خیانت به همسر

خیانت به شوهر؛ حق الله یا حق الناس؟

انجمن: 
سلام خیانت ب شوهر حق الله یا حق الناس؟

درمانده از خیانت به همسری که دوستش ندارم!

سلام همسرم خیلی بد اخلاقی میکرد باهام من به قصد طلاق رفتم خونه مادرم ... یک ماه ازش خبری نبود بعد یکماه اومد التماس و خواهش و گفت فکرشو نمیکرده من بخوام طلاق بگیرم و اینقدر جدی باشم. اما من واقعا قصدم جدایی بود چون دیگه ازش متنفر شده بودم. اما اون همش میومد خونه دنبالم واسطه فرستاد پیش مادرو پدرم. مادرو پدرم هم گفتن حرف حرف ماست و باید بری سر زندگیت. من اومدم اما نمیتونم بهش توجه کنم چون ازش بدم میاد... من عاشق یکی دیگه شدم.. من با کسی که دوسش دارم رابطه دارم ، تلفنی و پیامکی ... این گناهه که من همسر یکی دیگم ولی اصلا براش همسری نمیکنم چون دوسش ندارم... من خیلی کلافم دلم نمیخواد گناه بزرگی دامن گیرم باشه ولی نمیتونم با این مسایل کنار بیام. به من بگید من چیکار کنم؟

افشا کردن یا افشا نکردن رابطه‌ی نامشروع دیگران

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:


سلام
به تازگی متوجه رابطه غیر مشروع زن یکی از اقوام و آشنایان شده ام. به این صورت که زن آن مرد با مردی دیگر رابطه دارد.
حالا من در یک دو راهی قرار دارم که این موضوع را به شوهرش بگویم که در اینصورت باعث از هم پاشیدن زندگی او می شود و اگر نگویم حقی بر عهده من است.
چگونه می توانم در ذهن این خانم نفوذ کنم و بدون تهدید و با آرامش بدون انکه آبروریزی شود او را از این رابطه گناه آلود منصرف کنم؟
این رو هم اضافه کنم درمورد وجود رابطه نامشروع هم مطمئن هستم و سند و مدرک هم دارم. (متاسفانه) x_x

لطفا راهنمایی ام کنید.


با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

شاهد خیانت بودم باید چیکار می کردم؟

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

با سلام
یه راست میرم سر اصل مطلب
دو روز پیش اتفاقی افتاد و من کاری کردم که در اون لحظه به درستیش شک نداشتم
ولی الان فکر میکنم شاید بهتر بود دخالتی نمیکردم
من یه جاری کوچکتر از خودم دارم که سه ساله ازدواج کرده و یه دختر یه ساله داره
جاریم و برادرشوهرم باهم دوست بودن و یه روز تو خیابون گرفتار شدن و به عقد هم دراومدن
از همون اول متوجه تماسها و رفت و آمدهای مشکوک جاریم بودم ولی مدرکی نداشتم
از طرفی نمیخواستم تهمتی بهش زده باشم و فردای قیامت مدیونش باشم
فقط یه بار به همسرم موضوع رو گفتم اونم گفت ممکنه اشتباه کرده باشم و فردا باید جوابگو باشیم

تا اینکه دو روز قبل یکی از فامیلای من که با جاریم تو یه کوچه خونه دارن بهم زنگ زد و گفت:
یه پسری رفت تو خونه جاریت ولی رفتارشون خیلی مشکوک بود البته شایدم فامیلشون باشه نمیدونم
خیلی با خودم کلنجار رفتم که چیکار کنم سر آخر به شوهرم زنگ زدم و ماجرا رو گفتم
شوهرم اومد و دوساعتی دم خونشون کشیک دادیم شوهرم میگفت بذار زنگ بزنم پلیس چون صدای خندشون میومد
ولی گفتم نه شاید صدای تلویزیونه شاید اشتباه میکنیم اگه مامور بیاد آبروش میره و مدیونش میشیم
تا اینکه بعد دوساعت پسره از خونه اومد بیرون و با اولین سیلی همسرم همه چی رو گفت
بعدم برادرشوهرم اومد و زنگ زد مامورا اومدن بردنشون
اونجا جاریم اعتراف کرده که سه ساله باهاش رابطه داره و خودش زنگ زده بیاد
چون فکر میکرده شوهرش تا عصر نمیاد
الانم برادرشوهرم و خانوادش میگن فقط طلاق اونم راضی شده
ولی این وسط همه چی رو از چشم من میبینه
میگه اگه تو دخالت نمیکردی من بلدم چطوری شوهرمو ساکت کنم
میگه تو باعث شدی زندگی من از هم بپاشه و بچم بمونه وسط
میگه تاوانشو پس میدی....

ولی خدا شاهده من هیچ قصد و نیتی نداشتم
سه ساله که سربسته ازش میخوام درست زندگی کنه ولی گوشش بدهکار نیست
همسایه ها دیده بودنش به خدا ترسیدم انقدر ادامه بده که دیگه نشه کاریش کرد
همه خانواده شوهرم حتی شوهر خودش میگن کار درستی کردی که خبرمون کردی ولی خودش فقط نفرینم میکنه

میشه بگین من باید چیکار میکردم؟
اصلا همچین اتفاقی حکمش چیه؟
مرجع من آیت الله بهجت هستن
منظورم اینه که من کار درستی کردم یا نه؟
پیشاپیش از همگی ممنونم

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

رفتار ما در ارتباط با «خیانت به همسر» اطرافیان چگونه باشد؟ پاسخ با تجربه مشاوره اي

سلام علیکم
جدیداً متوجه شده ایم که یکی از خانمهای اقوام (درجه دو) با مردی ارتباط تلفنی و حضوری پیدا کرده است.شوهر ایشان بی اطلاع است وظیفه ما چیست ؟
مرجع تقلید :آیت الله مکارم شیرازی.
مچکرم

ازدواج با دختری که قبلا رابطه جنسی داشته

باعرض سلام و تشکر از همه خوانندگان یکی از موضوعاتی که در حال حاضر برخی از جوانان ما با آن دست و پنجه نرم می کنند موضوع ازدواج با دختری که می دانند قبلا رابطه عاطفی و یا جنسی با فرد دیگری داشته است حتی در مواردی ممکن است دختر مورد علاقه شان هیچ تقصیر نداشته و به نحوی اغفال شده است و یا اینکه در حال حاضر توبه کرده و پاک است در این موقعیت ها فرد عاشق با احساس مسؤلیت درونی ، عذاب وجدان و احساس گناه در صورت رد کردن دختر روبرو است و دچار یک تعارض درونی می باشد از یک طرف احساس مسؤلیت نسبت به معشوق دارد و از طرفی با تجربه جنسی طرف مقابل نمی تواند کنار بیاید و همیشه نگران آینده خود است بنابراین در این گونه شرایط بسی دشوار مراجعه به یک مشاور، بسیاری از تعارض ها و فشار های روانی را کاهش می دهد برای فردی در این وضعیت راهکارهای زیر پیشنهاد می شود:

1- پرهیز از تصمیم گیری شتاب زده

2- مبارزه با احساس گناه و مسولیت های غیر منطقی و نامناسب

3- نوشتن لیستی از مشکلات و آسیب هایی که در آینده نسبت به خود و طرف مقابل خواهد داشت این آسیب ها عبارتند از :

الف: احساس ندامت و پشیمانی: با گذشت مدتی از زندگی زناشویی و کاهش احساسات اولیه دیده شده حتی افرادی که همسرشان تجربه جنسی و زناشویی مشروع هم داشته اند دچار وسواس فکری و احساس تنفر و خیانت شده اند زیرا تا حد زیادی احساسات و هیجانات با شرع و عقل همخوانی ندارد.
ب: بدبینی ها و سوءظن هایی که باعث محدودیت های نامناسب و بازپرسی های شکننده می شود و باعث درگیری ها زناشویی می شود.

ج: نداشتن انگیزه در رابطه جنسی به دلیل افسردگی نسبت به همسری که باعشق آنرا انتخاب نکرده ای بلکه به خاطر احساس مسؤلیت و احساس عذاب وجدان با آن وصلت کرد است.

4- برای خلاص شدن از شر افکاری مانند اینکه اگر من ایشان را ترک کنم ممکن است به راههای بدتری کشیده شود و تجارب متعددی داشته باشد ویا...، ارجاع طرف مقابل به مشاوره و قطع کامل رابطه بسیار مفید است.

5- نوشتن لیستی از نقاط ضعف ها و ریسک هایی که ایشان انجام داده اند و وارد رابطه جنسی شده اند و اینکه ممکن است فردی نامطمئن باشند چون طرف مقابلش هم تجربه دارد و هم جرأت و ممکن است با اندک ناملایمت شما را با افراد دیگری مقایسه کرده و حتی جذب شود

6- برای فراموش کردن باید به صورت منطقی برای اولین و آخرین بار با طرف مقابل صحبت کند و ادامه رابطه و ازدواج را ظلم به طرف مقابل و ظلم به خودش بداند و به تدریج با حذف محرک های وسوسه برانگیز بیرونی مانند شماره تلفن ، هدیه و حتی مکان رفت آمد از طرفی با مدیریت افکار و احساسات درونی و پرهیز از پرداختن به خاطرات گذشته زندگی جدیدی را شروع کرده و با چشمانی باز به یک ازدواج سالم و مناسب و منطقی اقدام کند

گفتن ارتباطات گذشته به همسر

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]پرسشگر :[/][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif] سلام و خسته نباشید آقای مشاور بنده در دوره نامزدی هستم ولی احساس گناه و عذاب وجدان شدیدی نسبت به نامزدم که خیلی دوستش دارم در جودم باعث اضطراب و افسرده گی ام شده . احساس می کنم که به همسرم خیانت کرده ام . آقای مشاور با اینکه توبه کردم و وارد زندگی جدید شدم ، خیلی حالم بده نمی دونم چیکار کنم می خوام همه روابط گذشته رو حتی رابطه جنسی ام [/][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif] را [/][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]به همسرم بگوییم و از این عذاب وجدان خلاص شم یا اینکه طلاقم میده یا اینکه به هر حال یه جوری میشه به نظر شما چیکارکنم؟[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif] مشاور :[/][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif] باعرض سلام و تشکر از ارتباطتان با مشاور برای اینکه به پاسخ مناسب خودتان دست پیدا کنید به توضیحات زیر دقت فرمایید.[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]در ابتدا بهتر بود علت عدم ازدواج با فردی که قبل از این وصلت با هم ارتباط داشتیدد و یک نوع وابستگی عاطفی نسبت به همدیگر داشتید را توضیح می دادید به هر حال با توجه به تجارب مشاوره ای بنده ، معمولاً بیشتر دخترها با هدف ازدواج با پسر دوست می شوند زیرا به دلیل توقعات و انتظارات والدین و موقعیت های ازدواج به هیچ وجه در وضعیت دوستی با پسر مورد علاقه شان نمی مانند و یا ازدواج می کنند و یا اینکه با قلبی شکسته و پر از نفرت جدا می شوند .
[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]اما به هر حال شما با توجه به توضیحاتی که دادید توبه کرده اید و فرد هوس بازی که شما را به این وضعیت انداخت و بعد از احساس یکنواختی و تکراری شدن ... شما را تنها گذاشته و با فرد دیگری ازدواج کرد را با استفاده ازا تکنیک های قبلی به طور کامل فراموش کرده اید و با ذهن و روانی پاک وارد زندگی شده اید پس همانطور که ما در احادیث و گفتار معصومین علیهم السلام داریم ، کسی که از گناهی توبه کرد مثل اینکه اصلا گناهی نکرده است ، خودتان را ببخشید و بی جهت خودتان را سرزنش نکنید زیرا ممکن است به امانت خدا که همان روحیه و روان سالم است خیانت کنید از طرفی شما نه عقلاً نه شرعاً و نه اخلاقاً مجاز به گفتن ارتباطات گذشته نیستید زیرا نه تنها باعث به هم ریختن وضعیت روحی طرف مقابلتان می شوید بلکه باعث به وجود آمدن افکار بدبینانه واضطرابی شده که باعث محدودیت ها ، بازپرسی ها و کنترل شدید که در بعضی مواقع باعث درگیریهای فیزیکی از طرف همسرتان خواهید شد و نهایتاً این زندگی به طلاق و جدایی منجر خواهد شد.[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]بنابراین احساس گناه و عذاب شما کاذب است و واقعی نیست پس با خودگویی مثبت و امید به بخشش الهی با احساس گناه و عذاب وجدان کاذبتان مبارزه کنید و برای همیشه فکر روابط گذشته را در زباله دان ذهنتان دفن کنید.
[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]موفق باشید.
[/]