عبد

چرا بندگی؟

چرابندگان باید خدایی راکه پیامبران معرفی کرده اندرابپرستند.دربلادکفر بت های مختلفی بود.موسی وعیسی ومحمدهم یک بت رامی پرستیدند. مانندبت های دیگر که شکل واعجازگوناگون داشتند. اما این بت قوی تر بود واعجاز او وسیع تر.بنابراین لااله الا الله چه معنایی دارد؟ چرا مادرعصرکنونی بت آدم تا محمد رابپرستیم؟

شهادت یا زندگی خادمانه؟

انجمن: 

با سلام به همه ی دوستان روزه دار و التماس دعا از همتون مخصوصا هر وقت حال و صفایی بهتون دست میده

یک جوانی مجرد و تحصیل کرده رو در نظر بگیرید که در شرف کسب شغل و ازدواج هست و از طرفی زمینه ی جهاد و شاید شهادت در راه اسلام رو هم داره.
از یک طرف روایات عجیبی از جهاد و مقام شهدا رو داریم و از طرفی ادم همیشه دنبال بهترین هست و با خودش میگه نکنه بشه با زندگی عارفانه و عاشقانه به مقامی بالاتر از شهدا هم رسید.

از یک طرف میگه تجربه و علمی دارم که میشه در راه خدمت به مسلمین بهره برداری بشه و از طرفی هم وظیفه ی جهاد و دفاع در برابر دشمنان اسلام او رو نگران می کنه.

از سویی می گه نکنه ورود به زندگی و گرفتاری های دنیا او رو مغلوب کنه و با گذر سن دیگه نتونه به جهاد حتی فکر کنه ،مثلا نگران بیوه شدن همسر و یتیمی فرزندان ایندش باشه و پول و خونه و.....و از طرفی اینم هست که محبوب ترین عاقبت هر زندگی در نزد خدا شهادته.

در شرایطی که زمینه ی هر دو اقدام وجود داشته باشه کدوم رو صلاح می بینید؟

افطار کردن، یا افطار نکردن

سلام
من حدیثی رو همین در فروم خوندم از امام صادق علیه السلام

امام صادق(ع) از پدران خود و آنها از رسول خدا(ص) نقل کرده اند که: خداوند متعال هدیه‌ای به من و امتم کرامت فرمود که به امت‌های گذشته نداده است. عرض کردند آن هدیه چیست؟ فرمود اجازه افطار روزه و نصف نماز در مسافرت،پس هر کس چنین نکند هدیه خدا را رد کرده است

حالا اگه کسی برای ثواب بیشتر یا برای به یاد بودن کسایی که ندارن افطار کنن، افطار نکنه، اونوقت قضیه چطور میشه؟! چکار باید کرد؟

اجرتون با امام زمان(ع)

کارشناس بحث: سمیع

روش صحیح حضور قلب

انجمن: 

بنام خدا

با سلام

من در جایی شنیدم که فردی می گفت: انسان هنگام توجه به خداى متعال، نبايد در ذهن خود چيزى را تصور كند يا براى خودش چيزى را درست كرده و به آن توجه نمايد. در اين مقام راه‏ هاى گوناگونى از سوى عرفا ارائه شده است، ولى بهترين راه براى «توجّه» همان طريقى است كه حضرات معصومين عليهم ‏السلام ارائه فرموده ‏اند

من پس از شروع نماز برای اینکه از حضور قلبم در نماز اطمینان کامل حاصل کنم، در ذهن خود تصور می کنم که افرادی که در نماز جماعت، در اطراف من هستند، وجود ندارند. و من در بیابانی برهوت و صاف و یکدست و تنها هستم. و خداوند را در ذهنم همچون نوری بزرگ و بی نهایت که جلوی من قرار دارد تصور می کنم و همینطور که دائما این تصور را در ذهن خود نگه می دارم، به دقت، به معانی کلماتی که در نماز می گویم نیز توجه می کنم. و حتی تفسیر آنها را هم از ذهن خود می گذرانم. یعنی دو کار را با هم در ذهنم انجام می دهم. آیا این عمل من اشتباه است؟ راه معصومین علیه السلام برای حضور قلب دقیقا چطور بوده است؟

با تشکر

آیا برده گیری در اسلام نسخ شده است؟

انجمن: 

سلام

با توجه به اینکه در فضای مجازی عده ای مدعی هستند برده داری و برده گیری در اسلام منسوخ شده است و تحت هیچ شرایطی برده گیری مجاز و شرعی نیست.
این سوال برایم پیش امده است؟
ایا برده گیری یعنی برده کردن انسانها در جهاد با حفظ شرایط ان کلا حرام است و نسخ شده است؟

پی نوشت : ایت الله خامنه ای و سیستانی و مکارم و فاضل و بهجت و ....

فتوای عمر درباره مکاتبه

انجمن: 

سلام

میگویند عمر پذیرش مکاتبه را بر مالک عبد و کنیز واجب دانسته است
و امیر المومنین ان را مندوب دانسته اند

ریشه ی این کلام کجاست؟ ( در کتب تاریخی و روایی و فقهی)

لطفا این جستار را در تالار و بخش درست قرار دهید اگر نیست.

حضرت محمد(ص) بنده ی خداست؛ پس چرا در قرآن آمده: «بنده ی ما»؟

بسم الله الکریم الرحیم....با سلام....در آیه 23 سوره بقره چرا نوشته شده عبدنا یعنی بنده ی ما؟ مگر غیر از خدا بندگی کس دیگری هم می شود؟ مگر حضرت محمد صوات الله علیه و آله بنده ی چند نفر است که نوشته شده اگر بر آنچه بر بنده ی خود فرستادیم شک دارید؟ شنیده بودم هرجا در قرآن از کلمه ما بجای من استفاده شده برای خدا...منظور فرشتگان و یا پیامبران و نزدیکان خداست...اما در این مورد نمیشه که....بنده ما؟.....در ضمن ممنون میشم بگید که سوره نجم رو چه کسی داره تعریف می کنه...چون نه از زبون خداست و نه حضرت محمد...چون داره ماجرای حضرت محمد و خدا رو در معراج به زبون بیگانه تعریف می کنه....

برچسب: 

ب+ن+د+ه=؟؟؟؟؟؟

با سلام

ب+ن+د+ه=؟؟؟؟؟؟

اينكه گفته ميشه ما بايد بنده خدا باشيم يعني چي ؟

از اين مسئله چه دركي داريم و اين مسئله تا چه حد برامون جا افتاده ؟

براي من اصلا جا نيفتاده . در اين مورد چه توضيحاتي وجود داره ؟ اگه ممكنه راهنمايي بفرماييد .

اگه توضيحات هم زياد شد اشكال نداره تا تهشو ميخونم

خدايا كمك كن يه عالمه كارشناس با كلي پاسخ از اينجا رد بشن .:Gol: