طبیعت

آیاخالق دودنیای خیروشرفقط یک خداست ویااین دو،حاصل خلقت یک آفریدگاراند..؟

انجمن: 

بنام او

باسلام..

{باعرض معذرت سوالاتی هستندکه واقعانیازبه دانستن پاسخهای درست آن خواهدبود،لذا ضمن عذرخواهی ازخودسوالات و نحوه طرح آنها و حتی درصورت تکراری بودن،آنهارادراین مکان علمی و اعتقادی مطرح خواهم نمود}

آیا همه جهان و مخلوقات آن و آنچه که وجود دارد آفریده فقط یک خالق بنام خداست ..؟؟

آیا جهان و منجمله همین سیاره زمین و موجودات و مخلوقات روی آن یا درون آن {خاصه طبیعت و خاصه طبیعت وحشی و بیرحم} فقط توسط یک آفریدگارخلقت یافته است..؟؟ اگرچنین است آیا این جهان زیباست یا وحشی و نازیبا ..؟؟ یا چرا این خدا که گفته شده و میشود که مظهرزیبایی هاست،چنین طبیعت وحشی و وحشتناکی را در جوار یک طبیعت زیبا و رحیم پدید آورده و خلق نموده ..؟؟ {و آیا اصلا چیزی بنام رحم در وجود موجودات {چه انسان و چه گیاهان یا غیرانسان حتی گلها} وجوددارد یا وجودخواهدداشت..؟؟}

توضیحات و اضافات..
آیا این طبیعت وحشی با اینهمه حیوانات وحشی و درنده خو که ذره ای هم رحم بهم ندارند {که ذات طبیعی آنهاهم میباشدکه خودنیز بی تقصیر} آیا توسط همین یک خدای خوب و مهربان خلقت یافته اند ..؟؟ چرا و به چه دلیل..؟؟

واقعا فلسفه اینچنین خلقتهای متضاد و تواما زیبا و نازیبا در جوار و کنار یکدیگر و تا این حد نزدیک بهم چه بوده یا چه میتواندباشد و اگر همه آنها حاصل تفکر و خلقت یک خالق اند آیا این خدا را میتوان فقط مظهرزیبایی ها و محبتها دانست یا شاید حقایق جور دیگری بوده و هستند که ما انسانها تاکنون ازپرداختن به آنها ترس و ابا داشتیم و یا جرات روبرو شدن یا بیان آنهارانداشتیم ..؟؟ {اگرنیست که هیچ اما اگر هست،آن حقایق چه چیز ممکن است باشند ..؟؟} بعبارتی فلسفه دو خالقی که باعقل و منطق انسانی هم جور در خواهد آمد ، چرا با باورهای اعتقادی یا دینی ما همخوانی نداشته یا نخواهدداشت..؟؟
{بازهم عذرخواهی ازنوع و طرح این سوالات وهمچنین درصورت تکراری بودن}
{ممنون و سپاسگذار}:Gol::Gol:

{{باعرض معذرت در عنوان تاپیک حرف الف { آ } از کلمه آیا در قسمت دوم سوال درج یا چاپ نشده بود که دراینجا و بدینطریق تصحیح میگردد}}

[h=2]آیا خالق دو دنیای خیر و شر یا دو جهان زیبا و وحشی فقط یک خداست و آیا این دو فقط حاصل تفکر و خلقت یک آفریدگاراند ..؟؟[/h]
{باسپاس}

آیا ملائکه همان قوانین طبیعی هستند؟

انجمن: 

سلام علیکم.
در دعای سوم صحیفه‌ی سجادیه که مضمون آن صلوات و درود بر ملائکه و ساکنین آسمان‌ها می‌باشد، درباره‌ی وظایف فرشتگان نیز سخنی آمده است. برای مثال: «و الموکّلین بالجبال فلاتزول» - «و آن‌ها که نگهبان کوه‌ها هستند تا از جایشان نجنبند».
در حالی که ما از قوانین طبیعی و علومی همچون زمین شناسی و فیزیک می‌دانیم که عامل نگه داری کوه‌ها جاذبه‌ی زمین و پیوندهای بین ملکولی و ساختار مواد معدنی موجود در آن‌هاست.
آیا می‌توان نتیجه گرفت که منظور از این فرشتگان، همان قوانین طبیعی و علمی است؟

آیا هرپدیده ای به خواست خداست؟

انجمن: 

آیا هرپدیده ای به خواست خداست؟
بنابر آیات قرآن هر پدیده ای حتی اراده ی ما به خواست خداست.
بیایید این را با علوم امروزی مقایسه کنیم.
طبق نظریهٔ نسبیت مجموع"جرم و انرژی" پایدار و تغییر ناپذیر است (و آن را قانون پایستگی انرژی می نامند)؛ بدین معنا که انرژی از شکلی به شکل دیگر و یا به جرم تبدیل شود ولی هرگز تولید یا نابود نمی‌شود.
خب
خدا به چه شکل در جهان دخالت کرده؟
1-خدا انرژی را خلق کرده و آنرا مثل ساعت کوک کرده و آن را به حال خود رها کرده(Deism)
این نظریه مغایر با قرآن و تمام ادیان دیگر است.
2-خدا انرژی را خلق کرده و هر لحظه اونو نگه داشته.به طوری که اگر لحظه ای مثلاً نیروهای جهان رو ول کنه جهان نابود میشه.
رد:اگر خدا این انرژی را خلق کرده باشد این انرژی نمیتونه خود به خود از بین بره.در نتیجه نیازی به حفظ آن نیست.پس باز به گزینه اول پرت می شویم.

آن چیزی که علم امروز میگه اینه که تمام پدیده های جهان خود به خود رخ می دهد.مثلاً در اثر گرما آب دریا خود به خود بخار می شود و در آسمان به ابر و بعد باران.هیچ دخالتی از هیچ نیروی ماورای طبیعتی مشاهده نمی شود.
در حالی که قرآن و تمام ادیان دیگر برعکس علت تمام این پدیده ها را از خدا می دانند!
مثلاً چرا باران آمد؟ چونکه خدا میخواد!
این دلیل قرآنه!

منظورم اینه که در ارائه اثبات های وجود خدا به کتاب های ادیان الهی هم توجه کنید.

سوال:آیا می توان برای جهان مبدا در نظر گرفت؟
ببینید ماده و انرژی نه قادرند به وجود بیایند و نه از بین بروند.اینها همواره بوده اند و خواهند بود.

امروزه بیشتر فیزیک دانان(حتی مسلمانان) ادعا می کنند که نمی توان با فیزیک اثبات کرد که خدا وجود دارد یا ندارد!(Agnostism)http://www.asriran.com/fa/news/196851/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D9%81%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%B1%D9%88%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%81%D9%86-%D9%87%D8%A7%D9%88%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D9%81%DB%8C%D8%B2%DB%8C%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%84%DB%8C

به نظر من اونا اشتباهی که میکنن اینه که هرگز این علم رو با قرآن مقایسه نمی کنن.
قرآن میگه علت همه پدیده ها خداست.
برای اینکه بهتر متوجه بشید باغبانی رو مثال می زنم که گلی رو باتدبیرش پرورش میده.
قرآن میگه خود این باغبان،تدبیرش،ارادش و شیوه تبدیل مواد به گل را خدا انجام میده(خدا ابتدا گِل رو خلق میکنه.سپس آدم رو خلق میکنه.سپس از آدم گل رو خلق میکنه).
در حالی که علم این ها رو به شکلی دیگه توضیح میده.

سوال من اینجاست که:
جایگاه خدا در دخالت در جهان کجاست؟
تنها مبدا آفرینش؟ اینکه با قرآن و ادیان الهی در تعارض است!
هم ابتدای آفرینش و هم بعد از آفرینش؟
پس یعنی علت بارون اومدن و خیلی چیزهای دیگه از خداست؟
Studies of scientists' belief in God
Many studies have been conducted in the United States and have generally found that scientists are less likely to believe in God than are the rest of the population. Precise definitions and statistics vary, but generally about 1/3 are atheists, 1/3 agnostic, and 1/3 have some belief in God (although some might be deistic, for example)

http://en.wikipedia.org/wiki/Relationship_between_religion_and_science

کارشناس بحث : صالح

آشنایی با ماورای طبیعت

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

من جهت آشنایی با علم ماورای طبیعت این تایپیک را ساخته ام .
چون می خواهم که وارد این دنیای ماورایی بشوم و از این علم استفاده کنم جهت کسب اطلاعات و نکات مهم این تایپیک را ساخته ام .
و انشالله که با کمک افرادی که در این زمینه فعالیت دارند ، به این خواسته ام کم کم برسم.

یا من فی البحر عجائبه (تصاویر)

اسب دریایی

این اسب دریایی کوتوله در دیواره لابستر، روستای آبی سیپادان در جزایر مابول، بورنئو و مالزی زندگی می‌کند. این اسب دریایی فقط یک سانتی متر درازا دارد و روی مرجان‌های پنکه‌مانند زندگی می‌کنند. اما بافت بدن آنها از بافت خانه‌شان تقلید می‌کند و تشخیص آنها را از همدیگر تقریبا غیرممکن می‌سازد.

تصویر :<<طبیعت جلوه ای از وجود خدا>>

تصاویر دیدنی: زیباترین باغ دنیا

باغ بوتچارت، باغی كه در جزیره ونكور كانادا و در فاصله ۲۱ كیلومتری از شهر ویكتوریا واقع شده و سال تأسیس آن به ۱۹۰۴ میلادی می‌رسد، یك باغ كاملاً رؤیایی با حدود ۲۰ هكتار وسعت است كه حقیقتاً شاهكار معماری سبز می‌توان نامیدش.

به گزارش «نواندیش»، باغ بوچارت ـ كه به افتخار رابرت بوچارت و همسرش جین به این نام موسوم شده است ـ یكی از چشم‌نواز‌ترین و سحرانگیز‌ترین و پرجاذبه‌ترین سازه‌های بشری در ستایش طبیعت است.


انس علما با طبیعت ، ورزش +عکس

انس علماء با طبیعت