي اينترنت مشخص مي شود برخی از سایت های دوست يابي و همسريابی با امکاناتی چون آلبوم تصاوير، تالارهای گفت و گو و... متاسفانه موجب شده اند تا بعضی جوانان بدون هیچ گونه اطلاعاتی به سمت روابط ناسالم و بی هدف و گاهی نامشروع حرکت کنند.


برخی سایت‏ها و وبلاگ‏ها با ارائه اطلاعات نادرست به جوانان موجبات آسیب‏های اجتماعی، روانی و فرهنگی را برای آنان به وجود آورند. حکم فقهی این مساله را از مراجع عظام تقلید سوال نمودیم:

سئوال: ازدواج‏های اینترنتی که در آن دختر و پسر با تکیه به اطلاعاتی که صحت آنها مشخص نمی‏باشد و تنها با اینترنت با یکدیگر ارتباط برقرار می‏کنند و بیشتر آنها به دوستی‏های قبل از ازدواج منتهی می‏شود چگونه است؟ آیا این گونه روابط برای ازدواج صحیح است؟ تاسیس سایت‏های ازدواج اینترنتی چه حکمی دارد؟ آیا درآمد حاصل از آن حلال است؟

حضرت آیت‏الله خامنه‏ای: بطور کلى ارتباط با نامحرم که مستلزم مفسده و يا خوف ارتکاب گناه در آن مى‌باشد، جايز نيست.

حضرت آیت‏الله مکارم شیرازی: این کار با جنس مخالف اشکال دارد، و غالباً پیامدهاى منفى به همراه دارد، مگر این که مقدّمۀ ازدواج باشد. که در این صورت به مقدارى که جهت ازدواج لازم است، اشکالى ندارد و در مورد سایتهای مذکور اگر این کار زیر نظر افراد مطمئن و با رعایت تمام شئونات اسلامی و اخذ مجوز از مقامات ذی صلاح صورت گیرد کار خوبی است و ممکن است جلوی بسیاری از مشکلات ازدواجها را بگیرد، اما با توجه به ظرافت و حساسیت‏های مساله نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد.

حضرت آیت‏الله سیستانی: ارتباط اينترنتى قبل از ازدواج جايز نيست؛ ولى اگر بعد از آن عقد صحيح خوانده شود اشكالى ندارد و سايتها اگر فقط واسطه آشنايى براى ازدواج باشد وموجب ارتباطهاى نامشروع نشود مفيد است.

حضرت آیت‏الله علوی گرگانی: ازدواج‏های اینترنتی از جمله ازدواج‏های سست بنیان و غیرقابل اعتماد است و توصیه ما به جوانان عزیز دوری از اینگونه رابطه‏ها و ازدواجها است و اگر قبل از ازدواج دوستی بین دختر و پسر برقرار شود چه بسا موجب عمل حرام هم باشد؛ البته اگر فردی بخواهد از طریق اینترنت به جوانان مشاوره صحیح اسلامی بدهد و آنان را با مرحله خطیری که دارند آشنا کند و احیانا موردی را برای آنان پیدا کند مانعی ندارد و کسب در آمد از این طریق حلال است البته باید ایجاد رابطه بین دختر و پسر با هماهنگی پدر دختر باشد.

ازدواج اینترنتی (یا همسر یابی مراکز خیریه معتبر در فضای واقعی نه مجازی)

میخواستم بدونم که آشنایی برای ازدواج از طریق یک سایت همسریابی که مورد تایید وزارت ارشاد نیز هست اشکال شرعی داره

اعتماد به سايت های همسريابی جهت ازدواج موقت

انجمن: 

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

نقل قول:


سلام
یه مشکلی دارم که می دونم مشکل خیلی از جوون های مذهبی هست.
من خودم 17 سالم هست و امسال هم کنکور دارم.جدیدا تو اینترنت با چند تا سایت آشنا شدم که صیغه های ساعتی ارایه می دن.البته برای خانم های غیر یایسه شرط غیر دخول رو گذاشتن.
راستش خود سایت فیلتر هست ولی توش شماره موبایل و شماره حساب و اسامی تمام آدم هایی که کار می کردن رو داشت.
سایت مذهبی هست.اولش هم با سخنان مقام رهبری شروع می شه و توش پر از آیات و روایات هست برای صیغه.
نظر شما چیه؟آیا مراجعه به این جور سایت ها درسته؟
با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

آشنایی در فضای مجازی و ازدواج ؛ آسیب ها و راهکارها

انجمن: 

4تاسوال درمورده ازدواج دارم:
1.ایاازدواج کردن باپسری ک درگذشته اش رابطه عاطفی وجنسی بافرددیگری داشته(درصورتی ک من رابطه جنسی راتجربه نکرده باشم) ولی پشیمون شده باشه ازنظراخلاقی وشرعی درست است یاخیر؟چرا؟پسری هست ک خیلی دوسم داره ومنوبراازدواج میخواداماچنین مشکلیوداره ب نظرتون بایدچیکارکنم؟
2.من بااین پسرتوفضای مجازی اشناشدم وخب هرچقدم ک هموخوب بشناسیم شناختی ک ادم میتونه تودنیای واقعی بدست بیاره بیشترازدنیای مجازیه،براهمین نگرانم ک نکنه اونی ک تصورشومیکنم نباشه اون پسرمیگه من توروهرجوری ک باشی میخوامت امامن درمورده اونم نگرانم ک نکنه من اونی ک میخوادنباشم، ب این رابطه ادامه بدم؟شماهمچین ازدواجیوتوصیه میکنید؟؟
3.بدلیل اینکه چن ماهی بااین پسرتوفضای مجازی درارتباط بودم باعث شده درمورده وابستگی ای ک این پسر ب من پیداکرده احساس مسئولیت کنم وخودموگناهکاربدونم،الان پشیمونم اماپشیمونیه من فقط باعث میشه اینکارو دیگه تکرارنکنم ودل این پسراینطوری بدست نمیاد،ایاواقعاگناه کردم؟درسته باعث وابستگی شدم اماقولی ب ازدواج ب اون پسرنداده بودم، اگه گناه کردم برای بخشیده شدن بایدچیکارکنم؟؟
خواهشاهرحرفی ک لازمه بگیدهم درمورده ازدواج راهنمایی میخوام هم عذاب وجدانی ک دارموچیکارکنم؟
گاهی ادم میخوادگذشته روفراموش کنه وحال واینده خوبی بسازه ولی نتیجه کارایی ک توگذشته کردم این اجازه رونمیده بایدچیکارکنم؟
4.این پسرخیلی دوسم داره ومن نگرانم ک دیگه کسی پیدانشه ک انقددوسم داشته باشه(حتی اگه خیلیم خوب باشه وازاین پسربهتر)ایادوس داشتنه زیاده این پسردلیل خوبیه من باهاشون ازدواج کنم؟یابایدچیزای دیگه روهم درنظربگیرم؟

دختری دانشجو... نیاز به همدم!!

سوال یکی از کاربران:
من دختر21ساله و دانشجوی رشته داندنپزشکی هستم و نياز به همسري با ايمان و خوش اخلاق دارم، خیلی دپرس شده ام، راستش نمي خواهم به گناه بيفتم لطفا راهنمایی کنید که چگونه مي توانم این مشکل را حل کنم؟!

ازدواج با نامزدم یا ازدواج با یکی دیگه؛ یا هیچکدام؟

انجمن: 

سلام

من مدت 2 هفته با یک خواستگاری که به صورت سنتی از طریق یکی از اقواممون که شوهر و بچه هم داره معرفی شده بودند نامزد ( بدون عقد ) کردم.

جریان نامزدی مدت 3 ماه به طول انجامید و هنوز هم به دلیل فوت پدر نامزدم از هم جدا نشدیم ولی پدرم و خودم تصمیم قاطع برای جدایی داریم.

علت جدایی از نامزدم به این دلیل بود که در حین نامزدی متوجه شدیم :

1- نامزدم با معرف رابطه عاطفی داشته و دارد ؛ و تنها قصد ایشون برای خواستگاری از من این بوده که با اون معرف بتونه راحت تر و بدون استرس رابطه داشته باشه. ( هر باری هم که به نامزدم گفتم دست از سر اون خانم بردار؛ اظهار کرد اون خانم دست از سرش برنمی داره)

2- دروغ گویی ایشون برام ثابت شد ( چون می خواستند من نفهمم با معرف رابطه دارند، بهم دروغ می گفتند )

3- متوجه شدم به دلیل فوت پدرشون در حال حاضر سیگار هم می کشند.

من این مسائل رو که بعد از 3 ماه فهمیدم، خیلی ناراحت بودم برای اینکه نامزدم رو اذیت کنم، رفتم سایت های همسریابی در اون سایت با شخصی آشنا شدم که همه شغل و سن و همه مواردش صحت داشته و مورد علاقه من بود و یک جلسه 1.5 ساعته با هم صحبت کردیم و ایشون 7 سال فاصله سنی با من دارند و فقط از نظر چهره این آقا به دلم نمی نشینه ولی همه چیزش خوب هست.

حالا موندم چی کار باید بکنم ؟ به این آقا از طریق سایت دیدمش چی بگم ؟

از طرفی شکاک شدم، از نامزدم بدم میاد ولی هر کسی رو با موقعیت و شغل و چهره نامزدم مقایسه می کنم. ( نامزدم خیلی خوشگل بود)
به این آقا که از طریق سایت اشنا شدم هم شک دارم، همه اش پیش خودم میگم نکنه این آقا با دختر دیگه ای رابطه داشته باشه ؟ از کجا معلوم آدم درستی باشه ؟ نکنه مریضی داره ؟ شاید مریضی روانی داشته باشه ؟

موندم چی کار کنم ؟ پدر و مادرم هم از جریان این آقا از طریق سایت خبر دارن، بهم میگن از نظر شرایط کاری خیلی مناسب هست و فقط باید توکل به خدا کنی، اگرم دوسش نداری بگو یک ماه صبر کنه، تا درست رو بخونی.

این جریانات نامزدم باعث شد من از درسم بیافتم و همه زندگیم بهم بریزه سر این ماجرا پدر و مادرم هم ناراحت شدند و میگن اول درست، دنبال ازدواج فعلا نرو. تا خدا چی بخواد.

لطفا کمکم کنید، چی کار کنم ؟ با نامزد قبلیم چی کار کنم ؟ پدرم نامزدم رو قبول نمیکنه؛ منم با اینکه دوسش دارم ولی دیگه کم آوردم و طاقت دیدن نامزدم با اون خانم رو ندارم. با این آقا از طریق سایت چی کار کنم ؟

ممنونم