مشهد

ربیع بن خُثیم یا همون خواجه ربیع

سلام
نظر کارشناسان در مورد صحت تاریخی مطلب زیر رو میخواستم

نوشت:
تو مشهد خیلیا میرن مزار خواجه ربیع رو زیارت میکنن. حالا ببینید کی هست ایشون


ربیع بن خُثیم یا همون خواجه ربیع یکی از هشت عابد و زاهد برجسته صدر اسلام و از اصحاب امیرالمؤمنین بود. قبل از جنگ صفین اومد به حضرت گفت، آقا من خیلی شمارو قبول دارم ولی شک دارم به این جنگ، آخه معاویه هم مسلمونه. من نمیخوام به جنگ مسلمونا بیام. منو به جایی بفرس که بدون شک و تردید انجام وظیفه کنم. حضرت هم فرستادش در مرزهای اسلام که اگه جنگی اتفاق افتاد با مشرکین بجنگه. بزرگواری حضرت رو ببینید، سرزنشش نکرد که عبادت هات بدرد عمت میخوره و این حرفا. فرستادش یه جا دیگه.


یعنی انقدر عبادت میکرد، وقت نداشت بشینه یکم فکر کنه ببینه معاویه و یزید با امام علی و امام حسین فرق دارن. دین اسلام داره از بین میره، با عبادت خالی که نمیشه دینو حفظ کرد. از حضرت زهرا عابدتر و باحیاتر مگه داریم؟ نامحرم نمیدیدش، ولی بخاطر دفاع از ولایت رفت تو مسجد بین کلی مرد(نامرد) خطبه خوند. بعد این بابا رفته بَست نشسته صبح تاشب ذکر و عبادت.


میگن زمان امام_حسین (ع) هم بود ولی خب قطعا وقت نکرد بره به یاری حضرت، داشت عبادت میکرد. حتی میگن خبر شهادت امام حسین رو بهش دادن چند جمله ابراز تاسف کرد، بعدش از این کارش استغفار کرد که چرا در حد چند جمله خودشو به دنیا مشغول کرده و از یاد خدا غافل شده. اینجاست که میشه معنی اون حدیث رو فهمید که یک ساعت تفکر از هفتادسال عبادت بالاتر است. این بابا اگه یک ساعت عبادتو تعطیل میکرد، مینشست یکم فکر میکرد، میفهمید الان وظیفش یاری امام زمانشه و اگه در جهاد شرکت میکرد، قطعا خیلی جلوتر میفتاد. یا مثلا در حدیث دیگه ای
پیامبر(ص) فرمود:
رُبَّ تالی القرآن و القرآنُ یَلعنُه
چه بسا تلاوت کننده قرآن که قرآن اونو لعنت میکنه


ودرجای دیگر به امیرالمؤمنین توصیه کرد:
ای علی وقتی مردم خودشونو به انواع نیکوکاری به خدا نزدیک میکنن، تو با تعقل و تفکر از همشون سبقت بگیر.


خلاصه ما که خداروشکر تاحالا توفیقمون نشده بریم خواجه ربیع، فکر کنم اعمالمون خوب بوده که سعادت نشده، شماهم نرید، اگرم رفتید بهش بگید برات متاسفم، بای برای همیشه.


منبع: (این مطلب رو در کلاس تاریخ اسلام دکتر رجبی دوانی شنیدم که همین منبع کافیه، در کتاب شهید مطهری هم دیدم، ظاهر شیخ عباسی قمی هم در سفینه البحار نقل کرده، همچین برخی منابع دیگه، آیت الله خويي و شوشتری هم خواجه ربیع را نکوهش کرده اند)نارضایتی والدین از سفر به مشهد و راه کسب رضایت آنها

انجمن: 

سلام دوستان خسته نباشین...
من یه پسر 15ساله هستم که دوست دارم با دوستم که اونم همسنه منه دوتایی باهم بریم مشهد...... D:
اما والدینم هردومون رضایت ندارن که بریم....
چیکار کنم تا رضایتشونو بدست بیارم
خیلی ممو
نم...:hamdel:

تصاویر و صدا و کلیپ از تجمع اجازه نمی دهیم مشهد

انجمن: 

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان(ع)
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

تجمع اعتراضی به تحقیر ملت ایران توسط 5+1 امروز مورخ 1394/3/7 در ساعت 17 در میدان شهدای مشهد مقدس برگزار شد و با حضور مردم عزیز, و حمایت قاطع ایشان از انقلاب و رهبر معظم انقلاب به پایان رسید ...

ابتدای این مراسم با سخنرانی و سرود نونهالان و سخنرانی , مداحی زیبای حاج احمد واعظی و سپس سخنرانی پدر شهید احمدی روشن و در سرودی از سوی نوجوانان به پایان رسید ...بزرگواران لطفا بحث نکنید که تاپیک بسته نشه ... باتشکر

http://uplod.ir/pyuawgvo7o2o/شعار_ابتدایی.3gp.htm

خرید سجاده در نماز جماعت مشهد

سلام.
وقت شما بخیر.

موقع نماز جماعت در حرم امام رضا در بین افرادی که نشسته هستن و منتظر نمازن، بعضی ها سجاده و ... می فروشند. نمیدونم این کار قانونی هست یا نه ولی فکر می کنم قانونی نباشه.
4 تا سوال دارم:
1. خرید این سجاده ها چه حکمی داره؟
2. به فرض درست نبودن خرید این سجاده ها، نمازهایی که با این سجاده ها خونده میشه چه حکمی داره؟
3. به فرض درست نبودن خرید این سجاده ها، هدیه دادن اونها به دیگران چه حکمی داره؟
4. به فرض درست نبودن خرید این سجاده ها، الان باید چیکار کرد؟

با تشکر
مرجع تقلید: آیت الله مکارم

✿ پـنجـره ی فـولـاد ( دلنـوشته ای بـه امـام رضـا (ع) ) ✿

صلی الله علیک یا علی ابن موسی الرضا :doa(6):سلام

تا حالا شده دلتون پــــــــــــــر بزنه برای زیارت امام رضا :doa(6): ؟

دلتون بخواد برید حرم آقا، همون گوشه ای از حرم که همیشه دلتون اونجا قرار میگیره. بنشینید و خودتون باشید و امام رئوف.

دلِ کی هست که بی قرار زیارت امام هشتم نباشه؟


اما وقتی یه لحظاتی دلتون خواسته توی حرم باشید و نبودین، چقدر دلتون سوخته؟

نمیشه گفت اندازشو!!!
اما... اما قبول کنید همون لحظات، یه زیارت دلی کردین.

کوتاه کنم
میخواهیم یه محفلی بسازیم
یه قراری با هم بذاریم
وقتی خدا اینقدر به خاک ایران زیبا نگاه کرده که اجازه داده یکی از ستاره هاش اینجا باشند
ما هم قدر بدونیم

چهارشنبه ها متعلق به 4 امام معصوم هست که یکی از این معصومین :doa(4): ، امام رضا :doa(6): هستند
روز آغازین سال 1392 هم چهارشنبه بود

یه قراری بذاریم، شب چهارشنبه ها، ساعت هشت شب، یه سلامی به حضرت داشته باشیم
قرار بذاریم، یه روز در هفته، در حد چند ثانیه یا دقیقه، سلامی به امام مهربانی ها، خورشید ایران عزیزمون داشته باشیم


[b]content[/b]

این تاپیک، هر هفته

از ساعت 8 سه شنبه شب تا ساعت 8 چهارشنبه شب

باز میشه

باز میشه تا اگر دلت خواست یه زیارت دلی بکنی
باز میشه تا اگر دلت خواست عرض سلامی داشته باشی
باز میشه تا اگر دلت پر کشید برای زیارت خورشید هشتم
باز میشه تا اگر حرفی با آقا داشته باشی
اینجا با هم باشیم
در کنار همدیگه زیارت کنیم


فرزند شهيد حيدري: اولين سفري است که با پدرم به مشهد مي آيم

7 روز مرخصي گرفته بود که يک هفته اي را برود پيش همسر و دختر 2 ماهه اش. دختري که آنقدر دوستش داشت که تا آخرين لحظاتي که با همسرش بود فقط از او حرف مي زد. همسر سرلشگر خلبان شهيد «خالد حيدري» ديروز اين جملات را مي گفت و گريه مي کرد. او از روزي مي گفت که «خالد» آخرين لحظات کنار خانواده بودن را براي شان معني کرده بود:«شايد برگشتني نباشد ... خانم! اجازه بده کمي از موهاي دخترم را همراهم ببرم...بايد صبور باشي خانم! شايد من ديگر برنگردم...» ديروز که با همسر شهيد حيدري گفت وگو مي کردم او به اتفاق تنها فرزندش که همان
دختر 2 ماهه شهيد است عازم شلمچه بود. مي رفت استقبال مرد زندگي اش که بعد از 32 سال قرار است امروز به ايران برگردد. حرف هاي همسر شهيد که با بغض و گريه بيان مي شد تمامي نداشت اما من مي خواستم از فرزند درباره پدر بشنوم. دختري که وقتي پدر رفت 2 ماهه بود: «2 ماهه بودم که پدرم شهيد شد...در لحظه لحظه دوراني که پدرم نبود زمان هايي بود که جاي خالي او را احساس مي کردم اما افتخار پدرم آنقدر بزرگ و با ارزش بود که جاي خالي ايشان را برايم پر کرده بود». «طلا حيدري» فرزند«خالد حيدري» است. خلباني که ازشهداي اهل تسنن است. پدري که آخرين ماموريتش 32 سال طول کشيده است. ماموريتي که ساعت ۵ عصر روز 31 شهريور سال 1359 (3 ساعت پس از آغاز حمله صدام به ايران) آغاز شد اما بازگشت پدر را تا به امروز به تاخير انداخته است. شهيد «خالد حيدري» يکي از تيزپروازان عمليات معروف به "انتقام" بود که همراه با تيم «Alfa red» از پايگاه سوم شکاري شهيد نوژه مامور بمباران پايگاه هوايي کوت در استان ميسان عراق بود که هواپيمايش مورد اصابت يک فروند موشک سام قرار گرفت و در رودخانه دجله سقوط کرد و به همراه کمکش شهيد «محمد صالحي» به شهادت رسيد. ديروز که دخترش با ما گفت و گو مي کرد از روزهاي تنهايي اش مي گفت، روزهايي که در تنهايي براي پدر گريه مي کرد. مي گفت: «از اين که دختر يک خلبان شهيد هستم خيلي خوشحالم و خدا را شکر مي کنم که دختر چنين قهرماني هستم» از او درباره استقبال از پدر پرسيدم هرچند بغض گلويش اجازه نداد صحبت کند، اما با چند جمله کوتاه ما را ميهمان کرد: «من فقط يک مرتبه در دوران تحصيل به مشهد آمده ام و اين سفري که فردا به مشهد مي آيم درواقع اولين سفري است که من و مادرم همراه پدر هستيم؛ آن هم در سفر به مشهد ...».روزگذشته که خانواده هاي 4« امير سرلشگر خلبان شهيد» به نام هاي «محمد صالحي»، «خالد حيدري»، «قدرت ا... کيان جو»، «محمد حاجي» عازم شلمچه بودند فرصتي دست داد تا درددل ها و حرف هاي شان را بشنويم و بازهم با نام شهدا نوشته مان را متبرک کنيم. گفت وگوهايي که همراه با بغض هاي همسران و فرزندان شهدايي بود که پس از 32 سال به ميهن باز مي گردند و فردا در مراسم دعاي عرفه ميهمان امام رضا(ع) خواهند بود.

وداع با 4 شهيد خلبان در دعاي عرفه حرم مطهر رضوي
پيکر مطهر 4 شهيد خلبان که 2 نفر از آنان اولين شهداي عمليات‌هاي برون مرزي نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي هستند امشب وارد مشهد مي‌شود تا زائران و مجاوران امام هشتم (ع) فردا در مراسم معنوي دعاي عرفه حرم مطهررضوي با اين شهدا که پس از 32 سال به ميهن اسلامي باز مي گردند وداع کنند. سرگرد حميدرضا تندرو مدير روابط عمومي نيروي هوايي ارتش گفت: پيکر 17 شهيد دوران دفاع مقدس صبح چهارشنبه از مرز شلمچه وارد کشور مي‌شود و از اين ميان پيکر 4 امير سرلشگر شهيدبه نام‌هاي «محمد صالحي»، «خالد حيدري»، «قدرت‌ا... کيان‌جو »و «محمد حاجي» به مشهد منتقل خواهد شد تا زينت بخش مراسم دعاي عرفه حرم مطهر رضوي باشند.

گزارش تصویری : آغاز ماه محرم و حرم ائمه معصومین علیهم السلام

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش تصویری / تعویض پرچم گنبد حرم مطهر حضرت معصومه (س)

قم - خبر گزاری مهر : همزمان با اولین روز از ماه محرم پرچم گنبد حضرت معصو مه (س) تعویض و همچنین صحن و سرای این حضرت سیاه پوش ‌شد.


عکس: تعویض پرچم گنبد حرم مطهر امام رضا(ع)

عکس: تعویض پرچم گنبد حرم مطهر امام رضا(ع)


۞۞ تصاویر منتخب شما در نمایشگاه مجازی امام رضا(ع) ۞۞ بشتابید!!!دوستان عزیز
به مناسبت میلاد امام رئوف یک نمایشگاه مجازی از تصاویر مرتبط با امام هشتم
در حال تهیه است.
علاقمندان می توانند با قرار دادن تصاویر دلخواه خود دراین قسمت ارادت خود را به ساحت مقدس امام رضا(ع) ابراز نمایند.
در نهایت تصاویر با ذکر نام کاربری خود شما در نرم افزار قرار می گیرد

[b]content[/b]


برای دیدن نمونه نمایشگاه مجازی قبلی اسک دین به آدرس زیر بروید

▓ اولين نمايشگاه مجازي «بقيع غريب» - کار جديدي از اسک دين ▓▒

تصاویر ارسالی شما محدودیتی ندارد و هر تعداد با هر اندازه و با هر موضوعی که مرتبط با
امام رضا (ع) باشد قابل استفاده است

فرصت ارسال تصاویر تا 12 مهر ماه است

زحمت ساخت این نمایشگاه با سرکار ریحانة النبی بزرگوار که پیشنهاد این نمایشگاه رو دادند خواهد بود.

مراسم قالیشویان در مشهد اردهال( دومین جمعه مهر ماه) --- تصویر

مراسم سنتي مذهبي قاليشويان از سنت‌هاي چند هزار ساله است كه در دومين جمعه مهرماه هر سال در مشهد اردهال كاشان برگزار مي‌شود.